56
  • a_n_d_r_e_w
    #16
    Ennek en is orulok, de amig pl a skyrim nem fut linuxon addig en sem tudok atterni.
  • teccikérteni
    #15
    Én is így gondolom, de a "végeredmény" szempontjából szerintem ez kb. irreleváns.
    A másik ami eszembe jutott, hogy a mostanában felkapott kickstarter-es project-ek nagy részénél beígértek linuxos verziót is. Persze ezek apró dolgok, de ha sok ilyen lesz, akkor hosszútávon szerintem van jelentőségük.
  • H3nG
    #14
    A steam elmozdulása sztem inkább összefüggésbe van a windows által bejelentett saját online játék markettel. Ami ugyebár mivel előre telepített elsz valószínűleg előbb v utóbb megöli a steamet.
  • teccikérteni
    #13
    "...átlag felhasználásra amiben nincs benne a játék teljesen jó."

    Ehhez kapcsolódik, hogy a Steam is a Linux irányába mozdult, ha esetleg valaki szeretné kipróbálni a linuxos klienst: http://www.ubuntuvibes.com/2012/11/steam-linux-beta-launched-how-to.html
  • Caro
    #12
    Ebben igazad van, csak a szabad szoftverben az a jó, ha esetleg megszűnik a fejlesztés, a kód akkor is közkincs marad, bárki folytathatja, javíthatja.
    Míg egy zárt szoftvernél ha a fejlesztő cég lehúzza a rolót, akkor a kódok is valószínűleg a süllyesztőbe kerülnek (jogutód nélkül).
    Így a szabad szoftver oldalán áll, hogy nem kell mindig nulláról kezdeni a fejlesztést, ami hosszú távon nagyon pozitív dolog.
  • Szefmester
    #11
    Nagyon átképezni sem kellett a micikéket, max a speciális szoftverekre, mert az OOffice nagyon hasonlít az MSOffice-ra. Szóval ha valakinek az internet nem a kék E betű akkor magától is belerázódott volna. A rendszergazdáknál már kicsit más a tényállás, de nekik meg szakmailag kell ismerniük a rendszert.
    A linux bonyolultsága pedig nem jelentkezik az átlag micikénél, max ha sutyiban akar feltelepíteni valami játékot a gépre (hogy ne kelljen mindig dolgoznia, hanem kavicsokat cserélgethessen).

    ui.: micike=irodista
  • dyra
    #10
    Hát igen. A Linux már elérte azt a szintet, hogy átlag felhasználásra amiben nincs benne a játék teljesen jó. A legtöbb helyre nem is kell több. MS Office tényleg nagyon jó, de a teljese funkcionalitására nagyon kevés helyen van szükség.
  • gopher
    #9
    ..és rögtön hozzá is tehetjük, hogy azóta is Linuxon vannak, .NET-ről tértek át. Bár az is tény, hogy mind a két esetben ugyanaz volt a probléma, mégpedig, hogy "laggolt" a rendszer. De ez nem a Linux árnyoldala. Annak a desktop az árnyoldala :D
  • Hawaii
    #8
    Teljes mértékben abszurdum, buták ezek a németek. Ingyenes szoftverből nem lehet zsíros pályázati pénzeket zsebre tenni! Ki hallott már ilyet? Az egyéb szempontok természetesen irrelevánsak.
  • hurkaur
    #7
    szimplan az arnyoldala, mielott elotorne a linux csudajo, windows szar, es amugy is dogoljon meg, mert zart kod tema.
  • a_n_d_r_e_w
    #6
    Es ehhez mi koze maganak az OS-nek?
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    Par eve meg morogtam az ilyen hirekre, mert a linuxt nem tartottam semmire. Azota sokat nott a szememben, a windows meg sokat csokkent, kb egalban vannak, mindkettonek megvannak a sajat hulyesegei.
    Viszont amit a cikkre reagalnek, hogy szep meg jo, hogy az ingyen szoftver olcsobb mint a penzes, de vegso esetben mindenkepp odajutunk, hogy a programozonak elnie kell valamibol. Ezt most lehet kozvetlen a cegnek adni, amibol o aztan a sajat kis hasznat leveszi de kifizeti a programozot is, vagy egy alapitvanynak, aki szinten alkalmazza es kifizeti.
    A lenyeg az, hogy ingyen szoftver nincs, szoval ha mar hasznaljuk azt a nyavajas linuxot es openofficet, akkor illik a mogotte allo alapitvanyokat tamogatni kedves onkormanyzatok. Addig az egesz csak bullshit.
  • hurkaur
    #4
    mielott felcsattanna az ossznepi gnu recskazas: http://index.hu/tech/2011/02/18/akadozik_az_uj_linux_a_londoni_tozsden/
  • sanyicks
    #3
    sőt 10 áron irodai székek vásárlására is van pénzünk, meg audira költségtérítésre, és a többi.
  • mousee
    #2
    Bezzeg mi magyarok, nekünk van pénzünk windózra meg ofiszra, nem szűkölködünk mint a németek... ohh wait
  • Narxis
    #1
    Ennyi. Linux powa!