162
  • ProgServ
    #1
    Ciki.
  • cstommy
    #3
    Az.
  • fergusonpapa
    #6
    Mit vártak? ott az xp és a win7 még jóideig az embereknek, főleg az utóbbi. Mindenki szereti a megszokást, francnak kel csempe..
  • Dodo55
    #7
    "a hivatalos termékbemutató és a számos cikk ellenére a megkérdezett felhasználók 52 százaléka nem hallott arról, hogy megjelent a piacon a Microsoft új operációs rendszere."

    A maradék 48% nagy részte viszont hallott arról (jobb esetben tapasztalta), hogy PC-re visszalépés az érintésvezérlésre optimalizált új felület és a megcsonkított jól bevált régi, maga a rendszer pedig nem tud semmi értelmes új dolgot felmutatni a Windows 7-hez képest.

    Hát igen, így jár aki alábecsüli a PC-k és jelenlegi használati módjuk vitathatatlan jelentőségét és ráerőlteti a nem rá való dolgokat :)

    Persze aki kicsit is nyitott szemmel jár tudhatta előre.
  • A1274815
    #9
    Kellett nektek a MetroUI-t a visszajelzések ellenére a felhasználók torkán lenyomni? Tessék gyúrni a Win8SP1-re ahol opció lesz a Start Menű visszakapcsolása.
  • GaborT28
    #11
    Megint a jó öreg idézet: "mi megmondtuk!" Várható volt, hogy a PC-s tábor nem fogja lecserélni a jól bevált oprendszerét; erre a - már megjelenése előtt halálra ítélt - divat sz@rságra.
  • Magnum PI
    #12
    Ha jó lenne a Win8 sem cserélnének az emberek mert a win7-tel alapvetően nincs nagy baj. Csak pár XP-be ragadt ember nem szereti, de alapvetően mindenki elégedett vele.

    Azt nem értem miért akarnak érintőképernyős desktop gépet? Én biztos nem szivesen emelgetném a kezem ha kényelmesen könyökölhetek a fotelban is.
  • dyra
    #13
    Ezzel a csodálatos és innovatív kinai bazáros csempés felúlettel teljesen esélytelenek. Táblán meg mobilon is. Nem idegbeteg felületek kellenek a usereknek. Azért az nem kicsit gond, hogy a józanész hiányzik egy MS szintű cégből.
  • Magnum PI
    #14
    Twilight, Skrillex, MS Metro.

    "Isten hozott nálam öcsi..." innen meg már tudod :D.
  • gopher
    #15
    "[Nem a Metro UI-ban] .. hanem a vonzó új PC-dizájnok hiányában keresi a probléma okát."

    Tehát a Microsoft önkritikából egyes.
  • Anthrax
    #16
    Nem tudom mit vártak, windows7-t akarod fel frissíteni windows8ra összesen 2gigát kell leszedned és meg is van. Sima service pack az egész és annak is fos
  • torreadorz
    #17
    Alapvetően szerintem életképtelen kombináció az asztali számítógép + érintőképernyő már csak a fizikai elhelyezkedésekből itélve is. Nem véletlen hogy nincs igény ilyenre.

    Vakvarjúcska: a windows 7 az ms legjobban eltalált operációs rendszer az xp után. Tessék kicsit fejlődni már nem a középkorban vagyunk.
  • A1274815
    #18
    Tudják ők jól, hogy a MetroUI a bűnös, ki is tették a Windows projekt vezetőjének a szűrét, de nyílvánosan nem mondhatják ki.
  • laziga5
    #19
    Nem tudom az ide irkálók, használják e win8at vagy csak imádnak fikázni?
    Teljesen más lett a memória kezelés bődületesen gyorsult minden. Egy excel betöltésnél még csak fel se villan a sárga ablak (office2010) egyből a tábla van ott. Azok a mappáim amiben a fényképek vannak szemvillanás alatt bent vannak miniatűrökkel. Ja ez csempe mánia szokatlan volt, van előnye de van rá megoldás. Szerintem messze a legjobb win lett. Az egész kerner felépítés minden módosult és letisztult szerintem aki nem használja legalább 2 hónapig ne pofázzon,
  • A1274815
    #20
    "Az egész kerner felépítés minden módosult és letisztult"

    Haha! Ami történt az az, hogy képes hibernálni és betölteni alkalmazásokat. A másik meg a saját gyors indítása egy kezdeti állapot hibernálásával van megvalósítva.

    "szerintem aki nem használja legalább 2 hónapig ne pofázzon"
    Köszönöm van és volt dolgom vele a Start Képernyővel asztali környezetben nem tudok megbarátkozni, innetől kezdve lényegtelen, hogy egy olyan folyamataot amit naponta egyszer végzek csak el milyen gyorsan csinálja meg. Viszont egy olyan dolgot, amit naponta többször használok, nem mindegy milyen módon tehetem meg.
  • Zombee
    #21
    Konkrétan mi nem jó a Windows 7-ben? Az XP jó, de technikailag eljárt felette az idő, az újabb gépeknek már jobb a Windows 7. Stabil, gyors.
    Épp tegnap tettem fel játszós gépre a Windows 8-at, az még a 7-nél is gyorsabb, nagyon jó lenne... ha nem lenne a Modern UI (leánykori nevén Metro). Használat közben ha nem akarod, nem kell vele feltétlenül találkozni, de indításkor alapból az jön be, és a beállításokhoz is azon keresztül lehet eljutni főleg. Az meg vicc, hogy metrós alkalmazást egérhúzással kell bezárni, meg alt+F4-el, mert nincs egy nyavalyás x. De a sebességre nem lehet panasz, 30mp alatt feláll a rendszer is.
  • unikey0828
    #22
    Gyakorlatilag minden előrejelzésnek hittek, kivéve a felhasználók véleményének.
    Windows 8 jobb mint a Windows Vista de gyakorlatilag valószínűleg egy sorsra fog jutni vele.
  • h143570
    #23
    Pedig a W8 egesz jol hasznalhato desktopon, amint az ember a start kepernyot elkezdi Start menukent kezelni. Termeszetesen a regi XPs gyorsinditas eszkoztar visszalitasa utan.
  • M2 #24
    Telefonon nekem tetszett ez a csempés izé, de egy desktop gépnél ülve a képernyőt tapizni? Nooormális?

    XBox is frissített erre, hát nagyon szar. Lassú és minden elérése körülményes, van amit nem is tudom hova dugtak el... brrrr. A régi menüjéhez képest ráadásul még ronda is.

    RIP Microsoft.
  • atti523
    #26
    Ez amit leírsz itt szép és jó,de egy alap felhasználó felületesen vagy semminyire nem olvas utána ezen dolgoknak. Hanem elmegy a boltba meglátja ezt az ocsmány startképernyőt és elmegy a kedve tőle utána az eladó bármit mondhat neki hogy ez ilyen meg olyan úgyse fogja megvenni.
  • Zombee
    #27
    Akkor neked nincs szükséged újabb Windowsra, ha régi géped van. Semmi olyan nincs benne, amiatt egy régi P4-re fel kéne tenni, viszont jobban támogatja a többmagos rendszereket.
  • GaborT28
    #28
    Jót röhögök mikor szakmai szempontból kezdik emberek boncolgatni a témát(így a memória használat, úgy a processzor igény, blablabla...). Gondolj bele ember; a legtöbb felhasználónak fingja nincs arról sem, hogy milyen rendszert használ, nem arról, hogy mi az a kernel...hol érdekli őket a dolog ezen része?....
  • hurkaur
    #30
    Talan el kellene kezdeni dolgozni, es lenne jobb gepre penzed
  • mousee
    #31
    Én se vagyok egy windóz fan, de ez egy orbitális nagy baromság.

    Erősebb gépen (2mag, 2 giga ram) már gyorsabb a win7, mint az XP, nem kevéssel (próbáld ki, ha nem hiszed). Újabb HW-ket XP már nem kezeli túl jól. Sőt, XP hajlamos arra, hogy másfél, de max két év után totálisan lefeküdjön, újra kell ráncigálni. Win7-nél ilyen nincs.

    Ha ettől gyengébb géped van, akkor persze, használj XP-t, de szerintem manapság ilyen géppel nem lehet normálisan dolgozni.
  • Major
    #33
    Ne etessétek a Trollt. Én már fogalmazás stílusából látom előre, hogy ki is írta az adott posztot, ezt tetőzheti titkos fegyvere a 900Mhz-es Linux videó :D
  • hurkaur
    #34
    Latjatok? Nem azert utalja a rendszer, mert szar, hanem inkabb csak nincs penze jobb gepre, ezert valahogy meg kell magyaraznia, hogy miert nem valt. Ebbol indult nala az egesz, erre epitette az egesz utalatat.. szanalmas.
  • mousee
    #35
    Na, alakul a dühroham, király :D Jöhet a videód is :)

    Akkor az átlag magyar használjon XP-t. Nincs ezzel semmi gond, jó kis rendszer az, kicsi gépekre. BTW elég sok helyre járkálok gépeket telepíteni, javítgatni, és egyre inkább jellemző még a szegényebb családokra is, hogy a régi áramzabáló 2,4-es celeronokat leváltják egy 80k körüli laptopra. Ezeken a gépeken már a win7 köröket ver az XP-re, és a villanyszámlát se pörgeti annyira, mint a régi asztali sulinetes csoda.

    De azt állítani, hogy az XP erősebb gépen gyorsabb mint a Win7, az alaptalan, hülyeség, és trollkodás. Amúgy neked meg ki fizet, hogy hülyeségeket beszélj? :D
  • mousee
    #36
    Én se veszem magamra, csak néha olyan jó szívatni :D Szinte látom ahogy a gépe előtt enrage-el :)

    Amúgy arrakistor, 900Mhz-en sikerült már lerenderelni a kis keresztedet, vagy még két év alatt sem sikerült végezni vele? ;)
  • Major
    #37
    Szerintem ő a Microsoft Magyarországnál egy közép vagy felső vezető, és mikor hazamegy a melóból, végigfikkantyja az összes magyarországi IT-s fórumot, így vezeti le a felgyülemlett indulatokat a cégnél, névtelenül :)
  • hurkaur
    #39
    lecci meg bullshitet :D:D:D
  • mousee
    #40
    Na, megjött a videó :D Nagyonjó :) De a kereszted még mindig nem készült el... lassú ez a csoda fiam :)

    Amúgy ubuntu mehet a francba, próbálj rá egy xubuntura, netán egy lubuntura, reszponzivitásban köröket ver a sima ubira :) Lehet hogy még a videód se laggolna ennyire :) De van még itt little susie is, tetvedék gépedet simán lehetne gyorsítani ha picit értenél hozzá.

    Amúgy én nem reklámozok semmit, mindenki azt használja, amit szeretne, lelke rajta. Felőlem aztán püfölheted a DOS-t is, ha épp erre van ingerenciád, a te dolgod. Te reklámozod az XP-t.

    Amúgy meg fail, win7-et csak játékra használok :)

  • hurkaur
    #42
    900 mhz-es gepet mar 10 eve kiraktam a kuka melle, de meg a hajlektalan se volt kepes elvinni
  • mousee
    #44
    Ubuntu alapú Linux Mint alól nézem épp, és érdekes semmi más nem laggol, csak a te videód :) Lehet hogy a mintes srácok összefogtam a májkroszofttal :)

    Mérj egy vérnyomást pls magadon :) Aztán majd 20 komment után újra :)
  • hurkaur
    #45
    Sajnos a szeme mar alkalmazkodott a 10 frame/sec-hez, igy nem latja, hogy szaggat a szarja.
  • M2 #46
    Nincs egy videód a rendszeredről? pls.
  • Nobuo
    #47
    Láttam működés közben a win8-at, egyes gépeket érezhetően gyorsabb, de nem mindegyiken. Én is kipróbáltam, igaz csak néhány napig, de nálam nem volt észrevehető gyorsaság, a win7-hez képest.

    Én nem szidom, de szerintem is a Vista sorsára jut majd, ami hatalmas előrelépés volt, csak nem elég kidolgozott és ebből kifolyólag rengeteg erőforrást igényelt.

    A Microsoftnak azt is számításba kellett volna venni, hogy a legtöbb ember tényleg szereti a megszokott formában látni a rendszerét. És szerintem ez a start menü helyetti csempés dolog nagyon is eltér a hagyományostól. Én mondjuk az a fajta vagyok, akinek ha lenne érintőképernyős monitorja az asztali gépéhez (szerintem is értelmetlen, de tegyük fel), még akkor is egy hagyományos asztalt, vastagabb tálcával jobban el tudnék képzelni és szeretnék, mint ezt a csempés felületet.

    Szerintem nem ad annyi pluszt egy win7 felhasználónak, hogy megérje váltani.

    Ui.:Vakvarjúcskát pedig banolni kéne, mert nem normális.
  • netperformer
    #48
    Ubuntu lol... addig sem jutott el, hogy be lehessen állítani a monitor natív felbontását. Mielőtt még elkezdenétek vinnyogni, azért hozzáteszem, hogy wide notiról van szó, de attól még nagyon is hiányzik egy kurva beállítás arra, hogy nekem ilyen felbontásom van és állítsd be. Természetes megfelelő VGA és Display driverek mellett volt ilyen mallőröm, tehát fos. Ez a bajom a legtöbb linuxxal, elismerem sok esetben akár még többet is tudnak, mint a winfosok, de általában alapvető ISMÉTLEM: ALAPVETŐ szolgáltatások nem működnek, vagy bugzanak mint az atom. Ennyit a linuxról. Ha egyszer nagy nehezen összehackeli az ember, akko jó szervernek, másnak meg kuka.
  • mousee
    #49
    Off, de azért kis helyreigazítás:

    Ubuntu teljesen jó oprendszer, ismeretségi körömből egyre többen preferálják. Igaz főleg azok, akik nem HC userek, hanem csak zenét akarnak hallgatni, officeozni, videózni, meg jútúb/FB-ozni.

    Tény, hogy van olyan gép, amin nem úgy működik, ahogy nekik kéne (azokon nem is kell erőltetni, csak a szenvedés lesz vele), de megfelelő HW-vel addig megy, amíg el nem porlad alóla a vas. A driverek meg ugye HW gyártók sara lenne, szóval ezért nem a linux a hibás :)

    /off
  • Lazarus
    #50
    Az az érvelés, sírok :DDDDDDD
  • Nobuo
    #51
    Nem normális.