112
Ubuntu operációs rendszer okostelefonra
  • GregSB
    #32
    Számomra a legszimpatikusabb ami elhangzott az interjúban, hogy ez a teljes ubuntu rendszer ami a telefonokon (és tableteken) lesz, csak az UI lett változtatva. De ha bedokkolod majd a telefonokat egy monitorra, meg bill + egérre akkor a teljes desktop OS-t tudod majd használni.
  • skinnyman
    #31
    Engadget-es interju
    Mutatnak is belole kicsit, itt meg smoothabbnak tunik. :)
  • precision
    #30
    egyre jobban tetszik ez a rendszer :) sok hasznos stuff van benne... látszik, hogy foglalkoztak vele, és ötleteltek, hogy hogyan lehetne máshogy és/vagy jobban csinálni azt amit az eddigi rendszerek tudnak

  • Gauge
    #29
    Más kérdés: a sailfish (Jolla) versenytársa lesz az Ubuntunak?
  • Gauge
    #28
    Ez az oldalról megjelenő menű erősen két kezet kíván. Egy telefonna alap esetben pedig szerintem egy kézzel kell használhatónak lennie - ez persze egy szubjektív vélemény.
  • precision
    #27
  • SzirmosSzisza
    #26
    Itt már nem is akad egyáltalán

  • skinnyman
    #25
    Az eddigi demokon Galaxy Nexus-okon futott, ami tobb mint 1 eve kijott :)
    Egyebkent azt mondjak h februar vegere terveznek kiadni valamit, kivancsi leszek ra.
    Kozben meg FF OS is nyomul: Link
  • High end PC #24
    Mennyire örülök, hogy ilyen is lesz, már örülök, hogy nem vettem linux kernelre épülő Androidos telefont az elmúlt két évben, amint kijön ez az Ubuntus telefon, instant buy lesz.
  • Büdös Bohóc
    #23
    nokia 3210 után biztos nagy ugrás lenne neked is
  • Cumshot
    #22
    Hát mert buzi vagy. Én simán elcserélném a HTC-det erre.
  • Büdös Bohóc
    #21
    tetszik, de nem hiszem, hogy lecserélném a HTC Sense felületes Androidot erre. Pedig fasza UInak tűnik. Van pár fasza ötlet benne.
  • precision
    #20
    jó lesz ez! :)

    főleg ha tényleg igaz lesz, hogy akármilyen androidos telefonra fel lehet majd pakolni... egy dual boot -os megoldást is teljesen el tudnék képzelni a jelenlegi androidom mellé :)
  • skinnyman
    #19
    Ezen sokkal jobbnak tunik a cucc, mint a Verge-es videon:
  • precision
    #18
    legközelebb nagyobb képet :P
  • Büdös Bohóc
    #17
    az android se JVM-et használ
  • Petka
    #16
    Most akkor kivágják a JVM-et és ráhúznak egy Ubuntu lauchert vagy mi? :D
  • precision
    #15
    As already teased and promised, today Canonical is taking the wraps off the mobile version of Ubuntu, which is built around the existing Android kernel and drivers, but doesn't use a Java Virtual Machine and promises to use "the full power of the phone."
  • Narxis
    #14
    Nem, ez az asztali számítógépre tervezett Ubuntu Linux nevű operációs rendszer telefonos változata lesz. A Linux kernel a közös bennük.
  • SzirmosSzisza
    #13
    Nem, semmi köze nincs az Androidhoz, teljesen új rendszer.
  • Gauge
    #12
    Hali! Én nem nagyon értettem meg ez az egész Ubuntu koncepciót. Ez egy Androidra épülő új operációs rendszer lenne?
  • SzirmosSzisza
    #11
    afaik 1 hónapon belül lesz kész változat Nexusokra :3
  • GregSB
    #10
    Lehető legnagyobb hülyeség volt bemutatni most. Mert mit látnak most az emberek? Egy össze-vissza akadozó pre-alphát, meg egy ígéretet a fejlesztőktől hogy 2014-ben jönnek az első hivatalos telefonok. Hurrá. Idén ősszel kellett voln bemutatni egy kiforrt rendszert, pár héten belüli, max 1 hónapos megjelenési dátummal. Az ütött volna. 1 év múlva az Android, iOS, WP más lesz már, ők is fejlődnek.
  • Petka
    #9
    Kicsit szerintem már elkéstek vele. Véleményem szerint nem fog annyira elterjedni, mint az Android.
  • Narxis
    #8
  • bakkerman
    #7
    alapból értelmetlen a windows phone-t összehasonlítani az androiddal meg ios-el,szegényke nagyon butus hozzájuk képest,és csúnya is
  • Shiwo
    #6
    mondja is a videó alatt
  • zoliii
    #5
    Az Android is Linux alapú oprendszer! :D Mondjuk nekem ez is tetszik! :D
    Lassan annyi a Windows, Apple mobiloknak! :D
  • Büdös Bohóc
    #4
    de a GUI fluid, van pár jó ötlet benne stb, érdekes :) és a programok, amik eddig el lettek rá készítve, milyen technológián futnak? Majdnem teljesen desktop kódokat emeltek át, vagy mi?
  • precision
    #3
    igen, kezdetleges verzió... nyilván nem így fogják kiadni hanem addigra szépen optimalizálva lesz :)
  • grebber
    #2
    Abban a hands onban elég durván lassú ez a teló :(
    Bár ha ez egy nagyon pre alpha model akkor nem szóltam!
  • precision
    #1
    Azért nyitottam a topikot, hogy ha jönnek majd a hírek/fejlemények, ne az androidos topikot offoljuk majd szét.

    A lényeg röviden: egy androidra épülő de teljesen újragondolt operációs rendszer, a Canonical gondozásában. Várható megjelenés 2014 -ben.

    http://www.ubuntu.com/devices/phone
    http://www.theverge.com/2013/1/2/3827922/ubuntu-phone-os-announcement

    hands on