145
  • gombabácsi
    #65
    már bocs, de ez hülyeség. az evolúcióban a szimbiózis is fontos tényező, úgyhogy...
  • gombabácsi
    #64
    a többi hozzászólásom is értelmes csak még nem érted őket :)

    de remélem nem megérteni fogod őket, hanem leigáz, kiirt téged egy felsőbbrendű faj, hiszen az evolúció úgy hatékonyabb, mert ügyebár a tanult dolgokat nem viheti tovább a faj :)

    és akkor az a felsőbbrendű faj is és te is örülni fogtok, hogy az evolúció szépen folyik

    :)
  • fszrtkvltzttni
    #63
    Halleluja! Az első értelmes megszólalásod! Nem is értem, lehet megbetegedtél? Vagy a pszichózis enyhült egy picit?
  • blitzkrieg1
    #62
    Ez nem igaz. Ahhoz, hogy ok legyenek a bolygojuk dominans faja, nekik is agresszivnek kellett legyenek. Ez torvenyszeruseg.
  • gombabácsi
    #61
    Nincs jó és rossz. Az idegenek azért igáznak majd le minket, hogy az evolúció a megfelelő mederben folyjon tovább. Az emberiség is örüli fog, hiszen az evolúciónak mindeki örül.

    :o)
  • Pares
    #60
    Igen, van, én nyitottam.
  • Katalizátor
    #59
    Hamár sci-fi:
    Ahogy tapasztaltam, sokkal több az arrogáns idegen a sci-fikben, mint a barátságos.
    Egyébként meg tök mindegy, amíg földlakók által készített filmekről beszélünk, ahol kell lennie jónak és rossznak.
  • Master91
    #58
    Van már ilyesmiről topik? :D szeretek ilyenekről olvasgatni!
  • Archenemy
    #57
    Mikor Amerikát felfedezték, akkor sem éppen a béke szigete volt Európa. Mikor a Holdra szálltak az emberek, a Földön épp a hidegháború volt turbófokozaton. Nem tudom, miből gondolod, hogy egy technológiai fejlettség eléréséhez vagy felfedezés megtételéhez valahogy szükség van békére, ami azt illeti, éppen a háborúknak lehet köszönni egy halom technológiai fejlesztést. Amúgy az evolúció hajtóereje is a limitált erőforrásokért való versengés, tehát elég nehezen tudok elképzelni egy olyan fajt, aki ebben nem vett részt.

    Persze ha neked istenpótlék kell, és hinni akarsz a Bölcs, Békés, Atyai Idegenekben, az más :)
  • Pares
    #56
    Ha kicsit is elgondolkodnál rajta, akkor tudnád, hogy a Földön is vannak olyan helyek, amit a fejlett ember csak meglátogatott, de nem népesített be, maximum a helyieknek segített vagy a helyiekről érdeklődött. Az ilyen helyeken gyakoriak az ún. Cargo-kultuszok. Például a Csendes-óceáni szigetek a II.VH alatt és után, vagy az Amazonas őserdei. A Föld is lehet ilyen. Tudják hogy itt vagyunk, voltak is itt, de nem kell nekik semmink, érdektelenek vagyunk számukra. Vagy az is lehet, hogy megfigyelnek és várnak.
  • Molnibalage
    #55
  • globint
    #54
    Bocs, az előbb nem illesztettem be, hogy mire válaszolok, így inkább még egyszer leírom.
    Ezekről mind hallottam. Többször el is olvastam ezeket a híreket, meg-meg néztem a képeket, hogy érjenek bennem a gondolatok. Olvastam Ezékiel-től is, nézegettem a inka kalimó "repülő"-maketteket, a Tiahuanaco lenyűgöző kőfalairól, stb. Szóval talán a kelleténél is több időt áldoztam erre a témára.
    Pont ezért írom így a véleményemet.
    Mellesleg, ne UFO-zzunk itt. Megvan arra is a topik.
  • globint
    #53
    Ezekről mind hallottam. Többször el is olvastam ezeket a híreket, meg-meg néztem a képeket, hogy érjenek bennem a gondolatok. Olvastam Ezékiel-től is, nézegettem a inka kalimó "repülő"-maketteket, a Tiahuanaco lenyűgöző kőfalairól, stb. Szóval talán a kelleténél is több időt áldoztam erre a témára.
    Pont ezért írom így a véleményemet.
    Mellesleg, ne UFO-zzunk itt. Megvan arra is a topik.
  • fecg21
    #52
    Ja és még mielőtt valaki benyögné, nem-nem arról van szó hogy túl sok star trek-et vagy csillagkapu-t néztem. egyszerűen csak arról hogy ténylegesen vannak bizonyítékok.
  • TokraFan
    #51
    Vicces vagy. Állandóan anyázol a sci-fi műfaját illetően, miközben az aláírásod szerint azonos témában fejlesztesz játékot. Nem vagy Te kicsit skizofrén? :-)

    Pihenj le kicsit, az okosabbja addig is "űrmeghódiccsa"...
  • fecg21
    #50
    +1
    Én egyetértek veled, tudom miről beszélsz. Jártak itt az idegenek, és hagytak tárgyi bizonyítékokat is maguk után. Oldalakat lehetne erről írni, de nagyon OFF lenne az egész.
  • Vaszilij Artyom
    #49
    Ahhoz hogy több száz vagy ezer fényévet képesek legyenek valakik megtenni, ahhoz igenis békének kell uralkodnia az ő bolygójukon, mert különben képtelenség / értelme nem lenne
  • Xellos999
    #48
    És egész véletlenül az összesnek sürgős dolga akadt, le kellett lécelniük. Nincs több kérdésem.
  • Pares
    #47
    /off
    A mítoszok és legendák égből alászálló Isteneire, Vimanakra, repülő tüzes szekerekre, dogonokra, cargo-kultuszokra stb. Ja, hogy ezekről még nem hallottatok? Én kérek elnézést.
    /off
  • gombabácsi
    #46
    igen, mert minél régebbi egy civilizáció, annál okosabb, békésebb, jóságosabb, mint az álscifi mesékben :)

    az ember is amikor meghódított új területeket, nagyon titkolózott az ott lakó több ember előtt :D

  • Krinyo
    #45
    Ilyen hülyeségeket honnan veszel? "a naprendszeren kívüli hatalmas távolságokat még nem sikerült (felénk legalább is) leküzdeni egyiknek sem" Ezeket ki mondta neked? Azért mert téged nem nem informált senki, akkor nem is létezik?
    Btw én emberként sem venném fel a kapcsolatot a saját fajtámmal, nem hogy egy több ezer/millió évvel fejlettebb faj, látva milyen primitív dolgok mennek itt. Ezek fényében te megmutatnád magad? Békejobbot nyújtanál egy olyan civilizációnak, ahol egy pár dollárért gyilkolnak?
  • globint
    #44
    Szóval, tényleg volt egy kis félreérthetőség abban, amit írtam.
    Nem úgy értettem, hogy nem létezhet más bolygón élet, hanem-hogy a naprendszeren kívüli hatalmas távolságokat még nem sikerült (felénk legalább is) leküzdeni egyiknek sem, így nem sok esélyt látok arra nézve, hogy egyáltalán leküzdhetőek ezek a hatalmas távolságok, pl. nekünk. Sem anyagilag, sem politikailag, ebből fakadóan pedig technikailag. Ha pl. minden lakos után beszámítanának 10$-t évente, elég komoly űrhajót lehetne építeni minden évben. Csak-hát sajna nem így működnek a dolgok.
  • Krinyo
    #43
    Amiért a hangyák sem hiszik hogy léteznek amerikai b2 lopakodók. Nem láttak olyat, és nem is szálltak le az emberek és tárgyaltak a hangyapolitikusokkal, ergo nem léteznek. De nem kell vallásosnak lenni, hogy az ember hülye legyen. Elég ha csak ember, meg egoista.
  • Vaszilij Artyom
    #42
    Miért van az, hogy szinte kizárólagosan csak a vallásbuzik gondolják úgy, hogy nincsenek földönkívüliek egy (jelenlegi tudásunk szerint) végtelen univerzumban ?

    Talán csak nem azért, mert különben borulna az egész meséjük istenkéről?
  • globint
    #41
    Hát, igaz, tényleg elsodródtunk! Jobb megállni!
    Nekem bejönnek a térhajtóműves mesék, de úgy vélem, ez a repülőszőnyeg kategóriába tartozik, és így is kell kezelni. Pont ezért nem hiszem, hogy megvalósítható. Melléesen, ha csak arra gondolok, hogy előbb építenek 5-10 milliárdér tengeralattjárót, repülőgép-anyahajót, mint űrhajót az Europa holdra, akkor nincs sok remény, hogy akár a jelenlegi technikával, vagy kicsit fejlettebbel is, túlzottan "odább" mennénk!
  • csimmasz
    #40
    Te mit fogsz most kapni?

  • NullZ3r0
    #39
    Inkább nem szeretném tudni. Ne menjünk offba és ne UFO-zzunk itt. Nem vagyok kíváncsi a baromságokra. Megvan arra is a topik.
  • globint
    #38
    Mire gondolsz?
  • Pares
    #37
    Miért ne lenne az? Nem csak tárgyi bizonyítékok létezhetnek.
  • globint
    #36
    Ezt most nem komoly, ugye?
  • Pares
    #35
    Már hogyne' hagytak volna...
  • Linkout
    #34
    100.000 évente 2mp a lassulás ha jól tudom
  • uwu420
    #33
    Előbb utóbb a föld forgása is sokkal lassabb lesz mint most ha jól sejtem, csak nem olyan mértékű a lassulás mint bentebb. A mi holdunknak nagyobb súlya van ebben ugye?
    Van róla tipp hogy mennyi idő míg mondjuk megduplázódik a napok hossza?

  • Irasidus
    #32
    Abból, hogy a vörös törpecsillagoknak az életzónája sokkal közelebb van, és ha ebben a zónában kering, vagyis közelebb kering a bolygó, akkor előbb utóbb veszít a forgási energiájából, és kötött keringésű lesz. Ez egyszerű égi mechanika. (A naprendszerben az óriásbolygók holdjai nagyon jó példák erre.)
  • csimmasz
    #31
    Arról nem beszélve menyivel nehezebb dolga van egy olyan civilizációnak ahol a gravitáció a duplája a miénknek, vagy teljesen víz boritja, vagy még egy csomó dolog hátráltathatja őket attól függetlenül, hogy esetleg értelmi képességei akár a mienknél is fejlettebb.
    Az is lehet, hogy teljesen más irányba halad az ő civilizációjuk, a szellemi kiteljesedés és a természettel való teljes harmóni is lehet a fejlődés egyik útja.
  • Nagydög
    #30
    Uhum. Bo 100000 fenyeves atmero, 100-400 milliard csillag. Azert kiszamolhatnad, hany civilizaciot lehet ugy elszorni csak a mi galaxisunkban, hogy egy se legyen 1000 fenyevnel kozelebb barmelyik masikhoz.
  • garadas20
    #29
    Vagy mindenütt nagy a bürokrácia és sehol senki se tud érvényesülni rendesen. Szerintem nem feltétel az, hogy fejlettebb valaki, mert máshol van. Sokféle civilizáció létezhet, akár fejlettebb akár primitívebb akár egálban van velünk, csak máshogy alakult a fejlődésük. Az sem mérvadó szerintem, hogy feltétlen földszerű és méretű bolygó kell az élethez, sokféle példát mutat nekünk a naprendszerünk is és még csak az elején vannak a kutatások. Idővel lesznek kolóniáink kinn, mert a készletek végesek itt és nem tartható fenn az emberi létezés, ha túlszaporodunk és gyorsan feléljük a bolygónkat. Az olyan jellegű kutatások amik előrevihetnének minket azok többsége el van meszelve, de már feltalált és tesztelt dolog. Ami meg még nem tesztelt, de gazdaságos és vagy a jelenlegi struktúrát hivatott megerősíteni, az a találmány idővel látható lesz.
  • csimmasz
    #28
    De ez azért kicsit sántít azt te is érzed.

    Nem biztos, hogy a közeli csillagrendszerek lakottak, nem biztos, hogy kifejlődött az értelmes élet, nem biztos, hogy már elég fejlett az űrutazáshoz, lehet hogy már nem elég fejlett az ürutazáshoz, stb.


    Szóval szerintem az, hogy nem volt kapcsolat velük nem jelenti automatikusan azt , hogy nem lehetséges a csillagközi utazás.

    Ha csak azt nézem, hogy se a gravitációval nem vagyunk tisztában se arészecske fizika jó részével, az antianyagot kezelni is alig tudjuk begyűjteni vagy előállítani nagyüzemileg meg aztán végképp.

    Majd ha ezeket mind tudjuk és még akkor is ugy néz ki lehetetlen akkor aláírom.
  • uwu420
    #27
    Arra is van esély hogy mi vagyunk a legfejlettebbek, vagy hogy még nem került ránk sor.
  • globint
    #26
    Ja, persze, pontosítok: csak a Földről beszélek. Ha a számadatok helyesek, akkor az elmúlt 50'000 év alatt már néhány Ufó-nak landolnia kellet volna a földön is, mivel a távcsöveikkel 100 fényév távlatából a lakható exobolygók között látták volna a mi bolygónkat, nem is beszélve a korszerűbb távcsövekről, amikkel már a bolygó színképelemzését is elvégezhették volna, amivel a vegetáció is kiszűrhető lett volna. Szóval, mivel nem hagytak jelet maguk után sem a földön, sem a holdon, stb., ..... nincsenek is!