396
  • NEXUS6
    #396
    Magyar papír a király az én kis tőkécském is abban gyűlik!
  • M2 #395
    Nem teljesen likvid, nagy része van rövid és hosszú távú papírokban is. Szerintem magyar 'álompapírjuk' is van. Júnó, Pekidzs! :-)
  • M2 #394
    Haramadát usában kezelik, saját befektetői céggel. Bizarr módon néha vesznek pl Apple részvényeket is. Meg gondolom állampapírokat, mikor Obama a vendégük. :-)

    Többi Írországban és mindenfelé offshore cégekben, mintha lenne egy saját bankjuk, mozgatják mindenfelé.
  • NEXUS6
    #393
    Hmmm. Meglepsz néha azt tudod-e?
  • NEXUS6
    #392
    Baxus ha termelésről van szó, akkor valóban ezek a problémák jelentkeznek, mondjuk mindenkinek. De a kúrva ne sírjon, hogy baxák!

    A Apple ezexerint úgy akart dugni, hogy le is feküdjön valakivel, de szűz is maradjon. Eddig sikerült, úgy tűnik.

    És igen vannak olyan cégek, akinek nincs gyártókapacitása, talán az AMD a csúcs bizonyos szempontból (piacra gyakorolt hatás stb), de ők iszonyat erős saját hw technológiával rendelkeznek, patent hegyek, fejlesztés ezerrel.

    Namost ilyen teljes architektúrát jelentő hw technológiája nincs az Apple-nek. Eddig persze nagyon nem is volt rá szüksége, sőt mondhatni, ahogy a gyártás után kidobtak minden olyan "ballasztot", ami egy céget ilyen szempontból visszafogna, pl áttérés általánosabban elterjedt intel architekturára, vagy a mobil termékeknél az ARM architektúra választása.
    De ez a magatartás a kicsi, defenzív cégekre jellemző és ezzel el lehet kerülni pl a csődöt. De egy nagy tőkeerős cég egyedi architektúrával igyekszik a piac minél nagyobb részét egyértelműen elkeríteni, pláne ha kezdetekben közel 100%-ban uralja.
    Az Apple ezt meg sem próbálja, hiába a hatalmas tőke tartalék, amiből fejleszthetne ilyet. Ez vezet azonban aztán a folyamatos piacvesztéshez. A kínai gyártó, kicsit eltúlozva, aki nappal legálisan Apple terméket gyárt az éccaka nem feltétlenül legálisan gyártja és rárak mondjuk egy androidot.
    És ezek ellen vagy bármelyik cég ellen max olyan szintig hőböröghet, hogy miért van lekerekítve a sarok, hogy a p@csába néznek ki az ikonok, vagy ott a megcsócsált alma dobozon, vagy nincs, mert az apple termékekben belül hw szinten NINCS SEMMI EGYEDI!

    A cég ezzel a hatalmas pénztartalékkal olyan mint egy elhízott cápa, persze sokáig ki fogja bírni kaja nélkül, azonban esélye sincs, hogy bármit is elkapjon, mert a zsír nem izom.
  • narumon
    #391
    Annyi mindent lehet, de ELKÖLTENI semmi értelme. Minek vennének gyárat amikor örültek, hogy eladták?
    Steve Jobs egyébként a következők miatt építette le a gyárat;

    1, A saját gyár nem elég rugalmas, folyamatosan gyártani kell, ezért alkatrészeket kell megvásárolni és raktározni - valamint a kész terméket is raktározni kell - mindkettőben nagyon sok pénz áll.

    2, Ha bármit változtatni kell akkor nem tudnak rögtön reagálni - többször jártak úgy, hogy ott volt a rengeteg alkatrész még raktáron (vagy a késztermékek) - amikor már mást akartak gyártani vagy adni.

    3, Kitaláltak egy nagyon finom rendszert amivel napokra vitték ezt le (tehát csak pár napnyi alkatrész volt bent), de még ez is túl sok volt ahhoz képest, hogy az mennyi pénzt jelentett.

    Ha nincs saját gyárad akkor neked nem kell foglalkozni logisztikával, raktározással, azzal, hogy megfelelő kihasználtsággal menjenek a gépsorok, legyen megfelelő ember a gépek mellett, stb stb. Ezt meg kell hagyni másnak. Így a képlet rendkívül egyszerű lesz - "megbeszélik" mi kell mikorra és hova és ennyi, és még árban is jobban kijönnek.
  • narumon
    #390
    Szerintem forgatják azt. Nem a párna alatt van. Viszont likvidnek kell maradnia, ha nem likvid akkor már nem készpénztartalék.
  • narumon
    #389
    Szerintem de. Dagobert bácsi él a fejükbe ahogy minden reggel fejest ugrik :)
  • caius marius
    #388
    Nyilván nem. De azt a mondatodat nem tudom értelmezni, hogy „Ha csak baromságra tudnák akkor jobb ha nem költik."
    Bakker annyi mindent lehet a pénzzel csinálni...
    De ha pl. jön egy válság, így bukhatják a legnagyobbat. Vegyenek belőle gyárat!
    :)
  • caius marius
    #387
    Már mérne? Dagobert bácsi is ezt csinálta. :)
    Azt azért inkább gondolnám, hogy forgatniuk kéne. Vagy befektetni pl. banánba. A banánt mindenki szereti...
  • M2 #386
    Jajj, ugye nem hitték azt, hogy van egy terem az Apple HQ közepén tele zöldhasúakkal és Tim ott hempergőzik! Ugye nem!?

    Tejézusatyaúristen!
  • narumon
    #385
    A kp az itt nem kp-t jelent szó szerint de megfelelő likvid értéket. Miért mire kéne költeni? Ha csak baromságra tudnák akkor jobb ha nem költik.
  • M2 #384
    Ott van most is, és mindig lehetett olcsó iPhone-t venni. Én azt jósolom, hogy ez a módi nem fog változni. A jelekből.
    Tudod: felhők, madarak röpte, víztükör fodra, kecskebél, ahogy a szél összehordta faleveleket a kertben... :-)
  • M2 #383
    - A Louis Vuitton 70 százalékkal olcsóbban fogja adni a táskákat, hogy többet adjon el belőle!
    - Kizárt.
    - Mi vagy te, egy kibassott jós b+!?
  • M2 #382
    23% Of New iPhone Buyers Were Android Users

    Itt nagyobb számok szerepelnek de sok függ attól, az év melyik időszakában nézik. Például meg merem jósolni, hogy 2012 vége magasabb arányt fog hozni (20+), a Galaxy S4 megjelenése meg alacsonyabbat (10-).
  • M2 #381
    Kis kereséssel több helyen megtalálható az adat, de igyekeztem a kedvedért Androidost keresni.

    "The same research reveals that the majority of iPhone 5 buyers in the U.S. are existing iPhone owners. 62% of them have purchased the new iPhone, while 13% of iPhone 5 purchases came from former Android owners."

    iPhone 5 sales stronger than Android sales in U.S., new research shows

    Tehát 13% szivárog át Androidról, ami semmi esetre sem csökkenés, bár nincs kétségem, hogy NEXUS6 addig forgatja-pörgeti, míg az lesz. Puszta semlegességből. :-)
  • caius marius
    #380
    „Az a bukás lenne. Öngyilkosság."
    Nem feltétlen.
    Megfelelő marketinggel el lehet minden szart adni, a droidoknak. Mongyuk azt mondják, hogy köll a minőség a csóróknak is és az Apple annyira rendi és trendi hogy felvállalja ezt a terhet. Oszt mindenki örvend... :)
    Kivéve minket mert mi okosak vagyunk. :)
  • caius marius
    #379
    „"az Apple már elszenvedett presztizsveszteséget"

    Szerintem kettőt:
    - Steve Jobs eltávozása,
    - térkép lúzerkedés."
    Szórúl szóra.
  • caius marius
    #378
    Melyek ezek a nyers adatok?
    Link? :)
    Ez olyan Papis volt nem? :D
  • caius marius
    #377
    Na mongyuk ez, igaz.
  • caius marius
    #376
    Ha valóban igaz, amit narumon ír, akkor az eplnél nagyobb seggek ülnek, mint hittem. Az nem létezik, hogy kp-ben tartsanak ennyi lóvét. Mire lenne ez jó? Egy valag pézt buknának akármilyen gazd. változásra. Szerintem ...
  • caius marius
    #375
    Te lenni jós? Ó mond hát mi lesz a jövő? Igaza van a majákoknak? Vagy nem?
  • narumon
    #374
    Ez mára gyak már biztossá vált!
  • M2 #373
    A legviccesebb a bakelit lemezben, hogy túl fogja élni a CD-t. :-)
  • M2 #372
    "Szerintem te azt nem érted, hogy aki vesz egy SGS3-at, vagy egy HOX-ot, az valszeg nem fog i5-öt venni!"

    Te írod: "valszeg nem", nyers adatok szerint meg valóságosan _van_ átvándorlás Androidról. :-)
  • M2 #371
    "Az olcsó iPhone egy viszonylag kockázatmentes, és logikus megoldás lenne."

    Az a bukás lenne. Öngyilkosság.
    Szó sincs róla.
    Mozgásterük van, mehetnek kicsit le az árakkal, de olcsó soha nem lesz.
  • M2 #370
    "a készpénztartalék elég viszonylagos, hogy mekkora."

    Például egy fél Magyarországnyi GDP. Csak az övék 3 év múlva megduplázódik.


    "Először is, ha csak ülnek rajta, akkor nem értenek a pénzhez."

    Szerinted? De most komolyan: értelmes ember hogy írhat le ilyet?
  • M2 #369
    "az Apple már elszenvedett presztizsveszteséget"

    Szerintem kettőt:
    - Steve Jobs eltávozása,
    - térkép lúzerkedés.

    Illetve még mindig fogalmunk sincs, mire képes az új cégvezető, a mai termékek kitalálása és kifejlesztése még bőven Steve Jobs irányítása alatt folytak. Ezért vicces olyan baromságokat olvasni, hogy Jobs a nyújtott iPhone5-öt vagy az iPad Minit nem engedte volna.

    Baljós jel, hogy kicsúszott Tim Cook kezéből az a fejlesztés, amit Jobs véresen végigvert volna. Illetve egy fejlesztésben a csúszások nem ritkák, de akkor meg gyorsan kellett volna intézkednie, akár csak annyit, hogy előre odaírja, hogy Beta verzió (nem pedig utólag mentegetőzik). Az is elképzelhető, hogy a részleg átverte, de akkor meg szintén balfék.
  • M2 #368
    "de közben területeket hódít az Apple-től is."

    Ez simán tévedés.

    Max úgy lehet igazak értelmezni, ha javítod: területeket hódít az Apple _elől_ is. Úgy már igaz.
  • narumon
    #367
    Na majd pár év múlva kiderül :) Én egyelőre azt látom, hogy ennek a tömeg androidnak megvan az árnyoldala bőven - több embert is ismerek aki iphonera vált, visszafele egyet sem. Persze én nem vagyok mérvadó, minden esetre nem félek - lesz olyan cég mindig a piacon amelyik az én igényemet akarja kiszolgálni legyen az nagy vagy kicsi cég. Az élet területein is így van ez.

    Eszembe jutott egyébként egy jó (jobb) példa ami a nagy vesszőparipám nem is értem eddig hogy nem jutott eszembe :)

    Szóval én bakelit lemezeket hallgatok és gyűjtök. Ugyebár ez egy sokkal sokkal kisebb mint a CD piac. Mégis szinte bármit be tudok szerezni bakeliten, mert van egy réteg aki ezt kívánja. Tehát ezeknek a bakelit gyártóknak hiába mondod, hogy öcsém hülyék vagytok amikor ott a CD piac ami kurvanagy - ha ott mindenkivel meg kell küzdeni azért a pár vevőért ami van. A bakelit kiadók meg tudják, hogy nem kell egymilliót lenyomni belőle csak pár tízezret ha nagyon kurrens akkor talán százezret de azt jó minőségben és normális haszonnal teszik. Megélnek belőle jól elvannak, és szarnak arra, hogy a CD piac 10x akkora amikor 150x annyi cég marja egymást rajta.
  • NEXUS6
    #366
    Igen, nagyon máshogy gondolkodunk. Szerintem te azt nem érted, hogy aki vesz egy SGS3-at, vagy egy HOX-ot, az valszeg nem fog i5-öt venni!
    Szal, nincs olyan, hogy külön Apple kertje, meg külön samu kertje. Az van, hogy a cigó telepről a vajda átjár a pitbulljaival és az apple kertjében xaratja a kutyáit. Képszerűen.
    Egy terület van, amiből egyre nagyobb részt foglal az andro, jórészt eddig műveletlen területeket, de közben területeket hódít az Apple-től is.
    Közben az Apple is hódít szűz területeket. És utalva a korábbi hsz-edre egyelőre úgy nézhet ki, hogy az Apple hódít el felhasználókat a többiektől, és közben nagyon nagy a megtartó ereje is, de jelzem, hogy ennek a helyzetnek a fennmaradása valszeg időleges.

    Igen az Apple már elszenvedett presztizsveszteséget, már nem ő az egyetlen csúcsmobilgyártó az adott kategóriában és a trend megfordulására is lehet számítani. Egyelőre, csak lehetőségként, ezt aláírom.
    De van egy trend az Android nagyon dinamikus terjeszkedéséről és ezt látni kell!
  • narumon
    #365
    "Őööööö. OK nem vezettem még multinacionális szervezetet, de tartok tőle ez a készpénztartalék elég viszonylagos, hogy mekkora."

    A 100Mrd USD az hidd el kurvasok.

    "Először is, ha csak ülnek rajta, akkor nem értenek a pénzhez."

    Pedig ezen kvázi ülnek. Vagyis max kamatoztatják.

    " Ha befektették valami komolyabba, akkor meg nem olyan likvid a pénz, szal nem fogják tudni kikapni pillanatok alatt."

    A készpénztartalékot azért hívják annak mert bármikor előkapható. Ezt úgy képzeld el, hogy ez mondjuk nem az a pénz amit nap mint nap költenek, hiszen mondjuk elképzelhető hogy egy gigavállalatnak mondjuk legyen most az Nvidia lehet hogy 1M USD a készpénztartaléka vagy még annyi sem. (nem néztem utána csak mondtam egy nevet). Az én cégemnek a készpénztartaléka jelenleg nulla forint, meg a magyar cégek nagy részének szintén ennyi.

    "Szal ez az álandó kockáztatás, amit csinálnak egy hazárdjáték valójában. "

    Ha valami kockázatmentes akkor az a készpénztartalék.

    "Mondom mégegyszer ezt statiosztikailag sem lehet folyamatosan csinálni. Ez a 10 éves lébecolási lehetőség biztos nem igaz. Ha totálisan beállnak, jó esetben van 2-3 évük akármekkora pénzzel."

    Ha totálisan beállnak. Ami mondjuk azt jelenti, hogy 2-3 év alatt semmiből nem tudnak semennyit eladni. Ennek mondjuk elég kevés a valószínűsége nem gondolod? Vagy mit mondasz az olyan cégekről mint az AMD vagy a Nokia akik tényleg totáll beálltak (főleg az előbbi) és mégis több mint 10 éve működik gond nélkül. (Ugye az AMD legritkább esetben termel hasznot). Mondjuk az apple készpénztartaléka szerintem nagyobb mint amit az AMD tíz év alatt összesen keresett. Ekkora számról beszélünk ám.

    "Már most kell hogy legyen 2-3 innovatív termék a tarsolyukban. Az AppleTV lehet jó ötlet, de kockázatos, egy full telített piacra kéne benyomulni, ahonnan nagy gyártók is most vonulnak ki."

    Szerintem is jó ötlet mert a mostani Smart TV-k erősen hiányosak. Szerintem egy jó interaktív applestore-al összekötött tévével símán tarolhatnának akár dupla áron is.

    "Az olcsó iPhone egy viszonylag kockázatmentes, és logikus megoldás lenne."

    Szerintem meg nagy benne a kockázat. Fel kéne mérni, hogy fizetnének-e az emberek 60-80e forintot mondjuk egy 2-3 éves hardverért? És hogy diverzifikálják az appstore kínálatát. Csinálnak egy iphone low end szegmenst hogy azok futnak a lowend iphone-on is? Vagy minden szoftvernek lesz egy rendszerkövetelménye, hogy ez megy minden iphone-on, emez meg csak igazi iphone-on? (pl ebben az esetben én már erősen elgondolkodnék egy Windows-os mobilra átálláson), ha bejön és sokat adnak el, akkor van-e rajta annyi haszon, hogy a megnövekedett problémák miatt (több garancia, még nagyobb szerverek, stb) is tisztes haszon maradjon rajta?

    "Mondom úgy, hogy biztos hogy jelentős részesedést hódítana el az andrótól, szal igazán nem vádolhatsz részrehajlással."

    Nem tudom. Végül is most is lehet jó áron iphone4-eket kapni az miért nem hódít? Mert nincs új csomagban?

    "Szal szerintem olyan álláspontot védtek körömszakadtáig, ami nyilvánvalóan nem racionális, sokkal inkább érzelmi alapokon áll."

    Persze, hogy emocionális hiszen én pontosan tudom mit szeretek az iphoneban és mit nem az androidban. A fenti lépések egyike-másika nekem pont azok lennének amit nem bírok az androidban sem tehát én biztos váltanék. A kérdés az, hogy a mostani iphone vásárlókból hányan gondolkodnak még így.

    "Én mint általatok Andro-fannak titulált ember olyan megoldást mondok, ami nyilvánvalóan az android, a samu térvesztését jelenti, de ti valami miatt nem tudjátok elfogadni."

    Semmi nem garantálja ezt. Aki apple ellenes volt az az olcsó apple telefonnal is az lenne, nem venné meg. Akkor ez a forum meg arról szólna, hogy de szar a lowend iphone 200USD-ért amikor a Sony Xyz telefon sokkal jobb hardvert kínál 180USD-ért. Mert az androidosok legnagyobb részének csak a hardver számít semmi más.

    "És bocs, de eddig nem adtatok ésszerű magyarázatot."

    Én próbálok csak nehéz úgy, hogy teljesen más rugóra jár az agyunk :)
    Hogy is világítsam meg, megpróbálom így; vannak a képregényekből készült filmek. Ezeket én szinte kivétel nélkül ki nem állhatom - de nem is nekem készülnek. Nah most ha kitalálja a készítő (studió) hogy nagyobb tömeget kell elérni ezért máshogy csinálják - mondjuk az én szám ízem szerint - akkor én örülök és lehet hogy azt mondom, hogy itt egy kurvajó film végre. A másik oldalon viszont ott lesznek a képregény filmeket most is imádó rajongók akik meg szépen elpártolnak mert ez már nem az amit ők akarnak. A kérdés az, hogy az utóbbi bejön-e.

    "Vesszenek a malyák!;D"

    Amúgy is most olvastam a kitalált középkor című könyvet és még nincs is 2012 szóval ez a végítélet most elmarad :P
  • levente68
    #364
    HHH, megkozkáztatom, hogy leőskommunistáznak megint, de akkor is:
    "sekély e kéj"...

  • levente68
    #363
    Bocsánat, nem voltam pontos: nem is reagálok rád, elkönyvelheted, hogy kulturált üzemmódban elérted azt, amit troll barátaid paraszt módban nem tudtak...
  • levente68
    #362
    Azért az Apple TV lehet jó, szerintem. De félek, nem lesz annyira, amennyire drága lesz. Van pedig avval kapcsolatban jó ötlete Apple-nek.
  • narumon
    #361
    "Ahha, na itt hagyok fel a meggyőzéseddel.... Századszor..."

    Ahhan szokás szerint. Ha nem tudsz konkrétabbat mondani annál, hogy a saját gyár azért jobb mert csak (mást ugyanis még nem sikerült mondani), akkor gyorsan elvonulsz szokás szerint... századszor...
  • narumon
    #360
    Majd lesz az kevesebb is. Egyelőre minek legyen kevesebb amikor nem is tudnak annyit gyártani amennyit eladnának?
  • NEXUS6
    #359
    "2. Az Apple stratégiája hogy 4-5 évenként kitalál egy újterméket, majd szép lassan kihátrál a piacról okosnak tűnik. Legalábbis amíg működik. Mert csak 1X vétse el a lépést, hozzon ki olyan terméket, amire elutasítóan reagál a piac és az Apple fejre fog állni!"

    No ez a fejre állás van messze a valóságtól. Mindig azt hagyjátok figyelmen kívül, hogy hogyan áll az apple. A készpénztartaléka annyi mint a legtöbb gyártónak a sok éves haszna. (és itt nagy gyártókról beszélünk). Azt méritek fel rosszul, hogy jelenleg mekkora tartalékaik vannak. Hibát hibára kell halmozniuk ahhoz, hogy mondjuk 10 év múlva gondjaik legyenek. Sok kurvanagy piaci szereplőnek egyáltalán nincs készpénz tartaléka, sőt sok kurvanagy piaci szereplőnek a 10-15 összes haszna sem éri el azt a mennyiséget ami az applenél a "semmiben áll". Ezt nem szerencsés kihagyni a játékból pedig ti mindig megteszitek. "

    Őööööö. OK nem vezettem még multinacionális szervezetet, de tartok tőle ez a készpénztartalék elég viszonylagos, hogy mekkora. Először is, ha csak ülnek rajta, akkor nem értenek a pénzhez. Ha befektették valami komolyabba, akkor meg nem olyan likvid a pénz, szal nem fogják tudni kikapni pillanatok alatt. Szal ez az álandó kockáztatás, amit csinálnak egy hazárdjáték valójában. Mondom mégegyszer ezt statiosztikailag sem lehet folyamatosan csinálni. Ez a 10 éves lébecolási lehetőség biztos nem igaz. Ha totálisan beállnak, jó esetben van 2-3 évük akármekkora pénzzel.

    Már most kell hogy legyen 2-3 innovatív termék a tarsolyukban. Az AppleTV lehet jó ötlet, de kockázatos, egy full telített piacra kéne benyomulni, ahonnan nagy gyártók is most vonulnak ki.
    Az olcsó iPhone egy viszonylag kockázatmentes, és logikus megoldás lenne. Mondom úgy, hogy biztos hogy jelentős részesedést hódítana el az andrótól, szal igazán nem vádolhatsz részrehajlással.
    Applehez közelálló szakértők is jómegoldásnak tartják, az apple is próbálkozik biztosabb gyártókapacitáshoz jutni, eddig nem sok sikerrel.

    Szal szerintem olyan álláspontot védtek körömszakadtáig, ami nyilvánvalóan nem racionális, sokkal inkább érzelmi alapokon áll.
    Én mint általatok Andro-fannak titulált ember olyan megoldást mondok, ami nyilvánvalóan az android, a samu térvesztését jelenti, de ti valami miatt nem tudjátok elfogadni.
    És bocs, de eddig nem adtatok ésszerű magyarázatot.

    Vesszenek a malyák!;D
  • narumon
    #358
    "Csakhogy a cigók már a spájzban vannak, lásd pl SGS3, ami vastagon az a terület, ahol az Apple műveli a kiskertecskéjét!
    ;)"

    Naja, de az SGS3 kerje semmivel sem nagyobb vagy szebb mint az iphone kertje. (és 23. képpel írjuk le ugyanazt :D)
    Van egy cigánytelep ami kurvanagy. Ennek a sarkában van egy virágoskert amit a Samsung művel eddig stimmt. Ez azonban nem nagyobb mint az iphone virágoskert. Akkor miért mondod azt hogy a samu virágoskertben sokkal jobb lenni mint az iphone virágoskertben. Csak azért mert a Samu virágoskert mögött ott van egy cigánytelep? Ájjáj nagyon máshogy gondokodunk :)
  • levente68
    #357
    Ahha, na itt hagyok fel a meggyőzéseddel.... Századszor...