107
  • tomcsa4
    #67
    Na ezt majdnem rá lehet húzni az IT-re is. Pl ott az iPhone 1. Az emberiség elalélt, holott az Apple csak előkapott egy kb 15 éves tervet és amit más megpróbált lecsiszolni, de nem tudta, megdörzsölte picit. Ma nem találnak ki új dolgokat vagy legalábbis kevesebbeket. Win8 egy új irány, mait követni fognak.

    Lásd a táblák helyzetét. Az Apple és az MS kivételével a többi cágnek halvány lila fingja sincs a felhasználói igényekről. Úgy próbálják meg leszorítani az Apple-t, hogy másolják. Az MS-re kellett várni, arra az MS-re, amit mindenki elhordott mindennek, hogy ilyen későn lép be a táblák piacára és már elkésett, már lehúzhatja magát. Kiadta a táblagépeit, amik bizony akár új irányt is fognak mutatni, de minden esetre messze vannak az Apple koppintástól. Minden más cég csak az Apple-t kopizza és úgy próbál jobb lenni.
  • Vaszilij Artyom
    #66
    Komolyan egy SG-s bulvár hírre támaszkodsz ? Sg azt is írta, hogy az anonymous lelövi az egész internetet :D
  • jaho
    #65
    Windows 8 proving less popular than Vista
  • A1274815
    #64
    Az igaz, de azért innen már sejthető, hogy a trend nagyon nem fog változni, ha csak a rendszeren nem változtatnak valamit.
  • Vol Jin
    #63
    "2 hónapja, a Vista ekkor már bírtokolta a felhasználók 2,5%-át a Win8 meg döcög 1,72%-on, sőt a Win7 ez idő alatt a felhasználok 7%-át hódította meg."

    Ez azért nem mond semmit, mert a pc-eladások most alacsonyabbak.
  • jaho
    #62
    http://www.sg.hu/cikkek/92717/tobbe_nem_lesznek_szervizcsomagok_a_windows_rendszerekhez
    Hamarosan kampány indulhat a Windows 8, a Windows Phone 8 és a Surface táblagépek népszerűsítésére. A Forbes magazin szerint az erre fordított marketingbüdzsé akár az 1,5 - 1,8 milliárd dollárt is elérheti.

    Mindez azt jelentené, hogy a Microsoft közel háromszor annyi pénzt költ a Windows 8 esetében reklámokra, mint a Windows 7 esetében.

    haha

    és már állítólag készítik a Windows 9

    no comment
  • A1274815
    #61
    "Már előállt vele, kb 20 évvel ezelőtt, amikor megjelent a billentyűzeten a WINDOWS GOMB.

    Ez a modern UI megkerülése."

    Ja megnyomom mindjárt oda dobb vissza, tényleg nagyonb megkerüli.

    "Sokat használtad a rendszert ez a lényeg.

    Egyébként persze fanatikus vagyok meg minden, csak mielőtt nem adták ki és alig használtam kb szidtam én is hogy milyen szar. Miután feltettem a notebookomra és használtam több mint egy hetet (mármint megjelenéstől számítva), rájöttem hogy böszme voltam, mert brutálisan jól használható.

    De minek érvelek egy olyannak aki nem használta. wáwáwá én barom."

    Igen egy hatalmas vadbarom vagy, az egy csöppet se zavarjon, hogy munka helyi okokból Developer Preview kora óta használtam és amikor köjött leszedtem az Enterpriset MSDN-ről és még fent van, csak nem szoktam használni, mert sajnálom, de nekem úgy ahogy van jelenleg nem jön be.
  • A1274815
    #60
    Ismered a három generáció ciklusát?

    Az első generáció nagy nehezen megteremti a semmiből a léte alapjait.
    A második ismeri, hogy honnan jött és hol van, viszont kevesebb energiát fektet be a dolgok fejlesztésébe fentartásába.
    És aztán jön a harmadik, aki beleszületik az első és a második által megteremtett világba. Semmit sem tesz a fentartásáért, sőt a végén el is herdálja az összes érdemet.

    Aztán jöhet a negyedik generáció, aki kezdhet mindent onnan ahonnan az első kezdte.
  • Vaszilij Artyom
    #59
    Már előállt vele, kb 20 évvel ezelőtt, amikor megjelent a billentyűzeten a WINDOWS GOMB.

    Ez a modern UI megkerülése.
    Sokat használtad a rendszert ez a lényeg.

    Egyébként persze fanatikus vagyok meg minden, csak mielőtt nem adták ki és alig használtam kb szidtam én is hogy milyen szar. Miután feltettem a notebookomra és használtam több mint egy hetet (mármint megjelenéstől számítva), rájöttem hogy böszme voltam, mert brutálisan jól használható.

    De minek érvelek egy olyannak aki nem használta. wáwáwá én barom.
  • A1274815
    #58
    Nem, de te is azért rinyálsz itt mert tudod, hogy bizony a Win8 elterjedése bajos lesz. Neked bejött, sőt fanatikusan bejött. És azzal próbálod a problémát menteni, hogy a többi felhasználó a maradi hülye.

    Tisztázzuk ha csak az MS nem áll elő valami csoda javítással ami lehetővé teszi a Start Screen megkerülését, akkor javulhatnak a számok, viszont még mindig ott a probléma, hogy kevés az újdonság a boot idő meg annyít nem nyom a latba mint ahogy azt a "tesztelők" általában híresztelik.
  • mousee
    #57
    Mennyit fizet az SG trollkodásért? :D Mellékállásba simán nyomnám :D
    (vagy tényleg valóban ennyi hülye lenne? Bazzeg, kajak mehet a nibiru meg az összes maja marhaság a francba, a földre már ráférne egy jó alapos formatcé...)
  • A1274815
    #56
    "Te az a felhasználó lehettél akit mondtam a Xp vs. 7 közt"

    Nagy frászt! Én XP vs. Vista alatt a Vista pártján álltam: példa1
    példa2
    példa3

    XP vs. Win7 esetén egyértelműen a Win7 melett.
    És Vista vs. Win7 esetén, pedig azt mondam, hogy nincs annyi újítás a Win7-ben, hogy lecseréljem a már meglévő Vista Ultimate-jeimet.

    Úgy hogy ezt a baromságot kikérem magamnak!
  • Vaszilij Artyom
    #55
    2 hónap.. te mi vagy bölcsész vagy mi?
    Ez kb olyan adat mint amikor 100 emberrel kitöltetnek egy tesztet és azt írják az emberiség 95%-a nem tud olvasni.

    Képzeld el a Win8 meg megjelenést követően 1 óra 12 percel és 20 mp el 852% al több vásárlást könyvelt el mint a Win7,Vista és az Xp összesen, na ?

    Mondom ilyet csak 1 de inkább 2 év után lehet csak mérni, addig csak a nyomorékok lovagolnak rajt (egyébként a vistábnál szarabb Windows már csak a Win 95 volt szerintem
  • A1274815
    #54
    2 hónapja, a Vista ekkor már bírtokolta a felhasználók 2,5%-át a Win8 meg döcög 1,72%-on, sőt a Win7 ez idő alatt a felhasználok 7%-át hódította meg.
  • Vaszilij Artyom
    #53
    Mikor is jelent meg?

    Majd 1 de inkább 2 év múlva lehet mondani valamit arról, hogy mennyire lett sikeres vagy mennyire nem. Addig az ilyen számok annyit jelentenek, hogy semmit.

    Bár kár ilyet mondani annak aki arra élvez el, hogy az első 24 órában átlépi e az X eladott mennyiséget, és ebből von le előre következtetéseket, amiket természetesen tényként állít be.

    Te az a felhasználó lehettél akit mondtam a Xp vs. 7 közt.
  • A1274815
    #52
    Tudom "kedves" jódhiányosan bunkó kommenttársam, hogy van asztal benne. Ha hiszed ha nem használtam és az összkép alapján nem kell. Semmi olyat nem ad nekem asztali környezetben, ami miatt lecseréljem a Win7-esemet vagy az asztali gépeimen futó Vistáimat. Tabletten viszont kifejezetten kellemes, de asztalon notebookot és netbookot is beleértve értelmetlen számomra meg sokak számára.

    Használd nyugottan, senki se mondja, hogy ne tedd. Érezd magad különlegesnek mert abba a cca. 1.72%-nyí felhasználó közé tartozol akik használják a Win8-at.

    Viszont remélhetően az MS sem megy el majd az a tény melett, hogy sikerült a GUI-val olyasmit előidéznie ami a Vista terjedését már most biztosan alul múlta és jó eséllyel a WinME-ét is alul fogja. Ez lehet az első Windows mely a linuxszal küzdhet a népszerűségi listákon.
  • Vaszilij Artyom
    #51
    Minden driver fut ami fut win7 alatt is, ráadásul minden valamire való gyártó adott már ki win8 drivereket is. Ez már nem az Ms dolga.

    A1274815 : Ugyan úgy van asztal mint eddig baszdmeg... ugyan annyi kattintás minden mint eddig, csak éppen kaptál egy kurva jó interaktív felületet ami eddig nem volt. Lesz Sp1, de ne is zavarjon, te kevered a Windows Blue-val a dolgokat, ami annyit jelent, hogy kb 8.1, úgy mint apple-nél, csak nem oroszlán, meg hegyi oroszlán meg mittom én mi lesz a neve, hanem Blue.

    Használjátok már legalább 1x .. Bár ebben az országban kár ilyet mondani mert úgy sem fogjátok, de az ugatás az megy.
  • A1274815
    #50
    Win8 nem lesz SP1-es, mert kijelentették, hogy Service Pack-ek többé nem lesznek a jövő Windows-aira.
  • A1274815
    #49
    Nagyszerű a rendszer gyorsabb lett, de a használata sokkal lasabb. Minden hova elkér még pár extra egy-két kattintást rejtett menű elővarázsolást.
  • heist
    #48
    Nem kell ilyen hibrid szar ha a tableteseknek akar nyalni az MS akkor rám ne számítson. Meg amúgy is, 7-es már Sp1-es, kiszámíthatatlan, hogy a 8-ason milyen driverek futnak, mennyire stabil stb. stb.
  • Interstate 95
    #47
    És te úgy gondoltad, hogy ha majd leanyázol / idiótázol mindenkit aki nem ért veled egyet, majd változni fognak a vélemények ?
  • Vaszilij Artyom
    #46
    Az emberek 90%-a nem csinál mást a gépen mint olvas, youtubeozik, és facebookozik.

    u know, this is EMBERISÉG in 2013.

    Egyébként Windows 8-on ugyan úgy tudsz dolgozni mint 7-en csak maximum gyorsabban, mert gyorsabb a rendszer. Ne is zavarjon, hogy van ugyan úgy rendes asztal mint eddig, csak le kell nyomni azt a nyamvadt Windows gombot 1x.

    Szeretem az olyan magyarokat akik úgy fikáznak valamit, hogy ki sem próbálták, bár ezt hazudják.
  • heist
    #45
    Buta vagy.
    A Windows 8 célcsoportja nem a notebook-osok meg PC-sek, hanem a tabletesek. Viszont a Microsoft elszámolta magát mert azok kapnak egy kész op-rendszert már az elején és a tabletet nagy többségében laikusok használják akik csak youtube-ozni meg facebook-ozni egyszóval tartalmat zabálni szeretnének és nem dolgozni rajta.

    Majd eladnak eleget a 8-ból is ha sikerül pár tabletgyártóval leszerződniük, hogy kizárólagosan 8 fusson rajtuk, ennyi...
  • Interstate 95
    #44
  • Vaszilij Artyom
    #43
    Drágám, tudod mit értek ez alatt?
    Tudok KATEGORIZÁLNI!
    Kategóriákat ELNEVEZNI
    Elvinni a háttérbe (jobb klikk) azt amit tudom fényévente 1x használok.
    INTERAKTÍVAN olvashatok mindent ami érdekel és nem kell telepítenem hozzá 200 programot meg 50 rainmeter skint meg RSS eket keresgetnem minden.


    De tudom... mennyivel királyabb keresgetni a neten RSS olvasó programokat, meg tévé műsorokat, és TELEFOSNI az asztalodat GUSZTUSTALANUL mindenfajta program mindenfajti GUI-jával, ami minimum 52 színű lesz és a fele nem is átlátszó.

    Persze lehet baszakodni RAINMETER-el csak nekem nincs szabad 48 órám 5 dologhoz azonos skint találni. De persze egyszerűbb meg minden...

    I.D.I.Ó.T.A.
  • Interstate 95
    #42
    És ezzel a hangnemmel melyik tábort voltál hívatott lázítani ? Amúgy meg amit leírtál két kattintással telepíthető, 0 gépigényű programokkal is el lehetett érni idáig is, amiket ráadásul úgy szabsz személyre ahogy akarod. Te azt nevezed testreszabásnak, hogy néhány hülye kockát ide-oda tologathatsz ? Mega lol ! A Windows 7 -em szerintem különb kinézetben a Metro -nál, persze a rendszer tuningolás nem is az átlagparaszt műfaja.
  • Vaszilij Artyom
    #41
    Nevetségesek vagytok, hogy nem vagytok hajlandóak semmi újat sem megtanulni, csak fikázni (ebben az országban az ugatás néphagyomány). Már azért sírtok mert a Vezérlőpult nem felülről a 2. hanem a 3. a sorban és így HASZNÁLHATATLAN FÚJ!
  • Vaszilij Artyom
    #40
    Egyébként, arra emlékeztek, hogy milyen fröcsögés volt a Windows 7-re az XP fanoktól? Ahhoz képest, ma már azt mondod neki tegyen fel XP-t, leüvölti a fejed, hogy a Windows 7 mekkora király és minden más szar, meg fos. Persze ha mondod neki, hogy te eddig xp fanatikus voltál, letagadja, vagy azt mondja 2 évig szarvóót!
  • Vaszilij Artyom
    #39
    Szerintem nagyon fain lett a Windows 8. Imádom hogy ilyen interaktív, és egyáltalán nem hiányzik az érintő képernyő hozzá a notebookomra.

    Végre nem egy ósdi, szar szemét mocsok 15 éves start menüt kell használni ami mindenre jó, csak használatra nem, hanem egy 100% ban OPTIMALIZÁLHATÓ és INTERAKTÍV startképernyő van. Az előtt tudom, hogy van-e email-em, hír ami érdekel, időjárás, közlekedési helyzet, stb mielőtt a notebook felnyitásán kívül bármit is csináltam volna.
  • Vol Jin
    #38
    Tök logikus, amit írsz, de a divatfikázókat nem fogja meghatni. Vannak ANdroid és IOS fanok, akik a Win8-at felesleges kellemetlenségnek tekintik, és mint konkurencia zavarja őket, meg vannak a tabletellenes egységfrontr hívei, akik elvből utálják a tableteket, és nekik az, hogy a Windows tabletszerűen betolakszik a desktopjukra, egy világraszóló botrány.

    Ezek a legfőbb okai a nagy ellenszenvnek. Ha az első GUI-is rendszereknek MacOS, Workbench, és hét év lemaradással a Windows idejében tömeggyártásban elérhető lett volna a mai technológia, akkor valami hasonlót hoztak volna létre, mint most a Win8. Tény, hogy nem feltétlenül hasznos egy érintőképernyő egy desktopon, de egy laptopon a meg nem léte hiányosság, és egy desktopon sem hátrány az új GUI.
  • Vol Jin
    #37
    "Őszintén szólva már az alap felvetést sem értem a munkahelyre vagy laptopra szánt érintőképernyős működésben, amit a Win8-al erőltetnek."

    Látszik, hogy az életben nem használtál érintőképernyős laptopot. Pontosabban TabletPC/Laptopot. Úgy 10 éve egy XP-s érintőképernyős laptoppal, aminek átforgatható a kijelzője, és visszahajtva egy tablet, jobb volt használni, mint egy hagyományos laptopot. Eleve olyan szitukat, ahol nem tudsz egeret használni, a tapipadnál ezerszer kényelmesebb. A tapipad és a pöttyegér az igazi ergonómiai szar. Meg eleve az még mindig ott van a gépben, és senki nem fog pisztolyt a fejhez, hogy az érintőképernyőt használd minden esetben.

    Mindenki úgy fikázza az érintőképernyőt, mintha fizetnének nekik érte.
  • Interstate 95
    #36
    Nekem is van számos program a gépemen amit használok, ezzel a tuning programmal tökéletesen megoldottam az elhelyezésüket, a start menü nem tartalmaz semmit a rendszerprogramokon kívül. Van hozzá számos variáció, grafika, módszer a megjelenítéshez, úgy szabod testre ahogy akarod. Ha a metro felület is egy ehez hasonló opció lenne amit asztalon elő tudsz hozni, testre tudsz szabni megjelenésében (például egy átlátszó lenyitható üveglap formára), többen preferálnák a rendszert. Ez esetben a start menü gombja már szolgálhatná kizárólag akár a leállítás opcióit, senkit se zavarna. De ez csak egy dolog a problémák közül, a legfőbb probléma az amit már leírtam a többi Windows 8 cikknél, hogy ezt a kibaszott rendszert az érintőképernyők miatt erőltetik, az pedig hosszútávú használatra PC -n alkalmatlan.
  • Narxis
    #35
    Ez annak hasznos lehet akinek ez a munkája, de a többség sima átlag felhasználó, nekik jobb a kattintgatás.
  • Ferrer
    #34
    "A drága érintőképernyők miatt nem fogy a Windows 8"
    Úgy érzem, 2013 valaminek az éve lesz...
  • kvp
    #33
    ps:
    Igy erdemes desktop erintokijelzon dolgozni:
    http://www.photoshopsupport.com/photoshop-blog/07/2008/photoshop-blog/wacom-cintiq-12wx-pen-display-drawing.jpg
    Igy meg akkor ha a monitort akarjuk nezni, de a kezunket az asztalon akarjuk hagyni:
    http://ww1.prweb.com/prfiles/2012/08/07/9779124/wacom-tablet-intuos.jpg
  • kvp
    #32
    "Képzeld el ugyanezt egy fejlesztői vagy CAD munkaállomáson (két óriási monitor, még nagyobb távolságok) és látszik, hogy a dolog nagyon gáz."

    Erre volt pelda. Regen a mernokok nagy muszaki rajztablaknal dolgoztak, tobbnyire allva es kezzel rajzolva mindent. Nem lehetett egy konnyu munka...

    "Komoly munkában a többablakos, többmonitoros üzemmód verhetetlen."

    Ebben az a vicces, hogy a regi apple rendszerek egyszerre csak 1 alkalmazast tudtak megjeleniteni tobb ablakban, a menusor pedig folul volt. Aztan fejlodott, hogy tobb alkalmazas is latszott. A google android rendszere alapbol mindent teljes kepernyoben jelenit meg, de van benne ablakozo rendszer, tehat minden android-os alkalmazas kepes ablakban futni. (1 program egyszerre csak 1 ablakot nyithat, de minden alkalmazas latszodhat egyszerre akar atlapolva is) Mindezt megfejelve egy rendes desktop-pal, sot mindjart tobbel, meg telefonokon is. Az android start menuje pedig az applications lista, amibol van olyan valtozat ami rendes mappakat/almappakat is kezel. (iphone-on csak az omlesztett lista van) Tehat mig az eredetileg mobilos os-ek mennek a desktop elv fele a telefonokon is, addig a microsoft a windowst viszi a mobilos mukodes fele, meg desktop-on is. Szerintem ez nem jo otlet...

    Erintokepernyos monitor helyett pedig abszolut koordinatas digitalizalo tablat kell hasznalni a billentyuzet mellett. Ez egy olyan touchpad amin minden pont egy fix kepernyo pontnak felel meg, tehat nem simogatni kell a pozicionalashoz, hanem egy erintes is eleg. A legtobb grafikus ilyet hasznal, kiveve akik dontott erintokijelzos monitort, ahol rajztablakent van elhelyezve a monitor, tobbnyire az asztal sikjahoz kepest 45 fokos vagy ahhoz kozeli szogben. Azon mar sokkal konyebb dolgozni (altalaban tollal, rakonyokolve a kijelzore), persze igy az ember folyamatosan lefele bamul, mintha papiron dolgozna, ami ugyancsak nem kenyelmes.
  • Laza
    #31
    A fenti kép mindent elárul arról, hogy miért nem fogok soha az életben (hacsak a kényszer rá nem visz) érintőképernyős monitort használni. Ki a fene akarja a kezét felemelni az asztalról??
  • sola
    #30
    Egy másik potenciális nagy ellenség a Win8 számára az occó kínai stick-PC-k robbanásszerű fejlődése.

    Már 4-magos 1.2 Ghz-es darabok is kaphatóak (Freescale i.MX6 quad) és vannak már 2GB RAM-os modellek is (mindez kevesebb mint 100 dolcsi). Ezek tökéletesen elegek egy full-desktop Linux kényelmes futtatására ha egy szép nagy monitorral/egérrel/billentyűzettel kombinálod.

    Ezek a stick-ek jelenleg még Android-al jönnek, azaz csak médiacenternek és TV okosítónak jók, de az i.MX6-os darabokról már bejelentették, hogy a jövőben Ubuntu Linuxot is szállítanak vele.

    Azaz ha egy okostelefonos/tabletes emberke mégis valami desktop szerűséget akarna majd venni, akkor választhat egy tenyerében elférő 100 dolcsis gép és egy háromszor annyiba kerülhető ATX házas monstrum között. Persze az ATX-es monstrum erősebb, de arra neki javarészt nincs szüksége, mert csak kényelmesen akar desktop-on szövegszerkeszteni, táblázatkezelni, ami a stick-PC-vel is megy.


  • sola
    #29
    Őszintén szólva már az alap felvetést sem értem a munkahelyre vagy laptopra szánt érintőképernyős működésben, amit a Win8-al erőltetnek.

    Az egész egy ergonómiai rémálom, amit szerintem lehetetlen/értelmetlen megmagyarázni.

    1) Kar mozgatása vs. egér+bill
    Ha egy 21-24"os monitoron, munka keretében akarnál tapicskolni, ahhoz majdnem teljesen kinyújtott karral kell a monitort nyomkodnod. Ez kb 15-20 perc alatt (nőknek még kevesebb) totálisan lefárasztja a karodat és fárasztja az idegrendszert is mivel nagy izmokat kell közepes mozgásokkal, folyamatosan mozgatnod úgy hogy közben precíz mozdulatokat is kell tenned. Ráadásul időről időre garantáltan vissza kell nyúlnod az egérhez és billentyűzethez minden kicsit komplexebb irodai munkafajtában.

    Képzeld el ugyanezt egy fejlesztői vagy CAD munkaállomáson (két óriási monitor, még nagyobb távolságok) és látszik, hogy a dolog nagyon gáz.

    Az évtizedek alatt kialakult, billentyűzet/egér kombináció nem véletlenül olyan sikeres, amikor hosszú munkáról van szó, hiszen kisebb izmokat kell mozgatnod és pici távolságokra, precízen. Minimálisan fárasztja az izmokat és az idegrendszert.

    A laptopnál ennek a tapicskolásnak az ergonómiája talán minimálisan jobb, de nem sokkal. Kisebb távolságokra kell nyúlkálni, de mág mindig folyamatosan emelgetned kell a karod.

    2) Képernyő koszolása
    Hacsak nem tisztítod folyamatosan a kezed, akkor néhány óra alatt garantáltan úgy bemocskolod a monitort, hogy állhatsz neki letisztítani. Ráadásul egy full HD felbontású 21"-os monitoron már kisebb koszok is zavaróan hatnak ha ténylegesen dolgozni akarsz vele. Én még a kezét is letöröm annak ha valaki hozzá akar tapicskolni a munka monitoromhoz, nemhogy folymaatosan tapicskoljam én magam. (és ezzel nem vagyok egyedül). A koszolódás miatt fellépő vizuális degradáción ráadásul nem segít ha a monitort kifejezetten tapicskolásra tervezik attól csak kicsivel könnyebb lesz tisztítani.

    3) Egész képernyős üzemmód vs ablakok
    Komoly munkában a többablakos, többmonitoros üzemmód verhetetlen. A Metro UI teljes ablakos módja elviekben is alkalmatlan arra, hogy kiváltsa az ablakozós desktop-ot, noha a Microsoft az összes desktop alkalmazás "legacy" státuszba tette és ki akarja vezetni a desktoppal együtt.

    4) Egyebek
    A Win8 UI kapcsán volt már számtalan elemzés ergonómusoktól, amik további problémákat emelnek ki (információ sürűség csökkenése, felderíthetőség romlása...stb)

    Összességében azt mondom, hogy a Microsoft-nál vagy totálisan amatőrök ülnek vagy mindenki szimplán megbolondult ha azt hitték, hogy ez így tényleg jó lesz.

    A Metro UI-t szigorúan tablet-ekre és telefonokra szabadott volna felengedni és a desktop Windows-nak még csak a közelébe sem engedni, nemhogy erőszakosan erőltetni.

    A Linux desktop környezetek (pl.: Unity) fejlődése egyébként szerintem sokkal értelmesebben történik, ott legalább csak átvariálják kicsit a desktop működését, de nem akarják megszüntetni. Ráadásul továbbfejlesztik a hagyományos dektop környezeteket is (Gonem2/MATE, XFCE, KDE...etc), azaz a választás lehetősége megmaradt.

    Egyébként én nem vennék mérget arra, hogy a Linux a Win8 kapcsán nem fog részesedést elvenni a Windows-tól. Tény hogy amíg a PRO alkalmazások nem vagy csak nyögvenyelősen mennek (Wine), addig a migráció lassabban megy, de ha ez megváltozik, akkor tömeges migráció is bekövetkezhet.

    Nekem pl nagy meglepetés volt, hogy a TeamViewer már profin működik Linux alatt is. Wine alatt fut, de saját magának profin bekonfigurál egy Wine környezetet és hibátlanul, gyönyörűen fut.

    A Steam-en keresztül rengeteg profi játék fog natívan futni nemsokára desktop Linux-on, ez a játékos alkatok számára jelentősen lecsökkenti az átállás fájdalmát. Ez egy relatíve kicsi réteg, de erős véleményformáló.

    Ha neadjisten az Adobe kiadja a Photoshop-ot Linux-ra akkor az megint egy nagy adag véleményformáló ember számára ad alternatívát.

    És persze az Android + iOS páros rendesen bontja lefelé azt a réteget, akinek csak minimális informatikai feladatok (böngészés, levelezés) miatt lenne szüksége gépre. Na ezek már soha nem vesznek majd PC-t, max egy okostelefont és/vagy egy tabletet.

    Mondjuk engem nem zavar, hogy az MS ekkora baromságokat csinál, nagyon is időszerű, hogy leépüljenek egy olyan szintre, amitől kezdve normális verseny tud lenni a szereplők között és nem tudnak erőszakosan, monopolisztikus módszerekkel átnyomni versenycsökkentő dolgokat.
  • A1274815
    #28
    Olvastam amerikai kommenteket a Win8 körül és Win8-ról hipotetikusan nem hogy Vista-ra visszamenekülnének sokan, hanem még Windows ME is jó alternatívának tűnik a szemükben.