112
Ubuntu operációs rendszer okostelefonra
  • GregSB
    #112
    https://techcrunch.com/2017/04/05/canonical-ends-development-of-its-phone-to-focus-on-cloud-and-iot/

    RIP
  • DoctorStryker
    #111
    nah már csak a vodafone internet csiszolással vannak problémáim
    többi minden megy, terminal email illetve az alapbeállításokkal végeztem :)
  • DoctorStryker
    #110
    nem vettem észre ilyet - de a telefon nagyobb mint számítottam (meizu mx2 -m van)
  • GregSB
    #109
    Nekem a lenti hendzon videobol ugy tűnt eleg sokszor megakad, laggol az UI. Való életben is ilyen?
  • DoctorStryker
    #108
    Mai nap megjött az Meizu MX4 UE-
    Eddig a a hibái:
    mobil internet: nem tudom átváltani a Vodafone Live! APN -t :S
    Valamiért a google névjegy syncel problémám van valószínű a több lépcsős azonosítás miatt..
    valamiért nem tudok telepíteni az ubunto one-ból :S logon fail.. (hozzáadtam az accuntot)

    Kezelőfelület :
    Gyorsan meg lehet szokni, nincs vele problémám.

    Az észrevételeimet még majd leírom eddig sajnos ezek :S
  • skinnyman
    #107
  • GregSB
    #106
    Canonical unveils its third Ubuntu phone, the Meizu MX4

    On sale tomorrow in Europe for €299



    https://insights.ubuntu.com/2015/06/24/meizu-launches-the-mx4-ubuntu-edition-in-europe/
  • mclane82
    #105
    Hello!
    Emlékeim szerint a desktop funkciót 16.04-től ígérték. Perpill se kimenet se dokkoló nincs hozzá és talán a bq telója kevés is lenne. Tudni kell, hogy ezt a hardvert a bq ajánlotta fel a canonicalnak, ők elfogadták(meizun kívül más nem nagyon van), és ez is több mint a semmi. Ütemtervet elvileg tartják. Nyilván sok app még nincs rá, de egy alap használatra+email+böngészés már most is elég. Tartós tesztet még nem találtam, de kíváncsi lennék rá. Érzésem szerint ha több telóra elérhető lesz gyorsabban fog terjedni(van porting guide is).
    3 flash sale volt a bq-nál, elfogyott mind.
    Érdemes hup-on az ubuntu phoneos cikkek hozzászólásait olvasni, van egy magyar fejlesztő aki az ubuntu phoneon dolgozik, elég sok kérdésre adott ott választ.
  • skinnyman
    #104
    A convergence ugy veszem ki h eppen kezd mukodokepes lenni, de valami mar van, itt egy demo:



    Van meg hova fejlodnie, az biztos, de szurkolok nekik.
  • GregSB
    #103
    Hát ez igy hogy is mondjam...

    Oké hogy nem jott össze nekik az Edge, sajnos nem volt elég fan aki támogatta volna egy High-end telefon legyártását, de ez kicsit a lónak a túlsó oldala.

    Mondják hogy ez egy Developer telefon, de az WTF hogy hiányzik belőle a desktop fícsör? Szerintem az volt a legérdekesebb ficsorje a platformnak, ami tenyleg megkülönböztette a többi OS-től. Most meg állítólag majd később jön. Lehet arra gondoltak, hogy minél előbb ki akarnak hozni egy minimál telefont fejlesztőknek, hogy kezdjenek appokat készíteni a platformra, de ha komolyan veszik a desktop fícsört akkor nem pont arra kellene ösztönözni a fejlesztőket, hogy már az elejétől ugy gondolkodjanak hogy kell desktop nézet is az appjukhoz?

    Ez a rendszer így most amit tud es ahogy kinéz lehetne akár egy forkolt android is. Vannak benne érdekes swipe-gestureok, kb ennyi, mellette meg iszonyat elavultan nez ki Lollipop vagy iOS8 mellett. Ennek igy mi értelme van?

    Az app focust sem értem minek eroltetik. Nem ők az elsők akik fel akarjak találni a spanyol viaszt vele, Windows Phoneban a HUB-ok kb ugyan ezt tudjak, mégsem valtozott meg a világ miattuk. (Kutya nem használja oket)

    Ennek igy eléggé fail szaga van.
  • skinnyman
    #102
  • skinnyman
    #101
    Hat nemtom, moto g ugyanennyibe kerul, es ranezesre az azert romma veri mindenben kb.
  • precision
    #100
    csak nekem maradt ki hogy kint van az első hivatalos Ubuntu Phone?
    link

    ennyi pénzért és ilyen specifikációkkal az android középkategóriában is versenyképes szerintem :)
  • skinnyman
    #99
    Fejlesztik folyamatosan, fel lehet dual boot-tal is rakni, youtube tele van videokkal rola.
  • szucsy89
    #98
    no ezzel mivan? bukta?
  • precision
    #97
    EZ alapján azért nem annyira reménytelen a helyzet. Majd kiderül :)
  • skinnyman
    #96
    Vasban az sztem kozel egy szinten van a Galaxy Nexus-sal. Ami inkabb gaz h abban Exynos proci van, amikhez a Samsung nem nagyon szokta rendesen kiadni a drivereket, forrasokat, ezen szokott a legtobb custom ROM elbukni az ilyenekre.
  • precision
    #95
    remélem majd megjelenik Galaxy S2 -re is, ha nem is hivatalosan de majd jómunkásemberek által

    vagy szerinted az S2 az kevés lenne neki hw ügyileg?
  • skinnyman
    #94
    Megjelent a stabil 13.10
  • GregSB
    #93
    Tök jó hogy egyszer sem tudtam helyesen leírni a crowdfundingot :D
  • GregSB
    #92
    "A tanúlság ebből a kísérletből hogy egy [ilyen high-end, drága termék] gyártását nem lehet beindítani csupán crowfundingból"
  • GregSB
    #91
    Ja jó lett volna ha összejön nekik. De jó kísérlet volt, illetve látszik hogy ilyet nem lehet csak corfundolva csinálni.

    $32M nem volt egyáltalán irreális ha azt nézzük, hogy ez tényleg egy high-end telefon lett volna, ami a konkurencia árait elnézve megért volna átlagban $800-at a specifikációk alapján. Ez azt jelenti hogy kb 40.000 készüléket terveztek legyártatni, ami egyáltalán nem nagy szám a tömeggyártásban. Sőt, meglehetősen kicsi (összehasonlítva egy konkurens telefonból több millió db készül egyes gyártósorokon). Valószínűleg a gyártó cég akivel szerződtek nem volt hajlandó alacsonyabb szám alatt beindítani egy külön gyártósort a terméknek ez alatt a szám alatt.

    A tanúlság ebből a kísérletből hogy egy gyártást nem lehet beindítani csupán crowfundingból, be kell vonni befektetőket is. Remélem még fognak kísérletezni ezzel a jövőben, és más üzleti-modelleket is kipróbálnak.


    Ők pozitívan állnak hozzá egyébként:

    "As for crowdfunding, we believe it’s a great way to give consumers a voice and to push for more innovation and transparency in the mobile industry. And who knows, perhaps one day we’ll take everything we’ve learned from this campaign -- achievements and mistakes -- and try it all over again."
  • qetuol
    #90
    tudom, nem is attól félek, hogy nem, hanem sajnálom, hogy nem sikerült. egy telefon árát + posta = 725$
  • GregSB
    #89
    Paypal 5 napon belül vissza fog fizetni mindenkit. Mennyit pledgeltél?
  • qetuol
    #88
    :( *hiába pledgelt*
  • GregSB
    #87
    Vége, nem jött össze nekik.
  • GregSB
    #86
    Egyébként a telefon árát levitték $695-re, de így is 32187 készüléket kéne eladniuk 10 nap alatt...
  • GregSB
    #85
    Ez tényleg bukónak néz ki. 10 napjuk van és 9,6 milliónál járnak. Napi 2,24 millát kéne kapniuk a cél eléréséhez.

    Mindenesetre érdekes kísérlet volt.
  • precision
    #84
    17 nap van még hátra, 8 millió USD -nél járnak

    nem lesz meg :(
  • GregSB
    #83
    3-4 nap alatt már összeszedték a 20%-át, és még hátra van 27 nap. Ha több slotot nyitnak $600-700 között akkor meglesz simán. Kérdés hogy megéri -e nekik így a gyártás.
  • precision
    #82
    szépen haladnak úgy-ahogy... de szerintem nem lesz meg a 32 millió :(
  • skinnyman
    #81
    Sztem fixen max 650-700-ert kene h legyen h legyen esely h kitart vegig a lendulet
  • GregSB
    #80
    Ők is belátták hogy a $830 sok.

    Bevezettek újabb "csomagokat".

    $775, $725, $675-ért is meg lehet venni, mindenhol 1250 "hely" van. A $675-ös már el is fogyott és felugrottak $6 millióra.
  • GregSB
    #79
    Majdnem napi 1 milliót kéne "behajtaniuk" ha el akarják érni a célt. Szerintem kicsit magasramtették a lécet.
  • GregSB
    #78
    Igencsak belassultak miután elfogytak a $600-as telefonok. Ma kb 400ezretmszedtek össze. Ami kevés, mert ha naponta ennyi jön csak be 29 napon keresztül, az csak 12 millió.
  • skinnyman
    #77
    "5042 out of 5000 claimed"

    LOL, ezt nem tudom hogy csinaltak :)
  • GregSB
    #76
    3,2 Milla :) az összeg 10%-a összejött fél napon belül. Viszont elfogyott a $600-os csomag.
  • skinnyman
    #75
    Mar 2 milla osszejott, brutal az utem, kerdes kitart-e, foleg ha elfogynak a 600-as verziok.
  • GregSB
    #74
    Ja a $830-ásat 2014 Májusában kapod meg :S
  • precision
    #73
    nem csúnya így renderen... :D