16775
banner
  • grebber
    #2232
    Írok a Cryteknek adjon végre ki már valami új Crysis-t ,mert uncsi hogy már minden pc-s játéknál a hogyan fut szarul fut mennyi fps-el fut hová butitod nem butitod téma megy és még csak nem is Crytek cucc
  • bardocz
    #2231
    Ilyesmi lehet, mert a 30 meg 60 fps-sel felvett videók között is ez a különbség. Van aki szerint teljesen unreal a 60fps pl. Nekem tetszik.
  • Madi92
    #2230
    Csinálhatjuk. És nem, nem hazugság. Kipróbáltam GTA5, W2 direkte nem nyomtam be semmit, csak játékra figyeltem majd mikor érzékeltem, hogy nem oké, alttab frap és láss csudát 50-55 fpsek voltak akkor.
    Lehet monitorom miatt vagy valami szoftveres szarság, mert én sem hinném, hogy ekkora difi kéne legyen 5-10 fpsen, de ez van, hihetetlenen idegesítő is...
  • bélanéni #2229
    30fps és 60fps között óriási különbséget látok, váltogatva egy 30fps és 60fps YT videot A-B tesztet bármikor vállalok, 1000-ből 1000-szer meg tudom mondani melyiket látom. Remélem ez hihető. Ha valaki nem látja, elfogadom, én meg színtévesztő vagyok, nem látok különbséget finom színárnyalatok között.

    Mindezzel együtt, kiemelten háromszor aláhúzva hangsúlyozom, hogy 30fps-el számomra tökéletesen élvezhető egy nagyon jó játék, sokkal jobban mint 60fps-el egy középszerű.
  • Palinko
    #2228
    azért az AC Unity meg fogja fogni a masinát :D
  • DantesHUN
    #2227
    De mégegyszer, tömören, és egyszerűen, és ezek után hagyjátok már ezt a baromságot. Szóval: igen, persze az a jobb ha minél magasabb az fps szám. Tehát nem kell győzködni hogy a 60 a jobb...igen, tudom. Senki nem vitatja ezt. De ennél fontosabb, hogy stabil is legyen. Folyamatos legyen, és stabil. Az hogy mennyi ez az érték, másodlagos, az legfontosabb, hogy folyamatos legyen és stabil. Aki meg olyanokkal jön ,hogy 40 meg 30 meg tököm tudja mennyinél ő nem tudja élvezni mert darabos, annak agya darabos. A filmek nem darabosak?

    Vagy basszus, nem olyan régen, tényleg alig pár éve, a kutya nem beszélt arról 60 fps. Senki nem foglalkozott ezzel. Basszus, én akkor vagy 10 éven keresztül, csak darabos videójátékkal játszottam, ami játszhatatlan és élvezhetetlen? Nem is értem, hogy bírtam ki ezt a 10 évet . És azt se értem, hogy jelenleg emberek százezrei, sőt milliói naponta játszanak úgy hogy nem is érdekli őket az egész téma. És játszanak nagyon sok olyannal amik bizony 30 fps-re vannak korlátozva. Na ez a sok ember, a mai nap is, mind hülye, mind vak, mind igénytelen, vagy mi ?

    És nem, nem arról van szó hogy ,,miért látod a különbséget" igen, van különbség. Csak én ezt nem keresem, és nem is érdekel. A fentebb említett két dolog számít(stabil, és folyamatos) , ti viszont bedőltetek egy marketing bullshit dumának, hogy óh, vegyél sok százezres VGA-t óh, vegyél szuperprocit, építs erős számítógépet, és fizess egy valag pénzt ,hogy a legújabb hülye videójáték 60 fps-el fusson mert az alatt szar az egész...és ha mindezt a marketing dumát nem mondták volna nektek, titeket se érdekelne, és olyan vígan ellennétek mint hal a vízben.

    Most komolyan, ez olyan rohadt fontos? És erről kell győzködni egymást, hogy ,,miért nem látod hogy ott van a különbség"????

    Nem tudom, nem jobb lenne a Witcher-el foglalkozni, és keddtől élvezni a játékot? Vagy csináljatok egy külön topic-ot, és ott aztán lehet fintorogni meg hülyeségeket összehordani ,hogy jajj én nekem ennyi fps-el szar és nem is kell és...blablabla. De szerintem, a többség, akinek van egy kis esze, magasról tesz erre, és játszik vele, jól érzi magát, és nem azon gondolkodik, hogy 39 vagy 45 vagy 60 akár mennyi.

    Most komolyan, összejössz egy nővel akkor azon gondolkosz dugás közben, hogy hány kiló? Ha szép lány, tetszik, összejössz vele, ok. Most lényeges kérdés, hogy 52 kiló vagy 49, mert nálam az 50 kiló a határ és jaj felette meg alatta nem is kell...vagy mi? Most komolyan már.

  • Palinko
    #2226
    hát ez az, egetrengető nincs is, és ezen a hangyafasznyi különbségen megy a fingreszelés.

    én egyszer vettem észre egyik játékban, hogy totál jól elvoltam, nem szaggatott semmi, viszont jött egy pálya ahol játszhatatlanul szaggatni kezdett, akkor nagyon visszavettem a grafikát és igaz tovább szaggatott, csak már kevésbé, viszont a grafika ottmaradt a csökkentett beállításokon és mikor visszamentem az előző helyszínekre, vagy továbbhaladtam észrevettem, hogy a mozgás sokkal folyamatosabb, simább. kábé olyan ez mintha húznál az asztalon egy fémkockát, ami megy simán meg semmi baj vele, de aztán ugyanazt jégen is megcsinálnád. szóval maradt alacsonyabb beállítások mellett és élveztem, de volt hogy visszaraktam magasra és úgyis jó volt, szóval mindkettőt meg lehet szokni és nem ez ad hozzá, vesz el játékélményhez.


    emlékszem mennyire nem tetszett elejében, hogy a képet megvágták alul felül volt fekete csík és hiába játszottam a korrekt felbontásban, a csík megmaradt. egy idő után már az sem tűnt fel.

    szóval az fps téma is messze sokkal több kommentet kapott mint amit megérdemelt volna
  • wedge31
    #2225
    Ne, hogy azt hidd ez csak azóta van igy mióta vannak emberkék akik játék helyet az fps számlálót bámulják meredten.
    Mert az orbitális hazugság, hogy valaki számláló nélkül megtudja mondani mikor 55 vagy 60 pont az fps.
    Kellene erröl egy kisérletet csinálni, hogy számláló nélkül mondja már meg a delikvens, hogy épp hány fps-el fut a játék, szvsz, hatalmas nagy arcra esések lennének....
  • bélanéni #2224
    Nekem is ez az egy cseszi a szemem, de várjuk ki a végét.
  • grebber
    #2223
    1 díjat már tuti bezsebel a game legidegesítőbb növényzetrángatozás ever.
    Ha valaki ilyet akarna se tudna szarabbat

    bélanéni: Csodára nem kell várni nem fogják újraírni a fizikai motrot ami hajtja a növényzet ordenálé mozgását!

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.05.16. 22:29:27
  • bélanéni #2222
    Egyik haverom azt mondja MINDEN tökéletesen megy az AMD Athlon X2 2GHz + 5670 VGA gépén.
    Minimálisan se leszólásból, de pont ugyanez a jelenség ez is: a folyamatos, tökéletes ezek szubjektív fogalmak.
  • bélanéni #2221
    Én azt sem tudom min megy a vita, vagy ki trollkodik és ki nem.
    Ugye azt senki nem vonja kétségbe, hogy valaki nagy különbséget lát 30 és 60 fps között?
    Az agyam eldobom. Az hogy valaki LESZARJA, hogy van-e különbség, na azt elfogadom, de ez már egy érzékenység-beli kérdés!
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.16. 22:22:00
  • wedge31
    #2220
    Akkor én szerencsés vagyok mert semmi eget rengetö különbséget nem érzékelek, mindkettö folyamatosan megy akadás nélkül.
  • xido
    #2219
    nem úgy volt PJ esetében,hogy míg a gyors svenkelés elmosódottnak láttad 24ben,addig 48ban már nem?..és ez volt az érdekes folyamatossági élmény?
  • bélanéni #2218
    Hogyne!
    A folyamatos kibaszottul szubjektív. Szerintem a 15 fps is folyamatosnak mondható. Egészen addig amíg nem teszel mellé egy 30fps-el mozgó videot. Ugyanígy a 30 kontra 60.
  • bardocz
    #2217
    Úgy lehet magasabb beállítások mellett fut majd :D
  • Madi92
    #2216
    Mindegy, köss bele ilyenekbe akkor, ha nem akarod megérteni, akkor ez van. Jó játékot 24 fpsen, korlátozd is le annyira és élvezd.
  • bélanéni #2215
    Ez a video elég szar példa, mert gagyi a minőség. De azért látszik, igen.
  • DantesHUN
    #2214
    Igen, mert van folyamatos, meg még jobban folyamatos? És még jobban folyamatosnál is van még jobban folyamatos? És annál is van folyamatosabb? Na jól van akkor.
  • DantesHUN
    #2213
    Peter Jakcon volt tán az első, vagy elsők között aki 48 fps-es kamerával forgatta valamelyik Tolkien filmet. Az előtt, normál 24 fps volt, és én megmernék esküdni Peter Jackson előtt is néztünk filmket...bár az tuti, beszarás micsoda látvány volt a filmjeiben. Lenyűgöző volt.
  • CalebJoe
    #2212
    Érezhető a különbség még így youtube-on is.

  • bardocz
    #2211
    http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/7199031187

    50 fps-sel az a baj, hogy nem a 60 többszöröse. nKp-ben nem működött a vsync, ott amikor a 240 fps esett le 200 alá, már szaggatásnak tűnt.
  • bélanéni #2210
    (Halkan megjegyzem: számomra kb 45-től már tökéletes a játékélmény, ha jó a játék. )
  • bélanéni #2209
    Úgy tűnik. Sőt a Youtube döntéshozói is segghülyékből áll, hogy kitalálták hogy legyen 60fps-es video is, mivel kurvára felesleges.
    A 24-30 és 60 között ég és föld a különbség SZÁMOMRA. Ha valaki nem látja, mondom, örüljön, nem kell jó VGA!

    Az 50 és 60 fps között nyilván drasztikus különbség nem lehet, mert 20%-al több a képkocka mp-enként. De azért még ott is érzékelhető.
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.16. 22:08:47
  • SzirmosSzisza
    #2208
    Filmek fixen 24-en vannak, ha jól tudom. Ezzel takaróznak a konzolosok, hogy a 24-30 fps-ük "cinematic experience" :D

    Amúgy pl a VGHS új évadját már úgy vették fel, hogy a valós életbeli részek 30 fps, a játékbeli részek pedig 45 fps-sel mentek és tök fasza volt.
  • bardocz
    #2207
    GoPro pl 60 fps-ben is tud felvenni, és teljesen más élmény, mint a 24 vagy 30 fps-sel felvett videó.
  • bardocz
    #2206
    Te most komolyan nem látod a kettő között a különbséget?
  • TBTPumpa
    #2205
    Remélem, hogy az R9 280X képes lesz stabilan futtatni legalább Medium grafikai beállítások mellett. Bár, lehet, hogy csak Low-ra futja majd az AMD miatt.
  • Palinko
    #2204
    csak az a baj, hogy a 24 fps úgy van, hogy elmosódik a 2 kép között a mozgás akkor valóban folyamatosnak látod, de ha nem akkor más a helyzet, filmek is vannak 30, valamennyi fps-el, nem emlékszem már a videószerkesztő mennyit írt :D
  • Madi92
    #2203
    Annyira makacsul ragaszkodsz a véleményedhez... Miért nem bírod megérteni, hogy igenis van aki jelenetős különbséget lát 50 és 60 fps között is?
    De leírom még egyszer mert nehéz felfognod. 24től lehet folyamatos, de de közel sem annyira mint 60on. Csak fogadd el. Van aki érzékeli van aki nem, hogy melyik a jobb, azt nem tudom, de ha meggebedsz is így van.
  • DantesHUN
    #2202
    Ez annyira így van, hogy amikor legutóbb a szemészeten voltam, hallod ez nagyon érdekes lesz. Eddig, tudod a szemészek ilyen nézd a táblát letakart szemmel, meg ilyen dolgokkal vizsgáltak, meg így a szembe világított. De most már nem így van. Hanem egy videójátékot kell lesni, és aki nem látja darabosnak mondjuk...a NFS-t, ami 30 gps-re volt lekorlátozva, az egyből szem beteg. És jogosítványt se kaphat. Ez így van.

    Sőt, a biológia könyveket is átírják, mert bár eddig úgy tudtuk, hogy az ember a 24 fpstől már folyamatosnak látja, de át fogják írni. Ja, az biológusok, és orvosok most már ezt az új tényt tanítják az orvosin, hála az sg.hu megmondóembereinek.
  • Prof William
    #2201
    A Galaxy-n keresztül már leszedtem a preloadot. A kérdés csak az ,hogy mennyit szed majd hozzá kedden a kliens.
  • wedge31
    #2200
    40Gb helyet foglal a játék és 26GB a preload a patch állitólag 1Gb alatt lesz.
    Ha lehalnak a szerverek akkor ez a számolgatás ugy is lényegtelen lesz de én azért bizom benne, hogy birni fogják.
  • bélanéni #2199
    Az, hogy még 20GB fog lejönni, ez hivatalos info? Brutál soknak tűnik.

    szerk: szerintem ő már letöltötte a klienst, a day 1 patchről beszél, nem?
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.16. 21:34:51
  • PiszkosFred
    #2198
    Galaxyn keresztül telepitsd, ne direktben szedd a 4 gigás fileokat meg a patcht, a GG bírni fogja...
  • Prof William
    #2197
    Szintén... Minek nézzek végigjátszást?

    Majd személyesen. :)

    Kedd reggel(vagy délben) indítom a letöltést. Hátha lejön a maradék 20 giga mire vége lesz a melónak.

    Bár nem tudom, hogy a GOG szervere nem fog-e lehalni. Jó esély lesz rá szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.05.16. 21:32:14
  • Terawatt
    #2196
    Nem a Nintendo Wii volt? :D Az se mai kütyü rég volt már a rész is.
  • xido
    #2195
    húúú..de imádtam ezt a részt :)))))
  • bélanéni #2194
    Ez a legjobb: "wonder if the box was possibly damaged"
  • Palinko
    #2193
    már örültem, hogy van új rész, de látom az xboxe 360 at várták akkor még vagy mit és arra lettek rávágva :(