59
Jóságos 3. szolgáltató korlátozta a VOIP beszélgetéseket. Kijátszható?
  • béla2000
    #59
    Sziasztok.
    Skyperól le lehet menteni törölt felhasználók beszélgetéseit?
  • MuchACHO79
    #58
    Sehogy.
  • MBetty1986
    #57
    Sziasztok,

    Feltelepítettem a Vibert a telefonomra.
    A nevek mellett megjelentek a profil képek.
    Hogy tudom kivenni őket, vagy ne látszódjanak a számok mellett?
  • gerocspeter
    #56
    Sziasztok!
    Én nem rét vettem a Media Markt webshopjából egy Nokia Lumia 625-t! Felraktam a Vibert, és nem kapom meg a mások által küldött matricákat! Androidos ismerőseim tele vannak új matricákkal, és én még a legrégebbieket sem kapom meg! Tudtommal a legújabb verzió van fent! Valami ötlet ? Másnál is van ez?

    Köszi a segítséget!
  • Inquisitor
    #55
    Amikor ezt írtad, még nem volt Viber PC/Mac gépre, 3.0-tól viszont de.
    Persze össze kell párosítani telefonnal és azon is 3.x kell, hogy legyen.
  • MuchACHO79
    #54
    A Vibernek engedélyezni kell a hálózatalapú helymeghatározást. Tehát alapesetben 2 lehetőség van, a műholdas és az adótornyos. A viber csak ez utóbbit tudja lekérdezni.
    Működésre bírás: Wifi kikapsc, mobilinternet bekapcs. Helymeghatározás bekapcs, hálózatalapú (aGPS) bekapcs. Üzenetnél rányomsz a lila nyilacskára, és egyből tudja majd a párod, hogy merre hetyegsz.
  • Koszandra
    #53
    Sziasztok!
    Tudnátok nekem abban segíteni, hogy Viberen hogyan tudom beállítani a helymeghatározást és hogy ténylegesen hogyan működik!
    Előre is köszi a válaszokat!
  • MuchACHO79
    #52
    Úúúúúúúúúgy van!
  • Firerock
    #51
    Szóval minden hónapban meg kell venni a plusz 1 Gigát ha Viberezni akarok?:/
  • Firerock
    #50
    De hogy még a képküldést se engedi Vodás mobilnettel az felháborító...
  • MuchACHO79
    #49
    Elkanyarodtunk az eredeti témától. Nem bonyolult a skype, csak azt is korlátozza a voda...
  • karajjj
    #48
    nekem is ez jutott eszembe :D
  • MerlinW
    #47
    A Skype túl bonyolult? :) Miért akartok csavarhúzóval fogat piszkálni?:)
  • MuchACHO79
    #46
    Nem próbáltam, de... https://www.google.hu/search?q=viber+for+pc&aq=f&oq=viber+for+pc&aqs=chrome.0.57j60j0l2j60j0.1525&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  • krpsycho
    #45
    használj bluestacks-t és arra telepítheted az androidos viber-t
  • MaRee
    #44
    PC-re vájber kilens?
  • ReTeK
    #43
    keress rá a: "sip proxy server" kifejezésre van rá magyar találat is
  • MuchACHO79
    #42
    De úgy működik. Illetve PC-re is létezik kliens, tehát PC-PC és PC-OKOSTELÓ hivás is működik az OKOSTELÓ-OKOSTELÓ hivások mellett. Csakhogy ha a szolgáltatód letiltja a VIBER által használt portot akkor egyszerűen nem megy.
  • MaRee
    #41
    De.
  • Petka
    #40
    The bandwidth rate during a Viber call is approximately 240 KB per minute up and down, 14 MB per hour up and down.

    Viber message is about 828bytes per 500 English characters.
  • Prody
    #39
    Igen, ezzel tisztaban vagyok... De egy perc Viberezes az hany kb?
  • ffxi
    #38
    Ez a Viberezés nem úgy működik, hogy mindkettő oldalnak kell rendelkeznie Viberrrel és nettel, amikhez alapkövetelmény okosteló?
  • fifi
    #37
    sokkal
  • spy803
    #36
    Józan paraszti ésszel: normál hívásnál mondjuk fizetsz 30forintot percenként. 1800Ft egy óra.

    Viber: fizetsz 2000ftot az 500 megás netért, és beszélsz korlátlanul.

    Az árak csak tájékoztató jellegűek.
  • Prody
    #35
    Mennyivel olcsobb amugy ha mobilneten viberezek normal telefonalas helyett?
  • SzirmosSzisza
    #34
    Van egy távoli géped és azon keresztül megy a forgalom. SSH Tunnel néven van sok leírás, magyarul is.
  • Firerock
    #33
    Kivenné nekem valaki a megoldást? Egyáltalán bennevan?
  • kamionosjoe
    #32
    Ez komoly. Nem gondoltam, hogy már ilyen dolgok is vannak telefonokra. Ügyes. :)
  • 505thZajcev[PT]
    #31
    Nekem vodafone smart 200-am van, es siman megy a voip viberen. Igaz ez mar nem letezo dijcsomag, de ezek utan tuti nem is valtok amig nem kenyszeritenek ra :)
  • SzirmosSzisza
    #30
    FaceTime le van tiltva?
  • MuchACHO79
    #29
    Persze, hogy tiltják azt is. A tinipicsák nem fognak fellázadni, apuci fizeti a számlát úgyis, ha nem lesz voice majd lesz fécbók üzcsi.
  • Petka
    #28
    Arra azért kíváncsi leszek, hogy amikor majd a fosbúk is bevezeti a voip-t a kliensprogramjában, vajon azt is tiltani fogják? Mekkora lázadás lesz majd abból, hogy a tinipicsák nem tudnak ingyen telefonálgatni egymásnak :D
  • Prody
    #27
    Jo reklam. Nekem mindig indokolatlanul magas volt a Mozaik szamlam. Plusz mellette volt 1,500mb netem is havonta es "elvileg" 100%-ban lebeszelheto\leSMS-ezheto a dijcsomag. Alig telefonalok, engem szoktak altalaban hivni. Az 1,500mb-tot meg nem lepem at egy honap alatt. A kb.6500FT helyett 9-10000FT-tot kernek el a semmiert. A reszletes szamlat meg ki erti meg? Mellesleg a 3G\H+ akadozik Erden. Naluk nincs szarabb mobilinternet szolgaltato. Azt nem tudom, hogy a tobbi cegnek mekkora a lefedettsege, de allitom, hogy sokkal jobb.
    Behajtoceg.

    A voip letiltasrol meg az a velemenyem, hogy az emberektol ismet valami jot kell elvenni, undorito. Eddig is megvoltak a telekommunikacios cegek anelkul, hogy korlatozzanak es tobbet fizessel. ZS***
  • MuchACHO79
    #26
    Valaki valamit félreértett. Nem a VOIP blokkolása a törvény/jogellenes, hanem a távközlési adó előfizetőkre való áthárítása... Én se vagyok jogász, csak amikor bejelentették az új adót azt mondta az öltönyös, hogy ellenőrizni fogják ezt is meg a bankadót is.
  • SzirmosSzisza
    #25
    Miért lenne jogellenes? Applet se perlik be azért, mert kiszedi az alkalmazásai közül azokat amik konkurenciát állítanának a saját szolgáltatásainak. illetve szerződésben szinte biztos van valami kitétel, ami miatt esélytelen bármit is tenni. Ráadásul nem is olyan nagy dolog kijátszani, szóval aki nagyon ki akarja kerülni az ki fogja :)
  • Dodo55
    #24
    Szerintem meg talán jogellenes is. Utána kéne nézni.
  • Dodo55
    #23
    "Átháritva az előfizetőkre. Törvényellenesen. De hát kit érdekel ugye?"

    Tényleg, volt már aki kiszámlázta a szolgáltatónak? Tudtommal* max nem fizetik ki, de utána adhatsz be rá fizetési meghagyást. Az meg már könnyen bírósági ügy lehet (ráadásul ha minden igaz elég gyorsan, 1-2 hónapon belül a megszokott évek helyett), ahol elvileg betartatják a törvényt...


    *Disclaimer: Nem vagyok jogász sem semmi.
  • Dodo55
    #22
    "Miért akarnak az emberek mindent ingyen ma Magyarországon?"
    Mert "kicsit" szarabbak a kereseti lehetőségek, ráadásul sok minden az átlagos külföldi árnál indokolatlanul (elfogadható többletköltségek igazolását nélkülözve) drágább itthon.
    Nincs ebben tehát semmi meglepő, sőt inkább az, hogy eddig itt megáll a dolog, hogy szimplán csak ingyen akarunk ezt-azt, ha már az alapvető megélhetésért lenyúzzák rólunk az összes bőrt. Sok más országban ezt nem szokta ilyen könnyen lenyelni a nép. Persze megszoktuk, hogy mi mindig nyelünk, ezért is lehet talán, hogy szóba kerülhetett egyáltalán ilyen kérdés, hogy miért akarunk mi magunknak egy kis jót ilyen szörnyen igazságtalan viszonyok között.
  • Petka
    #21
    Az ész venne rá bárkit is, hogy ne T-mobile-nál legyen számlája. :D
  • SzirmosSzisza
    #20
    Google 3. találat.

    Amúgy szinte biztos, hogy nem csak portokat nézik.