12
Slam Poetry
  • tigeroo
    #12
    énis követtem az eseményeket
  • zotja
    #11
    5. lett saiid :)
  • tigeroo
    #10
    like:)

    ponza a mekvárt szleng óta a kedvenc mc-im között van, imádom a szójátékait:)

  • Rasztiman
    #9


    Egyik kedvenc :)
  • Rasztiman
    #8
  • zotja
    #7
    jó téma, +1
  • tigeroo
    #6
    én sem gondoltam volna még akkezdetben hogyidáig jutnak:) ki tudja, pár év múlva lehet ők lesznek az irodalomóra anyagai?:D
  • tutituti
    #5
    hát igen,a jó öreg Saiid mindig meg tud lepni!
  • tigeroo
    #4
    na szóval azért nyitottam ezt a topikot, hogy lássuk: hány slammes van itt:) aki szereti a költészetet/underground rapszövegeket annak biztosan befog jönni.

    egyre nagyobb népszerűségnek örvend hazánkban is a dolog, szerintem jó hogy ilyesmire is van igény manapság
  • tigeroo
    #3
    egyik kedvencem a műfajban:

  • tigeroo
    #2
    Na szóval: december 15én lesz a Slam Poetry európabajnokság, a hazai fordulóját Saiid nyerte meg, így ő képvisel majd minket :)

    a nyertes előadása:

  • tigeroo
    #1
    Költészet, rap, színház, stand up comedy - ezek keverékeként definiálják a SLAM Poetry műfajt, mely legtöbbször kompetitív formát ölt. Hazánkban egyre nagyobb népszerűségnek örvend, és néhány év alatt összehozott rappereket, „hagyományos” költőket és hangköltőket.

    A Slam Poetry 10 szabálya itthon (ahány slam, annyi szabály)

    csak saját szerzeményt lehet előadni

    az alkotást előre el kell készíteni (nem freestyle)

    három perc van az előadásra (+15mp tisztelet idő a bemutatkozásra), ezt követően pontlevonás jár

    ha előre meg van határozva a téma, akkor csak arról lehet „beszélni”

    a közönség öt kiválasztott tagja pontoz (1-10), a legkisebb és legnagyobb pontszám kiesik, így harminc a maximum kapható

    a verseny lehet nyílt (bárki feliratkozhat a helyszínen) vagy meghívás alapján történő

    kelléket és zenei kíséretet a szervezők előzetes meghatározása szerint lehet vagy sem használni

    a verseny lehet egy- vagy többfordulós, utóbbi esetben a továbbjutók részpontszámait összesítik

    holtverseny esetén a zsűri vagy a közönség hangereje dönt

    adott esetekben a host (az estek konferansziéja) a „főnök”