185
  • Greius
    #25
    Létezik súlyozás. Pont ebből lehet a tényre következtetni.
  • Greius
    #24
    Frappáns érv.
  • fergusonpapa
    #23
    Samsung és htc szar és elcseszett? Nézd már meg ki a piacvezető az androidnál te seg.. Uj iphone arról szól hogy haladunk a korral és jönnek a frissitések mindentéren. Igen teljesítményben is. Miért? Mert valamit rakni kel bele, de már iphone 4 óta (tulajdonos vagyok)egy szaromnyi akadás se volt. és az hány éves is? Milyen hardver alatta? HD és full 3d gamek mennek? na hát igen.. Ezek tények.
    Másik a számháború..



    Én kurvára leszarom hogy alma vagy nem, sose villogtam vele és ha majd cserélem 2-3 év múlva és az android kinővi gyermekbetegségeit szónélkül azt veszem de jelenleg nem váltanék,felesleges.

    Nagyon tudlak sajnálni h mindenkire válaszolgatsz, negativ értékelésed sem kevés de hát trollnak születni kel.
  • M2 #22
    "A (lényeges) alkotóelemek mennyisége milyensége, teljesítménye, és ezek minősége úgy összességben."

    Egyénfüggő.
  • sanyicks
    #21
    hogy ne tudnám ;) A (lényeges) alkotóelemek mennyisége milyensége, teljesítménye, és ezek minősége úgy összességben. Elég gyakran szokták a dolgokat eszerint osztályozni, nyilván te még nem hallottad hiszen neked nem ez számít hanem hogy legyen rajta egy almácska és a neve apple legyen.
  • M2 #20
    "ár/teljesítményben"

    Csak egy költői kérdés, mert megválaszolni úgysem tudod: mégis miben mérik egy táblagép 'teljesítményét'? Öl/Miatyánk?
  • sanyicks
    #19
    "Másban rosszabb, igény kérdése. Ez az amit a Magyar forumozók soha nem látnak be és érdekes módon a külföldi forumok nagy részén meg fel sem merül mint kérdés."

    Ahhoz képest egyértelműen kijelentetted hogy az ipadnál nincs jobb tablet :D
    Soroljad már akkor hogy miben is rosszabb a nexus 7?
  • sanyicks
    #18
    hát nemtudom, az az egyik dolog hogy amit az android sebességéről összehordasz az valami gány samsungon vagy htc-n alapul amiken ugye szétcseszett android van, és azt is eltúlozva, de ott a másik hogy az iphone5 miről szól? Hát persze, az erősebb vasról :D
  • sanyicks
    #17
    nekem szemellenzőm? te vagy az apple fanboy, neked minden szar/nem ér semmit ami nem apple. Ugyan már, bagoly mondja :)

    Egyébként szemellenző nélkül nézve bizony azok a kínai cuccok verik az imádott cuccodat ár/teljesítményben, és a gugli cuccai is (azok nagyon). Ez van, a tények tények maradnak, akárhogy próbálod az ellenkezőjét állítani.
  • narumon
    #16
    Ez viszont egy teljesen elfogadható érv és bele sem lehet kötni. De örülök, hogy nem azzal kezdted, hogy ez miatt az N7 sokkal jobb. Másban rosszabb, igény kérdése. Ez az amit a Magyar forumozók soha nem látnak be és érdekes módon a külföldi forumok nagy részén meg fel sem merül mint kérdés. Ha valakinek GPS kell (mint neked) az nyilván ne válasszon olyat amiben nincs. Ha valakinek a hosszú akku idő fontosabb az meg ne válassza a rövid akku időt, stb stb lehetne ezt még sorolni. Olyan szépen el lehetne férni egymás mellett fika nélkül.
  • Picard
    #15
    Én is sokat gondolkodtam, hogy N7 vagy Mini legyen, aztán belefutottam egy ordítóan nagy különbségbe. Nincs a Mini-be GPS!!! Igazából el sem hittem az elején, azt hittem hibásan tüntették fel az adatokat, de nem. Innentől kezdve esélye sem volt az N7 ellen nálam.
  • narumon
    #14
    "ez igaz de az ipadnál jobb ár/értéket játszva össze lehet hozni."

    Ettől függetlenül valahogy nem nagyon sikerül senkinek. Ami olcsóbb az általában MINIMUM annyival szarabb is, de néhány kínai csoda amiért 20-30e forintot elkérnek az az ipadhoz viszonyítva lehet, hogy mé 10-et sem érne. Csak hát neked van egy nagy szemellenződ...
  • G_ArchAngel #13
    Az a par betu tenyleg nem szamit, szamodra mindegy, hogy a 'farkadat vered' vagy a 'farkadra vernek'...
  • fergusonpapa
    #12
    IOS nagy előnye még mindig a rendszer, kit érdekel hogy erösebb a vas ha ugyanott vagy? Mióta szám háború ez? Hogy elmond a haveroknak hogy ebbe 86giga ram van stb? nem értettem sose...

    Fogj egy almát kezedbe használd és rájösz hogy kis hardverrel is elehet ugyanazt vagy épp jobb teljesitményt elérni.

  • skinnyman
    #11
    Gratulalok hogy ket betun igy ki tudsz akadni de hogy a kollegad eszetlen baromsagokat beszel (egyetlen elonye a felbontas a tarsai) az mar egy cseppet sem zavar.
    Leulhetsz pistike, egyes.
  • G_ArchAngel #10
    Ezt irta Greg: "az oprendszerére sokkal kiforrottabb alkalmazások vannak"

    Erre te: "Az oprendszer kiforrottabb dumat pedig remelem csak viccnek szantad"


    Komolyan ember, neked nem kellene meg itt kuzdenet a szavakkal, talan valami egyszerubb mesekonyvvel kellene baratkoznod. Mindent megteszel azert, hogy az SG foallasu bohocakent tekintsunk rad.
  • asysoft
    #9
    "Az oprendszer kiforrottabb dumat pedig remelem csak viccnek szantad :) "

    Olvasd el mégegyszer, az elérhető alkalmazásokról írt, az meg sajnos igaz. Egyébként is, te tudod, mire akarod használni a tableted/telefonod, s a te igényeidnek megfelelő platformot kell használnod. Ez meg - nem meglepően ugye - egyénfüggő.
  • M2 #8
    "Hogy ar/ertek aranyban romma veri az N7 az iPad Mini-t, az nem velemeny, hanem teny."

    Hát pedig ha karikába feszülsz is, ez akkor is a te egyéni véleményed marad.
    Tudod, súlyozás is létezik a világon.
  • skinnyman
    #7
    Ja, kiveve olyan aprosagokat, hogy pl a CPU-ja ketszer erosebb, a RAM-ja dupla annyi, stb. Igazabol effektive ahol kulonbseg van koztuk, ott mindenben sokkal jobb a GPU-t leszamitva.
    Amiket pedig felsoroltal, azokban mind elhanyagolhato, 10% alatti kulonbseg van (sulyban, aksiban, elulso kameraban), emlitesre sem melto egyik sem.
    Az oprendszer kiforrottabb dumat pedig remelem csak viccnek szantad :) Kiforrottan tudsz az osdi UI-jan a statikus ikonok kozott szmuszan szkrollozni, de kb ennyire jo az egesz iOS :)

    Hogy ar/ertek aranyban romma veri az N7 az iPad Mini-t, az nem velemeny, hanem teny. Meg ugyanolyan aron is sokkal jobb lenne, de masfelszer-ketszer olcsobb.
  • GregSB
    #6
    Azon kívül hogy a kijelzője felbontása magasabb, és olcsóbb semmivel nem jobb a Minitől a N7. A Mini könnyebb, tovább bírja az akksija, jobb kamerák vannak benne, és ami a legfontosabb: az oprendszerére sokkal kiforrottabb alkalmazások vannak, sokkal nagyobb választékban.

    Mindenki mérlegeljen a pénztárcájához és igényeihez mérten hogy melyik készülék fedi le jobban az igényeit. De ilyet kijelenteni hogy az egyik jobb mint a másik nem lehet, általánosítás nélkül.
  • skinnyman
    #5
    A kinai noname szaroknal is sokkal jobb ar/ertek aranya van, van amelyik fele annyiba kerul, de az nem ketszer, hanem 5-szor szarabb.
  • sanyicks
    #4
    ez igaz de az ipadnál jobb ár/értéket játszva össze lehet hozni. És a nexus a gugli neve alatt fut nem az ánus neve alatt.
    Ánus gyárt drágán szart, majd mossa kezeit a gariztatásnál. Ezt a guglival nem teheti meg, mert akkor keres más gyártót.
  • fergusonpapa
    #3
    Vagy nem
  • skinnyman
    #2
    Nexus 7 fele annyiba kerul, mint az iPad Mini, es felmossa vele a padlot, messze a legjobb ar/erteku tabla a piacon.
  • sanyicks
    #1
    asus és a kedvező ár? Két külön fogalom. Ha ők kedvező áron dobnak valamit piacra, az szar is(mondjuk ha drágán, általában az is :D ). Gondolom armv6, 7"-os 320*240-es tn, 128 mb ram, stb.