12
  • Narxis
    #12
    Kukacoskodj egy almában. :D
  • Narxis
    #11
    Csak ha ingerled. :D
  • Sir Quno Jedi
    #10
    A medve pediglen nem is veszélyes! :D
  • vision5
    #9
    Hehe nem is vártam más határozatot, túlságosan összefolyik az állammal a google a színfalak mögött. Ugyebár rengeteg sok jó információt tud biztosítani nekik, nem beszélve arról hogy több google feature CIA leányvállalatok felvásárlásával szivárgott át (pl. Google Maps = Keyhole Inc.).
  • orkaman
    #8
    csak megjegyezném hogy a Google nyitólapján kint szokott lenni a töltse le a chrome-ot. A többi nincs, nem kéne egy kis vizsgálódás?

    :P

    (oké nem oprendszer hanem "website", csak kukacoskodtam)
  • Cat #7
    Van még ilyen: szándékosan akadályozzák (API-kat változtatnak random időközönként), hogy Windowsos telefonokon YouTube kliens jelenhessen meg.
  • orkaman
    #6
    kicsit OFF:

    hát eddig se riadtak vissza az apró gonoszságoktól.

    például engem idegesít hogyha véletlenül IE alatt kezdek gépelni a google keresőbe, akkor dobja a focust a beírómezőből, és gépelek a vakvilágba, egy backspae pedig persze vissza az előző oldalra. Más böngészővel nem csinálja. Ja tuti lehet találni valami IE inkompatibilitást, de akkor is ez szándékos.
  • breckinridge
    #5
    A gugli sokkal több mindent csinál, az ungabunga soha nem fogja utolérni. PC-n a linux felejtős, márpedig a vállalati szegmens azt használ és sokáig fog is. Az MS szépen lassan elfelejti a metrót PC-re, ettől függetlenül oprendszerei jók. A mobilszegmens bővül, nagy jövő lehet belőle, de három nagy mellé szinte bármilyen jó terméket fejleszthetnek, nem fog labdába rúgni. Magát az oprendszert és a szoftveres részt fejleszteni önmagában nem éri meg. A gugli a kereső és reklémbevételeiből él még, az alma hardverből, az MS pénzért adja. Az ungabunga önmagában nem lesz életképes, termékkapcsolatok tömkelege kell, ha ingyen akarják adni. Ráadásul a linux rossz márkanév, mert erősen tapad hozzá, hogy átlagfelhasználóknak magas, még akkor is, ha ez régóta nincs így a valóságban. A linuxnak mardni kellene a hálózati szférában, különben egy rosszul sikerült kitörés bedönti az egészet, magával húzva az elterjedt és jól használható részeit is.
  • liberty2
    #4
    Úgy képzeld el, hogy ha van neked egy honlapod ami mondjuk almás cuccokról szól, akkor kérheted a Google-től, hogy az ő keresőjében ne jelenjen meg a te honlapod mint találat.

    MS szolgáltatások eddig se nagyon voltak Google platformon.

    Egyet értem egyébként a döntéssel mert nem ezt kéne firtatni. Akik jobban fejlesztenek azok maradjanak életben. Ebben pedig a Google már jóval előbb jár mint a vetéjtársak. Csak az Apple tudja a lépést tartani szerintem, a MS pedig csak fut utánuk. Még azt várnám meg, hogy mit hoz a Linux, azon belül is az Ubuntu. Ha képes lesz olyannyira felhasználóbarát lenni a mobilokon is mint a PC-n akkor komoly jövőt jósolok neki. Csak kéne nekik is egy jó marketinges és egy nagyon jó manager és hipp-hopp, ott vannak ahol a Google.
  • torcipepe
    #3
    "lehetőséget biztosítani a weboldalak tulajdonosainak a keresőjükből való kijelentkezésre, így a jövőben a partnerek és riválisok által megjelenített tartalmakat még véletlenül sem tüntethetik fel saját anyagként "

    magyarán ha az ms azt mondja a guglinak, hogy csókolom, nem kérek belőled, akkor onnantól ms termékek és szolgáltatások nem fognak megjelenni a google keresési találatok között? vagy okosítsatok ki.
  • Narxis
    #2
    Végre hoztak egy jó döntést.
  • gombabácsi
    #1
    hahaha