162
  • Major
    #37
    Szerintem ő a Microsoft Magyarországnál egy közép vagy felső vezető, és mikor hazamegy a melóból, végigfikkantyja az összes magyarországi IT-s fórumot, így vezeti le a felgyülemlett indulatokat a cégnél, névtelenül :)
  • mousee
    #36
    Én se veszem magamra, csak néha olyan jó szívatni :D Szinte látom ahogy a gépe előtt enrage-el :)

    Amúgy arrakistor, 900Mhz-en sikerült már lerenderelni a kis keresztedet, vagy még két év alatt sem sikerült végezni vele? ;)
  • mousee
    #35
    Na, alakul a dühroham, király :D Jöhet a videód is :)

    Akkor az átlag magyar használjon XP-t. Nincs ezzel semmi gond, jó kis rendszer az, kicsi gépekre. BTW elég sok helyre járkálok gépeket telepíteni, javítgatni, és egyre inkább jellemző még a szegényebb családokra is, hogy a régi áramzabáló 2,4-es celeronokat leváltják egy 80k körüli laptopra. Ezeken a gépeken már a win7 köröket ver az XP-re, és a villanyszámlát se pörgeti annyira, mint a régi asztali sulinetes csoda.

    De azt állítani, hogy az XP erősebb gépen gyorsabb mint a Win7, az alaptalan, hülyeség, és trollkodás. Amúgy neked meg ki fizet, hogy hülyeségeket beszélj? :D
  • hurkaur
    #34
    Latjatok? Nem azert utalja a rendszer, mert szar, hanem inkabb csak nincs penze jobb gepre, ezert valahogy meg kell magyaraznia, hogy miert nem valt. Ebbol indult nala az egesz, erre epitette az egesz utalatat.. szanalmas.
  • Major
    #33
    Ne etessétek a Trollt. Én már fogalmazás stílusából látom előre, hogy ki is írta az adott posztot, ezt tetőzheti titkos fegyvere a 900Mhz-es Linux videó :D
  • mousee
    #31
    Én se vagyok egy windóz fan, de ez egy orbitális nagy baromság.

    Erősebb gépen (2mag, 2 giga ram) már gyorsabb a win7, mint az XP, nem kevéssel (próbáld ki, ha nem hiszed). Újabb HW-ket XP már nem kezeli túl jól. Sőt, XP hajlamos arra, hogy másfél, de max két év után totálisan lefeküdjön, újra kell ráncigálni. Win7-nél ilyen nincs.

    Ha ettől gyengébb géped van, akkor persze, használj XP-t, de szerintem manapság ilyen géppel nem lehet normálisan dolgozni.
  • hurkaur
    #30
    Talan el kellene kezdeni dolgozni, es lenne jobb gepre penzed
  • GaborT28
    #28
    Jót röhögök mikor szakmai szempontból kezdik emberek boncolgatni a témát(így a memória használat, úgy a processzor igény, blablabla...). Gondolj bele ember; a legtöbb felhasználónak fingja nincs arról sem, hogy milyen rendszert használ, nem arról, hogy mi az a kernel...hol érdekli őket a dolog ezen része?....
  • Zombee
    #27
    Akkor neked nincs szükséged újabb Windowsra, ha régi géped van. Semmi olyan nincs benne, amiatt egy régi P4-re fel kéne tenni, viszont jobban támogatja a többmagos rendszereket.
  • atti523
    #26
    Ez amit leírsz itt szép és jó,de egy alap felhasználó felületesen vagy semminyire nem olvas utána ezen dolgoknak. Hanem elmegy a boltba meglátja ezt az ocsmány startképernyőt és elmegy a kedve tőle utána az eladó bármit mondhat neki hogy ez ilyen meg olyan úgyse fogja megvenni.
  • M2 #24
    Telefonon nekem tetszett ez a csempés izé, de egy desktop gépnél ülve a képernyőt tapizni? Nooormális?

    XBox is frissített erre, hát nagyon szar. Lassú és minden elérése körülményes, van amit nem is tudom hova dugtak el... brrrr. A régi menüjéhez képest ráadásul még ronda is.

    RIP Microsoft.
  • h143570
    #23
    Pedig a W8 egesz jol hasznalhato desktopon, amint az ember a start kepernyot elkezdi Start menukent kezelni. Termeszetesen a regi XPs gyorsinditas eszkoztar visszalitasa utan.
  • unikey0828
    #22
    Gyakorlatilag minden előrejelzésnek hittek, kivéve a felhasználók véleményének.
    Windows 8 jobb mint a Windows Vista de gyakorlatilag valószínűleg egy sorsra fog jutni vele.
  • Zombee
    #21
    Konkrétan mi nem jó a Windows 7-ben? Az XP jó, de technikailag eljárt felette az idő, az újabb gépeknek már jobb a Windows 7. Stabil, gyors.
    Épp tegnap tettem fel játszós gépre a Windows 8-at, az még a 7-nél is gyorsabb, nagyon jó lenne... ha nem lenne a Modern UI (leánykori nevén Metro). Használat közben ha nem akarod, nem kell vele feltétlenül találkozni, de indításkor alapból az jön be, és a beállításokhoz is azon keresztül lehet eljutni főleg. Az meg vicc, hogy metrós alkalmazást egérhúzással kell bezárni, meg alt+F4-el, mert nincs egy nyavalyás x. De a sebességre nem lehet panasz, 30mp alatt feláll a rendszer is.
  • A1274815
    #20
    "Az egész kerner felépítés minden módosult és letisztult"

    Haha! Ami történt az az, hogy képes hibernálni és betölteni alkalmazásokat. A másik meg a saját gyors indítása egy kezdeti állapot hibernálásával van megvalósítva.

    "szerintem aki nem használja legalább 2 hónapig ne pofázzon"
    Köszönöm van és volt dolgom vele a Start Képernyővel asztali környezetben nem tudok megbarátkozni, innetől kezdve lényegtelen, hogy egy olyan folyamataot amit naponta egyszer végzek csak el milyen gyorsan csinálja meg. Viszont egy olyan dolgot, amit naponta többször használok, nem mindegy milyen módon tehetem meg.
  • laziga5
    #19
    Nem tudom az ide irkálók, használják e win8at vagy csak imádnak fikázni?
    Teljesen más lett a memória kezelés bődületesen gyorsult minden. Egy excel betöltésnél még csak fel se villan a sárga ablak (office2010) egyből a tábla van ott. Azok a mappáim amiben a fényképek vannak szemvillanás alatt bent vannak miniatűrökkel. Ja ez csempe mánia szokatlan volt, van előnye de van rá megoldás. Szerintem messze a legjobb win lett. Az egész kerner felépítés minden módosult és letisztult szerintem aki nem használja legalább 2 hónapig ne pofázzon,
  • A1274815
    #18
    Tudják ők jól, hogy a MetroUI a bűnös, ki is tették a Windows projekt vezetőjének a szűrét, de nyílvánosan nem mondhatják ki.
  • torreadorz
    #17
    Alapvetően szerintem életképtelen kombináció az asztali számítógép + érintőképernyő már csak a fizikai elhelyezkedésekből itélve is. Nem véletlen hogy nincs igény ilyenre.

    Vakvarjúcska: a windows 7 az ms legjobban eltalált operációs rendszer az xp után. Tessék kicsit fejlődni már nem a középkorban vagyunk.
  • Anthrax
    #16
    Nem tudom mit vártak, windows7-t akarod fel frissíteni windows8ra összesen 2gigát kell leszedned és meg is van. Sima service pack az egész és annak is fos
  • gopher
    #15
    "[Nem a Metro UI-ban] .. hanem a vonzó új PC-dizájnok hiányában keresi a probléma okát."

    Tehát a Microsoft önkritikából egyes.
  • Magnum PI
    #14
    Twilight, Skrillex, MS Metro.

    "Isten hozott nálam öcsi..." innen meg már tudod :D.
  • dyra
    #13
    Ezzel a csodálatos és innovatív kinai bazáros csempés felúlettel teljesen esélytelenek. Táblán meg mobilon is. Nem idegbeteg felületek kellenek a usereknek. Azért az nem kicsit gond, hogy a józanész hiányzik egy MS szintű cégből.
  • Magnum PI
    #12
    Ha jó lenne a Win8 sem cserélnének az emberek mert a win7-tel alapvetően nincs nagy baj. Csak pár XP-be ragadt ember nem szereti, de alapvetően mindenki elégedett vele.

    Azt nem értem miért akarnak érintőképernyős desktop gépet? Én biztos nem szivesen emelgetném a kezem ha kényelmesen könyökölhetek a fotelban is.
  • GaborT28
    #11
    Megint a jó öreg idézet: "mi megmondtuk!" Várható volt, hogy a PC-s tábor nem fogja lecserélni a jól bevált oprendszerét; erre a - már megjelenése előtt halálra ítélt - divat sz@rságra.
  • A1274815
    #9
    Kellett nektek a MetroUI-t a visszajelzések ellenére a felhasználók torkán lenyomni? Tessék gyúrni a Win8SP1-re ahol opció lesz a Start Menű visszakapcsolása.
  • Dodo55
    #7
    "a hivatalos termékbemutató és a számos cikk ellenére a megkérdezett felhasználók 52 százaléka nem hallott arról, hogy megjelent a piacon a Microsoft új operációs rendszere."

    A maradék 48% nagy részte viszont hallott arról (jobb esetben tapasztalta), hogy PC-re visszalépés az érintésvezérlésre optimalizált új felület és a megcsonkított jól bevált régi, maga a rendszer pedig nem tud semmi értelmes új dolgot felmutatni a Windows 7-hez képest.

    Hát igen, így jár aki alábecsüli a PC-k és jelenlegi használati módjuk vitathatatlan jelentőségét és ráerőlteti a nem rá való dolgokat :)

    Persze aki kicsit is nyitott szemmel jár tudhatta előre.
  • fergusonpapa
    #6
    Mit vártak? ott az xp és a win7 még jóideig az embereknek, főleg az utóbbi. Mindenki szereti a megszokást, francnak kel csempe..
  • cstommy
    #3
    Az.
  • ProgServ
    #1
    Ciki.