16775
banner
  • Sith
    #3353
    Az pld jobb volt amokor a morrowindben a dinamikussan változó nehézség miatt egy idő után az utolsó senkiházi utonálló is full glass armorban támadt rád? :)
  • DantesHUN
    #3352
    Benne van Hamupipőke? Melyik küldetés az?
  • DantesHUN
    #3351
    Fura ez a páncél dolog, a könnyú páncélom lazán erősebb mint egy talált nehéz páncél. Hát ööö...nem tudom.
  • DantesHUN
    #3350
    Persze, és nem is a kihívással van a baj. Csak milyen már, egy bandita erősebb mint egy vérfarkas, vagy egy lidérc...hát hogyne. Lennének ott szörnyek, vagy mágusok...vagy mint tudom én, a nilfgaardiak speciális gyilkos osztaga...és akkor hihető hogy nagyon erősek.
  • Terawatt
    #3349
    Jaja valami olyasmi. Radeonnál meg most r5-7-9 van azon belül is asszem a 260-90ig megy. Ha meg van benne egy X akkor az a táposabb fajtája. Jobban bejön ez, mint a HD széria névkonvenciója.
  • PiszkosFred
    #3348
    Kolléga i3as 500valamennyi(?) procival gtx550ti kártyával és 4 giga rammal 20 fpst csinál 1600-900on teljesen lowra állítva, illetve az usersettings.ini vagy ilyesmi szerkesztésével tovább butítva (árnyék, speedtree fáinak száma, stb.) felmegy 30-35-re (városban is). Látva a kért minimum konfigot, nem hittem, amíg meg nem mutatta :)

    Nem értek hozzá, de a te konfigod ennél jobbnak tűnik, vagyis valamivel többet ki kellene hoznod a 10-15 fpsnél.
  • Sheltem
    #3347
    Igazából van valami logika a gtx ek számozásában.
    Ugye vannak a generációk a viszonylag újabbakból 2xx,4xx,5xx,6xx,7xx,8xx,9xx
    és azon belül, hogy melyik kártyát mire ajánlják.
    Úgy tudom, hogy a 60-70-80 végződésű kártyák vannak inkább játékokra(a 80a high-end mindig) és ugye ezeken belül OC, Ti stb.
    Az 50es az a legolcsóbb amivel még úgyahogy lehet játszani, de nem egy witcher3 al sajnos(az 50alattiakat el lehet felejteni játékra..).
    Nekem 660ti van épphogy elmegyeget mediumon a witcher3, egyedül a víz és a textúra van highon(1680*1050).
    És vsync onnal pl a pacivágtatás forduláskor már nem folyamatos, de még elviselhető.
    Kell neki gép sajna.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.05.21. 10:26:07
  • TomStorm
    #3346
    Arra a konfigra azért inkább Medium beállítást tennék a stabil FPS érdekében.Úgy is szép a játék
  • Hexex86 #3345
    Értem köszönöm! :)
  • Sheltem
    #3344
    A gtx 650 kevés mint mackósajtban a brummogás.
  • Terawatt
    #3343
    Virágbolti effektíven ugyan az mint amivel mi játszunk mert nincs DRM a játékon, ami miatt gubancot okozhatna nálad, szóval az úgy fut neked.
  • Sheltem
    #3342
    Nem lovaglás közben "szaggat" amikor fordulsz a lóval ?
  • Prof William
    #3341
    Gondolom valahogy szintbe kellene hozni a dolgokat. Ha Geralt játékban is akkora táp lenne mint a könyvben, akkor az egész fejlődési rendszert lehetne dobni kukába + semmi kihívás sem lenne a játékban.

    Vagy pedig útonállók helyett táp nagymágusokkal kell telerakni a játékteret. :)
  • Mr_no_NaMe
    #3340
    Lejött a játék, most vagyok az erdős lovas résznél. Nem tudom eldönteni, hogy szaggat-e a játék, avagy sem. Játszható, jól fut, de néha belassul és megint jó lesz. Nem nevezném folyamatos szaggatásnak. Más is találkozott ilyesmivel? Ultrán minden, minden bekapcsolva.
    Talán olyan mintha kevés lenne neki a 2 giga VRAM.

    i3 4150
    r9 270x
    8 giga ram

    Hairworks, árnyékok, vsync nem nagyon befolyásolják a teljesítményt. Mi a baja ennek? :/ Nem mértem le, de olyan 40 fpsel mehet ami leesik 25re néha 1-2 másodpercre.
  • Hexex86 #3339
    Üdvözletem!Kipróbáltam a virágbolti verziót mert nem akarok "zsákbamacskát venni" optimalizálás terén.
    Nos Gépem:Amd Fx 6300 Six Core. 8 gb ram. Geforce gtx 650.
    Feltelepítettem Directx drivert. Vid kari drivert és lowon 10-15 fps-el fut. Vajon csak a virágbolti verziót nem szereti a gépem vagy a gépem gyenge hozzá? Gta 5 az megy szépen majdnem High beállításokon!
    Segítséget előre is köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2015.05.21. 10:12:43
  • Terawatt
    #3338
    Skyrimben is levágtál/lőttél/varázsolkodtál egy nagy sárkányt és utána meg jött egy medve ami két pofonnal meg tudott ölni. Értelek, de szerintem ez egy szükséges rossz. :)

    Craftoltam még első nap egy páncélt, ami vagy 2x több armort adott az alapnál és így is "light armor"ként szerepel. Ami nem gond, de maga az armor eszméletlen ronda és low textúrás. :D Na de nem baj! Majd lesz hova fejlődni.

    Ti milyen páncél kategóriában terveztek mozogni? Én egy nehézpáncél, alkímia/néha varázsolkodós witchert álmodtam meg első végigjátszásra.
  • Myselor
    #3337
    úgy tűnik lesznek ilyenek még.és igen előtte kapot meg pont :) hozzá adja vesemir
  • DantesHUN
    #3336
    Közvetlenül előtte. Aztán majd lehet jobbakat is szerezni, csak amit találtam az is 10-es szintű.
  • DantesHUN
    #3335
    Persze, az se volt jó, és mondom: legyen benne kihívás. Rendben van. De nekem megöli a hangulatot, hogy egy szimpla bandita sokkal erősebb Geralt-nál. Mert ez hülyeség. A könyvben egyszer verték meg harcban, egy de az nem arra járó kis baka volt hanem egy magas rangú nagy hatalmú varázsló. Ha a játékban is ilyen nyomna le, arra azt mondanám: oké. Az egy mágus.
  • Prof William
    #3334
    Az első két könyvben is imádtam az ilyen "kiforgatott mese" sztorikat. Akkor ezek szerint a játékban is van ilyen?

    A griff előtt lehet nyílpuskát szerezni? A használatát már megtanultam.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2015.05.21. 09:29:34
  • DantesHUN
    #3333
    Igen, igen pirosak és nem 10-esek, 10 felettiek. Értem én ezt is, pirosakat ne támadj meg, csak ha fejlődsz..de basszus ez Geralt. Nincs olyan sima katona akinek esélye lenne ellene, és oké hogy ez játék, és kell a kihívás bele meg az egyensúly...de ennyire erős szimpla katonák ne legyenek már. Még szörnyek csak-csak...de szimpla katonák?

    De arra büszke voltam 6 vagy 7-es szinten 10-es főboss szörnyet levertem. Elég nehéz volt, de aztán sikerült rájönni a trükkjére. Meg a farkasember amivel lentebb szívott valaki, másodikra meglett, minden nehézség nélkül. Ja, a farkas ember meg van, de szaros kis katona vagy bandita az túl erős..logikus,.
  • Myselor
    #3332
    nemgondoltam hogy pont te fogsz majd sírni amúgy xd
  • BoneDragon
    #3331
    Szemét banda, hogy képzelik ezeket, brühühühü. Óvoda szintű sírás megy itt néha komolyan.
  • Terawatt
    #3330
    Érthető, de szerintem játékmenetileg kell az ilyen. Skyrimben például nagyon hamar OP voltál, ami miatt nem volt valami nagy kihívás a játék. Rommá kellett modolnom, hogy értelmes(ebb) legyen.

    Nagyobb szintű banditákat én lóról legyaktam, mert azzal nagyobbakat sebzel, de túl sokan voltak és kb 4et öltem meg majd elmentem, mert nem sok értelme volt.
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.05.21. 09:27:13
  • DantesHUN
    #3329
    Na meg a fejlődési rendszer. Értem ezt is, itt is az volt a cél, hogy kihívás meg minden. De miért nem voit jó a második rész rendszere? Egyszerűen nem lehet elég dolgot kifejleszteni. És nem arról van szó hogy mindent akarok. Persze specializálódni kell, de legnagyobb szinten is ! csak 12 fejlesztett tulajdonság lehet egyszerre aktív! Az mi? Kevés.

    Na és az irányítás? Egér plusz shift +alt plusz space +q...meg a q anyád az. Mondjuk ez megoldottam: átállítottam gyors csapás egyik egér gomb, erős csapás másik. Ezt is, hogy gondolták? Egyszerre nyomni a shit vagy sapce vagy alt meg a q gombokat? Nem vagyok én polip, de azt hiszem itt a konzolok miatt lett ilyen hülye kombináció, mintha ész nélkül rakták volna át billentyűzetre a konzolos beállításokat. Jó nem nagy gond, átvariáltam, csak azért eléggé meglepő volt,
  • Myselor
    #3328
    nekem azért 6os szinten a 10esekkel nem volt gondom.azzal szívsz aminek már piros a neve az esélytelen igen.
  • darkSectorxxx #3327
    Én is meglepődtem hogy egy falu közelében rámegyek egy biztonsági őrre, és szinte 0-át sebzek neki. :D
  • Myselor
    #3326
    valaki talált már valami ládikát?vagy valamit ahova le lehet rakni a cuccainkat?túl sok cucc van amit nem szeretnék eladni kidobni,ugye a korábbi részben a fogadósra bízhattuk a cuccainkat,most ilyet nem találtam vagy csak én vagyok hülye?:)
  • DantesHUN
    #3325
    Hát ezt sajnos nagyon elbaszták. Értem én az a koncepció, hogy bizonyos szörnyeket, küldetéseket csak akkor van esélyed megcsinálni ha elég nagy szinten vagy. Csak hát fejlődni csak küldetésekkel lehet, és egy rakás küldetés esélytelen. Hát ez így nagyon fasza.

    És ez még semmi. Mondjuk olyan 6. szint környékén belebotlottam a térképen egy csapat banditába. Mind 10. szint felett és...esélytelen. Két ütéssel megölnek, én bezzeg 10 ütéssel egyet se! Ha a 10%-át leverem egy ellenfélnek. Aha, tehát egy szaros seggű bandita, tízszer jobb harcos, mint Ríviai Geralt, a witcher, aki a világ egyik legjobb vívója...na lófaszt már csakugyan. És értem én hogy ez a kihívás miatt kell, és azt is, hogy fejlődni kell, és vissza kell menni nagyobb szinten, tényleg remélem nem lépnek velünk együtt szintet ezek is? Tehát ha én 10-es leszek az a szaros bandinta 16-18, ha én 20 akkor ők 28 és így tovább. Na mindegy, szóval az egy dolog, hogy a fejlesztők szerint az a nagy ötlet, hogy lépj szinteket erősődj, menj vissza, és akkor öld meg, csak egy Witcher játékban baromság és megöli a hangulatot.

    Hát a könyvekben sem volt olyan, hogy óh, nem tudom őket megölni, akkor hagyom is, majd vissza jövök később...
  • Palinko
    #3324
    na így sikerült, köszi
  • DantesHUN
    #3323
    Sokáig kell E-t nyomni...
  • Terawatt
    #3322
    Semmi ilyesmi. Lehet, hogy elittad a pontokat.
  • Palinko
    #3321
    lol nekem minden erőhelyem fehér a térképen, hiába E-ztem már le :D lehet rá kellene lőnöm a spellt ami kövön van?
  • Avenger
    #3320
    Térképen fehérrel rajzolja ha még nem használtad, ha szürke akkor már nem fog pontot adni csak buffot.
  • Terawatt
    #3319
    Voltál már ott? mert csak egyszer ad.
  • Palinko
    #3318
    odamegyek az erőhelyhez nyomom az e-t de nem kaptam pontot :D
  • Terawatt
    #3317
    Vissza lehet, én is vissza mentem, mert elég hamar eljöttem onnan. Érdemes, mert csomó mindent találtam plusz fun volt. Fast travelnél nyomj space-t és bejön a world map/világtérkép.

    Spoilerbe valaki tippet arra, hogy ezüstot ki árul/merre lehet értelmesen szerezni? Eddig az egyetlen ezüst amit szereztem a beolvasztott kehely, amit elcsentem Emyr palotájából
  • Avenger
    #3316
    White orchard-ba vissza lehet menni majd később? Alapból place of powerből jön ott 4 vagy 5 pont, plusz szintenként egy. Ha jól emlékszem így, hogy 3as szinten fejeztem be azt a részt volt 7 pontom elosztva.
  • Prof William
    #3315
    Tehát, ha van alkohol nálam, akkor minden meditálásnál újratöltődik az ital, de eggyel csökken az alkoholok száma?

    A fegyverolajok is visszatöltődnek? Vagy azok elfogynak idővel?
  • Terawatt
    #3314
    Kapcsoszárójelspoiler]SZÖVEEEG[PERJELspoiler] így helyezd el legközelebb, hasznos kis ficsőr. Szintlépéskor is kapsz meg place of powernél is pontot nem?gondoljunk arra is, hogy 30+os felszerelés is létezik azalatt meg szerintem hosszútávon ezzel nem lesz gond.


    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2015.05.21. 08:33:32