18
  • kicsibicska
    #18
    Egy naprendszeren belül nem tudsz két csillagkaput megnyitni, mivel a cím ugyanaz lenne.

    Ori.
  • fergusonpapa
    #17
    Miért nem mennek inkább csillagkapun?


    Áldott Legyen az Orai!
  • fszrtkvltzttni
    #16
    Úgy-úgy, mert a szerves anyag még nem jelent feltétlenül életet. A metán meg főleg nem, csak utal rá. Szóval bármit találnak, az biztos nem lesz közvetlen bizonyíték az életre, hacsak nem integetnek a kamerába valaki.
  • Vol Jin
    #15
    A cím emberes küldetést sejtetett. Blikkes fogás ez kérem. :-)
  • Déta
    #14
    Rossz kozmosz? Mennyire?
  • Irasidus
    #13
    A Curiosity nem életet keres, (egyszerű) szerves anyag kimutatására alkalmas a berendezése (az meg nem élőlény). Biológiai labor utoljára a Viking űrszondákon volt, amiről meg kiderült, hogy nem túl megbízható. Lehet, hogy tesznek rá DNS kimutatására alkalmas chipet is. A szonda műszerei még nem véglegesek.
  • noland
    #12
    ok...várom a NASA eredményeket :)
  • noland
    #11
    Ah, értem. Viszont mi újat mondhat, ha heteken belül kiderül, hogy van / volt élet a Marson? Egy ilyen kütyüben lehet DNS labor? és visszasugározzák a Földre, hogy felépítsék a sejtet? mennyi a realitása hogy össze lehet hozni?
  • Omega
    #10
    Ezen én is gondolkodtam, de szerintem egy bolygót sosem lehet eléggé megismerni, a Földön sok-sok expedíciót küldtek már távoli helyekre és a mai napig is tesznek új felfedezéseket, ehhez képest néhány robot még kevés is. Minden újabb szonda pontosítja a biológia és geológiai elméleteket, még ha technikailag nem is nagy előrelépés. Egyébként ez a program nem a pontos mása az amerikai szondáknak, kisebb-nagyobb apróságok változnak, néhány újítás megjelenik mindegyik egységen, gondolom ezzel szerezhetnek új adatokat, amik szakmailag fontosak lehetnek a Marssal foglakozó kutatóknak.
  • Irasidus
    #9
    Az ESA biológiai labort szeretne küldeni, a NASA 2020 előtt nem.
  • Irasidus
    #8
    Ha Oroszországot a szu utódjaként tekinted akkor nem. Marsz 3, felemás sikerrel, az első sikeres leszállás (20 másodpercig működött) illetve a keringőegység hibátlanul működött, Marsz 4-5 keringőegység is sikeres volt.
  • noland
    #7
    küldjék fel ezt, ebben van kihívás!

  • noland
    #6
    Vajon mi a teteje annak, hogy Európában elkészítik az amerikai Mars-járók mását és cc. 10 év múlva ér oda?
  • gombabácsi
    #5
    ú de jó lesz ha beindulnak a marsi dolgok! remélem a kínai rabszolgáinkat marsi rabszolgákra cserélhetjük, akik olcsóbbak lesznek!
  • god25
    #4
    Mire a Marsra jutunk kész forgalmi dugó alakul ki a sok felküldött járgánytól. Lassan szelektív hulladékgyűjtőket is fel kel küldeni. Jah, meg olyan robotokat, akik a szemetet gyűjtik.
  • fonak
    #3
    Hát az oroszoknak eddig minden Mars-missziója kudarc volt valamilyen gikszer miatt, nem jó előjel...
  • Whysper
    #2
    hajrá Eu és oroszok lopjuk el amit találtak ;) úgy se lesz itt világ béke ha rajtuk múlik! (mármint a vezetőkön)
  • jeti00
    #1
    hmm az amcsik találnak vlmit és hirtelen van pénz?