165
Guillermo del Toro új filmje óriás robotokkal.
  • cylonflatus
    #45
    Amikor a trailert először láttam pont ezen agyaltam, hogy mihez kezdenek ezzel, hogy a robotot Gipsy Dangernek hívják, mert hogy szó szerinti fordítást nem fogják bevállalni az tuti. Gyorsan megkaptam a választ :)
  • LasDen #44
    inkább hagyják meg angolul vagy találjanak neki valami frappáns fordítást, mert egy az egyben fordítva nagyon gagyi a név :D
  • Béka Benő
    #43
    Cigányék érdekében, elhallgatják Gypsy Danger/Cigány Veszélyt a szinkronos előzetesben.

  • szomferi
    #42
    nem fognak perelni, mert ők adtak engedélyt, hogy használhassák a hangot
  • Fec papa
    #41
    ugyanez jutott eszembe. :D
  • ScarY MAN
    #40
  • Béka Benő
    #39
    Nem lesz per ! A Warner Bros és a Pacific Rim készítői megvették GLADOS hangját ehhez a filmhez.
  • LasDen #38
    angolosoknak ha érdekel valakit :D semmi komoly, csak elmondja a véleményét, de én bírom :D
  • edios
    #37
    igen, after earth is érdekes lehet. de még gravity (alfonso cuaron rendezte, aki pl. a nagyszerű children of men-t, szerepel sandra bullock/clooney) is 2013-ban jelenik meg elvileg.

    kár, hogy már csak néhány napig tart a világ, ha nem lenne vége ilyen hamar, egész sok új sci-fi-vel lehetne megismerkedni jövőre. :)
  • Inquisitor
    #36
    Jövőre lesz egy halom sci-fi. Elysiumot várom még nagyon. Meg ott lesz Will Smith és fia szenvedése egy kihalt bolygón mint hajótörött ...
  • Interstate 95
    #35
    Ez se rossz.

  • Inquisitor
    #34
    Na ja. Azt hiszem a japán gépben van csak egy "pilóta". A többiben 1 pilóta és egy lövész(?) van. (Legalább is ezen a képen a Jäger pilota és lövész öltözéke van.)
    A négykezű robotban meg ha minden igaz van a két pilóta aki a trailerben egyszerre mozog, a többinél nem lenne értelme.

  • Zomil
    #33
    oh igaz :(
  • Sir Quno Jedi
    #32
    blueprinteket megnézed, két ember van bennük, van amelyikben három, van amelyikben csak egy
  • Caliph
    #31
    launch operation:gypsi danger :D(0:46)
  • Cef
    #30
    Az lehet, de úgy tűnik valahogy még is az Eva ugrik be mindenkinek. Talán az a legismertebb "harcolunk a semmiből felbukkanó ismeretlenszörnyek ellen óriási robotokkal" sztori, ráadásul ott is sokszor az óceánból jöttek elő :D
  • Inquisitor
    #29
    "A háttértörténet távolról emlékeztet az Evangelionra ..."
    Érdekes mindenki ezzel jön, fogadtam is volna rá nagy összegben, pedig össze lehetne szedni akár vagy száz olyan Anime filmet vagy sorozatot aminek ezerszer több köze lenne a sztorihoz. :D
  • Caliph
    #28
    hmm..power rangers?
  • Jabar
    #27
    Jópofának tűnik, csak ne erőltetnék ezt a hülye hangot, az nagyon idegesítő.
  • Cef
    #26
    Hááát nem is tudom. A háttértörténet távolról emlékeztet az Evangelionra, ami pluszpont, de egyenlőre kb. ennyi tűnik belőle jónak. Nem igazán jön be, hogy az óriásrobotok utánozzák az emberek mozgását, a lentebb említett gondolatirányítós megoldás kevésbé nevetséges lett volna. Maga a design sem az igazi, meg az is eléggé furcsának tűnik, hogy többen is irányítják a robotokat, nem csak egy ember. Bár ettől még lehet jó film, kíváncsi leszek rá.
  • Zomil
    #25
    Nekem a trailerböl az jött le, h ezek nincsenek benne a robotban, hanem a bázisrol irányitják és ahogy leirtad ugy, mintha ök mozognának.
  • LasDen #24
    csak akkor a film nem lesz izgalmas, nincs kiért izgulni...:D szóval belekell őket rakni, ha a fene fenét eszik, akkoris :D
  • Sir Quno Jedi
    #23
    Behonyám. Ma is azt kutatják, hogyan lehet protéziseket úgy irányítani, mintha a saját testünk része lenne tényleg. Innen egy lépés csupán az elme által irányított harci gépek (drónok). Igazándiból bele sem kell ültetni embert ezekbe az izékbe, ma is drónpilótákkal gyakják a népet Afganisztánban sokezer kilóméterről a biztonságos bázis mélyéről.

    Ugyanis az ember az elérhető gyorsulást/lassulást, sugárzást, hőmérsékletet és sokmidnen mást korlátoz, hiszen életben kéne tartani csata közben a gépen belül (és hogy ne taccsoljon :D). Plusz nem jó ötlet egy gyakorlott, kiképzett pilótát elveszteni, mivel gépeket gyárthatunk bármikor másikat, de a jó pilóta nem terem a bokorban.
  • Inquisitor
    #22
    OFF: Múltkor láttam valami projektet ahol egy fazon valamelyik népszerű kis robotot (talán NAO-t?) Kinecten keresztül irányítót és az egy pár száz dolláros házi barkács!
    Persze van olyan videó ahol egy Emotiv Epoc headsettel irányítottak kis robotot, Perrot drónt vagy éppen tolókocsit. Igaz lassúka a kütyű, de boltban kapható. Akkor mit tudna egy drága hadászati berendezés a jövőben?
  • Inquisitor
    #21
    "Bár mint tudjuk a humanoid forma kifejezetten nem ideális egy óriás harci platform számára."

    Kering az interneten pár koncepció rajz az EREDETI elképzelésekről amit terveztek és tetszett Del Toro-nak, de NEM tetszett a stúdiónak!
    Nem mondom, hogy nem voltak humán jellegűek, de sokkal inkább áramvonalas daraboló gépek voltak fegyverekkel, kiálló pengékkel, stb. Sajnos az nem lett volna eléggé Transformers-es vagy mi. :(
  • Sir Quno Jedi
    #20
    Nemigazán. Régi Macrosban volt talán az a megoldás, hogy szó szerint az "elmédre" kötötték a gépet, ami alapban egy hi-tech űrvadászgépnek nézett ki, (persze japók, így képes volt óriás csatameché alakulni) majd mikor a tested helyett már a gép voltál, a karjaid, lábaid, a fejed, a szemed minden a gép volt, akkor úgy tudtál benne "mozogni", mintha te magd lennél. Persze eközben mélyen a páncélozott fülkében feküdtél, mintha kómában lennél. :D Talán ez a legjárhatóbb út az ilyen eszközök leghatékonyabb 'autentikus' irányítására.

    Vagy mint az Űrgárdistában stb. ahol a szervóvértek közvetlen gericvelői kapcsolatban voltak a viselőikkel (bár ez igen komoly műtéteket és átalakításokat igényelt nyilván az alanyokban).

    Karokkal és "joystickokkal" nehéz valóban fluid és emberszerűen összefüggően irányítani egy ekkora monstrumot. Hacsak nem a komputer irányítja és te csak alapvető parancsokat adsz ki (nyúlj oda, vedd fel, men ide stb.). DE úgy nem adja ugyanazt a szabadságot, mint a saját tested, ergó mégiscsak nehézkes.

    A belebújos exoskeleton módszer nem rossz, de az is elég pontatlan és ormótlan azért még...
  • LasDen #19
    láttam elég mechát, és ott többségében csak ültek és 2 kart tologatva mentek a robotok....mégis élvezhető volt, hihető.....
  • tutituti
    #18
    Te olyan mecha-ra gondolsz mint pl játék:mechwarrior,ahol fülkében ülve irányít. illetve a meghosszabbított karok,lábaknál az avataros dologra ugye?
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Én ezt nem mondanám. Minél hihetőbb technikai/technológiai és tudományos értelemben, annál jobban kezd hajadzani valódi scifire és mint olyan, sokkal élvezhetőbb és komolyabban vehetőbb. Godzillából is azok a részek tetszenek, amik kőkeményre veszik a figurát, nem hülyülik el, hanem majdnemhogy valóságosnak és hihetőnek állítják be a dolgot (pedig ugyan dehogy). Nehéz izgulni óvódás karakterekért, akik úgysem halnak meg és az egész túl fantázia ahhoz, hogy komolyan vehető legyen, mert úgyis valami észveszejtően buta módon ússzák majd meg a végén.

    Szóval igenis, a jól kidolgozott technológiai részletek és a hihető tálalás fontos része lehet egy látványfilmnek is.
  • LasDen #16
    és ez teljesen lényegtelen egy filmben...látványos legyen, jó legyen és kurva jó legyen...az hogy hogy irányítja tökéletesen mindegy :D
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Bár mint tudjuk a humanoid forma kifejezetten nem ideális egy óriás harci platform számára. Túl sérülékeny, borulékony, számos gyenge pontja van. Instabil és megbízhatatlan. Max. akkor van értelem, ha a vezetője saját testeként (annak meghosszabításaként/kiterjesztéseként) érzékeli és így az emberi formához való közelítés sokkal autentikusabb irányítást és gyorsabb tanulási folyamatot tesz lehetővé.
  • tutituti
    #14
    Dettó.Bár a mechák sokat nyomnak nálam a latba.De legalább azt kapjuk amit beharangoznak vele.
    eyecandy hegyek,robot vs monszta és nincs túlhypeolva.
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Én mekknézem, egy életem, egy halálom, b@szódjak meg! Már ha addig nem nyírnak ki a zóriásmonszták!
  • Inquisitor
    #12
    "btw kár h európa már megint kimarad a világmegmentésből :("

    De legalább nem Amerika egyedül!
    Amúgy a sztoriból következik, hiszen persze japán mellett vannak azok a bizonyos mély árkok ahonnan az ellen érkezik. (Amúgy Kaji avagy Kadzsi, azaz hagyományos nagy szörnyek, pont mint Godzilla és annak ellenfelei.)
    És az érintett terület 5 legnagyobb országa fog össze pont ezért.
  • Inquisitor
    #11
    "Véletlen, hogy a Portal játékból GLaDOS hangja köszön vissza az előzetesből"
    Nem az, állítólag megtetszett a készítőknek. Persze itt nem GLaDOS lesz, de nem véletlen. :)
  • FL Zoli
    #10
    Gipsy danger:D:D Dikk má' színesfém
  • edios
    #9
    én téma (evangelionszerűség) és készítők/szereplők (del toro, idris elba, rinko kikuchi) miatt várom a filmet, a trailer egy picit átlagosra sikerült. ennél valamivel egyedibb dolgot vártam, de majd film megnézése után lesz érdemes nyilatkozni bővebben.

    up gladosnak :)

    btw kár h európa már megint kimarad a világmegmentésből :(
  • Zomil
    #8
    Érdekes, szerintem teljesen egy az egyben Glados hangja...de igy a Valve nem fogja beperelni öket? :)
  • tutituti
    #7
    +fav

    ez fasza lesz.

    gladoson mondjuk én is felkaptam a fejem
  • vg
    #6
    Véletlen, hogy a Portal játékból GLaDOS hangja köszön vissza az előzetesből 1:02-nél? Kizárt, hogy véletlen!