22
  • endrev
    #1
    Azzal a matricával a talpán jól elrontották az összképet.. :D De azért le a kalappal!
  • G_ArchAngel #2
    Még kalibrálva is gyenge, játékra, filmezni jó, de ahhoz meg kicsit drága. Ennél sokkal jobb NEC, Dell, Viewsonic kapható ebben az ársávban.
  • Sir Cryalot
    #3
    az a sok jó LCD , hát igen ...
  • MsUser
    #4
    DELL 1907FP Minden irányba fordítható, fel-le könnyedén állítható 19" régi monitor. De sokkal jobban néz ki mint ez a Samsung .Ezt használom most, beépített USB-hub DVI-D-SUB csatlakozó azért van még mit tanulni a Samsungnak burkolat és praktikusság terén!
  • mad mind
    #5
    Nekem Samsung 971p van, ami ergonomikusan a legjobban állítható monitor, amivel találkoztam, és a pva panel jó kompromisszum árban és minőségben az ips és a TN között.
  • Griphons
    #6
    A felbontáson kívül semmivel nem nyűgözött le. Kb annyira futurisztikus, mintha a Kirk kapitány asztaláról csórták volna a StarTrek első sorozatából. Ennyi pénzből sok jobb monitort veszek, pl amilyeneket előttem is írtak.
  • Macropus Rufus
    #7
    "A S27B970D ára 250 ezer forint körül van, ami nagyon sok pénz, de olyan tartós fogyasztási cikknek számít amit akár évtizeden át tartunk a lakásban."
    ez erős egy picit...

  • Csatti
    #8
    Ezen az áron, ilyen specifikációkkal ez a monitor egy vicc. Tükröződő felület, profi munkára? A 8 bites valós színmegjelenítés is halvány a (több éves) konkurenciával összehasonlítva.
    A cikk is hiányos, több részlet hiányzik belőle: van hardveres LUT-ja? Ha igen hány bites és lehet-e külső színkalibrálóval programozni? Oké, hogy az sRGB színteret lefedi, de mi a helyzet az adobeRGB-vel? Egy profiknak szánt monitor tesztjénél ezek az információk is fontosak.
  • kanduhr
    #9
    Nem rossz, amit linkeltél, csak épp 4:3-as.
  • fonak
    #10
    Lehet enyhe túlzás, bár nekem pl. van 9 éves TFT monitorom. Igaz már csak a "tartalék géphez" szolgál. Csak anno több mint 100 ezer volt újonnan, most meg 10-et se kapnék érte, de ugyanúgy működik, mint akkor, semmi baja. Csak mai szemmel nem túl jó a képe, de nem hiszem hogy a fénycső tompult el, csak a LED-es (de sima TN) monitor után már homályosnak érzem, anno a CRT után tűélesnek... :) (egyébként megvan a 17-es CRT is, csak már a pincében, kidobni sajnáltam mert az is működik, de már senkinek nem kell, max. a romáknak, akik szétvernék a réz tekercsért a képcső nyakán:))
  • Cat #11
    a régi tévék, monitorokat szerintem sem szokta kidobni az ember, jó az szülőknek, vidékre, telekre stb. Ha a régi CRT-kkel ez van, kétlem hgoy egy ilyen 27es csodával ne így lenne.
  • M2 #12
    Ez se nem óriás, se nem lebeg. A tartóját meg mintha Józsi hegesztette volna a hátsó udvaron, maradék szögvasból, hogy aztán lekrómoztassa okosba'...

    Meg mi értelme egy profi monitornak ha még csak nem is forgatható?
  • duke
    #13
    Ja nem kulonosebben nagy, es szo sincs lebegesrol, csak valami bena szeklabra hasonlito vasdarab tartja. Az ara meg rohejes.
  • cloud.strife
    #14
    A cikk végén nem találom az alábbi jelet: (X)
  • cloud.strife
    #15
    Hozzáteszem ezért a versenyhivatalban már felkapják a fejüket.....
  • FoodLFG
    #16
    Játékra nem jó, mert túl nagy a felbontása és nem hajtya kije a gíforsz sli.
    27 colhoz viszont kell a nagy felbontás, hogy ne nézzen ki hülyén a képe.
  • FoodLFG
    #17
    Én inkább olvasok reklám cikkeket monitorról itt az sg-n mint idétlen táblákról és mobil nvidia chipekről szóló hülyeségeket, amiket soha nem fogok megvenni.

    Legalább tudom, hogy van ilyen is a piacon (erre jó volt). Ha érdekel, úgyis jobban utánanézek (más hol), hogy mit tud, van-e jobb nála...


    A 60 ezres kategóriában a Dell UltraSharp U2312HM-nél tud valaki jobbat egyébként?
    Mármint ami hozzáférhető Mo-n is, aminek jobbak a színei. Felbontás, képátló ugyanez. Válaszidő nem érdekel.
  • Szefmester
    #18
    Akkor megfelezed a felbontást és tolsz rá némi élsimítást (amit elbír a géped még), majd kicsit hátrébb ülsz hogy a pixelek kisebbek legyenek (nem azok, csak a távolság miatt tűnik annak ;) )

    Régebbi játékokban hibátlan lenne, az újaknál pedig a fenti kompromisszumos megoldással nyerhetsz ezt azt. És még ez a felezett felbontás is magasabb mint egyik másik konzolos játéké amit jóval nagyobb kijelzőn, és nem natív felbontásban -vagy annak párosan osztható felén- használnak.
  • cloud.strife
    #19
    Igaz.
  • Mekong Delta
    #20
    nekem meg még egy 17"-os crt-m van...
  • Honti55
    #21
    Szerintem eszméletlen jól néz ki ez a monitor! Én még soha nem csalódtam a Samsungban, a telefonom is az, nemrég pedig vettem egy Samsung SmartTV-t is, a legjobb! Össze sem lehet hasonlítani a régebbi tévézéssel, és csak egyre jobb lesz, amint több alkalmazás lesz rá, de így is meglepően sok magyar app is van már rajta. Ha valaki megbízható monitort vagy TV-t szeretne venni, én csak ajánlani tudom a Samsungot. Az igaz, hogy vannak olcsóbb gépek is, de ha az elromlik, megjavíttatni drágább, mintha az ember inkább beruház egy drágább készülékre.
  • Zoliz
    #22
    Nekem is volt egy OkosTV-m, de eladtam két éve, mert nem volt olyan szép feketéje mint a végtelen kontrasztú Amolednek, mint ami Galaxy S szériás telók kijelzője.