16775
banner
  • mindero
    #792
    Néztem mennyiért lehetne összedobni az ajánlottat. 100e proci, 100e videokari, 30e alaplap, 40e mamória + kiegészítők. Alsó hangon 350e.
    Azért ez durva. Asszem veszek inkább én is egy konzolt. Rá lehet kötni billentyűzetet meg egeret?
  • TBTPumpa
    #791
  • McAwesome
    #790
    Ezért mondom, hogy szinte nem is optimalizáltak rajta, hanem megmondták, hogy náluk ezen futott és kész!
  • Ra1n
    #789
    Tudom,van ps4 a polcon...:)
    A tapipad és a hangszóró a világ két legfeleslegesebb dolga. A tapipad általában annyi hogy húzz el egy irányba vagy nyomj rá. Mintha gomb lenne nem több.. A hangszórót pedig úgyse hallom se ha fejesben se ha 5.1-ben játszom. A minőségéről nem beszélve. De ha neked ettől nextgen élmény...:)
    A játék mérete pedig nem tudom miben adja egy játék élményét....:D
  • Amiga
    #788
    Hát nem tudom, nekem az, hogy a PS4 kontrollerében beépített hangszóró és tapipad van, és ezt a játékok el is kezdték kihasználni, mindenképpen nextgen játékélmény, ahogyan esetenként az is, ha egy játék nem 6 GB, hanem 60.
  • Ra1n
    #787
    Igen,csak épp ezért írtam hogy egy baromság leírni hogy "azért mert prevgen"...Kicserélik a textúrákat ahogyan a kurrensgen konzolokkal tették és voálá.
    Egyeseknek még mindig mániája a "nextgen only" a "nextgen játékmenet" "nextgen fizika" "nextgen hangzás" és egyéb nevetséges reklámjelzők...
  • MerlinW
    #786
    "There's a lot of small errors though, because the game is huge," Kicinski explained. "It's the only reason behind the delay. We didn't assume it will be this big. Only after putting all the pieces together it turned out it's bigger than the two first put together."

    Nem optimalizálnak, hanem hibákat javítanak.
  • MerlinW
    #785
    Fel is soroltál minden, amitől egy játék "nextgen" lesz.
  • Ra1n
    #784
    Hagyjuk már ezt az ostoba prevgen nem prevgen baromságot...Nagyjából a textúrák minősége különbözteti meg az előző gent a mostanitól meg pár effekt.....Illetve hoyg egyszerre többet képesek belesajtolni a játékba (értsd komplexebb ltávány több fizika szebb képvilág mellett például).
  • Shep
    #783
    Prev gen de ha megnézed a PC-s képeket lazán elmegy jelenleginek viszont ugye egy dolog a gépigény és másik az ,hogy hogyan fut majd valójában :)
  • Rony94
    #782
    Egyáltalán nem gáz. A GTA 5 még prev-gen. Igen, a PC-s verzió szebb lesz mint az Xbox 360-as verzió, de attól még prev-gen, így érthető miért ilyen alacsony a gépigény. Ez volt az egyik, a másik az hogy még egyáltalán nem biztos hogy elég lesz egy olyan gép. (lásd anno GTA 4)
  • DantesHUN
    #781
    Dehogy fog csökkenni. Azon dolgoznak, hogy a megadott konfigokon tényleg fusson, hiba akadás szaggatás nélkül.
  • McAwesome
    #780
    Akkor ezek szerint a gépigény csökkenni fog.
    Akkor mér dobták ki a hivatalos vasigényt?
  • jarlaxxe
    #779
    Most azért késik mert optimalizálnak egyébbként már februárban kijött volna.
  • McAwesome
    #778
    Már azért sem, mert a megjelenéshez képest, nagyon hamar kidobták a gépigényt.
    Szerintem nagyon nem is optimalizáltak rajta.
  • Shep
    #777
    Az, hogy te mire emlékszel egy dolog ettől függetlenül szerintem az első rész még a mai napig akad a piactérnél, a 2 meg megjelenéskor szinte minden gépen akadt és kellett neki pár patch mire tűrhető lett, gyengébb gépeket meg még ma is megeszi. Na ez sem lesz szerintem jobb.
  • wedge31
    #776
    Ez vas függö, nekem midkét rész 0day vásárlás volt és nem emlékszem semmi ilyesmire.
    A második rész harcrendszere volt egy kissé elb@szva a gurulás, meg stb arra jött patch is meg ha jól emlékszem alapból nem támogatta a 4:3-at de más most nem ugrik be vagy csak nálam nem jött elő.
  • Shep
    #775
    Nem de szerintem ez az eddigi két rész alapján várható is volt. Optimalizálásban nem igazán vannak otthon a srácok.
  • McAwesome
    #774
    Ciribe tuti belebotlasz majd.
  • McAwesome
    #773
    Basszus, azért az csak szerintem gáz, hogy a GTA 5 elfut egy Core 2 Quad procin, míg a Witcher 3 csak egy I5-ön?
  • DantesHUN
    #772
    Jó hát ízlés kérdése, nekem a Witcher könyvek jobban tetszenek.
  • Rony94
    #771
    Ebben van igazság, de én pont hogy a nagy terjedelmet, az 1000 oldalas megoldást kedvelem jobban, ugyanis a világot és a szereplőket nagyon megszerettem és akkor 400 oldal helyett 1000 oldalon át olvashatok róluk, ergo dupla élvezet. Nem azt mondom, néha kikapok egy-két fejezetet amin majd elalszok, de többségében élvezem olvasni.
  • DantesHUN
    #770
    Egy lényeges különbség például a Witcher és martin könyvei között, hogy a Witcher-nen, pár oldal terjedelemben is tudott a szerző mélységet adni a történetnek, reális politikai összeesküvésekkel teli hátteret építeni, míg Martin akinél részben ugyanezt hozzák fel erősségének, nos ő erre úgy 2-300 oldalban képes. Attól hogy valami hosszabb, nem biztos hogy jobb is lesz.

    No meg, martin könyvei mégis csak angolszász kulturkörre támaszkodnak, míg a Witcher kelet-európaira, ami mégis csak közelebb áll hozzám, mint az angol.
  • nyirog
    #769
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár most van elvileg egy könyv ami az elsőkről szól, arra is eléggé kíváncsi vagyok, hogy mi lehet benne. Esetleg tesznek e benne említést a bolygóról és az elcseszett elipszis pályájáról ami ilyen hosszú nyarakat meg teleket eredményez. Nem tudom, hogy le lett e már fordítva magyarra.
  • nyirog
    #768
    Tény h jobban jelen van benne, de a witcherben (mind a játékban mind a könyvekben) sokkal inkább jelen van a tudomány és így talán egy csepp sci-fi is (szinte minden meg van benne magyarázva ahogy eddig elnéztem) - számomra azáltal h sokkalta tudományosabb, elfogadhatóbb és realistábbnak hat mint a tűz és a jég dala. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az nem az, mert az.
  • Madi92
    #767
    Hátöö
  • Rony94
    #766
    Szerintem nem érdemes A Tűz és Jég dalával összehasonlítani. Míg az realista, addig a Witcher fürdik a fantasy elemekben.
  • nyirog
    #765
    Na a z megnyugtató legalább az összes meg fog jelenni magyarul. Barátnőmmel nagyon odáig vagyunk értük. Nálunk lenyomta a trónok harcát az egész witcher univerzum. Annyi jó van abban, hogy nem most jelenik meg, h addig bőven ki tudom végezni a fennmaradó tündevért és a megvetés idejét. Kíváncsian várom, hogy a könyvek mellékszereplőiből melyeket fogom majd látni a 3. részben :) Mikor olvasom, már fejben elképzelem hogy játszom és pont belefutok az egyik olvasott karakterbe és valamilyen apróbb küldetésébe :)
    Utoljára szerkesztette: nyirog, 2015.01.13. 15:01:54
  • Prof William
    #764
    Én is nemrég felhívtam kiadót. Azt mondták, hogy nincs pontos megjelenési dátum de ki fogják adni az eddig megjelent könyveket.
  • McAwesome
    #763
    Tehát minimumon futni fog. Sirály!
    (bár textúra betöltési gondokra szvsz így is számíthatok, mint a második résznél)
  • bazsidiver
    #762
    A witcher 2 se volt tényleges pcs aaa, a kör alaku gyorsmenü vagy a hackandslash szerü harcrendszer már a megjelenéskor bizonyította hogy dolgoznak a konzol verzión.
  • Madi92
    #761
    Nálam is a fix fps a fontos, 60 alatt nem oké.
  • Rony94
    #760
    A 2 magos procik szerintem már 1 éve is kevesek voltak, de még talán 2 éve is. Ma már alap a 4 mag, tehát érdemes egy i5-öset beszerezni vagy egy 8 magos AMD-t. Alap még a 8 GB RAM is. A RAM-nál az a jó hogy az nem sok pénz, abból jövünk ki a legolcsóbban. Videókártyánál meg ugye a 2 GB vRAM legalább, de a legjobb a 4 GB lenne. Csak ugye ezek már 80-100k-tól kezdődnek.

    Reménykedem hogy a Witcher 3 szépen fusson. Nem vagyok grafikabuzi, engem inkább a folyamatos framerate érdekel. Ne ingadozzon és akkor öröm lesz játszani. Hajlandó vagyok miatta lebutítani a grafikát is. Medium és high beállításokkal én megelégednék, a vsync-et is kikapcsolnám, az élsimítást meg pláne, új játékoknak nem is szoktam bekapcsolni sose, csak az FPS-t eszi.

    Majd elválik. Mindenesetre májusban majd jelentem mi a helyzet. :)
  • nyirog
    #759
    valaki nem tudja h az ötödik witcher könyv mikor jelenik meg magyarul?
  • Although
    #758
    Én is így voltam vele de aztán átgondoltam. Nekem még nem is rossz a gép, de kellene bele fejleszteni. A conanos haveromnak core quad van az ugye kuka mert új alaplap, ram, stb. kellene.
    A witcher 2 egyike volt az utolsó tényleges pc-s AAA játékoknak. Ha jól tudom ez már új konzolra lett fejlesztve.
    Gondolom a microfos is adott bele pénzt. És ha jól látom az van amire számoltam van egy +30e különbség most amivel olcsóbb az új konzol. Mint egy hasonló pc? Nem hiszem, hogy az a cél, hogy menjen a régi gépeken. A micro el akarja adni az új konzoljait. Meg ott a ps4 is. Szóval nem kockáztatok :) Jön a Pillar of Eternity ott vannak a tel tales játékai be kellene fejezni már a TSW-t is. Stb, stb. Egy évre nekem bőven elég. Ott a lost journey folytatása. Szóval el leszek. Nem azt fogom csinálni amit a microsoft szeretne :) Ez még csak az eleje. Gondolom a 2 magos procikat most már tényleg ki lehet dobni ha valaki ilyen játékokat akar.
  • Rony94
    #757
    Én is egyedül a kártyám miatt aggódom. Mert oké hogy GTX 770-et ír, de az gondolom a 4 GB-os verzió lenne. Nekem a 2 GB-os van. Ettől függetlenül nekem pre-order lesz. És ha jó játék lesz, akkor az Enhanced Edition-t is meg fogom venni...mert csak úgy. :D
  • Although
    #756
    Lehet abba gondolkodnak, az új konzol, valami 8 magos meg 4 magos kártya ha jól tudom, talán ram is van benne és beteszik memoriába a zónákat ? Vagy legalábbis minimális lemezművelettel? Ha igen akkor adott konfigon jól fog futni de aki alatta van annak nemigen. Egész biztos nem fogok rohanni megvenni. Megvárom mit írnak a minimum alatti konfigra. Ezt erősíti nem nagyon van különbség a konfigok között. Mondjuk a ram oké. De tartok tőle ide kell 2-4GB-os felső kategóriás kártya is.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.01.11. 22:34:08
  • Coradiel
    #755
    Nekem Core2Quad Q6600, 4 GB ddr2 ram, GeForce GTS 450-nel a Wolfenstein: New Order néhány kisebb akadástól eltekintve gond nélkül ment 1280*1024-ben közepes beállításokkal kb. Reménykedem, hogy ez is el fog indulni, míg nem lesz pénzem jobb gépre.
  • barret
    #754
    A wolfenstein valóban akadt rendesen...
    FarCry3 ment gyönyörűen,a többit nem próbáltam.
    Lehet hogy le kell cserélni az őskövületet?
    Megpróbálok több memóriát szerezni,mert azt érzem hogy kevés.
  • broman191
    #753
    AZ R9 270 GPU-ja lényegében egy HD7870-é, alig eltérő órajelekkel, nincs miért aggódni... :)