60
  • Jakuza001
    #60
    Megegyszer te kreten, a startmenu nem a win8 resze, tehat a peldad igen csak santa.Sikerul felfogni ?
  • Angel5
    #59
    az agyad sánta de úgy látom te az az ember tipus vagy aki jobb lett volna ha apád a padlóra vagy a falra ver nem pedig anyádba.....cső buzikám éljél csak a te kis elfuseráld világodba a szűk látóköröddel és a korlátolt agyi kapacitásoddal........
  • Jakuza001
    #58
    Ocsem ? Hahaha.
    Marmint akkor valtal szokevennye amikor lefolytal anyad combjain ?
    Megegyszer te kreten, a startmenu nem a win8 resze, tehat a peldad igen csak santa.
  • Angel5
    #57
    azta kúrva te tényleg pszichiátria szökevény vagy :)
    most komolyan te ennyire korlátolt vagy, hogy az egészből a startmenü jön le neked?öcsém neked az lenen a legjobb ha az egész életed újra kezdenéd méghozzá sperma formában talán másodszorra sikerül egy kis intelligenciát kifejlesztened addig is hagyjad az informatikát és menj legózni :)
  • Jakuza001
    #56
    Te szerencsetlen te beszeltel arrol hogy jo a win8 es kulonben is van startmenu :D Hol ?
    A kepzeletedben te kreten, van max ha hozzaheggeszted a win8-hoz. :D

    Tehat jo a win8 mert hozzalehet tenni startmenut. TE igen idiota a win7bol sis lehet heggesszteni egy Mac feluletet, vagy hozzalehet a PChez is ganyolni a Leopard OS-t, de senki nem peldalozik attol azzal, hogy az alapkoncepcio milyen jo amit az eredeti felulet nyujt. :D
  • Angel5
    #55
    te most tényleg ennyire értelmi fogyatékos vagy?és mi van akkor ha nem az op része?veszel egy kocsit acélfelnivel nem tetszik lecserélem alufelnire hoppá és nem lett tőle rosszabb és még autó része is lett :) ez most egy durva hasonlat ha már ilyen apróságon nyüszörögsz
  • Jakuza001
    #54
    Tehat a starmenu az nem kulso shell pubi vagy talan az OP rendszer szerves resze? :D
  • Angel5
    #53
    mi az próbálkozol de nem jön össze?szar ügy,már csak sajnálni tudlak :)
  • Jakuza001
    #52
    Micsoda ervek. LEgalabb valmi ujat talalnal ki, ne engem ismetelgetnel. DE lehet ez abbol fakad, hogy szereted majmolni a masokat letformadbol kifolyolag. :D

    Na meg egyszer fuss neki, a makogasodnak.
  • Angel5
    #51
    a problémát itt a te értelmi képeséged okozza de úgy látszik a te agyi kapacitásod sufni tuning mert eléggé elgányolt :)
    sufnimegoldasok legalább ennek a fogalmával lennél tisztába de nem vagy nem baj kellenek az ilyen hülyék is mint te így kerek ez a világ :D
  • Jakuza001
    #50
    Te maki hol hallottal mar ilyet mondjuk a Win7-el kapcsolatban ?
    Ezert vagy te egy bohoc, mert ilyenekkel takarozol, mert mar nem tudsz mit kezdeni a vergodeseddel.

    Raadasul te pocs, a win8-ra raganyolt startmenu nem az OP resze, hanem masok altal keszitett shell, ha egyaltalan a bohoc leteddel tudod miaz.
    Mar pedig az ilyen sufnimegoldasok nem igazan tesznek jot az op rendszernek es bizony sokszor tobb problemat okoznak ,mint segitenek.
  • Angel5
    #49
    te tényleg szellemi fogyatékos vagy :)
    Az h-online-nak sikerült az adatvesztést rendszeresen reprodukálnia ha direkt erre játszok bármelyik op-on ellehet ezt érni aranyapám........
    ahelyett hogy itt dobálózol mindenféle jött ment cikkekkel próbáld ki de ne úgy hogy felteszed az pfú ez szar és törlöm mert ez nem használat okostóni :D
  • Jakuza001
    #48
    Mar mint te lennel az a szellemi fogyatekos ? :D
    Kurvara nem jobb, kurvara nem egyszerubb. Raadasul te meg mindig nem latsz ki a szemellenzo mogul. Ki nem szarja, le hogy 1 perces muvelet visszatenni a startmenut ? Ilyen erovel ratehet barki egy IOS vagy Mac skint is ket perc alatt, vagy win7re, win8 skint tenni.

    Adatvesztes ? Az sem semmi, csak ne legyen a gepen meg egy op rendszer lol, mert a hulyegyerek megmondta, hogy az adatvesztes nem szamit. :D

    "A fast startup funkció keretében azonban a Windows 8 nem csak a rendszermagot, hanem a futás néhány más adatát is hibernálja, így a merevlemezes gyorsítótárat is, vele a FAT és NTFS fájlrendszert használó meghajtók memóriában lévő státuszával. Visszatöltődéskor a Windows 8 ezt a hibernált státuszt használja újra, nem olvas be újat közvetlenül a fájlrendszerből. Ez adatvesztéshez vezet abban az esetben, ha közben más operációs rendszer is hozzáfért a meghajtóhoz, ami több operációs rendszert tartalmazó gépek esetén könnyen elképzelhető.

    Az h-online-nak sikerült az adatvesztést rendszeresen reprodukálnia, az alternatív operációs rendszerben létrehozott vagy módosított fájlokat a Windows 8 indulás után nem látta. Manuális, teljes újraindítás után az állományok megjelentek Windows alatt is, de többnyire olvashatatlanul, teljeskörű lemezellenőrzés után pedig néhány ilyen fájl eltűnt. A jelenség nem csak a párhuzamosan használt Linux-disztribúciók esetén merül feli, Windows 7 alapú PE-rendszer használata vagy USB-s helyreállító lemez használata nyomán is fellép."
  • Zoliz
    #47
    Azt hol olvastad egyáltalán, hogy siker a Win 8???? Talán a Microsoft.com-on?
  • Angel5
    #46
    hihetetlen mennyi szellemi fogyatékos van :), adatvesztés túl bonyolult istenem nem lett gyorsabb meg a hasonló szerencsétlen hozzászólások de aki ilyeneket írogat szerintem USER v 0.0 is rosszabb én használom és rajtam kívül 50 kolléga
    ÉS GYORSABB JOBB és KÚRVÁRA nem bonyolultabb a gyenge elméjűeknek meg 1perces művelet startmenü vissza rak csempe felület kiiktat és ennyi full olyan mint a win7.
  • sasafr
    #45
    Én frissítettem a hetest nyolcasra, de nem érte meg az árát. Nekem úgy tűnik, hogy a win 8 egy túlbonyolított win 7 és még azt sem mondanám, hogy látványosan gyorsabb lenne a hetestől. Asztali gépen a kezelhetősége szerintem elég gyenge az oldal és sarok panelekkel. Szóval már látom, hogy vissza fog menni a hetes. Talán egyetlen pozitívum, hogy van egy viszonylag jó levelezőkliens csempe benne. De úgy kb ennyi.
  • Jakuza001
    #44
    Gatyamatya, ertem te szeretsz szenvedni. :D
    Nem eleg kattintani a startmenun, hanem neked az a jo, ha +1 beiktatott tevekenyseget kell elvegezned, ami regebben egyszerubb volt. :D
    Inkabb ez az elmaradottsag. :P Az is szep es jo, hogy belehet allitani, a desktopot nem "csempes" modba es a kereso funkcio a CTRL+F-re jon csak elo, de ezt magyarazd el, a kevesebb tapasztalattal rendelkezo usereknek, akik mondjuk most lettek felhasznalok.
    Biztos egyszeru lesz nekik a kezeles, ami masnak aki mar tobb eve hasznal mast egy pofonegyszeru altalanos feladat.

    Ezt az uzletstartegiat hivjak, marhasag modellnek. Es aki ennek tapsikol, azt meg merhetetlenul butanak.
    Sok esetben az egyszeruseg a jobb megoldas, nem pedig bonyolitani valamit ami plusz cselekvest kivan egy megvalositasnal. Miert kell mondjuk 4szer kattintani, hogy elerj valamit, amikor azt 2bol is megoldhatod ?
    Raadasul vizualis megerosites, mint volt az eredeti kornyezetben, startmenu stb az a kezdo usereknek is jobb tampontot biztosit.

    A win8 nem hoz semmi olyan atuto ujitast a felhasznalok legtobbjenek, ami miatt erdemes hasznalni a win7 helyett, ezert nem is fogjak lecserelni addig, amig megtehetik.
    Aztan az uj szoftverekkel ugy is le lesz eroltetve a nagykozonseg torkan, ismerven a trendet. De addig pontosan megmutatja az iranta mutatott erdektelenseget az elozo Windows rendeszerek vasarlasi adataival egybevetve.
  • GatyaMatya
    #43
    Ezt már nem tudom elhinni, ami a Win8 lejáratása körül megy. Igazat adok a 2. hozzászólónak, hogy kezdem úgy érezni, mindenki hülyének próbál nézni - egyszer azt olvasom, hogy siker a Win 8, aztán azt, hogy kudarc. Nyilván ez is attól függ, ki hogy próbál nyereséges lenni, mondjuk ki, talán nem jött be az Acernek a W510 és a W700 a maguk brutális árukkal (nálunk legalábbis az), így most próbálják menteni a menthetőt. :) Úgyhogy Narkós, én is amondó vagyok, nem kell minden maszlagot bevenni, amit gusztusos körítéssel tálalnak eléd.

    Azt viszont már nekem sem veszi be a gyomrom, hogy mitől is olyan bonyolult a Win8 használata. Talán az fekszi meg egyesek felfogóképességét, hogy lehet bezárni egy WinRT alkalamzást (fel kell vinni a kurzort a képernyő tetejéhez, majd ha kéz ikonná vált, meg kell fogni és le kell húzni alulra, és voila, ismét a Start menüben... pardon, "képernyőn" vagyunk)? Hogy bal oldalon lehet váltani alkalmazást, hogy a start gombbal lehet váltogatni az asztal és a Start képernyő (menü?!) között? Hogy a leállítás az max. 2 kattintás?! Ha ez valakinek bonyolult, akkor inkább adja el a gépét. :S

    Jakuza: érdekes a cikk, én felváltva használok Win8-at és Win7-et már egy jó ideje, de sosem volt semmi bajom. Viszont oda fogok figyelni rá.

    macleod: egyetértek, ezek a dedós hőbörgések nem valami étvágygerjesztőek. :) Nem is értem, mit kell folyton színészkedni az embereknek: ha nem jön be a Win8, nem kötelező használni, van kismillió meg egy alternatíva még házon belül is. Én sem megyek a WInXP topicba hőbörögni és sírni, hogy milyen elavult, primitív az a rendszer - ja, igen, mert van ennyi eszem. :P

    Interstate 95: és mond, ki nem tojja le, hogy neked nem jön be? Ezer és ezer ismerősöm van, akinek bejön, most van itt pár elmaradott bennszülött, akinek meghaladja a képességeit a Win8 használata - áh, nem mérvadó. :) Utánad szabadon.
  • Jakuza001
    #42
    Amugy ez sem igaz a bootsequence ketszer olyan gyors.

    http://arstechnica.com/information-technology/2012/10/gentlemen-start-your-benches-measuring-windows-8s-performance/
  • Jakuza001
    #41
    Nem tudom lattad e a cikket, hogy ki kell kapcsolni dual bootos rendszereknel, mert fajlvesztest okoz. :D Jo ha van, de jobb ha nincs. :D
  • Tinman #40
    Akarom szidni, de tényleg u.a. az SSD-ről lazán 2x gyorsabban bootol be, mint előtte a Win7. Neeem, nem azért mert friss telepítés, mert a Win7 is friss volt, hanem azért mert tényleg javítottak ezen Redmonda. Örülök neki, szeretem ha nem szüttyög valami...
  • Tinman #39
    8.700 Ft-ot vont le MS a legális Windows 8 vásárlásomért.

    Nyugodtan alszom, mert legál... 1.5 perc alatt lett teljesen Win7 küllemű.

    Ajándék Media Centert is kaptam, 20 mp alatt küldte MS a kódot.

    XBOX Live accommal lépek be, nagyon kellemes ez az összehangolás a 2 rendszer között.

    Minden megy amit eddig próbáltam, a GoG-nak hála a 20 éves játékok is...

    Baromi gyorsan bootol és kapcsol ki, hálózati megosztás, hálózati mappák, driverek, videó vágás, tömörítés, hangszerkesztés, minden ok.
    Párom imádja az ingyenes játékokat a store-ból...

    Ennyi pénzért ajándék volt.

    Segítsetek szidni, egyelőre elég kellemes csalódás, főleg a suta RP után.
  • IMYke2.0.0.0
    #38
    AMD XP 1700+ (Palomino) + 512 MB + Radeon 9500 Pro + 20 GB HDD + SoundBlaster Live! 5.1 és gyönyörűen futott minden rajta.
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    El vagy varázsolva. 3 évig WinME-t használtam - s nem is akartam XP-re váltani, csak a játékok miatt voltam kénytelen.
    Nagyon jó oprendszer volt a ME, csak azt nagyobb divat volt fikázni, mint most a ki-tudja-miért-szar 8-ast.
  • Jakuza001
    #36
    Jah nem igazan tudnak semmit megmagyarazni.
    Meg a mobil platform lehetne egy jo erv, de ugy gondolom ahhoz meg keves egyelore a termek, hogy versenybe szalljon egy jol felepitett andoiddal.
    Amugy pedig a mobil platform igenyeit keverni egy statikus desktop piaci elvarasoknak, egyszeruen hibas dontesnek latom. Az atjarhatosagot figyelembe veve kellett volna egy-egy OP rendszert kesziteni, persze az MS annyira nem felhasznalobarat es inkabb a profitot tartja csak szem elott.
    Igy emiatt most a desktop platform kapott egy a gepen kevesbe hasznalhato OP rendszert mint az elobbi volt ezert ugy gondolja felesleges a valtas, mig a mobil oldalon olyan eros a konkurencia, hogy nem tud labdaba rugni.
  • Interstate 95
    #35
    Ezzel kb ki is fújt a maroknyi ellentábor. Én se tudom még miért is kéne cserélnem a Win 7 -et.
  • Jakuza001
    #34
    Micsoda magyarazat es ervek arrol, hogy miben jobb a windows 8. :D
  • Angel5
    #33
    akkor te valami gagyi win8 verziót próbálhattál... :)
  • Jakuza001
    #32
    Miben gyorsabb, miben jobb ? A bootsequenceben ? :D

    [URL=http://www.hwsw.hu/hirek/49629/windows-8-dual-boot-adatvesztes-fast-startup.html]Adatvesztéshez is vezethet a két operációs rendszert felváltva használók számára a Windows 8 "fast startup" (gyors indulás) funkciója.[/URL]

    Szoval meseld el nekem miben jobb, mint a windows 7, csak mert en nem lattam semmi extrat amiben jobb lenne, ellenben egy csomo idegesito es lassito funkciot fedeztem fel benne.
  • Angel5
    #31
    szerintem sokkal jobb a winfos8 mint a 7,csempe kiiktat startmenü beiktat és ennyi máris kezelhető :) és gyorsabb is a 7nél :)
  • evetke007
    #30
    Win8...
    Átlag user kérdése nagyjából 2 hét használat után:
    "Hogyan lehet szabályosan leállítani?"

    Másik, tapasztaltabb user:
    "A képnézegető miért indul olyan lassan és miért csak alt+F4 -el lehet kilépni?"
    (nyilván elsőnél az alt+F4 szóba se jön ...főkapcs oszt jó'van)

    De persze mindenddigivárakozástfelülműlóűbersiker, meg eladásicsucsuka stb.stb.:D
    Ezekről az egyfejű MS márketingesekről ez jut eszembe:
    http://www.youtube.com/watch?v=3uB3cOb5i3w
  • Narxis
    #29
    Persze de nem mindegy, hogy az a hőbörgés mekkora méretű. Itt már nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy óriási.
  • Narxis
    #28
    Ha jövőre kiadják a CSAK hanggal vezérelhető windows-t és sokaknak nem tetszik majd akkor is ez lesz az epic érv, hogy divat szidni? Hagyjuk már ezeket a kifogásokat, azt kell nézni, hogy mi nem tetszik rajta, utána lehet divatozni.

    Ez a csinálj jobbat meg a legdedósabb védekezés.
  • Narxis
    #27
    Különbséget kell tenni az eladni és használni szó között. :) Amúgy nyilván sokat adtak el csak nem végfelhasználóknak hanem a gyártóknak ők meg verik az asztalt, hogy nem fogy. Persze ennek nem csak a win 8 az oka hanem a tablet, okostelefon őrület. Nem megy ma már úgy a PC piac mint régen amikor természetesnek vették a FOLYAMATOSAN növekvő eladásokat, most se fognak éhen halni de meg kell szokni, hogy nem úgy van mint 10 évvel ezelőtt.
  • Interstate 95
    #26
    Én úgy gondolom, hogy ha feltelepítek egy rendszert ami nem fut stabilan, és esetleg ebből kifolyólag utálom meg azt, az megint nem a márkára vonatkozó utálat. Az XP esetében inkább a Vista időszakára tenném az elégedetlenkedést hozzáteszem jogosan, ugyan is visszagondolva az XP nem volt egy stabil rendszer, már amennyiben a Windows 7 -hez hasonlítom. Persze ekkor már megjelentek olyan emberek is (nem sokan) akikre esetleg te utaltál, nem tetszett nekik az Aero, meg hogy az XP az isten, szépen le is lettek teremtve a francba. Kisebb negatív véleményű tábor a legtöbb új dolognál előfordul, ezt nem lehet elkerülni. Na de viszont ha a nagy % -nak negatív a véleménye, azt rá ne fogjuk már a Windows utálatra.
  • macleod2012
    #25
    Akkor szerencsés voltál :) nekem abit alaplapot nem díjazta, asusal elvolt, videokártyából a geforce2 -t nagyon nem szerette( főleg játékok alatt, ez érthetően rossz pont ), nameg a SB audigy hangkártya volt a nemezise, azt sehol, senkinél ... És akkor még nehezebb helyzetbe volt az ember, mert internet az faluhelyen ritka volt, utánanézni ezeknek a hibáknak így nem lehetett. Volt egy win cd-d, meg a driver cd és old meg. Régi szép idők :D amikor windowst úgy telepítettünk, hogy floppyról töltöttük be mellé a raid vezérlőt, aztán ha ment, akkor jöhettek a driver cédék, ha az égiek is úgy akarták, ha nem akkor kézzel töltöttük be a driver fileokat. Most meg berakod a dvd-t és 5 perc múlva használhatod is ...
  • mousee
    #24
    Akkor nekem anno speckó gépem volt :) Furcsa, hogy mindenki fikázza a WinME-t, szerintem pedig nagyon király rendszer volt. Anno a 333mhz-s 128 ramos celeroncs gépemen az volt (win98 SE után került fel, és sokkal gyorsabb volt nála), és totál meg voltam vele elégedve. Office 97-et vitte, diablo 2 meg rollercoaster tycoon szépen ment rajta, NFS3-ról nem is beszélve :) Huhuuu meg a pizza syndicate :D Meg az age of 2, meg a knights and merchants, meg az imperium galactica 2, meg a... aww shit, kell vennem egy ilyen gépet csak a retró kedvéért :D sry az offért :D
  • macleod2012
    #23
    Hát pedig léteztek a hőbörgések az összes windowsnál. Az istenként tisztel xp, anno egy viszonylag régebbi konfigon telepítés közbe volt hajlandó elszállni, és legalább 1,5-2 év kellett neki mire el is kezdték széles körben használni az emberek. És az még az az idő volt, amikor nem járt hátránnyal a kalóz verzió, tehát mindenki hozzáférhetett aki akart, de egyszerűen ódzkodtak tőle az emberek, jó volt nekik a 98 SE. És a hetesnél is megkapta, túl hamar jött, miért nem vista frissítés stb, ha hiszed ha nem mindig ott van és ott is lesz a fikázódás. És haragszom, és mindenki másra is aki azt mondja hogy a win8 a legrosszabb windows, ugyanis vagy fiatalok vagytok még, vagy csak egyszerűen kimaradt nektek , a valaha létezett leggyalázatosabb windows, az kérem szépen, a Millenium Edition ... aki ismeri, aki látta, aki foglalkozott vele, az tudja, nem a kinézet az ami eldönti, hogy egy op rendszer jó e vagy sem, és hogy mi számít előre lépésnek, és mi az ami inkább visszalépés ...
  • Interstate 95
    #22


    Amúgy ha nagyon Windows 8 hatást akarok elérni Windows 7 -en, CD -ről feltelepítem az Express Gate -t mert az alaplapom támogatja. Két sec alatt bejön egy mini operációs rendszer, és még szebb is mint a csempés műsor.
  • Interstate 95
    #21
    Már ne is haragudj de kevered a szezont a fazonnal. Igen, előfordultak rendszerek amelyek nem voltak annyira jók, és néhány szempontból hibásak voltak. Számomra egy ilyen volt a Vista, nem is váltottam rá XP -ről. Aztán a koncepciót továbbfejlesztették, megjelent a Windows 7, és tűkön ültem hogy ráfrissítsek mert annyira tetszett. Az van a gépemen most is. Divatból fikázni a Windows -t (PC) Linuxos körökben szokás, na most kérdezd meg hány elégedetlen ember használ Ubuntu -t, és hány Windows 7 -et. Mobilra pedig ott van az Android, esélye sincs ennek a csempés szarnak.

    Visszatérve az elejére, nem vagyok biztos abban hogy az oly népszerű rendszereket mint az XP, vagy a Windows 7 annyira szidták volna mint ahogy leírod. Olyan viszont előfordult hogy ezen rendszereknek a megelőző koncepciója nem volt olyan jó, a Windows 8 esetében viszont már maga a koncepció is hibás. Én úgy gondolom a dolgokat nem árt még néhányszor átgondolni mielőtt kiposztoljuk, nem faék tetszik / nem tetszikről van szó, se nem Windows utálatról. Persze értem hogy bármit ami akad fel kell használni védekezésre, de ez azért már sok volt.