212


Általános eszmecsere, felhasználói vélemények, ötletek, újdonságok
  • kokopisti
    #172
    Én se... érdekes. Újra elkezdtem a projektet, gépen felkönyvtáraztam, volt, hogy az általam létrehozott könyvtár alkönyvtárai eltűntek... kezdem azt hinni, hogy a microsdhc nincs a top-on. Előzőleg egyik pillanatról a másikra a telefon sdhc hibát jelzett, és le kellett formázni, utána kezdtem el csinálni ezt a zenemásolgatást, és mindig hibába estem. Hellyel-közzel ugyanazokkal az albumokkal volt baja a telefonnak, most ezeket, amelyek krixkrax nevűek lettek, flac formátumba konvertálom, csináltam egy próbát, így felismerte a zenét. Érdekes, hogy mikor az mp3-ból flac-et csináltam, ugyanabba a könyvtárba konvertáltam őket, ahol az mp3-ak voltak, akkor már az mp3 és a flac is látható és lejátszható lett... A második körben azonban van olyan mp3-as könyvtár, amit felismert és lejátszott a teló, de az első körben ez is krixkraxossá vált. Nem tudok egy olyan követhető hibaláncolatot felismerni, amiből rájönnék a megfelelő ellenszerre. Lehet ki kellene próbálni másik sdhc-t, csak ez egy 32 GB-os, most nincs kedvem másikat venni... :-) Mikor elkezdtem ezt a zenemásolgatást, formázott volt a kártya. Nem lehet esetleg, hogy mert NTFS-re formáztam, nem működik stabilan? Nincs tapasztalatom arra, hogy FAT32-re, vagy NTFS-re érdemes egyébként formázni a telefonokba való memcsikártyát...
    Nos? Kb annyira zavaros amit leírtam, mint amit tapasztaltam...
    Előre is kösz!
  • lalakov
    #171
    Ilyet én még nem láttam. :(
  • kokopisti
    #170
    Üdv!
    Srácok, valaki tud nekem segíteni? Elment egy egész napom azzal, hogy összeválogattam egy 15 GB-nyi zenét a telefonom microsd kártyájára. Ebből az anyagból kb. 40%-t nem játssza le a telefon, semmilyen lejátszóval. Próbáltam direktbe a telefonra átmásolni a zenéket (kábellel összekötöttem a telót és a számítógépet), próbáltam az SD kártyára direktbe (kártya ki, sd kártyaolvasóba be, másolás...). Mindkét esetben valami krikszkraxokra átnevezett egyes mappákat, melyekben zene volt, majd ezeket a könyvtárakat kiürítette. Mikor visszatettem a kártyát az olvasóba, és a kártyát próbáltam megbűvölni a számítógépen, a módosított mappák ugyanúgy megvoltak, és nem volt bennük semmi. A zenefájlok mp3-ak, különböző méretűek és kbps-esek, tehát azt sem mondhatom, hogy emiatt szelektál a telefon.
    Szóval miért nem játszik le minden fájlt, tud valaki segíteni?
    Előre is köszi!
  • lalakov
    #169
    Nem tettem még fel.
    A frissítés után csináltál Gyári visszaállítást? Nagy macera, de segíthet. Én még a 4.1.2 utolsó frissítésénél jártam úgy hogy rossz lett tőle a telefon és miután visszaállítottam, azóta jó.
  • MuchACHO79
    #168
    Már lassacskán 1 éve van meg a telefonom. 4.2re frissités előnyére vált, ez a mostani nem jó, ne tegyétek fel ha elfogadtok egy jótanácsot. Annyira szerettem ezt a telefont, de most csak csalódást okoz.

    2 hete van fenn az új fw, 1 év alatt összesen 1x csinált olyat, hogy újraindult a telefon, ebben a 2 hétben legalább 5x.
    A billentyűzeten képtelenség hiba nélkül irni, nem tudom miért kellett elbaszni. A telefon lassú, pedig épp az ellenkezőjét igérik. Időnként előfordult egy ismerősöm galaxy ace telefonján, hogy hiába nyomkodta a billentyűzetet "nem irt". Kivillogja a lenyomott gombot de az alkalmazásban nem jelenik meg. Na most már az én telefonom is csinál ilyet. Viber, email értesitések időnként kimaradnak. Nem jelzi az új üzenetet sem hanggal sem ikonnal, sem a rendőnyön. Közben meg vannak.

    Erősen ellenzem a telepitését, bárcsak visszaállithatnék mindent olyanra mint volt.
  • TopGun
    #167
    Az Kiraly! nekem is az allando memoria hiany a gondom, remelem hamarosan kijon T-mobile fuggore is?
  • MuchACHO79
    #166
    Függetlenül vettem.
    Akkuidő úgy néz ki kicsit jobb mint volt. És a memóriakezelés is egyre jobb. 900mb free ram van általában. Az előző leengedte 200 körülre olyankor már lassú volt a face.
  • lalakov
    #165
    Igen, még csak a függetlenekre jött ki, de ahogy ő is írja, sokat nem vesztesz vele.
  • TopGun
    #164
    Hello! melyik szolgaltato fuggo vagy? gondolom fuggetlen a telod? azert megy fel a 4.3?
  • MuchACHO79
    #163
    Akkuidőben nem veszek észre különbséget. A GALÉRIA is megváltozott, sajnos hátrányára. A billentyűzet nagyon idegesitő :(
  • lalakov
    #162
    Remélem akkor hamarosan kiadnak egy javítást hozzá, mert ez így nagyon lelombozó. :(
  • MuchACHO79
    #161
    Nem vagyok oda egyáltalán. Érezhetően lassabban kapcsol be a kijelző, és a beállitások menüpontjaiban is a megnyitás / bezárás érezhetően lassabb lett. Viszont 300 helyett kb 500Mb szabad ramom van, bár eddig is kilőttem naponta a háttérben futó dolgokat az ES taskmanager widgetjével.
    Kamera ikonja megváltozott és lassabban indul az is. Nem tudnám memondani, hogy hány tizedmásodperccel maradnak le, egyszerűen megszoktam az bizonyos reakcióidőt és érezhetően (az idegesitő határán van) de lassabb.
  • lalakov
    #160
    Akkor nem vagy oda érte. :(
    Majd pár nap múlva írj az akkuról.
  • MuchACHO79
    #159
    Na fenn van. Első tapasztalatok:

    Ha a képernyőt mintával zárod le, akkor tapasztalod, hogy a korongok mérete kb a felére csökkent. Eddig a 3x3as terület teljes képernyőt elfoglalt, most kb 5x5cm, ami nagyon kicsi.

    A beállitások menü szét lett szedve fülekre, néhány dolog jobban testreszabható, viszont eltűnt a fejlesztői beállitások menü. Használtam.
    Sikerült kideriteni hol lehet bekapcsolni:
    Beállitások, telefon névjegye, majd 7x tapizni kell a build number menüt.

    Van wifi hotspot az értesitési terület ikonjai között. Ha jól értem ez arra jó, hogy wifi access pointként működik a teló úgy, hogy a mobiladatot használja internetkapcsolatnak.

    Elvileg gyorsabb bár a sebességgel eddig sem volt problémám.

    Új billentyűzet. (nehezebb rajta irni) Jobb volt a régi.

  • MuchACHO79
    #158
    Megjött a 4.3. Települ
  • lalakov
    #157
    Oké, de ha leszeded kiderül, hogy ő okozza-e a problémát.

    A frissítés folyamatosan lesz elérhető a különböző országok számára. A #151-es hsz-ben linkelt oldalon folyamatosan frissülő listát találsz, amíg ott nem zöldülünk be, addig nem lesz.
  • MuchACHO79
    #156
    Független a telóm, most néztem, nincs elérhető 4.3 frissités rá... Pedig a cikk szerint kéne, hogy legyen.
  • MuchACHO79
    #155
    A Line kéne, mert a viber behalt sok ismerősömnél.
  • lalakov
    #154
    És ha leszeded azt a programot amit utoljára feltettél?
  • MuchACHO79
    #153
    Hm srácok. Nem érzékelek ugyan lassulást a telefonomon, de van vele némi problémám.
    Kb 1 hete vettem észre, mintha valaki folyamatosan beszélne a hátam mögött. Aztán a munkahelyemen is ugyanez. Kezdtem azt hinni, hogy becsavarodtam, mert folyton hangokat hallok. Ma rájöttem, hogy a telefonom beszél.
    Valami reklám alkalmazás lehet, thousends of free ... this is the scenario for free... Just follow some steps for... Nem értem, és nagyon halkan nyomja. Miként lehetne beazonositani, hogy mi pofázik?
    Virus? Vagy valamelyik app reklámja? A LINE programot tettem fel utoljára.
  • TopGun
    #152
    Koszi az infot! ahogy elnezem LTE-s verzio meg csak egy helyen van kiadva, ugyhogy valoszinu a december kozepe-vege az lesz a realis, ahogy
    regebben is hallottam :(
  • lalakov
    #151
    Nem tudom, de ebben a listában látszik kik kapták meg eddig: LTE

    Itt meg az LTE nélküli verzió: nem LTE
  • TopGun
    #150
    NOTE II LTE-re nem tudni mikor lesz elerheto szolgaltatoknal?
  • lalakov
    #149
    4.3
  • cantu
    #148
    Sziasztok,
    Kitöltenétek az alábbi kérdőívet szakdolgozatom sikeréhez hozzájárulva.
    Fő témám: az utazás, internet, mobilalkalmazás szerepe
    Köszönöm előre !!

    Kérdőív - utazás, internet, mobilalkalmazások
  • Fantomlazac
    #147
    Üdv!

    Én is észrevettem,hogy a hang néha eltűnik,de vissza is jön egy idő után. Én már nem indítgatom ujra a telefont, hanem letöltöttem egy clean master nevű memória tisztitó progit, aminek van egy egygombos gyorsítója a főképernyőn,arra rábökök,és ha törli a memóriából a nem futó progikat, akkor visszajön a hang. Egy darabig egyébként azthittem,hogy konkrétan ez a program hozta elő a hang problémát,mert előbb megvolt nekem mint maga a baj. De ezekszerint nem. Viszont nekem meg mostanában olyant csinál a masina,hogy kiirja hogy touchwiz nem válaszol, és nemreagál a képernyő semmire. olyankor muszály ujraindítani
  • trikko
    #146
    Üdv.

    Remélem jó helyen érdeklődöm.

    Kb fél éve használom ezt a készüléket de újabban egy érdekességre lettem figyelmes ami számomra bosszantó!
    Mégpedig hogy néha magátol lenémízja a készüléket.
    Konkrétan a csengőhang,rendszer és értesítések hangerejét leveszi nullára és nem tudom visszaállítani csak ha újraindítom a telot.
    Ez leginkább akkor fordul elő amikor pl játszom és halkítok egy kicsit.
    Utána csak ujrainditással lehet megoldani.
    Legalább is nekem eddig csak így sikerült.

    Van esetleg valami ötlet mi lehet?Valamit rosszul állítottam be?
    Két napja csináltam egy gyári beállítás visszaállítást de a problémám megmaradt!

    Előre is köszi!

    Üdv
  • Stockbauer33 #145
  • MuchACHO79
    #144
    Üdv a klubban.
  • Kisbagesz88
    #143
    Sziasztok nalam 3. Napja van a keszulek de eddig egy rossz szavam se lehet. Egyszeruen hihetetlenul sokat tud. Nagyon megvagyok eddig vele elegedve. Bocsi az ekezet nelkul iras miatt de nemetbe elek xD mindent egyben sokat olvasgattam a forumokat mire dontottem mert meg soha nem volt samsung masinam de nem hazudtolja meg a nevet. Egyszoval nagyon tetszik :)
  • MuchACHO79
    #142
    Vajon lesz 4.3 a nótásunkra?
  • lalakov
    #141
    A tv nem támogatott, ES7000-től működik a 2012-es példányoknál a Smartview esetében. A többi programnál nem tudom mi a baj.

    Engem még mindig ébresztett a telefon, de olvastam már ilyet. Más szerint nem tökéletes a gyári ébresztő. Próbálj ki egy másik programot.
  • MuchACHO79
    #140
    Na most meg a telóm kattant be.
    NEM ÉBRESZT.
    Kijelzi, hogy ébresztő, de meg se nyikkan. Az ébresztés hangerőbeállitásánál szól. Kikapcsolás se segitett, az ébresztés törlése sem. Hangerő nincs lehúzva. Nagyon nem értem...
  • MuchACHO79
    #139
    Samsung 46ES5700

    Van benne samsung alkalmazásbolt, leszedtem 2 játékot melyeket okostelefonra telepitett alkalmazással lehet irányitani. Ráadásul 2 játékos játszhat egyszerre, kipróbáltuk a fiammal. Mindhárom eszköz kiirja, hogy connecting, aztán 2 másodpercen belül mehet a játék.
    Ellenben a smartview... Na az csak annyit ir, hogy nem talált kompatibilis készüléket.
    A SMART TV REMOTE nevű program automatikus keresése sem talál készüléket, ám ha manuálisan beirom a TV ipjét, akkor csatlakozik és tudom irányítani. Időnként enged szöveget átküldeni mondjuk youtube keresőbe, de az egeret nem lehet vele mozgatni.
    SAMYGO remote ugyancsak működik, de csak a távirányító van rajta, semmiféle szövegbeviteli, vagy egérkurzor irányító lehetőség nincs rajta.
    SMART REMOTE CONTROL egyáltalán nem működik, nem talál tévét.
    SAMSUNG SMART HOME CONTROL ugyancsak nem talál tévét.
    2012es széria a tévém, nem tudom ez e az ok, vagy a routeremmel van valami nyűg.
  • vezuvka
    #138
    Sziasztok,segitségeteket kérném abban hogy hogyan lehetne a bluetooth headsetet hangossabbá tenni a Note 2-ön.
  • lalakov
    #137
    Milyen tv-t vettél? A SmartView nálam működik, simán nézem másik szobában a tv-t.
    Én ezzel a programmal állítottam be a tv-n a csatornákat a saját távvezérlője helyett Smart TV Remote . Automatikusan felismeri a tv-t, de kiírja az IP-t, így más programhoz innen tudtam kiolvasni.
    Ajánlanám még ezt a programot TV Voice Remote amennyiben szereted a hangvezérlést. A Tv-m sajátja nem tökéletes, gyakran sorozat nézése közben is elmászott és nem tud magyarul. Ezzel a programmal bármilyen nyelven irányítható.
  • Stockbauer33 #136
    1;

    2;

    egy hónappal elvagyok maradva de remélem hasznos így is
  • MuchACHO79
    #135
    Üdv!

    Vettem egy samsung okostévét. A webböngésző részéhez nagyon jól jönne egy billentyűzet és egy egér. Néhány játékot kipróbáltunk, a play áruházból letölthető alkalmazás, mellyel a telefonokat (2 játékos egyszerre) kontrollerként lehet használni, a jármű fejlesztését a telefon képernyőjén végezhetjük, a járművet pedig a telefonon irányítjuk és a tévén látjuk. Egyszerűen nem találok olyan alkalmazást amelyikkel az egérkurzort játékon kivül telefonon tudnánk irányítani. Nincs ötlete valakinek?
    Ja! És a smartview nem találja meg lanon a tévét, sőt a legtöbb távirányító alkalmazásnak manuálisan kell beirni a tévé ipjét onnantól hangerő szabályzásra és csatorna váltásra használható.
  • lalakov
    #134
    Én sem, lehet így járunk jól. :) Mondjuk jó látni, hogy dolgoznak.
  • MuchACHO79
    #133
    Megint jött frissités, megint feltelepitettem, megint nem látok semmi különbséget...