546
  • blitzkrieg1
    #1
    Ha szerencsenk lesz, meg marsi bakteriumot is talalnak.
  • dyra
    #2
    Nem tudom miért de megnyugvással töltene el ha élet vagy élet nyomaira bukkantak. Adná az isten, hogy így legyen.
  • VRSDM
    #3
    talán azért mert nem vagy elégedett a saját fajunk a világhoz való hozzáállásával, és nem elég szívmelengető az érzés hogy "mi vagyunk a legjobbak" ? még így a legrosszabként is? :/
  • blitzkrieg1
    #4
    A Marson bakteriumokon kivul semmi mast nem talalhatnak, erdekesnek az erdekes lenne, de szerintem semmiben nem befolyasolna az emberiseget.
  • Prof William
    #5
    A legdurvább bejelentés tényleg valamiféle szerves egysejtű létforma/baktérium stb lenne. Az azért sejthető, hogy nem egy kis zöld emberke sétált be a kamera elé. Ez is lehez hogy nem élet csak arra utaló jel pl baktérium kövület stb...

    A hordereje nagy lenne mert bár a tudósok, nagy valószínűséget adnak neki de ez lenne az első alkalom hogy TÉNYLEG életet, vagy legalábbis a kövületét fedezik fel bolygónkon kívül.
  • Zombee
    #6
    Persze tudjuk, hogy nem lesz ott más, vagy inkább semmi sem, de kérdés: miért?
  • Zombee
    #7
    Úgy értem, szerinted miért nem lesz ott más?
  • speed2006
    #8
    Elejtették a hátteret :D
  • globint
    #9
    Na, szóval valamit találtak, de nem mondják meg. Arrrggggg. Belehalok a kíváncsíságba. AZ BIZTOS!!!!
  • csimmasz
    #10
    Nos mivel igen jó kapcsolataim vannak a NASA berkein belül most az SG hasábjain közkincsé teszem a rémisztő valóságot, ami valójában belekerül a történelem könyvekbe.

    Sokan rebesgetik , hogy találtak valamit a legszebb az hogy nem nyomokat, nem is baktériumot, hanem még annál is komplexebb létformát.

    A kutatók két táborra szakadtak mert az egyikük szerint megtalálták a Medvedisznóembert míg mások szerint a Szőrmóksegg az akinek Tom Cruis van a lába helyén, most a kamerákkal próbálnak a lábtályékra fókuszálni ennek eldöntée végett.
    Amíg nincs egyértelmő kép a lábról addig nem lehet biztosat állítani!

    Nővérke ma megint nem kaptam meg a gyógyszerem, kezdődnek a hangok a fejemben!


    Amúgy én aggódom kicsit, jól felizgatják az embereket valami nagy felfedezést várunk erre majd bejelentik, hogy igen mostmár 100% hogy volt víz a Marson vahgy vaélami hasonló amitől jól pofára esünk, de ne legyen igazam, akarom világmegváltó felfedezést!
  • kiralysanyi
    #11
    Kár izgulni, szerintem Ramos labdáját találták meg. :)
  • blitzkrieg1
    #12
    Arra gondolsz, hogy eltitkoljak majd, ha ekkora hordereju felfedezest tesznek?
    Nem hinnem, mert ha talalnak egy bakteriumot, vagy maradvanyt, az szerintem jo sok tamogatast hoz a NASA-nak.
  • NEXUS6
    #13
    Na ez megint egy olyan lesz, mint a tavalyi, vagy mikor volt.
    Bejelentették azt, amit már a natgeó is leadott, hogy valami mocsárban megél valami baktérium viszonylag magas arzéntartalmú környezetben.
    Názamondta megven a földitől eltérő arzénalapú élet bizonyítéka.

    Hát ez szuper!

    Pár hete csinnadratta nélkül bejelnetették, hogy bocs, mégse.

    Namost szerintem az lesz, hogy a multkori elpogyogtatott csavarok után meglesz a csavarhúzó is.
    ;)
    És erre megindul mindenkinek a fantáziája.

    Aztán 2 hét múlva bejelentik, hogy bocs az egyik technikus felejtette benne az indulás elött.
    :DDD
  • culas25hc
    #14
    Nem befolyásolná az emberiséget, ha találnánk egy baktériumot a Marson??? Ez kb akkora felfedezés lenne, mint az, hogy a Föld gömb alakú. Bár szerintem nem lesz ekkora szerencsénk.... bár ha belegondolunk, hogy mindjárt 2012 vége, lehet, hogy ezt jósolták meg a zindiánok.

    De valószínűleg csak valami oda nem illő anyagot találtak, amiből levonnak majd mindenféle következtetést, aztán nem történik semmi. De ne legyen így.
  • ntex
    #15
    Miért ne találhatnának bármi mást? Ha korábban volt élet a marson (mert a feltételezések szerint a mars hajdanán hasonló légkörű bolygó lehetett mint a föld) bármi lehet ott... Továbbá megint a fikcióra és a filmekre alapozva láttad a Mars Mentőakciót pl.? Ha nem akkor nézd meg. Annyit elárulok hogy a filmben is azt hitték hogy nincs ott semmi aztán egy idegen fajra bukkantak. Mivel senki nem jelent a bolygóról minden percben hogy nincs ott senki és semmi így bármi lehetséges...
  • gombabácsi
    #16
    ha az "arzén alapú" baciról se tudták rendesen megállapítani amit megállapítottak, akkor mi lesz egy marsi vizsgálattal? :D

    na meg ha van is ott valami, nem a Földről került oda meteorral? mert ügye ezzel az elmélettel is sokat menőznek (bizonyíthatatlan, azaz nulla felelősség)

  • csimmasz
    #17
    Csak nehogy Náci támaszpontot találjanak!
    A holdon köztudottan van Bázisuk, mostmár lehet a Mars is a kezükben van!
    Jobban oda kéna figyelni azokra a dokumentum filmekre, amiket a moziban adnak, mint a multkori amiben bemutatták , hogy egy hajszálon múlt az inváziójuk sikere.

    Nagyon aggódom lehet a Maják is előrelátták Hitler második eljövetelé
  • p00h
    #18
    mikrofosszília!!!!!!!
  • csimmasz
    #19
    Nem, ez pont bizonyítható.
    Sok meteoritot tartanak nyilván mint Marsi kőzet, az összetételéból vagy a benne található izotópokból lehet megállapítani azt hiszemn.
  • wraithLord
    #20
    Ha a Marson találnak valamit, akkor nem hinném, hogy hasonlítana a földi élőlényekre, így nem hinném, hogy beszélhetünk baktériumokról a Mars kapcsán. Maximum valami ahhoz hasonló létformáról... (Persze kivéve, ha a Föld és a Mars élővilágának kialakulása valamiféleképpen összefügg, és nem az élet kialakulásának teljesen az elejétől...)
    Ha a Földről került oda, azt nyilván DNS analízissel meg lehet állapítani. Már csak azért is, mert ha a innen került oda, akkor biztosan van DNS-e. Ha nem, akkor nem sok esély van rá, hogy annak is DNS-e van. :D

    Ez a meteoros elmélet amúgy miképpen szól? Hogy kerülhet a földi egysejtű élet meteorra anélkül, hogy a Föld megsemmisülne? Valaki meteorokkal dobálózik? Lehet, hogy hülye kérdés, de kicsit álmos vagyok még.

    Esetleg az lehet, hogy a Curiosity (vagy valamelyik másik marsjáró) vitt oda valami spórát, amit aztán megtalálnak? Végül is mindegy, azt úgyis tudni fogjuk, hogy azt mi vittük oda...
  • COOLancs
    #21
    Mivel a mintaelemző elégeti a mintákat, és azoknak a gőzeit elemzi, ezért élő baktériumot már eleve nem is találhat, maximum azok létére utaló vegyületeket.

    Valszeg csak évmilliókkal ezelőtti életre utaló nyomokat találhattak.
  • fityisztma
    #22
    Az egyik vizsgálat elégeti, a másik mikroszkópon nézi, a harmadik "eteti". Van néhány tesztlehetőségük, nem véletlenül akkora súlyú a SAM!
    Szóval ha egy "baci" mikró-fosszília, akkor nem akkor a felfedezés, mivel nehéz beazonosítani. A mintavétel nagysága pedig más fosszíliát nem enged meg.
    Ergo: csak valami olyant találtak, ami nyüzsögni is tud, vagyis él! Az már a pár évvel ezelőtti mintákban is kérdéses volt, de nem tudtak dűlőre jutni, így most kihegyeztek egy komplex labort a kérdésre, és így már végre sikerült 100%-osan beazonosítani a kis marsfajzatot. Szerintem. Csinálnak még néhány ellenőrző kísérletet, és a világszenzációs bejelentéssel egyidőben az eddigi sok-milliárdos $ igényeiket megszorozzák kettővel, hárommal.
  • bvalek
    #23
    Ha találnak akár mikróbákat a Marson, és kiderül hogy a Földtöl teljesen függetlenül alakultak ki, azt bizonyítaná, hogy az abiogenezis (élet kialakulása élettelen környezetben) egy teljesen természetes folyamat. Ráadásul nem is valami kivételes dolog, hanem szükségszerüen bekövetkezik amint a környezeti körülmények lehetövé teszik. Ez után biztosra lehetne venni, hogy azokon az exobolygókon, amik ideális távolságra keringenek az anyacsillaguktól, csak úgy nyüzsög az élet.

    Ami a filozófiai következményeket illeti, a nagy világvallásokat nem érinti a dolog, föleg nyugaton nem, ahol jórészt arisztotelészi alapokon nyugszik a természet-filozófiájuk. A nagyszájú mitugrász szektákat meg az intelligens tervezés hívöket pedig eddig sem zavarták a tények, és ezután sem fogják...
  • dyra
    #24
    Dehogynem érinti. Egy mélyen vallásos embert megkérdeztem anno mit gondol a földön kívüli életről. Ennyit válaszolt. Minden ami a földön kívül van az az ördög műve. És ez le van írva a Bibliába (nem ellenőriztem). A földön kívüli élet felfedezése sokaknál okoz majd törést. Ettől függetlenül nagyon reménykedem benne, hogy ez az amit találtak.
  • Zenszkij
    #25
    Én szinte biztosra mondom, hogy Földön kívüli élet nyomaira bukkantak, vagy magára egy élő egysejtűre. Maga a felfedezés akkora áttörést hoz majd, mint anno a Holdra szállás. Miért ne történhetne a mi életünkbe is valami áttörés. Magán a tényen nem változtat az, hogy eddig is tudtuk létezik Földön kívüli élet, de ugye végre ezt meg is tapasztalhatjuk. Én örülök neki.
  • NEXUS6
    #26
    Mit fog megváltoztatni, ha bejelentik azt a történelmi tényt, hogy baktériumokat, vagy azok nyomait találták meg a Marson?

    Összezuhan a tözsde?
    Izrael kibékül az arabvilággal?
    Berlusconi börtönbe vonul?
    Elengedik Magyarország adósságterheit?
    A görögök nekiállnak dolgozni?
    Lecsökkentik a kínai gyermekmunkások munkaidejét heti 60 órára?
    Lehül a klima az ipariforradalom elötti szintre?
    Jason Stathamnek kinő a haja?
    ...

    A válasz röviden:
    NEM
    ;)))
  • cataflam02
    #27
    Szerintem se fog semmi változni, ha élet nyomaira bukkannak.
  • csimmasz
    #28
    Szerintem pedig jelentősen megnövekszik az üripari megrendelések száma.
    Semmi kétségem afelől , hogy abban a pillanatban amint 100% ra tudják, hogy van élet a marson meglenne a pénz aMars programra.

    Szerintem lenne érdekelt aki milliókat befektetne egy kis mintáért, hogy tanulmányozhassák.

    De nem ez fog történni sajna inkább csak még egy bizonyíték a lehetséges egykori marsi életre.
  • dyra
    #29
    Dehogynem fog. Mint ahogy annak idején az is megváltoztatta az emberek gondolkodását, hogy a föld nem lapos vagy, hogy nem a föld köröl kering a világ.

    Az emberek gondolkodását fogja megváltoztatni a világról. Ez az ami számít kit érdekel a tőzsde?

    Ha egy egyértelmű bizonyíték lenne arra, hogy az élet nem a föld kiváltsága és, hogy ahol tud ott kifejlődik az az anyag evolúciójának egy érdekes dolga lenne. Vagyis levonhatóak lennének olyan következtetések, hogy pl az élettelen anyag arra "játszik", hogy megteremtse az életet. És pl ismét el lehetne vitatkozni a mindenható létezésén :D . Szóval nagyon nagy dolog lenne.
  • mkfdd
    #30
    Ha rövidtávon nem is, de hosszútávon mindenképp lökést adhatna az űrkutatásnak az, hogy ha már egy naprendszeren belül is képes egymástól elszigetelten élet kialakulni, akkor a világegyetem nyüzsöghet felfedezésre váró létformákkal. Meg aztán az űrcsigák ígérete beindíthatná a francia űrkutatást is :D
  • csimmasz
    #31
    Ha tényleg életet találtak másnap alakitok egy céget Marsi vadászkaland értékesítésére!
    Le is védetem hogy én találtam fel azt , hogy a marson is lehet vadászni és akkor onnatól a jövőben az unokáim jólétben lesznek!
  • Falabu #32
    Lehet, hogy egy Prothean ereklyére bukkantak.
  • csimmasz
    #33
    Basszameg, most jöttem rá!
    Pedig ott volt az orrunk előtt, megtalálták Nessit csak nem lochness-i tóban hanem a Rockness kráterban, végre.
  • gombabácsi
    #34
    egy ilyen felfedezés azt eredményezné, hogy az ürmehodiccsában :) hívők újra el tudnák ámítani a népet évtizedekre a hülyeségeikkel

    a sok sok materialista értelmiségi (fiatal) újra bátrabban tömné magába az ostoba scifi sorozatokat, azzal a gondolattal hogy ez nem hüüüüjeséég!! XD
  • adler741
    #35
    Valaki mondjon már egy épeszű magyarázatot,hogy ezek még mindig fekete-fehér képeket csinálnak 2012-ben?
  • mousee
    #36
    Az ott é, baktérium a marson, és kért tőlem hámhuszat. És ahogy odamegyek a kjurószitivel, akkor látom hogy ez nem is baktérjum, hanem a lochness-i szörnyezet, de én aztán nem adtam neki hámhuszat, nem én e...

    :D
  • mousee
    #37
    Eddig technikai akadálya volt, ma meg már divat az instagram :)
  • csimmasz
    #38
    Pedig kellett volna!

    Te kis Skót!
    Most el kellett menni egészen a Marsik érte pedig itt úszkált a Föld egyik tavában. :)
  • gombabácsi
    #39
    GONDOLJATOK BELE:

    Az űrhajóddal épp egy új bolygóhoz közelítesz. Hatalmas űrhajód van, luxus kényelemmel. Az emberiség már meghodiccsotta az ürt. Minden emberre egy bolygó jut. Leszállsz a bolygón. Az egész a tiéd. Hatalmas jólét vár rád, és nem kell dolgozni.

    Erről álmodik az értelmiségi fiatal, aki scifi sorozatokkal tömi az agyát. :D
    És közben azzal ámítja magát hogy micsoda magasztos a cél, emberiség, jövő, az emberiség egyetlen reménye, az ürmeghodiccsa.
  • csimmasz
    #40
    Nem a szinszűrós képek meg kis sávszéles valami miatt?