546
  • Oliwaw
    #506
    Én már láttam, kis isten nagy állatkerttel , milyen furcsa !
  • Magyar Betyár
    #505
    Milyen a víz alapú élet? Nem is tudtam, hogy van olyan. Azt hittem a földi élet szén alapu.
  • csimmasz
    #504
    Még nme láttam de szerintem nagy, ha az állatkertje nagy akkor csak nem lehet olyan kicsi.
  • Oliwaw
    #503
    Egy részét, de az nem pálinka hanem bor ,(orbán a közvetítő (érdekes, állítólag ő nem szívleli az idegeneket és mégis))
  • Oliwaw
    #502
    Ne add fel , ha ügyelsz arra hogy gondolataid helyes irányba terelődjenek, nagy dolgoknak jöhetsz nyomára (nem tom, isten nagy e ?).
  • csimmasz
    #501
    Kutatnám de úgy elbujt sose kerül elő!
  • Vol Jin
    #500
    Nem tőlük veszed?
  • Oliwaw
    #499
    Nem Ok, én az idegeneknek adom el.
  • Vol Jin
    #498
    Én adok neked 11 kiló cukrot, és mindketten jól járunk. Megtartasz egyet magadnak, tízet leboltolsz pálinkára, és lepasszolod nekem. :-)
  • Vol Jin
    #497
    Mondtam, hogy az UFO-szakkör egy modern vallás. :-)
  • Vol Jin
    #496
    Ez úgy hiányzott, mint egy falat kenyér. :-D
  • Oliwaw
    #495
    Igazad van, a szomszédom is egy idegen, de annyira, hogy mikorr 10 kiló cukrot kértem kölcsön, helyette adott 4 liter pálinkát.
  • keembo
    #494
    Ez is tegnapról lett bemásolva. :) Viszont nem ez a leghülyébb hozzászólás.
  • Zero 7th
    #493
    LOL.
  • frensys
    #492
    ...meglebegtetik az orrunk előtt a máshol is lehet élet/más életformák is létezhetnek című baromságukat??! Mikor az 50-es évektől már tudják hogy vannak idegenek és kapcsolatba is állnak a föld nagyhatalmai velük, egyezséget is kötöttek, ráadásul nem véletlenül nem mennek a holdra, miért nem oda mennek, jaa hogy az túl könnyű lenne..de nem is kéne messzire menni, elég lenne az antarktisz és könyékére..szánalmas az egész, nagyon is tisztába vannak a földönkívüliek létlezésével és más idegen létformákéval is, megy a mese habbal, hogy jajj egy kis mikróbácskát találtak ami arzén alapú is lehet, jééééé, mintha csak a víz alapú meg a metán alapú létezhetne, ez is csak a saját begyöpösödött szánalmas gondolkodásukat bizonyítja, de a röhej köbe, hogy miközben itt kutatgatnak naponta több száz UFO észlelés van stb.
  • Oliwaw
    #491
    Akkor ne érd be, kutasd ! (és rátalálsz, persze csak ha ő is akarja).
  • Vol Jin
    #490
    Ezek tényleg erkölcsi söpredékek.
  • Vol Jin
    #489
    "Nem kellenek. Ezt nem érted meg. Nem kellenek ész érvek ahhoz, hogy higgyek Istenben."

    Áldott legyen az Ori!
  • csimmasz
    #488
    Na pont ezek nem visznek előre egy párbeszédet, csak felborzolják az idegeket.
    Az a baj hogy míg mint én is tuni akarok istenről, mások beérik hittel, ami önmagunk becsapása.
    Becsapás mert mások mondják meg neked miben és hogyan higgy, érted ez a gondom!
  • wraithLord
    #487
    ...És persze mindent más (egy isten) nyakába lehet varrni. Tehát a felelősségtől való félelem is ide tartozik. Meg ugye nehéz lenne elfogadni, hogy az ember (mint intelligens, "multipotens" lény) áll a piramis tetején, és nem "pesztrál" minket valami nálunk is "felsőbb hatalom".
  • dyra
    #486
    Nem kellenek. Ezt nem érted meg. Nem kellenek ész érvek ahhoz, hogy higgyek Istenben.

    Az, hogy te azt gondolod kell nekem teljesen mind1. Az érveid meg? Hát igen. Azok elvesznek a trágár szavak közt. Gondolod a sok trutyival együtt átjön a jó is? Vagy majd mi bányásszuk ki a szarból?

    "Abban higgyetek, amit életre akartok kelteni. Istenben, ha Istent akarjátok életre hívni. Sátánban, ha a Sátánt akarjátok életre hívni. Önmagatokban, ha önmagatokat akarjátok életre hívni. Az Örök Életben, ha örökké akartok élni. A Halálban, ha a nemlétre vágytok. Amiben hisztek, az számotokra - van. Amiben nem hisztek, az számotokra - nincs."
    Popper Péter

    Szép estét!
  • csimmasz
    #485
    Szerintem az ember alapból igényli az isten jelenlétét, mivel igazán sosem növünkk ki a gyerekkorból sosem szakadunk el attól, hogy valaminagyobbhoz tartozzunk aki rajtunk túlmutat és a hatalma is .
    Maga az istenkép szerintem magához az anyai gondoskodáshoz köthető, amikor még semmi gondunk sem volt csak kicsit kérni kellett és máris teljesült a kívánságunk.
    Erről meghalgatnám egy hozzáértő véleményét.
  • keembo
    #484
    Ezzel pontosan így vagyok én is.
  • csimmasz
    #483
    Egyébként amit lentebb linkeltekl a kvantumradirról ugyan erről volt szó a műsorban is amiről én írtam.
    Kvantumradír
  • csimmasz
    #482
    Sajnálom, mert szerintem minden értelmes vitából lehet tanulni, akár mindkét félrészéről.

    Énn szívesen halgatom meg akár vallásos emberek véleményét amenyiben az nem a dogmákra meg a süketelésre hanem tényekre és logikusan levezethető érvekre alapoz.

    Nem hiszek istenben legalábbis a kaporszakállas mesében, de ha elvonatkoztatunk és mint olynra gondolunk mint egy számítógépben lefutó programok, vagy hasonló agymenések és magát a fizikai törvényeket vesszük a futtató környezet szabályainak akkor maga az OS vagy a gép akár, tekinthető istennek is.

    Persze biztos idiótán hangzik de én ki nem zárnám egy olyan erő létét ami a mi univerzumunkon kívül helyezkedik el, mindegy milyen minőségben.

    Már ha lehetséges egyáltalán.

    De természetesen egy ilyen entitásnak abban legyen a perverz gyönyöre, hogy ilyen porszemek mint mi imádjuk, nem hiszem, hogy ez egy olyan elképzelés ami megállna a lábán.
  • Zero 7th
    #481
    De a vallásos tábornak nincsenek észérvei. Soha nem is voltak.

    Akkor ment át személyeskedésbe a dolog, amikor meguntuk a mellébeszélést, és elkezdtünk rámutatni az érvelés hiányára, és felsorolni a logikai hibákat, amiket elkövettek. Ekkor jött az, hogy ahelyett, hogy kifejtették volna az álláspontjukat hogy elkerüljék ezeket a vádakat, óvodás módjára visszamondták ránk azokat, természetesen mindenféle alap nélkül.

    Azóta ez megy, szemrebbenés nélkül hazudnak és vádaskodnak.
  • Zero 7th
    #480
    A szót nem használta, az írásának volt ez az értelme. Felépített egy szalmabábot, amiben leírta, hogy Keembo mennyire ostobán viselkedik, hogy a saját hibáit Istennek tulajdonítja.
    Ez egy burkolt lehülyézés.

    Az, hogy tagadod, gyönyörűen bemutatja az aljadék gerinctelen vitastílusod.
  • Zero 7th
    #479
    Azzal ugye tisztában vagy, hogy az 'istenélmény' az egy agyműködésbeli zavar, olyan, mint a deja vu, a testen kívüli élmény, vagy az alvási paralízis? Az erre való hajlamot lehet örökölni, erről beszélt az elvtársad korábban.

    http://hirek.prim.hu/cikk/38566
  • Zero 7th
    #478
    Ahhoz képest jól elbasztad az egész napod az internet előtt üldögélve... Család nem hiányol?
  • Zero 7th
    #477
    "pl. még mindig nem vagy hajlandó elismerni, hogy mikor wraithtel az ateistákról beszélgettem, akkor nem rólad volt szó."

    Miután én rólatok, mint hívőkről beszéltem, HOZZÁM szóltál egy olyat, hogy az ateistáknak meg kevés a gyerekük. Ezt teljes joggal vettem ateistázásnak. Innentől nyasgem.

    "erre felhoztam egyrészt az USA-t, ami erősen vallásos, mégis fejlett"

    Igen, amit le is csaptam rögtön, hogy nem a tudósok vallásosak, hanem az átlag paraszt.
    De akkor most még hozzáteszem azt is, hogy az Amerikába kivándorlók nagy része a katolicizmus elől menekült el Európából, és hozott ott létre egy SZEKULÁRIS államot, ami aztán rohamos tudományos és társadalmi fejlődést tett lehetővé. Tehát ez is öngól, nem számolom már, hányadik.

    "az egyház egy olyan egységes, szolidáris társadalmat hoz létre a maga dogmatikus módjain, ami végső soron kedvez a tudománynak"

    Ez meg szimplán nem igaz. Ugyanúgy, mint ahogy a post-hoc kifogásod sem.
    Az egyház a Római Birodalom bukása után létrehozta azt a szerinted szolidáris, tudományoknak kedvező társadalmat, ami kitermelte magából az inkvizíciót, megégette Giordano Brunot, ellehetlenítette Galileit, és keresztes háborúkat indított. Ezek KONKRÉT példák arra, hogy mi van akkor, amikor az egyház közel teljhatalmat kap. Aztán az embereknek elegük lett az ájtatoskodásból, az életigenlés felé fordultak (ez volt a reneszánsz), ennek következményeként az egyház befolyása visszaszorult, a tudományok rohamos fejlődésnek indultak, aminek az ipari forradalom lett a vége.
    Ebben hol is látod te az utána, ezért miatta hibát? EGYENES KÖVETKEZMÉNYE az egyház visszaszorulásának a tudományos fejlődés.

    "felhoztam azt is, hogy ahol nem volt egyház egyáltalán"
    Lol, 'nem volt egyház egyáltalán'... Olyan példákat hoztál csak, ahol éppen a _Római Katolikus Egyház_ nem volt ott, nem olyanokat, ahol 'nem volt egyház egyáltalán'... Többek közt a majákat, ahol meg éppenhogy igencsak komoly szervezett vallás volt. És ezzel persze te is tisztában voltál.
    Szóval már megint hazudsz.

    "pl. a mai legfejlettebb országok az egy szem japán kivételével mind keresztény eredetűek "
    Tudod mit? Post-hoc.
    Fentebb írtam, hogyan zajlott az egyháztól elfordulás. Az, hogy keresztény eredetűek, és hogy épp ezek a legfejlettebbek, az nem ok-okozati viszony. Nagyon kényelmes a dolgom, mert hoztad is rögtön a példát, ami nem keresztény, mégis az egyik legfejlettebb. (Pl robotika, amiben a szintén nem keresztény Koreával együtt a legfejlettebb)

    "Pl. ez sem igaz, mivel a felvilágosodás utánra tetted a puskapor elterjedését is (lol), pedig az már a reneszánsz előtt is elterjedt."

    Na most már baszd meg a kurva anyád, de tényleg. HÁROMSZOR kijavítottam már a tévedésem, de rugózz még rajta te faszarcú.

    "(nyilván azért megyek tovább, mert úgy döntöttem, hogy megfelelően alátámasztottam a mondandómat)"
    Felhoztál valamit, cáfoltam, aztán basztál rá válaszolni, és elterelted a témát. Nem egyszer, nem kétszer. Ez a hozzászólásom szinte másról sem szól, csak ismételgetem azokat az érveimet, amiket figyelmen kívül hagytál.
  • dyra
    #476
    Másra mutogatás és kifogás keresés. Gyáva duma.

    Ajánlom az öreget :D


  • csimmasz
    #475
    Kár, hogy egy konstruktív párbeszéd helyett alment személyeskedésbe meg értetlenkedésbe a topik, szivesen olvasnám mindkét tábor ész érveit.
    Bár nehéz egy olyannal vitatkozni aki hisz valamiben de foggalma sincs miért vagy minek vagy egyáltalán.

    Az öregapám volt ilyen szegény amíg élt, hithű nagyon vallásos ember volt, de már gyerekkoromban sokat vitáztunk.
    Amikorkérdeztem, hol lakik az Úr azt mondta a menyben, mondom, jó de az ürhajósok már kint voltak az űrben és nem látták, erre ő hát mert a hetedik menyországban lakik.

    Szóval ezek a komoly meggyőződések sokat segítenek egy gyerek szellemi fejlődéséban, így nem kell agyalni, lehet menni játszani.

    Szerencse fater értelmes ember volt és ha kérdeztem akkor magyarázott is, így valami hangyányi ragadt rám :)
  • Vol Jin
    #474
    Aha, véletlenül sem sikerült agyban összerakni, hogy az egy reag hozzászólás volt valamire. Tipikus csúsztatás. Ezért tartalak erkölcsi nullának.
  • Vol Jin
    #473
    Egyszerűbb hazug vádakat kitalálnia Dyrának, te meg átveszed, és a fejemre olvasod. Ezért mondták rátok, hogy hazug manipulatív görények vagytok, nem másért. Csak azért, mert kérted, hogy szóljak...
  • dyra
    #472
    "A vallás lényege a félelem. Félelem az ismeretlentől, félelem annak felismerésétől, hogy semmi felsőbbrendű célt nem szolgálunk, félelem attól, hogy létezésünk okára a válasz a csak. És az elmúlástól való félelem."

    Ezt te írtad? Mivel nem közölted, hogy ez nem a te véleményed illetve forrást sem adtál, hogy kitől jön feltételeztem, hogy magadról írod.

    Mit mondottam ezek nem Isten és a vallás dolgai. Még jó, hogy senki nem mondja meg neked, hogy mit gondolj vagy ne gondolj.

    Ők elmondják a saját nézeteiket vagy elfogadod vagy nem. Szabad vagy. Közhelyes dolog de igaz. Senki nem tud megtanítani semmit sem. Eltudják neked mondani, hogy ők , hogy látják a dolgokat. De helyetted nem gondolkodhatnak.

  • Vol Jin
    #471
    Kicsit sem melléduma ez...

    Folyamatosan hazudsz és csúsztatsz.
  • dyra
    #470
    Nyugodtan provokálhatsz. Gondolom ettől jobban érzed magad. Különben nem csinálnád. Nézd az a helyzet, hogy rólam lepattan mindenféle jelző. Egyszerűen tudom, hogy a sértés nem nekem szól.
  • Archenemy
    #469
    ="nem vagyok hajlandó elismerni, hogy dyra, állításommal ellentétben, nem hülyézett le senkit"

    ennyire, ennyire egyszerű dolgokban sem megy...
  • Vol Jin
    #468
    Te most tetteted, vagy tényleg ezt sikerült összekombinálnod agyban.
  • Vol Jin
    #467
    Gondolom egyet értesz azzal, hogy egy hazug kis görénnyel miért is kellene bárkinek úriemberként viselkednie...