3496
13460980771376987028.jpg
  • MerlinW
    #133
    Intel Core i5-2500K (Sandy Bridge)

    3.3 GHz, OC = 4.5 GHz, 6 MB L3 Cache, power-saving settings disabled, Turbo Boost disabled.
    Motherboard MSI P67-C43-B3, Intel P67 Chipset
    Memory 2 x 2 GB DDR3 1600MHZ
    Graphics Card Sapphire HD6950 1 GB

    benchmark
  • MagyaR
    #132
    Amúgy érdekes, hogy multiba sokkal könnyebben fut a játék. Bár logikus, mert ott többnyire kisebb, kevésbé kidolgozott pályák vannak.
  • MagyaR
    #131
    http://img.techpowerup.org/121123/ac3%20proz483.png

    Azért fura, hogy egy i3-as proci is jobb teljesítményt nyújt, mint egy jobb AMD. Ennyivel azért nem jobb az Intel.

    A te ábrádon viszont nincs feltűntetve, hogy milyen processzorokról is van szó, mert nem mindegy, hogy egy i-s sorozatú 4 magos prociról van szó, vagy sem. Az I-sek erőforráskihasználása sokkal jobb 1 magon, mint a korábbi prociké.

    A korábbi részekhez is kellett igen legalább 2 mag.... nem vagyok számtek guru, de egy core 2-es proci nem csak +1 mag miatt jobb, mint egy sima 1 magos processzor. Egyéb téren is fejlődött. Másfelől az előző részek erőforráskihanszálásról meg fogalmam sincs. Lehet azok rendsen kihasználtak 2 magot.

    Az álatalam belinkelt ábra viszont gyanakvásra ad okot.
  • MerlinW
    #130
    Világos, ez amolyan "akinek inge.." dolog.
  • BoneDragon
    #129
    Nekem mindig saját véleményem van a játékról és ezt írtam is. Nem szoktam a "nép" szavára hallgatni, mert rengetek játékot szerettem amit a többség nem. Elmenni meg nem fogok innen, mert várom ezt a részt. Hárommal játszottam max 2-3 órát, nem is írtam oda. Igaz nem nekem címezted, de azért reagáltam rá.
  • MerlinW
    #128
    Persze, láttam a panaszokat, de ugyanúgy van ~90 uplay játékostársam, akikkel rendszeresen multizok, nekik nem volt ilyen gondjuk. Nem mondtam, hogy nincs ilyen probléma, viszont mint olvastam Boston csak egy kis területén jelentkezik ez, amitől még nem lesz játszhatatlan a játék.

    Az is igaz, hogy az Ubi hibája. Azonban az is tény, hogy konkrétan ugyanolyan gépünk van - sőt Kongy-nak erősebb a processzora - így érdekes a dolog.
  • BoneDragon
    #127
    Szóval ez nem az ubi hibája? Minden ac topicban ott vagy és égtek a fórumok emiatt a hiba miatt, nehogy már ráfogd egyéni gépekre.
  • Kongy
    #126
    Az szerintem is hülyeség, hogy csak 1 magot használ, lévén már az első részhez is 2 magos proci volt a minimum..
  • MerlinW
    #125
    Kezeli az összes magot, csak nem tökéletesen. Az első magot 99%-on terheli, a többit 50-80%-on.

  • MerlinW
    #124
    Még egy utolsó mondat erejéig a korábbiakhoz: Én nem az AC3-at védem. Ugyanez a véleményem, ha valaki pl. a BF3-at (amivel 20 percet ha játszottam, nem szeretem a stílust), Heroes 6-ot vagy akár a Mass Effect-et "fikázza". Az emberek elragadtatják magukat és olyan erős és irreális jelzőket használnak, amelyeket nem érdemel egy ilyen kaliberű anyag.

    Unalmas az AC3 története? Nem az. Van akit nem érdekel a téma, esetleg nem is érti az angolt. Ezzel nincs semmi gond, de akkor nem kell erőltetni és szitkozódni. Amire ki akarok lyukadni az az, hogy valamiért mindenki átmegy szubjektivitásból objektivitásba és onnantól, hogy valami nem tetszik neki, biztos benne, hogy másnak sem tetszhet, mert rossz. Ez szimpla baromság. Ennél pedig még nagyobb baromság, hogy még meg is akarja ezt magyarázni.

    Ilyenkor az értelmes ember annyit ír, hogy nekem nem jött be, majd elhagyja a topikot és játszik mással, ahelyett, hogy hónapokon át flame áradatot szít.
  • Kongy
    #123
    Igen, nyilván. Igaz 10 másik 2012-es játék hibátlanul fut, csak ez nem.
  • MagyaR
    #122
    Minden AC-m eredeti és elvileg, csak 1 magot használ ki rendesen hiába mutat 4-et, ez köztudott. Sokan mérgelődtek már miatta.

    Ezen okból kifolyólag nem fut rendesen AMD konfigokon a játék, mert ott valahogy gyengébben van egy-egy mag kihasználva, mint az új generációs Intel procikon. (I sorozat).
  • MagyaR
    #121
    Szerintem az első rész a leggyengébb. Altair karaktere még Connorénál is szárazabb, jellegtelenebb. Aztán jön ez az új rész, aztán a Rev, BH, és a 2. a legjobb.

    Beszerzek majd szerintem egy új generációs xboxot, s azon tolom, mert nincs kedvem az optimalizáltságon rágódni... Egyébként az a vicc, hogy nekem a Rev fut a leggyatrábban a gépemen. Nem tudom miért... talán a 3. rész azzal, hogy már dx11-es jobban kompatibilis a videó kártyámmal. Fene se érti....

    A legnagyobb problémát a mikro akadások jelentik, ami más játékoknál nem igazán mutatkoznak.... talán az FC3nál minimálisan, de az AC sorozatnál nagyon is. Valamiért nem csipázza a gépem az ac-ket :S.
  • MerlinW
    #120
    Nálad lesz a probléma, mert szinte ugyanolyan gépünk van és mint írtam nálam semmi gond.
  • Kongy
    #119
    Zsír eredeti AC3 is szaggat Bostonban megérkezésnél, későbbi küldetéseknél már nem.
  • MerlinW
    #118
    Direkt megnéztem most neked, mind a 4 magot használja. Nekem minden AC rész tökéletesen futott (Revelations és előttiek 2 magos E8400-al). A warez az szaggatott valóban, az online védelem és cloud kapcsolat hiány miatt.
  • MagyaR
    #117
    Na igen a pc-s portról nem is beszélve... ha 10ből 5 ember, azt mondja, hogy nem fut jól a gépén, pedig meg van hozzá a konfigja, bugos, akad Bostonban stb. akkor valamit csak elrontottak. Már eleve az, hogy csak 1 magot kezel a játék botrány....

    Valahogy az ac játékokat nem tudják jól optimalizálni. Ez abban is megmutatkozik, hogyha leveszem kb. maximumról minimumra a grafikát legfeljebb 10 fps az eltérés. A mostani részben már talán nagyobb, de az eddigiekben sajnos ez a helyzet....

    Mindenesetre remélem kicsit összekapják magukat a következő részre. Nem akarom még eltemetni a sorozatot. Egy Távol-Keleti részt mindenesetre én mindenképp szeretnék majd a későbbiekben látni :). Szamurájok-Assassinok összekapcsolódása.... nem lenne rossz.
  • MerlinW
    #116
    Egy bizonyos réteg számára igen az. Az, hogy te nem tartozol abba a rétegbe az a te problémád és szerencséd egyszerre:)
  • MerlinW
    #115
    Én szerintem is a sorozat leggyengébb tagja, de még így is veri az összes címet a kategóriájában. A többségnek pedig pont, hogy tetszett.
    Érdemes tudni, hogy 90%-ban azok adnak hangot a véleményüknek akik elégedetlenek. Akiknek tetszik valami, azok csendben játszanak.
  • MagyaR
    #114
    Akkor a barátok közt egy színvonalas, igényes sorozat..... a Móóóunika showról nem is beszélve.... ugyan már :D.
  • BoneDragon
    #113
    Lehet neked tetszett, de ahogy elnézem a túlnyomó többségnek nem és teljesen egyet kell értenem az érvekkel. Sajnos nem sikerült jól. Ez a véleményem. :)
  • MerlinW
    #112
    Az általad vagy általam felállított minőséget lehet, hogy nem, de a többségét igen. Mert bármit próbálunk belemagyarázni, ha valami nem jó, azt nem veszik meg.
  • BoneDragon
    #111
    Sajnos ez eladás a mai világban nem tükrözi a minőséget. Lásd ea játékok...
  • MerlinW
    #110
    Nem lett fényes? A legtöbb példányban (12+ millió) eladott rész a harmadik:)
  • xido
    #109
    egyébként Edward kinézetéről ő jutott eszembe...

  • BoneDragon
    #108
    Szerintem ez azért van, mert ők is tudják, hogy a 3 nem lett valami fényes. Így logikus lenne a váltás. Nem lepődnék meg ha a 4-nek jönne ki több alcíme. Reménykedem, hogy nem b*sszák el és végre nem unom halálra magam 2 óra után mint a 3-ba.
  • MagyaR
    #107
    Sokkal jobban örültem volna egy távol-keleti résznek. Mekkora flash lett volna már Japánban vagy Kínában mászkálni?

    A francia forradalomban is látok potenciált. Nem kizárt szerintem, hogy az előbb megemlített 2 ötletet majd megvalósítják a későbbiekben.
    Az ac 4 elnevezés meg nem túl célszerű, mert nem igazán ugrunk a kort, illetve a helyszínt tekintve.
  • Renjike
    #106
    kiváncsi leszek a felvezetésre .
  • Blackmill1216
    #105



    A Minőség nem a legjobb , de jobb mint a semmi :D
  • Myselor
    #104
    én is,de ezt ígérik új hős új story stb stb.majd meglátjuk ja
  • MerlinW
    #103
    Azt, hogy Desmond nincs, majd akkor hiszem el, ha mondják, vagy eltemetik:)
  • Myselor
    #102
    de ne kapcsolodjon már sehogy desmond már nincs,és túl kéne lépni rajta,legyen új történet,vagy hagyják ki ezt a jövős baromságot,és egyszerűen legyen egy jó kalózos játék,nem kell erőltetni,eddig se attol volt jó az AC
  • Gvik
    #101
    Én itt szoktam ilyesmikről olvasgatni, de hogy melyik lapon azt már meg nem mondom...
    Ha jól emlékszem, akkor úgy volt megfogalmazva, hogy Desmond anyai ágon kapcsolódik Ezio-hoz (a gént elvileg Ezio nagyobbik lánya Flavia viszi tovább), és kizárásos alapon apai ágon Altair-hoz, vagyis Ezio nem leszármazotta Altair-nek (legalábbis egyenlőre nincs olyan adat, ami ezt megerősítené), annak ellenére, hogy az egész Revelations-rést feltételezne köztük valami szorosabb köteléket. Desmond azért is volt jó "alapanyag" az animus projekthez, mert a családfa sok ágáról van kapcsolata kulcsfontosságú asassin-okkal egészen az ókori Rómáig visszavezetve. Clay Kaczmarek, akivel desmond az animus sigeten bohóckodik a Revelations-ben pedig szintén van kötődése Ezio-hoz, az ő esetében a gént vagy Ezio egy törvénytelen gyermeke (a wiki szerint), vagy Ezio kisebbik gyereke/fia Sofiától - Marcello - (a fanok szerint) viszi tovább. Az hogy a Edward-Haytham-Connor Kenway vonal hogyan kapcsolódik Desmondhoz és az előző részek főszerplőihez, még egyenlőre nekem is homály...
  • BoneDragon
    #100
    Pár kép.
  • TDC Geronimo
    #99
    2nél azért "kicsivel" több :D

    Crossgen címeknél nem kell sokra számítani még. Valószínű megkapjuk azt a látványt köv genes konzolokra, ami AC3nál volt PCn. Majd akkor lesz nagy ugrás, ha már csak új gépekre lesz a rész
  • Metontour
    #98
    Köszi az infót!Ez nekem úgy látszik kimaradt.Ez hol derül ki egyébként?
    Desmond apját nem azért nem használták mert nem volt együttműködő és nem nem ment vele az animus?Ha jól rémlik kérdezi is után a Desmond hogy őt anno kómával fenyegették ha nem fekszik vissza nyugodtan.
  • Muttley
    #97
    mert nem is lesz
    az egyedüli "nagy" hype annyi, h
    míg a PS3/X360 felskálázott HD-t tud, azaz messziről szép, közelről már a PC sokkal szebb
    addig a PS4 verza közelről is szép lesz
    az aki ezért vesz nyitócímnek PS4-et szvsz egy id.óta
  • a.carkey
    #96
    Miért érzem azt, hogy elmarad majd a szokásos körítés és ez csak egy sima sztori lesz, semmi múlt és jelen mix?
  • MerlinW
    #95
    A hardver 2x erősebb benne, de persze majd meglátjuk.
  • Kongy
    #94
    Sok grafikai különbségre nem számítanék a PS3-as és PS4-es verzió között..