13
  • Zombee
    #13
    A bejelentés egy dolog, de ha egyből le is védik...
  • galocza
    #12
    ahogy írtam, én szerettem volna, ha igazad van...
    de akármikor is kezdte írni, az az érdekes, hogy mikor lett ismert a cím. mind könyveknek mind filmeknek mind játékoknak többször van munkacíme mint nincs. a játék címe 2005ben ismert lett a könyvé 2009ben (NA JÓ, TÁN 2008BAN, HA KORÁN KEZDTÉK PROMOTEÁLNI - na hogy én mikor nyomtam caps lockot - bocsi).
    (nem számít, de a játék fejlesztésének története valami 2001-ig nyúlik vissza asszem egyébként.)
  • cateran
    #11
    Ezt igy nem merheted, mert ki a fene tudja mikor kezdte el irni a szerzo a konyvet? Igaz, hogy 2009-ben lett kiadva, de nem tudni mikor kezdett bele...lehet 2 het alatt hozta ossze, lehet 8 even at babusgatta. A megjelenes datuma a lenyeges, mert hiaba jelent be valaki valamit (mar a jatekiparban) az kozben kaphat 1 cancelt is siman. A megjelenes pedig 2009 utani (nem is kicsit..hiaba jelentettek be 2005-ben, meg hogy majd jon 2006-ban, csak 2011-ben jelent meg
    (Release date(s)
    PlayStation 3 & Xbox 360
    NA 17 May 2011[6]
    AU 19 May 2011[7]
    EU 20 May 2011[8]
    JP 7 July 2011[9]
    Microsoft Windows
    NA 8 November 2011
    EU 11 November 2011[10]
    AU 11 November 2011) Mar ha hinni lehet a wikinek.
    Mondjuk igazabol tokmindegy nekem, csak bassza a csorom, amikor ilyen szarsagon agonizal valaki. Mostantol senki sem hasznalhatja a Los Angeles es a noir(e) szavakat egyutt..ami -nekem- kimeriti a pocsek vicc kategoriat.
  • galocza
    #10
    de szerettem volna ha igazad van... de nincs.
    lehet, a regény előbb jelent meg, de a játék címe 2005tőé nyilvános volt.
    http://uk.gamespot.com/news/team-bondi-announces-ps3-game-6129334
  • Etinger
    #9
    Amennyire jó játékaik vannak, annyira sablonos az egész cég arculata... üzletpolitikája. Bár nem tudom persze a kiadó mennyire szól ebbe bele.

    Annyi biztos, hogy pl a GTA esetén a főszereplő suttyósága számomra mindig kétes érzéseket ébresztett a sorozattal szemben. De ha szarok az egészre, a küldetésekre, a szereplőkre.. akkor mindig jól szórakoztam :)

    Csak a Mafia szintjén nekem egyik rész sem ütötte meg... (szubjektív)
    A Max Payne nálam meg = Remedy.
  • sempron07
    #8
    És tényleg.
    Megbocsájthatatlanul jó lett!!! :D
  • Ender Wiggin #7
    a rockstar a legsemmirekellőbb cég. A Max Payne 3-at nem tudom megbocsátani.
  • Shiwo
    #6
    gondolom régen nem foglalkoztak azzal, hogy tök hasonló címmel jelennek meg dolgok, így nem védették le a nevet.. a Rockstar meg valszeg súlyos milliókat leperkált azért, hogy mások ne használhassák a nevet.. így valamilyen szinten még jogos is a dolog... az más kérdés, ha a film a játék hírnevét akarná meglovagolni ezzel a névvel, és ne adj isten sikeres is lesz a film, akkor az ugyan úgy visszahatna a játékra, hisz biztos sok idióta lenne, aki úgy gondolná "némá, ennek a játéknak biztos köze van ahhoz a jó filmhez, vegyük meg"

    persze itt nem a magyar vásárlókra gondolok...
  • cateran
    #5
    Szerintem meg kapjak be:D Az eredeti mu cime (a konyve)L.A. Noir. Kb semmilyen jogalapot nem latok arra, hogy pattogjanak, foleg mert a konyv elobb volt, mint a jatek, a sorozat meg azon alapult volna.
  • FL Zoli
    #4
    Rockstart folyamatosan perlik ilyen-olyan okból, kicsit ők is pattoghatnak...
  • Tinman #3
    Szeretem R*-t.

    Teljesen igazuk van... L.A. Noir = R* játék.

    Ha F. Darabont-nak kell a név, perkáljon, vagy váltson címet, ahogy meg is tette. Különben be lesznek perelve az anyjukba. Teljesen jogos!
  • sempron07
    #2
    ! (kezem a magasban) :) (Ritka pár játékstúdió között van, aki még -szinte- nem csinált rossz játékot, mint pl.: Valve, Blizzard, Rockstar, stb.)

    De szubjektívan is nézve, ha nem tetszik nekik, hogy más is használja a nevet, megtehetik, hogy a sz*rt is megpróbálják kiperelni belőle, jogában áll.
    Bár ha tényleg ennyi minden volt már, nem tudom miért akadtak fent ezen. :)
  • galocza
    #1
    na jó, átmásolom ide is okulásotokra:





    barátnőm, wiki szerint volt:
    1 film grand theft auto címmel
    1 regény the midnight club címmel
    4 film, 3 sorozat és két dal manhunt címmel
    1 divatcég red or dead névvel
    persze mind korábban mint a rockstar játékok. tovább nem nézem, csak a nevesebb dolgaikra kerestem rá.

    tegye fel a kezét, aki szereti a rockstart.