78
  • kvp
    #38
    "hanem GDDR5"

    Az nem rossz. Gyakorlatilag videokatyara optimalizalt ram-ot kap a cpu is. Ez foleg sokmagos gepek eseten idealis. Egyebkent ahogy nezem siman szoftverbol mehetne a cell (ps3) emulacio, mert 2 db x86-os cpu mag elviszi a teljes cell cpu-t. (az egyik a ppc-s egyseget, a masik az osszes segedprocesszort)

    "Akkor most melyik?"

    Semmi nem akadalyozza meg az os-t abban, hogy egyszer lementse magat disk-re, majd e melle meg keszenletbe is rakja magat. Ha elmegy az aram, akkor disk-rol all fel (lassabban), ha meg nem, akkor csak visszkapcsolja magat teljes teljesitmenyre. Egyebkent suspend to disk-et mar az os/2-es 3-as valtozata is tudta atx-es alaplapokon (ibm ps rendszeru gepeken), tehat ez egy osoreg feature.
  • Major
    #37
    "És, ha minden igaz, nem lesznek a játékok korlátozva, vagyis ha megunod eladhatod/kölcsönadhatod őket. Ha, az MS meglépi azt hogy 1 gépen lesz csak használható, akkor azzal csúnyán is bukhat, maga alatt vágja a fát, és ez akkor a PS4 malmára hajthatja a vize"

    A piac teljesen efelé tendálódik. A Steam is ugyanezt tudja, pont a Sony maradna ki a buliból? :)
  • WoodrowWilson
    #36
    Nem DDR5 van benne (ugyanis az még nem létezik), hanem GDDR5 (ami a DDR3 egy változata).
  • kjhun
    #35
    A cikkben ez áll: ...hogy a Power gomb megnyomásával (azaz a gép kikapcsolásával) az aktuális játék automatikusan benne marad a memóriában és amint újra bekapcsoljuk, onnan folytatjuk, ahol előtte befejeztük. Nincs több elveszett mentés vagy áramszünet miatti újrakezdés.

    Máshol meg ezt írják: A PS4-nek lesz egy altatás funkciója is, amikor a konzol teljes egészében kikapcsol, mindössze a memóriákat látja el árammal a készülék, így bekapcsolást követően onnan folytathatjuk a játékot, ahol utoljára abbahagytuk.

    Akkor most melyik? Mert ez így nem egyenlő a PC-s hibernálással, ott ténylegesen áramtalaníthatod a gépet. Míg ez a megoldás, inkább a "Készenlét"-tel egyenlő, ha elmegy az áram, akkor lőttek a játéknak/mentésnek. (Hacsak nem olyan memória lesz benne pluszban külön, ami áram nélkül is megőrzi a tartalmát, mint a pedrive/ssd/memkari cuccok.) Miért nem a HDD-re ment inkább, és kikapcsol?? Vagy ez a hibernálás csak Microsoft (Windows-ok) ficsőr, más nem használhatja?

    8-16GB RAM: Hát, van már pár olyan program ami képes lezabálni ennyi memóriát. (7-Zip x64 például, 3D-s grafikai/videószerkesztő programok.) Játékok is, ha rendesen vannak megírva 64bitre.

    Ez van benne

    És, ha minden igaz, nem lesznek a játékok korlátozva, vagyis ha megunod eladhatod/kölcsönadhatod őket. Ha, az MS meglépi azt hogy 1 gépen lesz csak használható, akkor azzal csúnyán is bukhat, maga alatt vágja a fát, és ez akkor a PS4 malmára hajthatja a vizet.
  • lwb
    #34
    Azt azért vegyétek hozzá, hogy egy konzol az nem pc, 100%-osan ki van optimalizálva, hogy erőforrás csak a játékra menjen le, ne legyen semmi a háttérben. Ezért van az, hogy a régi x360-as pl. évekig a PC-élvonallal együtt haladt és lényegében azt a szintet csak nagyon drága pc felépítésével tudta valaki megközelíteni.

    Amikor meg összerakják a konzolt, akkor az árra is figyelni kell. Persze, tehetnének bele mindenből a lehető legjobbat, csak ki akar $1500-as gépet, amikor $500 felett lényegében eladhatatlan minden. Én inkább azt szeretném, ha nem lenne 8 éve konzolciklus ebben a generációban.

    Egyébként a PS4 pc-s szemmel nagyon jó hír: lényegében egy pc a ps4 is, tehát a portok könnyen mennek majd a két platform között, azaz valószínűbb a több pc-s játék.
  • Master91
    #33
    Share gomb ???????????
  • Komolytalan
    #32
    Előző generációnál is kb ez volt. Viszont nincs ott a Windows, mint beépített lassúsággenerátor a gép meg a játék között. Ez nagyon sokat számít.
  • sanyicks
    #31
    "-also kategorias CPU (legalabbis egy kozepkategorias intel ivy bridge-nel jelentosen lassabb jatekhoz)"

    inkább egál, az is akkor ha a cucc kevés szálat használ, amúgy sok szálon elhúz az amd...

    "- kozep kategorias GPU (7850 -hez hasonlithato teljesitmeny)" semmi gond, az előző generációnál az azelőtti pc-s gpu generáció középkategóriás chipje került a konzolokba...
  • sanyicks
    #30
    az igaz, hogy a szimulátorokat általában olyan emberek készítik akik a fizikához értenek a programozáshoz nem annyira (ez látható a gépigényeken meg a stabilitáson, én ezért hagytam a picsába mert unom hogy állandóan dupla olyan erős gép kell a szimekhez mint bármi máshoz), de tuti hogy bőven sok 8 giga azokra is.

    Egyébként ez konzol, nincs egy fos vindóz köztük ami kapásból felzabál 2 giga memóriát.
  • Zsoltee_a_bator
    #29
    Jelenlegi PC configokhoz hasonlitva
    - also kategorias CPU (legalabbis egy kozepkategorias intel ivy bridge-nel jelentosen lassabb jatekhoz)
    - kozep kategorias GPU (7850 -hez hasonlithato teljesitmeny)

    Elorelepes a regi generaciohoz kepest, de ez mar rovidtavon is vissza fogja fogni a fejlodest szvsz.
  • Tinman #28
    Itt a lényeg. Ott nincs ez a kategória, amik amúgy is baromira RÉTEG "játékok".
  • flashpointer
    #27
    mai hír
  • Yv@n
    #26
    "Kb. egy 2 éve érezhető csak az, hogy a konzolok már szenvednek többnyire az új játékoktól."
    Már ha nem nézzük, hogy tulajdonképpen sosem tudtak normális sebességgel tényleges fullhd-t produkálni, csak valami upscale bénázást, de ehhez a ramnak kevesebb köze van.

    A mem első sorban nem is a futási sebességnél mutatja meg áldásos hatását, sokkal inkább olyan "apróságoknál", mint a textúra felbontás, pályaméretek és részletesség, mennyi időnként kell loading feliratot bámulni, vagy cső részbe vezetni a játékost, hogy a háttérben streamelve betöltődjön a következő pályarész, esetleg mennyi láthatatlan fal kell legyen.
  • wolruf
    #25
    Flight Simulator X :) Miatta lett nekem is 8GB DDR3-am :D

    Én nagyon vártam egy Gran Turismo finomságot, de nem volt. Ez az autós bigyó pedig nem olyan pofaleszakadós, mint most a Forza 4 az Xboxomon. Személy szerint csak autós progi miatt vettem volna PS4-et, de asszem akkor maradok az Xbox-Forza vonalon. Annó ezért lett X360-am is, mert a PS3-ra a Gran Turismo nagyon gyengus lett (kivéve a füst effekt :D ). Előtte PS2 volt, a PSP pedig még mindig meg van :D
  • Major
    #24
    Előreláthatólag az Xbox720 alatt winfos fog futni a Steambox alatt pedig linfos.
  • Major
    #23
    Az Xbox720 alapgép bemutatása után fogják majd kiflexelni valamikor a nyár környékén :)
  • MagyaR
    #22
    Azt azért vegyétek figyelembe, hogy a konzolok alatt nem fut winfos.... A RAM sebessége sem elhanyagolandó....

    Kb. egy 2 éve érezhető csak az, hogy a konzolok már szenvednek többnyire az új játékoktól.

    Elég lesz ez egy 6 évig biztos. Kíváncsiam várom, hogy a Microsoft új konzolja mit tud felmutatni.
  • Molnibalage
    #21
    Falcon BMS4, DCS World. Ja tudom, konzolon nincs szim...
  • Coral Springs
    #20
    Azt a 16 GB RAM -ot majd esetleg tíz év múlva kihasználod, de ha olcsó volt no problem, elfér, áramot szinte nem zabál.
  • Yv@n
    #19
    Amíg a multiplatform fejlesztéseket behatároljta a konzolos HW, addig nem nagyon fogsz ilyet találni. WoW-nak van mondjuk 64bites binárisa, az úgy táplálkozik is szépen

    Az alap állítás persze ettől még, miszerint _jelenleg_ kell a 16G ram nem túl reális.
  • M2 #18
    Kár hogy nincs már itt version fórumtársunk, aki a PS3 megjelenése előtt azt jósolta, hogy a Cell procikkal évtizedekre odavernek a pécés világnak! :-)
  • Tinman #17
    Komoly a kérdésem:

    Tessék mutatni olyan PC-s játékokat, melyek futása közben 6-8 GB-ot igényelnek.
  • Coral Springs
    #16
    A játékok gépigényének gyors növekedése mögött általában ott szokott lenni a hardvergyártó cégek lobbija, viszont ez szerintem kizárólag a videokártyát és a processzort érinti mint sem a RAM -ot. A RAM -al most az a helyzet hogy elkezdtük kinőni a 4 GB -ot, ennek nagyjából van realitása, de hogy a 8 GB kevés lenne az nonszensz. (majd pár év múlva)
  • Vadnokedli
    #15
    Csak hogy most mégis milyen RAM van a PS3akban?

    256MB XDR Main RAM @3.2GHz
    256MB GDDR3 VRAM @700MHz

    Igen, 256os ram!! És hát Battlefos meg hasonlók szépen futnak, meg majdnem minden.
  • bJames
    #14
    Lehet néhányan azt mondjátok kevés lehet a 8 GB, de gondolom a konzol tervezői azért nem hülyegyerekek, s átgondolták, s valószínűleg elég lesz az jó ideig :)
  • Blasta
    #13
    Most csak az en figyelmemet kerulte el, vagy tenyleg nem volt kepes a Sony a termekenek bejelentese napjan EGYETLEN fotot (esetleg magat a termeket urambocsa) mellekelni??? Net szerte nem talaltam egyetlen kepet sem, szoval nem gondolom, hogy az SG cikk lenne hianyos?!
  • Major
    #12
    640 kByte memória mindenre elég kell, hogy legyen.
  • Yv@n
    #11
    "A 8GB DDR5(!) bőségesen elegendő a nextgen konzolokba."
    Most még. Azért nem árt, ha ez kb az életciklusa felénél is elmondható, de ezt majd meglátjuk. 8G azért már használhatónak hangzik, végén még éles textúrák lesznek a játékokban.

    Jelenlegi konzolgenerációba is "bőven elég" volt az 512MB ram, aztán ma már egy alsó-középkategóriás mobil telefonban több van, a gépeket meg visszafogja, mert kevés a memória a textúrákra.
  • Tinman #10
    "csak 8 GB RAM lesz, akkor én vakarom a fejem. Nekem a mostani gépemben van 16 GB. Nem volt drága, ellenben igenis szükséglet sajnos.."

    Akkor jöhetnek azok a játékok melyek futás közben ennyi GB memóriát igényelnek.

    Figyelek...

    A 8GB DDR5(!) bőségesen elegendő a nextgen konzolokba.
  • bosco05 #9
    Ne mond már hogy 16 giga kell manapság? :D Mégis mire?
  • Molnibalage
    #8
    Én nem értek a vashoz, de ha egy új gen. konzolba csak 8 GB RAM lesz, akkor én vakarom a fejem. Nekem a mostani gépemben van 16 GB. Nem volt drága, ellenben igenis szükséglet sajnos...
  • lammaer
    #7
    Dettó :)
  • Major
    #6
    Most akkor megkapom a 30000 Mhz-em vagy sem?
  • Jagdgeschwader
    #5
    Impresszív képességek, az új Killzone büntet! Bárcsak magát a konzolt is villantották volna.
  • kvp
    #4
    Ez igy egy korrekt pc-s jatekgepnek tunik. A 8GB rammal eleg magasra tettek a mercet a steambox elott, de lehet ez ma mar filleres alkatresz. Mindenesetre erdekes, hogy x86-os alapokon dolgoznak, ugyanis ez azt jelenti, hogy az o gepuk lesz az elso ahol bekapcsoljak az x86-osok zarolt firmware opciojat, amikor csak a gyari elotelepitett os-el boot-ol a gep. (az apple is tamogatja, de ok nem aktivaltak, a pc-ken meg joreszt alapbol nincs is tamogatva) Ha nem kapcsolnak be, akkor meg lehetne windows-t vagy nem gyari linux-ot rakni a gepre... (a ps3-ason is egy sony linux van) Erdekes lenne ha beraknak az android kompatibilitast is (a technikai lehetoseg megvan ra), mert akkor meg tobb jatek menne a kozonolon. A videokartya tipusa majd erdekes lehet meg, az uj xbox adatainak fenyeben.

    ps: A jatek stream-eles lehetoseget a nintendo wiiu-bol vettek at, mint ahogy a pozicioerzekelos technologiat is. A power gomb viszont csak hibernal mint minden sima pc-n, tehat aramszunet ellen nem ved, csak ha meg elotte nyomjuk meg.
  • liberty2
    #3
    Én csak azt várom, hogy megjelenjenek már ( mármint a PS4 és az Xbox720 ), hogy végre lenyomják a "régi" konzolok árát és vehessek egy Xbox360-at kinect-el :D
  • Marfy
    #2
    Én semmi ilyenről nem hallottam :).
  • flashpointer
    #1
    A konkurencia is a napokban mutatja be mit alkotott, jól emlékszem?