54
Metal band with clean vocals
  • skinnyman
    #54

    Vagy egy meg frissebb toluk, meg ropogos: Do Me A Favor

    Szinten ropogosan friss cucc:


    Mondanam meg a BFMV-t is, annak is lesz uj cucca most de az eddigi szamok alapjan azok nem hozzak a regi szintet, azert meg remenykedek benne h az albumon lesznek jo szamok azert. A regi mindenesetre jo, pl Hand of Blood

    Vagy meg pl egy klasszikus:
  • nearo
    #53
    Most nézem Evanescence-et senki nem mondta még... bár csak három és fél számot ismerek tőlük is, de most kezdtem el hallgatni ezt az albumot, eddig egész jó :)
  • bakvarnyu
    #52
    Szerintem ennek a forumnak semmi ertelme, de azert berakom a regi kedvencemet :P

  • RedRiot
    #51
    Jörn Lande:



    Astral Doors:



    Az Astral Doors énekese újabban összeállt a Sabatonból kivált srácokkal és Civil War névez új lemezt készítenek!
  • Pares
    #50
    Gojira. Pont.




  • nearo
    #49
    Eluveitietől inkább csak azok a számok "tiszták", ahol női énekes van... pl Inis Monaban nehezen mondható tisztának a vokál, pedig egyébként egy kurvajó szám.
  • Fyndath
    #48
    Rhapsody, Arcturus, Auringon Hauta, Eluveitie, Korpiklaani, Metsatöll stb... Van még bőven.
  • GPx8
    #47
    Vagy Epica!
  • ElectricalTech
    #46


    most vagy elkerülte csak a figyelmem vagy tényleg nem nyőgte még be őket senki sem 45 poszt alatt? :D

    Stone Sour látom már volt, arra +1
    Clutchból nem jut eszembe ennél "metálosabb", de biztos van még: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2eepsCXpLY4
    csak nyilván nem 240p-ben :D
  • GPx8
    #45
  • Fyndath
    #44

  • tigeroo
    #43
    ismertem már előtte is a munkásságát. amúgy tipikus post-hardcore vokál, ők törekednek mindig egyre magasabb és magasabb énekhangra. kellin quinnt meg sokan pl. lánynak hiszik az énekhangja alapján :D
  • Vadnokedli
    #42
    De jó nem? Talán kicsit buzisan tiszta lehet néhol a hangja de jó az.
  • tigeroo
    #41
    apja fia :D
  • Vadnokedli
    #40
    Austin Dickinson / Rise to Remain
  • Vadnokedli
    #39
    1:20kb
  • Vadnokedli
    #38
    Komolyan ilyen topik van? Ne Obliviscaris.. Nem találtok jobbat azt garantálom
  • Probatbicol
    #37
    lehet, hogy nem ilyet keresel,de ez pl.egy kurva jó karakteres hang:


    vagy egy egész friss, szintén tiszta énekkel:


    ez meg egy hagyományosabb:

  • Probatbicol
    #36
    Stone Sour
  • Atkatáska
    #35
    angolul ide is kitettem a kérdést, jött egy jó kis lista ott is, a Funeral és az Amorphis főleg ami érdekes
  • nearo
    #34
    Esetleg ez?

    Mondjuk Wildpathra óvatosan keress, mert vannak szerintem kifejezetten elbaszott számaik is, de néhol nagyon betaláltak, ez pl szerintem remekmű.
  • reménytelen
    #33
    [ [#idiota] MODE ON ]

    Idegbohóc
    Dying Fetus

    [ MODE OFF ]
  • fifi
    #32
    dead suol tribe
  • Zomil
    #31
    Amugy nagyon jo a topic én is inkább azt a fajta metált szeretem ahol szépen énekelnek, meg inkább a symphonic metál rajongoja vagyok, pl. ez a symphony x nagyon megtetszett :)
  • NEOreg3
    #30


  • HTS s3rg1nh00
    #29
    a Disturbedet már írták,azon felül ott az Adrenaline Mob:

    vagy a Symphony X:

    esetleg egy kicsit dallamosabb és nagyon állat magyar metál,a
    Wendigo
  • cenobite
    #28
    Annihilator - Alice In Hell

    Első album, az énekes odatette
    http://youtu.be/pTYHYglem-M

  • Atkatáska
    #27
    tigeroo nem olyan rossz, vannak jó pillanatai, bár télleg ezt a magyar szöveget nehéz befogadni:) Magyarok közül én Agnes Vanilla - Ígéret-t és Superbutt összes számát, főleg a Blisters és a Last Call-t tartom kiemelkedőnek, jó dallamos refrénekkel van tele mindkettő:) Superbuttnál odáig is elmentem, hogy megvettem a legutóbbi albumukat..rohadtjó szövegeket írtak a dalokhoz

    Within Temptationt ismerem az énekes mádárkájukkal:) Annekével akit említettem az elején van egy közös daluk, nagyon ajánlott anyag: Somewhere

    Powerwolf is tetszik, nemtudom direkt van-e komikus hangulata a klipjüknek annak ellenére hogy nagyon kemények akarnak lenni

    Manticora Playing God-ja helyett jobbszeretem ezt

    Sonata Arctica hangszerelése alapjában jó, de valahogy jellegtelen. Nem kötném magam semmilyen stílushoz, rengeteg félét hallgatok, pl a Ghymest is hasonló okokér. különleges "nem evilági" hangú énekes, jó dallam, és áradjon az energia a zenéből, úgy mint ahogy a nagymester is közvetíti képernyőn át ... ilyet keresek rock/metalban:)
  • tigeroo
    #26
    magyar:

    salvus - amikor elfordulsz

    (igényes magyar metál, sajnos nem nagyon futottak be, mert a dalszövegeik nem olyan könnyen emészthetőek)

    ja és nemrég dolgozták fel a most múlik pontosant is, érdemes megnézni valamelyik dalt tőlük:)
  • Zomil
    #25
    Within Temptation nagyon szépen fejlödik szerintem. Amiket hallgatok zenekarok vagy stagnálnak vagy romlanak, de ök szvsz szépen fejlödnek.
  • QuippeR
    #24
    ilyesmikre gondoltam:


  • QuippeR
    #23
    power metal meg symphonic metal bandákat érdemes keresned szerintem. Sonata Arctica, Blind Guardian, Demons and Wizards, Nightwish, Within Temptation, ilyenek.
  • Bachstein
    #22
    Powerwolf, mostanában őket hallgatom még elég gyakran, nagyon dallamos és catchy számaik vannak.
  • Bachstein
    #21
    Na, kapsz még egy ilyet, hátha... :D
  • Atkatáska
    #20
    Alter Bridge-vel beletrafáltál, nagyon jó, remélem a többi szám is
    tommy giles rogers érdekes meglepetés volt, 2:52től lenyom egy Muse áriát, ez is fasza
  • Bachstein
    #19
    Iced Earth?
    Manticora?
    Falkenbach?

    Mindegyik más stílus, hátha valamelyik megtetszik! :)
  • tugyiti
    #18
    godsmackért puszi jár :_DDDD
  • Lateralus
    #17
    A Tremonti is elég dallamos. Az Alter Bridge gitáros, Mark Tremonti mellékprojectje.



    Mellesleg az Alter Bridge is megérhet egy próbát. A fentinél kissé nyugodtabb zene. Az énekese Myles Kennedy jelenleg Slashnél énekel, aki szerint a világ legjobbja. Ízlés dolga, de nagyon jó, az biztos.

  • tigeroo
    #16
    ezekben viszont teljesen a tiszta ének dominál, lehet ezek jobban fognak tetszeni:) ha a szám bejön amit írok akkor pásztázd le a zenekart is, első körben őket ajánlom:

    breaking benjamin - the diary of jane (az énekesre elmondása szerint kurt cobain és a nirvana volt a legnagyobb hatással, hát büszke lenne rá sztem kurt papa mert nagyon nagy tehetség őis)

    egypt central - white rabbit (átlagos hangterjedelmű, de kibaszott jó hangszíne van a csávónak)

    godsmack - straight out of line - na erre mindent lehet mondani, csak azt nem hogy vinnyogós:) igazi metálénekesük van

    bullet for my valentine - road to nowhere (az énekes matt tuck is kibaszott nagy tehetség, az akusztikus számokhoz éppolyan jól áll a hangja mint a zúzós metálhoz)

    till we drop - sticky situation (kevesen ismerik magyarországon, de külföldi underground körökben rohadt híresek, nem az a progresszív zene és hűdenagy ének jellemzi, de pop-punk egy kis hardcore beütéssel, breakdownokkal... ehhez pont illik)
  • tigeroo
    #15
    chris motionless, motionless in white, jellegzetes bariton hangjával rohadt sokat fejlődött az utóbbi pár évben, szintén fiatal, feltörekvő bandában nyomja, úgy screamel-hörög mint valami fenevad, de a cleanje is kitűnő a refrénekben

    0:48-tól refrén, 2:58-tól egy kis alt ének tőle (libabőrös leszek akárhányszor ezt a részt meghallom)