121
  • willcox
    #41
    Kissé le vagy maradva a pár éves készülékeknél. Mennyire ismered a mai samu felhozatalt?
    Smart tévével senki sem akar PC-t kiváltani, szerintem a tévégyártók sem. Aki ilyen tévét vesz, annak biztos lehetsz benne, hogy van otthon pc/notebook, valószínűleg valamilyen okostelefon is, és feltehetőleg az egyéb eszközeit sem valamelyik használtcikk piacról szerzi be. Mellesleg egy PC-t is simán rádughatsz a tévére, ha nagyon akarsz.
    Miért lenne baj, hogy egy tévé tud mást is, mint monitorként működni?
    Videotéka? Viccelsz? Mire oda eljut valami, addigra már százszor láttam. És még fizessek is, mint a katonatiszt, igaz? Nem, ezt meghagyom neked, meg azoknak, akik azt vallják, hogy reklámok nélkül összedőlne a világ.
    A tévémen 3 db USB csatlakozó van, bármelyikbe HUB-ot is dughatsz. Nem kell ide még 6 db sem. USB3 sem igen szükséges, mert ha fel is veszek a tévével (ezt is tud), ahhoz is elég az USB2 sebessége.
  • defiant9
    #40
    1. Nincs szétkenve, mozi jegyet, mozi csatornát az fizeti akinek igénye van rá. Artisjus pendrive adót pedig mindenki. Ez utóbbi a rossz irány.
    2. A torrent nem működik upload oldal nélkül. Te úgy torrentezel hogy csak lefelé töltesz?
    3. Hmmm. tehát folyamatosan működik a TV-d hálózat figyelő áramköre/processzora, mindezt 0,x W standby fogyasztásból? Milyen TV tudja ezt?
    4. Kiszűrhetetlen reklám: Vegyél Ariel mosóport! Ugye hogy átment a szűrödön. Az oldal üzemeltetőjének van rá lehetősége hogy teljesen integrálja a reklámot. Ahogy mostanában a TV sorozat tartalmába is integrálják pl. más műsoraik reklámját.
    Érdektelen reklám: Csak szombaton féláron az a termék amit mindig megveszel a szupermarketben. Buksz x ezer forintot hogy nem használod ki a reklámozott lehetőséget.
    Az hogy a társadalomban vannak deviáns:) egyedek akik egyetlenegy reklámot sem még néznek meg egész évben az nem töri meg a trendet, nem ők a mérvadók az ipar számára.
  • Komolytalan
    #39
    A smart egy olyan dolog, amiért nem érdemes több pénzt fizetni, jelen állapotában. Az, hogy 1-2-3 generáció múlva milyen lesz, az más lapra tartozik. Amit nem értek, kedves gyártók:
    - Egy alsó hangon 200eFt-s, full HD felbontású eszközbe mi a rákért a legfatengelyesebb processzorokat szerelik? Most komolyan: első smart tv-k kijöttek 600 Mhz-s processzorral. Gyerekek, aki egy ilyet vett, az 10 évig nem vesz okos tv-t. És aki ilyet vett, az jellemzően szarásig van pénzzel, szóval jól a pofájába sz.rtatok a legfizetőképesebb keresleti rétegnek. Nem férne el benne akár egy i7-es is? És legyen 300ezer. Vagy akár 400ezer. Aki ilyet vesz, úgyis lesz.rja azt a +100eFt-t, ha minőséget kap érte. De ha szart kap drágán, azt megjegyzi.
    - Egy alsó hangon 200eFt-s eszközbe, ahol egyértelmű hogy normális szövegbevitel és pointer kellene hogy van pofátok 1000 Ft-os távirányítót adni? Akármilyen tapif.szom, de akár csak egy sima klasszikus mobiltelefon billentyűzet, akár prediktív bevitellel, vagy valami. Nem bazmeg, 30 éves távrángató a jövő technológiájába, súlyos aranyrögökért.
    - Ha már szórakoztató központ, akkor hol van róla a beépített téka? Nem usákországban, itt. Ugyanannyit kifizetek érte mint az usák hamburger zabáló - akkor én miért nem tudok rá filmet kölcsönözni?
    - Ha már szórakoztató központ, meg PC helyettes, akkor hol vannak rá a játékok? Rendes kontrollerek, oszt hadd menjen a Crysis, meg akár a WoW is. És ne, ne legyen 20eFt egy nyamvadt 2eFt-s wifi stick, vagy gagyi billentyűzet, mert pont tudom mi mennyibe kerül. 10 USB, ebből 6 3.0-ás, és rakjak bele bármit az iPonból, kezelje legalább olyan korrektül mint a PCm. Leszarom, ha driver kellene hozzá - oldjátok meg.
  • willcox
    #38
    Rákötött PC? Minek? Monitorod nincs?
    Mellesleg a tévémen simán tudok böngészni rákötött billentyűzettel és egérrel, egyáltalán nem lassú. Neked valószínűleg régebbi tévéd lehet, ha "iszonyat gagyi működés"t tapasztalsz.
  • willcox
    #37
    Az egy dolog, hogy én utálom a sorozatokat is, de lehetne szó bármilyen egyéb műsorról is. Amíg én nem csatornára fizetek elő, hanem csomagra, amibe beleraknak egy csomó olyan csatornát is, amit a kutya sem néz és mégis jól megélnek, addig ez a része engem nem izgat. "Hulljon a férgese", ahogy a népi bölcsesség is mondja. Csak sajnos nem hullik, hanem szaporodik. Az HBO-ra pl. külön elő kell fizetni, nem kötelező előfizetni rá, mégis egész jól megélnek, tehát ez életképes üzleti modell.
    Valójában az lenne az ideális, ha nem is konkrét csatornákra, hanem műsorokra lehetne előfizetni, vagy inkább megvásárolni (előre, vagy utólag, ez már részletkérdés). A reklámozók meg mehetnének oda, ahová gondolom őket. Egy idő után remélhetőleg tönkremennének, így a termék árából is kikerülhetnének és olcsóbb lehetne minden, ami egyébként magán hordozza a reklámköltséget is.
  • Hoho
    #36
    Mit akarsz a 4k-8k-val tesó? Először el kellene érni, hogy végre HD-ban menjenek a TV adások. Kábelról már van pár, de műholdról igen kevés.

    Az okostévé problémáját meg nem értem, ha az iPhone sikeréből nem tudnak tanulni a gyártók, akkor itt az ideje a bukásuknak. Van okostévém, de úgy netezek, hogy bekapcsolom a rákötött PC-t, és azon. És nem a billentyűzet hiánya a baj, hanem az iszonyat gagyi működés (hardver+szoftver).
  • narumon
    #35
    Én a reklámok hiányánál csak egy dologtól félek. Minél több ember tölt le mondjuk egy sorozatot, hogy kényelmesen megnézze, annál kevesebben nézik meg élőben a tévében, tehát annál kevesebbet hoz egy csatornának így azt könnyen elmeszelhetik. Ez ma még nem opció természetesen, de egyre inkább erre halad a világ. Erre ki kell majd valamit találni, hogy a tartalom előállítójának (ebben az esetben a TV csatorna) is legyen valami bevétele.
  • willcox
    #34
    1. "nem elkenni a teljes populációban" - ??? De hát a mai társadalom így működik (pl. az egészségügy, vagy az oktatás is). Akkor ez miért ne működhetne így?
    2. Torrentnél nem kötelező feltölteni is, csak az arányfigyelős oldalaknál esetleg kirakhatnak.
    3. Bocsika, de a telefonommal tényleg be- és kikapcsolni is tudom a tévémet. De ez csak opcionális lehetőség, többnyire én is a távirányítót használom.
    4. A reklámok kiszűrése nagyon is jó irány. Kiszűrhetetlen reklám nincs, maximum aki az ellenkezőjét állítja, az nem ismeri a lehetőségeket. Olyan reklám nem létezik, amit én szívesen néznék. Gyűlölöm a reklámokat, nálam nem is jelenik meg egy sem. Akik meg szeretik a reklámokat, azok majd eltartják a reklámból élőket. Meg persze azok is, akik megveszik a reklámozott terméket, mert annak az árában már benne van a reklámköltség is.
  • defiant9
    #33
    Egy NAS-ba, HTPC szerelt HDD árában nincs benne, de ez az artisjus eleve egy öszvér megoldás. Mindenkinek azért a tartalomért kell fizetnie amit elfogyaszt nem elkenni a teljes populációban. A (kényelmes) letöltés=torrent, vagyis feltöltő is vagy, ami náluk is illegális, de egy normális rendszerben a tartalomtulajdonos hozzájárulása nélküli tartalomfogyasztás ami illegális.
    Bocsika, a telefonoddal be tudod kapcsolni a TV-t egyáltalán? Ugye egy táviránytónál ez alapfunkció... Egyébként szerintem az jó hogy az okostelefon is csatlakozik az otthoni hálózatra, nyilván rajta is vannak tartalmak illetve ő is meg akar mutatni más tartalmakat. A kialakítása miatt azonban nem lesz annyira céleszköz mint amit eleve annak terveztek, plusz egy igazi távirányító nem lehet annyit lemerülés közeli állapotban mint egy mai okostelefon.
    A reklámok kiszűrése egy ellentétes irány, ez sem működőképes nagyban, az sg.hu sem létezhetne ha mindenki kikapcsolná a reklámjaikat, de eleve vannak nem kiszűrhető reklámok. A nagy képernyő alapvetően audiovizuális tartalmakra optimális, hírportált vagy ebookot más eszközön praktikusabb fogyasztani. Jelenleg nem tudod bejelölni hogy te Walking Dead vagy háborús stratégia "fan" vagy, a Google vagy FB talán tudja, de ezt egy okos platformon keresztül is tudhatná, és pl. ha ezzel kapcsolatos hír, műsor vagy termék jelenik meg akkor értesít róla. Ez akár lehet reklám is, de olyan reklám amit szívesen fogyasztasz el, és a reklámozó számára is megéri mert jókora eséllyel célba is ér a hirdetése.
  • willcox
    #32
    Az a helyzet, hogy a nagyobb képernyőjű tévék között már nem nagyon találsz buta tévét, vagy csak régebbi modelleket, amikkel egyéb nyűg lehet.
    Persze, ha a tévét csak nagy monitorként akarod használni, azzal sincs semmi gond, de egy monitor erre a feladatra alkalmasabb, mint egy tévé.
  • willcox
    #31
    Nem is kell tudnia. Mellesleg a kedvencek a tévén jelölhetők, csupán egy gomb lenyomása a távirányítón (vagy a telefonomon, amit szintén tudok távirányítóként is használni). Bocsika.
  • willcox
    #30
    Magyarországon a magáncélú letöltés nem tiltott. Egyébként meg nem is ingyenes, mert az adathordozók árában benne van, tehát előre fizettél érte.
    Mellesleg pl. a youtube-on fent van egy csomó komplett film.
    PS: a tévém browser-e, ami samu fejlesztés, eleve tud reklámokra szűrni.
  • Szefmester
    #29
    Mert egy droidos, vagy wines/linuxos minipc nem tudja ezt? Dehogynem, csak még többet is. És abból az árkülönbezetből ami a buta és az okos között van annyiból majdnem veszel egy butát meg egy kisgépet.. A difi az a kényelem lesz. :D
  • defiant9
    #28
    Szerintem nem tudja a telefonod hogy az általam felsorolt helyeken keres. Pl. a LAN-on lévő filmjeidet sem tudod ezen a módon kitenni a TV képernyőre. Az okos platform pedig meg is tanulhatja hogy mik a kedvenceid, így pl. amint elérhető egy ilyen új tartalom azt rögtön jelzi, nem neked kell fejben tartani hogy pl. egy sorozat vagy film mikor kerül fel. Technikailag valójában már minden adott a megvalósításhoz, már csak a lineáris tartalomszolgáltatóknak kell elfogadniuk hogy a jövő nem lineáris.
  • defiant9
    #27
    Azért az elfogyasztott tartalomért illik valamilyen formában fizetni, az nem működik hogy mindenki csak letölt. A célzott reklámnak pont az a lényege hogy nem szőnyeg-bombázzák a fogyasztót, hanem számára releváns termékekről kap információkat, a célzáshoz viszont kell az okos platform.
  • willcox
    #26
    De nagy a pofád ilyen messziről!
  • willcox
    #25
    46"-os az enyém.
  • willcox
    #24
    A bemondásra keresést tudja a telefonom. A választék meg itthon nem kicsi, a helyi hálón több ezer film, mindenféle stílusú zene, stb. megtalálható. Gagyi tévécsatornákat nem nézek, csak hír és sportműsorokat.
  • DontKillMe
    #23
    Már rájöttem, hogy miért vagy tiltva nekem. Mert egy köcsög, kötözködő fasszopó vagy.:D.
  • DontKillMe
    #22
    Ok, ez most egy eltúlzó kijelentés volt tőlem, de nagyjából real a 30%-os difi. 42", vagy efeletti méret esetén. Kb.
  • willcox
    #21
    Senki sem kerget az asztal körül, hogy nézz tévét, igaz? Akkor meg mire vered itt a nyáladat?
  • willcox
    #20
    Nem adják 3* drágábban. Ugyanakkora képátlójú, azonos gyártó keszülékei között nincs hatalmas eltérés. Bizonyos funkciók pedig eleve csak olyan készülékkel mennek, amikben már benne van a smart is. Pl. beépített wifi. Ez nagyon hasznos, mert a telefonomról, ami szintén samu (de bármilyen más, dlna-t ismerő telefon jó), közvetlenül tudok a tévére képet, videót, zenét kiküldeni. És ehhez még helyi router sem kell (ha a telefon is samu).
  • DontKillMe
    #19
    Ez a sok reklám ne lenne (mint pl. a most oldalról, az arcomba beúszó sg-s faszság is). Ezért nem érdekel a TV, mint olyan immár 8 éve. És ez nem az aktuális divat, hanem valóban leszarom.
  • willcox
    #18
    Nekem egy samu van a nappaliban, 2012-es modell. Van beépített wifi-je, USB-s egeret és billentyűzetet kapásból felismerte, tökéletesen lehet használni. A tévén már eleve volt pár app, de ezek a samsung apps-ból is letölthetők, meg még rengeteg egyéb is. Pl. a 3D-s tartalmakhoz való hozzáférés is. Nagyon jók. Még 1 évvel ezelőtt is leszaroztam mind az aktív, mind a passzív szemüveges 3D-s tévéket. Az új modellek már jók, az aktív szemüvegek már nem vibrálnak, legalábbis az új samuké biztosan nem. A böngészés sem lassú (persze nem a távirányítót kell használni), teljesen normális.
  • defiant9
    #17
    Szerintem a jövő valami olyasmi lesz hogy kanapéról bemondom hogy épp milyen tartalmat fogyasztanék. Egy friss mozi trailer, a kedvenc sorozatom, gazdasági hírműsor, stb. Erre egy app keres az elérhető helyeken (jutub, lan, felvett, online műsorok, videotéka, on-demand szolgáltatások), ha nem volt konkrét a kérésem akkor kapok egy listát amiből választhatok. Jó lenne ha előbb-utóbb minden tartalomszolgáltató egy okostv "plugin"-en keresztül is elérhetővé tenné a tartalmait, valamint a tartalmak ingyenességét biztosító célzott reklámok vagy reklámmentes fizetős megoldás is integrálódna a platformba.
  • DontKillMe
    #16
    Na végre! Megérdemelték. Azt hitték, hogy ha smart tv-t adnak 3x drágábban, akkor majd a sok hülye megveszi. Hát nem. Elég kevés hülyét találtak ezek szerint. Így szép lassan kénytelenek ugyanannyiért adni, mint egy akármilyen TV-t, hogy egyáltalán TV-t vegyen valaki. Pedig örülhetnének, hogy valakinek még kell a TV azon kívül, hogy filmet néz rajta.
  • Zoliz
    #15
    Nekem már tavaly ilynekor volt okostévém, de tavasszal eladtam olyan áron mint vettem, egyszerűen nem kellett se az internet sem a 3D. Inkább vettem egy jobb IPS monitort. Egyszerűen nem győzött meg a Samsung SmartHUB arról, hogy használnom kéne.
  • defiant9
    #14
    Azért én még nem törték pálcát az okosTV-k felett, és nem degradálnám monitorrá
    őket. Érdemes talán megvárni az LG új megoldását:

    LG has just announced that it will be releasing a new line of TV's powered by Google TV 3.0 software in the first half of 2013. The new units, which you can see are quite slim and interestingly designed, will come in several different sizes from 42 to 60 inches. Running Google TV integrated in the panel itself, LG claims it will have voice recognition "beyond simple voice input." With two new features called Quick Guide and Prime Time, the TV's will also let users watch and search for content at the same time.

    The new sets will have OnLive cloud gaming built-in, to be used with a controller that connects directly to the set. They will also have a new remote that has a microphone, gesture input controls and a QWERTY keyboard as well. LG is planning to show off the new line starting at CES in 2013, aiming to launch in the U.S. in the first half of the year.
  • hunwhite
    #13
    Azt hiszem nekem már csak annyit kell hozzászólnom, hogy köszönöm az előttem szólóknak a kimerítő kommenteket!Teljes mértékben egyet értek a smart funkció egy eszeveszett baromság!!!!!
  • dezsooszkar
    #12
    A Kingston egy egyertelmu bevalt valasztas az usb memoriaknal amit csatlakoztathatunk a tevekhez garantalt 2.0-verzioju es sebessegukkel meg az elsok kozott kiadott 512-el sem volt gond a tv tamogata,ha csatornalistat akarsz lementeni Samsung ,Philips tevekrol ,de ha felvetelt akarsz kesziteni a teverol akkor is eleg ,...de ha figyelembe veszuk a nagy igenyt olcsobb egy nagyobb merevlemez.
  • dezsooszkar
    #11
    Keves egyertelmu nezet van a gyartok reszerol hogy az atlagos kisemberek is semmi kulon nagy raforditas ertsd Samsung Galaxy okos telo . Egy szamitogephez nelkulonozhetetlen egy eger ,billentyuzet ,igy itt is odatehetnek a hozza valaszthato lehetosegek koze ,az mkv tartalmakat is egyes tevek eleg lassan kezelik itt elkerulendo az a hiba hogy NO NAME verzioju usb stickrol probaljuk ki ,ertsd KINGSTON ,.....mert a wifis rendszert se irja ki minden termekenel a Samsung a hivatalos oldalrol letoltott kezikonyvekbol,mert a gyors attekintest egyes mondhatni Altalanositott Verziojuknal 5000-estol 9000-ig hogy kell-e hozza venni vagy bele van epitve ,mert itt is az a rendes ismerkedes "latni es megszeretni " alapon kene mukodjon....Tehat mint egy videokartyanal a szamitogephez ugy itt is utananezes forumokon leirtak alapjan mar nem mint egy "elvakitott ember" vagy es hallasz rola es nem latod a valosagos gyartoi korekt erdeklodest termekuk korultekinto forgalmazasukrol ...
  • sedward
    #10
    Az okostévéknek vége. Itt vannak az android mini pc-k, amiket csak be kell dugni a TV hátulján levő HDMI portba. Van bennük WIFI, kell hozzájuk egy lehetőleg vezeték nélküli billentyű vagy mutogatós air mouse/gyro egér amely általában egyben billentyűzet is. Iszonyú olcsóak ($30-$80), már jönnek a négy magosak is, és lehet frissíteni bennük a rendszert. A megszokott android fut rajtuk minden szoftverrel, így leáldozott a speciális megoldásoknak...
  • Zoltan21
    #9
    Az egyik rokonom, nem rég vett, egy passzív 3D-s TV-t, internet eléréssel (vagyis igen, egy okosTV-t). Kipróbáltam. A távirányítós kezelése, tényleg kritikán aluli. Kár, hogy a gyártó, nem mellékelt hozzá, egy mini qwetz-s billentyűzetet, helyette, a fel-le-jobb-bal gombokkal kelletett keresni a betűket (aztán kelletett 'leokézni'). A számoknál is próbáltam, hátha a mobiltelefonhoz hasonlóan (2 ABC, 3 DEF, ...), működne - de nem! Gyakran kiléptem a főmenübe. A többiek hiába okoskodtak, hogy melyik betű, merre van, kedvem lett, hozzájuk vágni a távirányítót - "csináld te!" mondat kíséretével.
    Vagyis a szolgáltatás nem rossz, sőt! Jó is - Youtube a TV-n, de más, netes tartalmakat is meg tudsz vele nézni, de a távirányító a gyenge pontja az okosTV-knek.
    Mobillal még nem próbáltam vezérelni, ezért erről nyilatkozni nem tudok.
    Más embernek, akinek viszont van HDready, vagy FullHD TV-je, annak nem ajánlom a cserét. Helyette vegyen egy TVokosítót, vagy egy médialejátszót érdemes beszerezni. Ezek már, elérhető áron kaphatóak (vagyis 30.000 Ft alatt, boltban természetesen) és egyes modelleknél, egy mini, qwertz billentyűzetet is adnak hozzá (ráadásul Androidos is).
  • zola2000
    #8
    "Alig használják ki az emberek az okostévékben rejlő lehetőségeket"

    érdekes, dél-koreában meg volt olyan hír, hogy bajban vannak az internetszolgáltatók, mert túlságosan megterhelődött a rendszerük az okosTVk miatt, magyarországon meg akik megveszik sem használják ki.

    Itt szerintem nem másról van szó, minthogy a magyarországon a számítógépen (méghozzá csakis asztali nagy pcn) neteznek, telefonon csak telefonálni és tvn csak tvzni szeretnek a népek.

    (mondjuk nekem androidos "tv okosítóm" van (mk802), tvn hdmi gomb, aztán vezeték nélküli egérrel ... csak a hordozható hddre letöltött videókat szokom nézni vele : )
  • narumon
    #7
    Azért nem is veszek ilyen tévét mert használhatatlan a szoftverük. Lassú, körülményes, béna. Ezért remélem, hogy az apple tv normális lesz ilyen szempontból (és akkor a sok user megint nem érti majd miért fogy az egyik és miért nem a másik).
    Nekem megvan, hogy miért fizetnék de a mostani "SMART" tévék azok nem azok.
  • Deus Ex
    #6
    No, használnám én a 300 eFt-s, uptodate szoftver szintű tévében, ha:
    - a komplett SMART rész nem volna tetűlassú;
    - ha az amúgy 1 GB memoriát tartalmazó eszköz a böngészős Youtube lejátszáskor nem akadna ki 3-5 percenként a böngésző;
    - ha a modellhez illeszkedő, 20 eFt-ért adott billentyűzettel (igen, megvettem, hülye vagyok, üssetek) a Youtube kliens keresőjébe lehetne írni (nem lehet, csak a távirányító nyilaival Stephen Hawking stílusú karakterbevitel működik);
    - stb.

    Nem értem, az amúgy telefonokat és tableteket is kínáló cég miért így oldja ezt meg. Már csak ezért sem veszem meg a többi termékét.

    A tévékbe épített SMART felejtős, kell venni egy normális tévét, és mellé kell tenni egy HTPC-t.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Csak a markecingesek találják ki, hogy erre igényük van az embereknek. Miért nem rúgják ki őket a gecibe és rengeteg erőforrást lehetne megspórolni és tényleg lényeges területekre átcsoportosítani. Valódi fejlesztések helyett (pl. 4k-8k) ilyen bullshitfosbaromságokkal tolják ki az emberek szemét...
  • Cat #4
    "hogy nez az ki a csalad a tv elott en meg olvasgatom a hireket a neten"

    Nem teljesen értelek, én már tíz éve is ezt csináltam... (Persze nyilván nem ugyanazon az eszközön.)
  • Hedgehunter #3
    A TV tv nezesre valo nem szorfolesre... :) hogy nez az ki a csalad a tv elott en meg olvasgatom a hireket a neten.. :)
  • hurkaur
    #2
    Mert baromi rosszul kozelitik meg a dolgot. Nem azert ulok le a tv ele, hogy azt csinaljam, amit a gep elott. Teremtsenek igenyt, ahelyett hogy a konnyebbik utat valasztva probalnak egy nem letezo tomeget kiszolgalni. De majd szokas szerint az apple bemutatja, mit hivnak innovacionak.
    Itt lesz a kovetkezo robbanas, nem is kerdes, de ezt mar az okostelefonok eljovetelevel lehetett latni..