16775
banner
  • darkSectorxxx #2273
    +1
  • Rony94
    #2272
    Én szívesen beszélgetnék a játékról, de nincs szívem beleszólni ebbe az FPS témába. :(
  • Ra1n
    #2271
    A rinyát sem értem minek,a cúccot szabadon lehet modolni,még modtoolst is adnak. A modderek 1-2 hét alatt megoldanak minden kisebb nagyobb problémát ami a népeknek nem tetszik.
    Aki a grafbutítás miatt rí feleslegesen,azt is meg fogják szerintem oldani.
    30-60 fps téma kurvaunalmas, a különbség egyértelműen látszik a 60 javára,de ezt EGY videóban látványosan nem lehet bemutatni,maximum mindkét játék belassításával mint tették annó az mgs-nél. Egyébként meg ennél a játéknál abszolút nem tartom olyan fontosnak mint egy fps-ben,szimulátorban,vagy állandóan kaszabolda devilmaycry-ban...
    És baromi unalmas a téma....
  • DantesHUN
    #2270
    A mozgó növényzet csak akkor fontos ha tudjukmennyi fps van. Ha nem annyi van, nem fontos. Vagy fordítva. Mindegy,
  • Prof William
    #2269
    Eddig nem is sejtettem, hogy 30-60-as szembenállás mennyire fontos. Főleg a Witcher topicban.

    Lehet kéne neki egy másik topic.

    A mozgó növényzet meg... eddig komolyan fel sem tűnt a dolog. Valószínűleg nem ezt fogom majd sasolni játék közben. Az se kizárt hogy a DAY1 patch ezt is megoldja.

    De az is lehet, hogy más egyszerű magyarázat is van rá.

    1. Geralt erős mágikus kisugárzása borzolja a környező növényzetet.
    2. Geralt egyszerűen odáig van bab-szilva-káposzta hármasért. Úton-útfélen ezt eszi. Nem csoda hát, hogy folyamatos bélgázkitörései olyan erősek, hogy a környező növényzetet is fújja. A közelébe tartózkodók meg előzékenységből nem mondják.
    3.Geralt annyira szexi, hogy a környező növényzet/állatok önkéntelenül is szexelni akarnak vele. Ezért ez a nagy mozgás.

    Május 19-ig mindenki válassza ki a neki tetsző verziót aztán jöhet nyugodt, stresszmentes játék, hiszen a mozgó növények rejtélye m,ár meg van magyarázva. :)
  • DantesHUN
    #2268
    Még mindig ennél a szaros FPS baromságnál tartunk? Tényleg ennyire barmok vagytok? Én hülye, ma meg, valódi embereket nézek színházban...és nem kérdezem meg ,mennyi fps-el futnak. Tudom, igénytelen hülye szar vagyok emiatt...

    De a játék tényleg nem érdekel senkit?
  • bélanéni #2267
    Ki a szájhős? Azt hiszem minden ezzel kapcsolatos csevej meddő vita.
    Valaki jöjjön el, a lent belinkelt videonál akárhányszor megmondom melyik a 30, melyik a 60 fps-es változat.
    Mi köze van ennek ahhoz hogy 3 monitoron meg kell mondani melyik PC, melyik Xbox, melyik PS változat?
    Melyik játék? Milyen PC-s beállítások mellett? Az általad említett példa totál szubjektív, megmondhatatlan nyilvánvaló.
    A lent belinkelt video konkrét dolog, amiről én meg tudom mondani akárhányszor, melyik melyik.
    Az én gépemen, az én monitoromon, Chrome-ban nézve 720p@60 vagy 1080p@60 mellett.
    Nyilván tetszőleges "gamer pc"-n is megmondható.

    (Úgy néz ki, lesz még ezzel kapcsolatos hsz )
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.17. 08:55:57
  • grebber
    #2266
    Ezek a tesztek annyira jók ilyet lehetne minden percben csinálni a sok szájhösnek.

    A legjobbak azok a tesztek amikor a mászter réce nagy arcú emberek kapnak 3 képernyőt mondják meg ps4, xbox one vagy pc. És hát jól beégnek szegények.....
  • bélanéni #2265
    Legutolsó hsz-em ebben a témában: én csak arról írtam, hogy nagy a különbség, és számomra mindig is jól látható volt. Nem arról van szó, hogy beképzeli az ember és össze vissza tippelgetne egy "teszten". Hihetetlen számomra hogy van, aki nem lát nyilvánvaló folyamatosságbeli különbséget, de el tudom fogadni. Számomra egy 60fps-el működő játék élvezetesebb mint egy 30fps-el működő, de mint korábban többen is írták, fontosabb a stabil fps, pl ha barlangban 60fps van, a szabadban meg 15-30 között ingadozik, az súlyosan zavaró és már az élvezhetőségre is rányomja a bélyegét. Egy folyamatosa 40fps már tökéletes közeli. Akinek nem, az szerintem sokkal jobban figyel a technikára, mint magára a játékra, ami miatt a gép előtt ülünk elvileg. Na csak ennyi, igyekszem nem tovább vinni ezt a 30-60fps témát.
  • Gabe18
    #2264
    Tényleg ritka unalmas már ez a FPS vergődés. Én emlékszem még mikor kijött anno egy Far Cry meg Doom 3 vagy Stalker (hogy régebbre vissza ne menjek) örültünk ha nagyjából folyamatos volt a kép, de ha helyenként szaggatott, hát az se volt baj, mert legalább ment és tudtunk játszani.
    Most meg ha nem 60 hanem csak 30 akkor ajajj mi lesz? Vicces kicsit.
  • AnuluWork #2263
    A Hifi vonal kapcsán értem amit mondasz, de vannak a realitások. Három éve költöztem családi házba. Előtte voltak szomszédaim, de nem voltak gyerekeim. A Hifi vonal - hiába voltam oda érte - pont a szomszédok miatt - felejtős volt, mert ugye nem keressük régi ismerősökkel a konfliktust. Mire nyomathatnám fulltotálba a házimozit és a zenét, a gyerkők miatt egyelőre megint felejtős a dolog. Egyelőre, mert kicsik. :D De a 30-60ra én is igyekszem odafigyelni, mert az nem árt a srácoknak, nekem meg pláne. :) De 59nél sem vágom ki a gépem a kukába, mint egy korábban linkelt képen törpént.

    Anno igazából a Unity fogott ki először rajtam 30-60ilag. De az is csak akkor, ha felnyomtam mindent a driverbeállításoknál az NVIDIA vezérlőpultnál.

    Anno ... :)
  • bélanéni #2262
    Ezen 10-ed akkora különbség nincs, mint egy 30-60 fps videó között
    (én abbahagytam)
  • bélanéni #2261
    Túl van tolva, de úgy tűnik be kell egyeseknek bizonyítani, másképp nem megy. Ezen a videón nem lát valaki különbséget? Akkor másképp épül fel a szemének vagy agyának ez a része. Mit nem lehet ezen felfogni? Ez nem ugyanaz a kategória, mint a hifistáknál, hogy más kábellel ezerszer jobb a hang. Ott vakteszten összevissza megy a tippelgetés. Azért ezt a példát hozom, mert nekem is fontos a hang minősége is, de nem vagyok megszállott elmebeteg. Amiről itt van szó, az színtiszta tény.
  • AnuluWork #2260
    Kicsit túl van tolva ez a 30-60, nem? Péntek óta ez megy, és most már vasárnap van.

    Más.
  • bélanéni #2259
    Pl ezen a videon elképesztőn brutálisan markánsan súlyosan előjön a különbség:


    Aki nem látja, most arra mit mondjak? Jöjjön el, vágja ketté a videót, nyissunk 2 Chrome ablakot, és cserélgesse. 1000-szer megmondom melyik melyik.
  • bélanéni #2258
    Biztos meg lehet úgy babrálni az egészet hogy ne vegyem észre a különbséget. Meg nyilván az agyam is elfárad egy idő után.
    Én ugyanarról a videóról beszéltem, az én gépemenen, egymás mellé téve, mindig egyszerre lejátszva, tetszőleges sorrendben egymás mellé téve. És kihagyás nélkül 1000-szer egymás után. Nem 71%-al találnám el, hanem 100%-al. De csinálhatjuk 10000-szer is, de ott már kicsit fáradt lennék. Ha összegyűlt erre a célra az 1millám én is szólok és vállalom ilyen feltételek mellett a tesztet! Méghozzá azért mert iszonyat nagy a különbség. Más feltételek mellett nem, mert nem tudhatom, adott monitoron, adott gépen, adott videón mekkora a difi.

    Akár olyan feltétellel is vállalom, hogy én nem nyerek, csak veszthetek. :)
    Ha valaki ebben kételkedik, akkor tényleg hangyafasznyi vagy annyi különbséget se lát.
    Az egyik tükörsima, a másik darabos ennyi. Ezen mit nem lehet felfogni. Azt, hogy valaki 30-40fps-en nem szeret játszani, NA AZT már nehezEBBen fogadom el.
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.17. 07:57:08
  • yesname #2257
    Ja és akkor még nem is beszéltünk a responsivenessről, ami összefügg az FPS számmal és igazából nem is a vizualitáson, hanem ezen érzékelhető leginkább, hogy 30 vagy 60 vagy 120.
  • Palinko
    #2256
    mi az új minimum? :D
  • yesname #2255
    Játék az teljesen más, főleg ha még PC is. NIncs meg az egyenletes pacing és a frame stabilitás. Ezen túl teli van microlaggal, és nagyobb akadásokkal is időnként. Ez pedig sokkal többet számít, mint az, hogy 30 vagy 60 fps. Függetlenül attól, hogy a 60 jobb (ha stabil és a pcing is rendben van.)
    A másik dolog az, hogy ha a monitor pl. 60-as frissítéssel megy és nem osztható ez nem többszöröse a valós FPS-nek, akkor az sem jó és van aki észreveszi. Ugyanis egyes képkockák többszöröződnek, míg a többi nem.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.05.17. 07:08:17
  • yesname #2254
    Figyelj már nekem van 1 millám tétnek. Neked is van? Közjegyző, ügyvéd, okirat és tesztellek. 50 videót kell megnézned. Nem egymás mellett, nem ugyanazokat 30 és 60 FPS-ben. Mindegyik más lesz. Egyes videók közt 10 perc szünet. Neked el kell döntened melyik 30, melyik 60 FPS. 30-70% közt nem veszít egyikünk sem a tippelési esély teljes kizárása miatt. Azonban ezen tűréshatáron kívül a vesztes fizet 1 milliót a másiknak. Mikor kezdhetjük?
    (Már csináltam ilyent és bukta az illető, aki hasonlóan pszichés megszállott volt, igaz nem volt tét.)
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2015.05.17. 06:56:34
  • xido
    #2253
    én ott sírtam el magam,de komolyan,mikor a tutorialban Geralt és Vesemit kiáll az erkélyre,mellettük a falon a repkény pedig olyan volt,mintha egyetlen papírra lenne az egész rajzolva és úgy mozgott,mint egy lapredőny :)
  • xido
    #2252
    azt jól látom,csak most látom és lehet már be is került a topicba,hogy a gépigényt rendesen lejjebb vitték a hivatalos források?..emlékeim szerint 980 volt az ajánlott,most már csak 770/290x
  • kill3r21
    #2251
    Ha valami 30 fpsel megy, azt csak akkor tűnik fel, ha rögtön előtte 60al játszottál...majdnem zavaró, aki meg aztmondja nem lát külömbséget 30 és 60 között azzal valami baj van :)
    Más dolog ha nem érdekli :)

    Én bizony a GTAnál jöttem rá, hogy milyen frankó a 60 fps, és ha lejjebb megy kicsit az zavar :)
  • Rony94
    #2249
    Ezt küldd már el Imynek is!
  • Jude666
    #2248
    úúúúúúúúúú tök cink, hogy egy fantasy videó játékban így mozog a növényzet.
    megyek is arma hármazni mer az realisztikusabb (ja nem az egy kalapszar modok nélkül)
  • Terawatt
    #2247
  • Nihili
    #2246
    30fps vs 60fps
    Egyébként a magam részéről úgy vagyok vele, hogy vannak bizonyos játékok pl CS ami megköveteli a magas fps-t, a pontos precíz irányítás végett. Illetve vannak játékok, ahol marhára nem érdekel, hogy adott játék hány fps-el fut, mert semmit nem von le a játék élvezetéből az ha kevesebb az fps. Ráadásul a witchert ez utóbbi kategóriába teszem, szóval a magam részéről vigyorogva fogom végigjátszani a játékot fix 30fps-el is... feltáva ha meglesz a fix 30 fps-em. :)
  • bélanéni #2245
    Kipróbáltam, egész pontosan nulla, zéró
  • bélanéni #2244
    Szerintem a rendellenes a legjobb kifejezés rá. Jobbra balra mozog minden egyszerre ütemesen, mp-enként 2x. Olyan nagyon erőltetett. De ez már feltűnt kb fél éve is, és azóta majd minden videóban.
  • bardocz
    #2243
    FF-ben határozottan nincsen nagy különbség...:D
  • bélanéni #2242
    Még annyi, hogy azt hiszem, egyelőre csak Chrome-ban működik a YT 60fps, szóval ha valaki FF vagy egyéb böngészőben nézi, lehet az a gond
    (részemről 30-60fps téma lezárva végérvényesen, mert ennyit szerintem se ér az egész - de a különbség erősen érzékelhető )

    szerk. Még valami: akinek gyenge VGA-ja van, mint nálam a munkahelyen (az amúgy erős gépben), ott se látszik semmi, ugyanis nem tud 60fps-t, csak max 30-35-öt.
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.16. 22:48:25
  • Palinko
    #2241
    azt, hogy nem szélvédett városban kerestem, hanem a határban, mezőn. ott egy kicsit tényleg túl van tolva mikor megáll beszélni az emberrel, olyan max vihar előtt-közben van, de lovaglás közben totál korrekt.
  • rage
    #2240
    Van különbség, de ha nálam menni fog 30 fps-sel, tökéletesen elégedett leszek vele.
  • Terawatt
    #2239
    Szélvihar :)
  • grebber
    #2238
    Ha te ilyet növényzet és fa mozgást valaha láttál a real világban mond kérlek mit szívtál előtte? Ez egy fos ebben a formában.
  • wedge31
    #2237
    Én el hiszem neked de biztos vagyok benne, hogy az emberek 99.9% nem lát különbséget a folyamatos 55 vagy 60 fps között.
    30 és 60 között biztos sokan látnak ezt aláírom.
  • Terawatt
    #2236
    SweetFx-es gameplay. (shadereket buherálja, élethűbb színeket csinál és élesebb lesz a kép is) Edit: Ez PS4-s gameplay. Arra hogy rakott sfxet? Nem tudtam, hogy van arra is. O.o Legjobb tippem, hogy egy korábbi gameplay videót "színezett" át olyanra amilyen lenne.

    Aki látott korábban videót annak nincs benne spoiler. Leboxol pár idiótát és lovagol egyet.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.05.16. 22:40:31
  • Palinko
    #2235
    és szerintem elég reális, mert hallatszik a szél is. és ha kimész a természetbe tavaszi vagy őszi napon, nagy esélyed van hasonlót látni. mondjuk kicsit zavaró mikor beszélgetésnél integet a fa, de hát ez ilyen
  • bélanéni #2234
    Szerintem meg a másik iránti tolerancia, a másik elfogadása a legfontosabb!
    Az általad nagyon fontosnak tartott stabil fps-hez meg más áll ugyanúgy, mint te a 30-60 fps kérdéshez: iszonyatosan nem érdekli!
    Utoljára szerkesztette: bélanéni, 2015.05.16. 22:36:31
  • PiszkosFred
    #2233
    Speedtree motor "hajtja" a növényzetet, ahogy még millió másik játékban is.