158
A természet ihlette - Érted kelt életre
  • k0trapali #38
    Prohardveren működik... tudtommal ez is egy informatika fórum.
  • [HUN]FaTaL
    #37
    Felteszel egy MTP plugin a TC-hez és kész, hálózatoknál ott lesz a teló média módban is.
  • Shiwo
    #36
    öö..akkor rosszul emlékeztem és én is a DLNA-t próbáltam... sorry, úgy rémlett, hogy az az Allshare Cast volt, de akkor kevertem
  • ChaosTeam
    #35
    Nekem a fényképek, Videók és zenék megosztása működik a Samsung Smart TV-re, de az nem az Allshare Cast-os megoldás, hanem régi telefonokon ( Pl GSII)simán Allshare néven fut, az S3-on pedig "Közeli eszközök" "Médiafájlok megosztása DLNA-n" néven fut.

    Az Allshare Cast pedig elvileg erre jó:

    AllShare Cast

    "Mekkora élmény lenne, ha az okostelefonod kijelzőjét vezetékes kapcsolat nélkül is meg tudnád jeleníteni egy nagy képernyőn? Ezt az élményt már te is átélheted. Az AllShare Cast erről is gondoskodik, és így tökéletes megoldást nyújt a gamereknek. Miután a közös játék megjelenik a nagy képernyőn, az okostelefont használhatod a játék irányítására is. Nincs több vezeték, nincs több bonyodalom.
    Az AllshareCast funkció hamarosan a Te készülékedre is megérkezik (eléréséhez szoftver frissítésre van szükség)! Regisztráld termékedet és iratkozz fel hírlevelünkre, vagy lájkold a Samsungot a Facebook-on, hogy első kézből értesülj az AllShare Cast elérhetőségéről!
    A szolgáltatáshoz AllShare Cast Dongle kiegészítő szükséges."

    Samsung Allshare Cast Dongle
  • Shiwo
    #34
    hát, én apósom wifis tévéjével használtam, az is tudja a dolgot, nem kellett külön kütyü... pár percig elvacakoltam vele, míg rájöttem a működésére.. alapból nem engedi kitenni a teló képét, csak bizonyos programoknál adott rá lehetőséget, főleg multimédiás dolgoknál... pl galériában a képet ki tudtam küldeni a tévére, zenét kiküldte és a tévén játszotta le, illetve a videót is kipakolta, bár sajna lehet csak szinkronos filmekkel használható, mert nekem a feliratot nem küldte át... bár csak az eredeti videólejátszóval próbáltam, elképzelhető, hogy másik átküldte volna..

    játék képét nem próbáltam átküldeni a tévére, nem tudom, hogy engedte-e volna..

    értelme mondjuk akkor lehet, ha esetleg a telefont akarod multimédiás központként használni, mittomén 5.1 hangrendszered nincs a gépen, csak a tévén, és arra átügyködni a zenét, nem kell kábelezned.. vagy ha mondjuk az asztali lejátszód nem viszi el a mkv kiterjesztést és telórol játszod a filmet, tévén nézed és nem kell kábelezned...

    de én tuti nem vennék csak azért egy vadi új, spéci tévét, hogy kihasználjam ezt a lehetőséget... majd ha a régi képcsöves téma bedöglik, és újat kell venni, akkor meggondolom a dolgot, de addig felejtős
  • ChaosTeam
    #33
    Én Total Commandert használok, nem windows intézőt, így Bohóc által leírt dolog nem oldja meg a problémámat, ellenben zozyk által leírt kiegészítő igen.

    És ha elolvasod láthatod, azzal a kiegészítéssel lehet megoldani a TC-s problémát SIII esetében. Ha így se érted meg mire gondolok az "egyedi" kifejezéssel, akkor tudlak sajnálni.

    A másik felmerült kérdés, az S Beam se nagyon létezik minden Androidos készüléken, mégis az ilyen telefonnal rendelkezők körében felmerülhet kérdéskén... de nem mondom tovább, ha valakinek nem tetszik ez a téma, az ne olvassa és hozzászólni se kötelező.
  • SzirmosSzisza
    #32
    Szerintem akinek van Androidos telefonja, annak az a topik is bent van fav-ban, szóval nem tudom miért ne tudna válaszolni. A te "egyedi" problémád meg annyira egyedi, hogy X verzió óta az összes Androidos telefon eldobta a Mass Storaget(ez az amit Büdős Bohóc mondott) és MTP-re váltott át :)
  • ChaosTeam
    #31
    Akkor majd talán itt egy páran válaszolgatunk egymásnak, ha tudjuk az adott kérdésre a választ :)

    Az Allshare Cast milyen? Én is ki akartam próbálni, de szükség lenne hozzá egy Allshare Cast Donle nevű kütyüre, ami nem olyan olcsó, hogy csak így tapasztalat nélkül vegyek egyet. Neked mennyire működik jól mennyire hasznos a rendszer?
  • Shiwo
    #30
    ChaosTeam:
    még én se tudtam kipróbálni az S Beam-et, csak az AllShare Cast-ot

    amúgy azt már tapasztaltam itt esgén, hogy andoid rendszerrel kapcsolaban még csak-csak kap válaszokat az ember, de ha konkrétan a saját típusáról érdeklődne, akkor jobb, ha más fórumokon próbálkozik

    SimaSuna:
    ha az ember hozzászokott egy fórumhoz, mondjuk több mint 5 éve regisztrált, rendszeresen irkál mindenféle alfórumba, és van eleve mobil részleg, akkor első gondolata nem az lesz, hogy most egy tök más fórumra regisztrál, mert vett egy okostelefont, és előtte mondjuk csak sima "butafonja" volt, hanem helyben érdeklődik..
  • SimaSuna #29
    az ilyen telefonos topikok helyett miért nem a Mobilarénát használja a user?
  • ChaosTeam
    #28
    OFF:
    Az a probléma, hogy mint látható az andoridos készülékek között is vannak eltérések. Hiába írtam ki egy - az SIII-at érintő hibát, az "andoridosok" egyből lehurrogtak, hogy én vagyok a hülye, mert más androidos készülékeken az adott dolog pofonegyszerűen működik. Ellenben az SIII készüléken pont nem. Lehetne használni valóban az androidos témát, általános androidos kérdésekre, de nem olyanokra, ami esetleg telefonfüggő is lehet.

    Gondolhatok itt egyes szolgáltatásokra is, amik pl. ezen a készüléken vannak, nem hiszem, hogy az S Beam szolgáltatás működéséről, mikéntjéről az androidos témában sokan tudnának érdemben hozzászólni - kivéve persze a szokásos "te vagy a hülye" "miért nem olvasol utána" és társai hozzászólásokat, amikben van igazság, de ennyi erővel minek ilyen fórum, mint az SG, hiszen "mindennek utána lehet olvasni a neten".

    Én azt gondolom az SIII egy elég nagy "nevű" készülék, ami talán megérdemelhet egy saját témát is, tekintve, hogy vannak egyedi szolgáltatásai is, ami más andoridos telefonban pl nincsenek, vagy nem úgy működnek.

    Ha meg 1 hét múlva el fog tűnni a süllyesztőben, akkor el fog tűnni, nem ez lenne az első és utolsó ilyen téma az sg.hu oldalán.


    ON:
    Apropó az S Beam-et próbálta már valaki? Mennyire használható? Nekem még nem sikerült olyan ismerőssel összefutni, akinek SIII készüléke lenne, így ezt egyelőre gyakorlatban még nem tudtam kipróbálni.
  • zozyk
    #27
    Én beraktam fav-ba,ha kérdése van még,tudjak segíteni...
  • SzirmosSzisza
    #26
    1 hét múlva el fog tűnni a süllyesztőben, 1 év múlva pedig ez lesz az utolsó hozzászólás és kutya macska nem rakta be fav-ba, ellentétben az Android topikkal, ahol talán még segítséget is kaphatna a sok flame helyett.
  • zozyk
    #25
    Tudnám miért fáj nektek,hogy nyitott egy SGS3 topikot,elég sok telefonnak van saját topikja,pont ez a legzavaróbb?
  • Cumshot
    #24
    "Az, hogy egy telefon Androidos, még nem jelenti, hogy minden ugyan úgy működik rajta, mint az összes többi ilyen rendszert használó telefon."
    Ez egy nagy igazság!
    Pl. a Samsung Weather Widget One X-en egészen másképpen nem működik, mint egy Optimus 4X-en.
  • Cumshot
    #23
    Szerintem erről a készülékről is egészen jókat lehet beszélgetni az Androidos köcsög gecik fórumában. Nem kell neki külön topik te fijú.
    Egyébként jó kis teló, csak nem tudom mit ihletett benne a természet.
  • Lacee86
    #22
    Ezaz, nyissunk minden egyes telefontípusnak egy új topikot...
  • SimaSuna #21
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az okostelefon a hülyéken sem segít :)
  • zozyk
    #20
    Root-olt telóra a Samba Filesharing is megoldás lehet...

    Én ezt használom,gyorsabb,mint kábelekkel szórakozni.. :)
  • ChaosTeam
    #19
    Köszönöm szépen zozyk, az első érdemleges hozzászólás, ahol nem néznek élből segghülyének. És köszönöm a tippet, így már tudom használni Total Commanderben is.

    A többi "értelmes" hozzászólónak meg inkább nem mondok semmit... ja de:

    Az, hogy egy telefon Androidos, még nem jelenti, hogy minden ugyan úgy működik rajta, mint az összes többi ilyen rendszert használó telefon.


  • Shiwo
    #18
    hmm... akkor én 4. kategóriás vagyok (:

    Zozyk, köcce, kicsit trükkös, mert a hálózatok rész alatt látom a telót, de használhatónak tűnik
  • zozyk
    #17
    Az irtózatos faceplam neked jár,mert osztod az észt arról,amihez nem értesz...

    Az SGS3-nál pont nem működik az összedugom és háttértár...

    De hogy segítsek is:
    Total CMD-hez kell egy plugin,és akkor tudod használni másolásra:
    kiegészítés total commanderhez samsung S3-hoz.zip
    Csak 32 bites TC-n működik (és WIN8-on nem megy)

    A topiknyitónak még 1 tanács:gyere át a ph! fórumra,ott több infó van a telefonhoz...

  • precision
    #16
    szerintem ez óriási tévedés

    3 fajta vevő van, szerintem

    1. nincs pénze a felsőkategóriára, de tudatos vásárló, az ár-érték arány alapján veszi a legjobbat (én ide sorolom magam)
    2. szarásig van pénze és divat alapján tudja, hogy neki iPhone5 kell vagy Galaxy S3, vagy ami a többi gazdag ismerőse használ és most menő
    3. az első két kategória keveréke, nincs annyi pénze, de kevésbé tudatos, inkább a divatra megy ő is, vagy kinézet és egyéb dolgok alapján dönt (márka, ilyesmi) és nem az objektív dolgok miatt

    szerintem ez az ajánlj vmit 100ezerért egyik kategóriába sem fér bele... ha üzletember ha nem, aki 100k -t kiad vmiért az előtte tájékozódik (vagy teszteket olvas, vagy megnézni hogy mi a "menő" manapság)... ilyen hirtelen felindulásból elkövetett sokszázezres kiadás rohadt nagy butaság
  • Shiwo
    #15
    igen, ez volt az első tipp, amit kaptam, leginkább az vele a bajom, hogy nem mountolja be meghajtónak a háttértárolókat (érdekes módon a symbiannak ez nem okozott gondot..) és mindig is TC user voltam, rühellem a windóz intézőt :D (még NC-n nevelkedtem (: )
  • Morphin
    #14
    Jelenleg szamtech elado vagyok...tegnap bejott egy pali nezelodott aztan kerdi, hogy hol vannak a microSD kartyak. Oda kiserem kerdi, hogy ez jo-e a kezeben levo (batar nagy LG) telohoz. Mondom ugyan ezt a tipust nem ismerem, de ezer szazalek, hogy igen. Meg is vesi a 32gigas kartyat. A kasszanal kert egy ollot meg egy csavarhuzot. Adtunk neki...:-D Ugy kezdte, hogy majdnem kette vagta a garipapirt aztan csavarhuzoval feszitette fel a hatlapot amit siman kezzel is le lehet szedni illetve cshuzoval vette ki az akksit is miutan mondtam neki hogy hova kell a kartyat benyomni.(fingja nem volt) Nem tudom miert de kivettea sim kartyat es forditva rakta vissza. Telo bekapcs...memkarit felismerte de a sim-et vmiert nem.:-D Az a telo sztem S3 szintu/tudasu lehetett tuti volt vagy 140k...en mondjuk nem irigylem az ilyen hulyektol. Ha ok nem vennenek ilyeneket akk nekunk se lenne. Szuk reteg manapsag az ertelmesebbje. Sorry az ekezet miatt...szarakodik a Swiftkey :-$
  • [HUN]FaTaL
    #13
    "Amúgy a cikk amit linkeltél az 2 éves, akkor még nem lehetett gyárilag 2.3(?) alatt átmásolni SD-re,"

    2.2 óta lehet, de nem mindent.
  • SzirmosSzisza
    #12
    Ez van bepipálva? Elvileg simán tudsz másolni intézővel/tcm-rel. szerk.: ja látom az a böngésző az intéző :D

    Amúgy a cikk amit linkeltél az 2 éves, akkor még nem lehetett gyárilag 2.3(?) alatt átmásolni SD-re, de az S3 már 4.0-val jön :D

    #8 nem mindenki úgy megy a boltba, hogy na veszek XY telefont, hanem bemegy, megkérdezi mi van 100k körül (hámeüzletemberekvagyunkna) aztán ajánlanak neki valamit.
  • Narxis
    #11
    Ez igaz, amióta Google Play-n a hozzászólásoknál kiírja a telefon típusát is azóta én is így látom.
  • zsolesz92
    #10
    Ha androidon sd-re akarsz pl játékot telepíteni, akkor a telót rootolni kell, aztán kell rá fájlkezelő progi, stb.

    #7 működik, én x10 mini pro-n csináltam.
  • Shiwo
    #9
    bocs a sok spammért, hülyeséget írtam :) nem böngészővel, hanem windóz intézővel lehet másolgatni
  • precision
    #8
    sokszor értetlenül állok, hogy iPhone 5 és Galaxy S3 tulajok (vagy bármilyen egyéb felső kategóriás műszaki cikk tulajdonosok) semmit nem tudnak az adott eszközről, de még a mellékelt user manualt/google -t sem olvassák

    nem potyára találták ki a belépő szintet, amivel olcsón meg lehet ismerkedni az adott rendszerrel, és ha nem tetszik akkor nem bánja többszázezer forintja az embernek

    na de mind1. nem akarok offolni.
  • Shiwo
    #7
    jah, lefelejtettem, találtam egy leírást, amivel elvileg menthetsz a kártyára, nem tudom, hogy működik-e, nem próbáltam, esetleg érdeklődj android topikban
  • Shiwo
    #6
    speciel ha rádugod, akkor nem mint pendrive látja, hanem mint fényképezőgép, de úgy is megoldható a másolgatás, csak böngészővel..

    amúgy én többnyire az airdroid-ot használom fájlátvitelre, wifin keresztül pakolászok rá kisebb dolgokat... kábellel csak akkor szüttyögök, ha több gigányi adatot akarok másolni

    én mondjuk a programokat nem sd-re telepítem, azon csak filmeket, zenéket tárolok és azért elférek, bár az is igaz, hogy nem telepítek rá ész nélkül 80 programot, max megnézni, ha nem tetszik, rövid úton törlöm..
  • MaRee
    #5
    Semmilyen program nem kell hozzá. Bedugod az usb portba a telefont és működik mint egy pendrive vagy ilyesmi, nem olyan mint az ájfos.

    Egyébként meg szerintem nem kell külön topik, van már.
  • Cat #4
    http://www.sg.hu/cikkek/90387/samsung_galaxy_s_iii_megeri
  • precision
    #3
    total commander... #2 -es hsz
  • Büdös Bohóc
    #2


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak hogy értsd miért is érdemelt facepalmot ez a hozzászólás: ez is egy standard jó kis androidos telefon, az összes androidos telefonra alapból meg van oldva az, hogy rádugod az usb kábeleddel a gépre, majd kiválasztod a háttértár opciót a telefonon, mikor érzékelte és voilá, már el is éred az SD kártyát...
  • ChaosTeam
    #1


    Samsung Galaxy SIII GT-I9300

    Azért nyitom ezt a témát, mert augusztus óta ilyen telefonom van, de nem találtam ezzel kapcsolatos témát itt az SG-n.

    A készülékkel kapcsolatos kérdésem az lenne, hogy akinek ilyen telefonja van és rakott bele memóriakártyát, annak a telefon ezt hogyan kezeli? Nekem valahogy alkalmazásokat nem enged rátenni, csak a fényképezésnek és a Zedgének tudtam beállítani, hogy a memóriakártyát használja tárolónak.

    A fő gondom inkább az, hogy a memóriakártyán tárolt adatokhoz nem tudok hozzáférni se KIES használatával se a rátelepített \"FTP szervert\" létrehozó Software Data Cable nevű programmal. Egyik se látja, mintha nem is létezne.

    Tud esetleg valaki olyan programot, amivel könnyen tudnám a telefon memóriakártyáján található adatokat átmásolni PC-re, vagy PC-ről tudnék a memóriakártyára másolni ( zenét, videót ...stb. )? Előre is köszönöm!