59
Jóságos 3. szolgáltató korlátozta a VOIP beszélgetéseket. Kijátszható?
  • ldavid
    #19
    neked lehet
  • spy803
    #18
    Mondjuk flottája van máshol?
  • davidka003
    #17
    Nem értem mi venne rá bárkit is, hogy ne T-mobile-nál legyen számlája.
    Az a legjobb.
  • Petka
    #16
    Értem, akkor végülis csak azt kéne megoldani, hogy a mobil alkalmazásokon is lehessen portot módosítani :)
  • MuchACHO79
    #15
    Blokkolják adott portokon való adatátvitelt. A sima webböngészés a 80as portot használja. Az FTP a 21est. A viber meg valszeg az 5242-t.
  • karajjj
    #14
    dehogynem, a vodának dolgozol... :D
  • Petka
    #13
    Én speciel nem vagyok vodás, de engem az érdekelne, hogy milyen megoldásokkal szűrik a voip-t?
  • MuchACHO79
    #12
    De az T-Mobile, amiről mi beszélünk az meg VODA!
  • MerlinW
    #11
    Nekem minden további nélkül megy a Viber és a Skype is 3G-n (iPhone 4, T-Mobile, ikon 200 előfizu 6k/hó, 1GB net)
  • MuchACHO79
    #10
    Keress már rá voip blokkolásra. Mit ir ki? Vodafone. Románia, Lengyelország, Olaszország stb. Más szolgáltató nincs!
  • SimaSuna #9
    idézet az ASZF-ből:
    "A Vodafone felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy a ZsebNet opciók esetén az Internet alapú hangátvitel (VoIP) nem engedélyezett.
    PluszAdat 1 GB vásárlása esetén a szolgáltatás tiltása feloldásra kerül."

    Továbbá itt a fórumon magánszemély vagyok, nem a Vodafone hangja :)
  • SimaSuna #8
    nem kampányolok mellette. miért tenném? nem fizet érte nekem....

    "Levettem a Vodás logómat, (korábban megtettem már volna, csak nem jut rá idő) mert 2013-ban már nem szponzor a V8Supercars bajnokságnak. A RedBull bekebelezte a Holdent. Így nincs haverság már a sorozattal" :)

    Szóval kijátszani nem tudod a voip tiltást, de hidd el külföldön sem megy az ilyen dolog.


    bár én használom a Viber, Whatsapp szolgáltatást, de csak az üzenetküldő részét. nekem az bőven elég :)
  • Narxis
    #7
    Engem az nem érdekel, hogy külföldön mit csinálnak de hogy voip-ot tiltanak netcsomagoknál sztem aljas húzás.
  • MuchACHO79
    #6
    Akkor valószinűleg ott ülsz a kondér mellett amit az előfizetők töltenek meg. Én olyan cégnél vagyok aki a távközlési antennákat árulja a vodának és az összes többi szolgáltatónak is. Telekommunikációs adó. Ja, tudom. Átháritva az előfizetőkre. Törvényellenesen. De hát kit érdekel ugye? Látom gyorsan levetted a vodás logódat :)
  • flashpointer
    #5
    Akkor azért kampányolsz mellette.
  • SimaSuna #4
    komoly problémák vannak...háhááá :D
    az nálad van kérlekszépen. Vonalvégződtetési díjak, telekommunikációs adó..hallottál róla?
    a külföldöt ne keverjük bele...

    amúgy meg pontosan tudom, mennyi a percdíj kiskomám, mert elég jól ismerem a céget :))
  • MuchACHO79
    #3
    Ingyen? Veszel a mobilinternetet és 1/3ad összegbe kerül mintha a mobilodon szeretnél internetezni. Szóval ha a pék csinálná azt, hogy ha ő ad szatyrot a kenyérnek akkor 200 forint, ha te viszel szatyrot akkor 1000ft a kiló kenyér, akkor azt mondanád, hogy hát igaza van a péknek? Hát nem barátom, ez aljasság. Tudod mennyibe kerül 1 perc telefonálás a vodának? Elárulom, 10 forint alatt. 33 forintot kér érte. Beszéljünk a külföldi percdijakról? Meglepődnél. Amúgy csak a voda korlátozza a voipet de ez igaz más országokra is. Mindent igyen mi? Komoly problémák vannak a buksidban...
  • SimaSuna #2
    ha az ÁSZF szerint tiltva van a tethering és a voip is - ettől függetlenül működhet a dolog, de ha nem megy, nincs hol reklamálni.

    ha már Vodafone akkor a Mátrix 5 felett nincs voip tiltás, tehát mennie kell. Ha nincs mátrix 5-d akkor veszel Zsebnet 1000-t majd a netinfo.vodafone.hu oldalon veszel +1Gb-t és az feloldja a voip tiltást.

    Más szolgáltatók is korlátozzák a VOIP alkalmazások használatát külföldön is.
    Miért akarnak az emberek mindent ingyen ma Magyarországon?
  • MuchACHO79
    #1
    Üdv!

    Hiába a csúcs készülék, hozzá csak bőven 10 ezer forint feletti havidij mellett tudsz Viberezni, Skypeolni 3G hálózaton. A szolgáltató biztosan nem végez vizsgálatot, hogy ki mire használja az internet csomagját, ámbár egyetlen mozdulattal ki tudja lőni bizonyos portokat. 5242? Van valakinek ötlete miként lehetne ezt megváltoztatni, kijátszani a szolgáltató egyoldalú ráadásul jogellenes korlátozását?