8
  • Attilawap
    #8
    Én rájöttem egy olyan dologra, amivel eddig senki sem foglalkozott: Hogy pontosan a Franciák honnan veszik azt, hogy ki töltött le illegálisat és ki nem? Ha valaki peer to peer programot használ (fájlcserélő) akkor egyből küldik a levelet? Pl. a Bittorrent klienst Bram Cohen eredetileg nem illegalitásra tervezte és ha ennek ellenére valaki mondjuk a szülinapi HD videókat torrenten keresztül akarja átküldeni egyik ismerősének, akkor az már bűnt követett el? Ez nevetséges. És tudtommal léteznek (bármennyire hihetetlen) kifejezetten jogtiszta torrent oldalak, ahol DEMO verziókat lehet letölteni. Vagy ha én File sharing oldalról töltök, akkor honnan tudja az ISP azt, hogy hogy nem az Avatar-t töltöm éppen, hanem a haverom ballagásán készült fotókat? Nevetséges ez az egész!!!
  • Com9000
    #7

    A hivatal felmérése szerint ugyanis a rendszer elindítása óta nőtt a legális forrásból származó tartalmak fogyasztása, és csökkent a jogsértő tartalmak fogyasztása a francia internetezők körében. 2011 decemberében 20, 2012 októberében már csak 15 százalékra becsülték azok arányát, akik csak, illetve részben illegálisan töltenek le.


    Magyarországon van legális letöltési lehetőség?
  • Tetsuo
    #6
    Na ja. Ennél már csak a holokauszt kártérítése kell, hogy több legyen.
  • torreadorz
    #5
    Persze hogy nem elég, a jogvédők már az usában is bebizonyitották hogy az illegális letöltések éves szinten annyi kárt okoznak mint az éves gdp tizszerese...
  • Narxis
    #4
    De ott nem elég.
  • Vaszilij Artyom
    #3
    Gondolom most a jogdíjra gondoltál és az van franciáknál is. Mármint adathordozókon
  • Narxis
    #2
    Mi fizetjük az adót, nálunk nincs szükség ilyenre.
  • Vaszilij Artyom
    #1
    Nálunk meg van 8 millió és?