7
  • booa
    #7
    Én tegnap néztem meg 48 hfr-es témában ,és szerintem nagyon élvezetes,és nem lett senki rosszul tőle-.- ,a film elején valóban szokatlan viszont 5 perc alatt megszokja az ember,és a film is nagyszerű! :)
  • koschwarz
    #6
    főleg azt jelenti, hogy egy ilyen cgi-jos filmnél, amikor a kamera mondjuk oldalra mozog, akkor nincs az az érzése az embernek, hogy úgy "ugrál" a kép, mintha akadozna. tehát elvileg nincs "képvesztés". meglátjuk állítólag volt aki hányt tőle (mármint a 3d-s 48 fps-es filmen) :D
  • Garou
    #5
    Egy egészen jó és összeszedett kritika:

    link
  • lordzoltanus
    #4
    Nos ne értsen félre senki nagy gyűrűk ura fan vagyok, de megint csöpög a cikk a személyes megitéléstől. valahogy érezni lehet a sorok között a következő mondanivalót: "nem érdekel a sok kritikus kurva jó film lesz akkor is".
    Jómagamat nagyon érdekelte a téma így nem egy nem kettő értékelő oldalt elolvastam és mind egyhanguan meg 80 bol 17 en negativ élménnyel zárta az első vetitést. na mindegy :)
  • bcrics
    #3
    Illetve, a 48 fps megjelenítés miatt, a szemtanúk egybehangzó véleménye szerint a film Cgi és valódi épített hátteres jelenetei elkülönülnek.

    Vagyis kilóg a lóláb, látszik mi Cgi és mi nem, a 48 fpsnek hála ez még szembetűnőbb.
  • sempron07
    #2
    2x több képkockát vetítenek másodpercenként, mint egy normál film esetében. Ettől elvileg olyan szappanopera kinézet hatása lesz, és biztos nagyon fain. Vagy nem. Mindenesetre furcsa lehet.
  • nessboth
    #1
    Valaki elmondaná nekem, miről szól ez a 48fps-es cucc, hogy most mitől más, mint egy sima film, mitől szidják, vagy mi van?