59
  • mizar1
    #59
    Egy régi kínai mondás szerint előbb az alapfogalmakat kell tisztázni és akkor már lehet, nem is lesz vita.

    Tehát először írd meg, mit értesz energia alatt, mert ha a fogalmakon nem ugyanazt értjük abból végeláthatatlan parttalan viták következnek.
  • Kryon
    #58
    Akkor taníts mester!

    Vezesd le szépen, hogy is van ez valójában, hátha tanulunk belőle :)
  • mizar1
    #57
    Mit értsek és hogyan?

    Mi az ami örvénylik? Kryon szerint a téridő.

    Kérdésem továbbra is él, egyelőre zagyva humbug amit írtatok, persze az alkalmazott szavak miatt tudományosan hamgzik, de az olyan "öreg" csóka mint én ettől nem szédül le az ágról. Tizenévesek meg háziasszonyok persze az ilyesmitől elkábulnak. :-)
  • Kryon
    #56
    Értsd úgy, hogy fraktálszerkezetet követnek az örvények/hurkok, illetve dinamikusan viselkednek.
  • mizar1
    #55
    Hogy a fenében tud a téridő turbulensen örvényleni?

    Mi a téridő? Hol van, mit mérsz és mivel méred?
  • mizar1
    #54
    Az ilyesmin olyan jókat szoktam derülni, de tényleg.

    Magyarázd el légyszíves, mi az energia?
  • bvalek
    #53
    Az energia teljesen jól definiált mennyiség. ùgy tünik, hogy amire te nagyon halványan emlékszel, az a mértékelmélet. Nincs semmi önkényesség, nincsenek végtelenek, vagy bármilyen más ökörség...
  • fszrtkvltzttni
    #52
    "...hogy ez nem igaz, mert az anyag az energia egy formája."
    WTF?
    Az energia egy skalár mennyiség, amivel jellemezzük amiről éppen beszélünk. Egy szám ami megjelenik az egyenletekben, ami nem jól definiált, mert kell egy viszonyítási alap amihez mérjük, aminek a megválasztása viszont önkényes. Rosszul választva az szép végteleneket kapsz. Ugyanez a helyzet a nullponti energiával, ha akarjuk van, ha akarjuk nincs. Vagy a vákuum fogalmával, vagy a részecske fogalmával. Bizonyos szabályok betartásával nagyon rugalmasan kezelhetőek. Ez egy kibaszott boszorkánykonyha, okkultista művészet, ami mégis x tizedesjegy pontosságra visszaadja a mért eredményeket, de se többet se kevesebbet nem tud. Az ilyen világ leírós szónoklatok mind kamuk, a tudomány nyelve a matek, a többi csak a megértés könnyítését szolgálja, ne vegyétek komolyan!
  • Kryon
    #51
    Ám legyen, bár gondoltam így szemléletesebb.
  • Vol Jin
    #50
    A turbulens örvények helyett írjunk hurkokat, és már én is bólogatok.
  • Vol Jin
    #49
    "-Régebben csak hitték, ma viszont már minden értelmes ember tudja."

    ...hogy ez nem igaz, mert az anyag az energia egy formája.
  • vumbi
    #48
    Neked 4 diplomad van? ne viccelj gyerek!

    1. Foldozgat - alfoldi tajszolasban = foltozgat. mivel nem ismerted fel nem lehetsz magyarszakos, neprajzos. tori se valoszinu.
    2. A hozzaszolasaidbol itelve tudomanyt semmilyet nem tanultal, kozepsuliban is max csak probalgattak tanitgatni. A kozgaz is nehezen nezheto ki beloled.
    3. Max valami konyvtar - bufeszak.

    De te szerintem idiotakepzobe jartal, es amennyire utodott vagy, 4x vegezted.

    Haragszom rad meg a hozzadhasonlokra, mert az egesz forum arrol szol szetb*rmoljatok a topikot.
    Szemely szerint meg sajnallak, mert egy kis hazudozo sekelylelku senkihazi vagy.

    JO ejt!
  • Kryon
    #47
    Se nem részecske, se nem hullám. Ezek csak a mérésekben mutatott viselkedések, de hogy valójában mi, azt nem tudjuk elképzelni.
    Egyébként szerintem a tér-idő turbulens örvényei, melyek az univerzum paraméterei által meghatározott karakterisztikát felvéve léphetnek mérhető kölcsönhatásba.
  • mizar1
    #46
    "De mi a hullám és miért hullámzik?"

    Az amit fotonnak nevezünk.
  • mizar1
    #45
    "Régen azt hitték, hogy a világ anyagi..."

    -Régebben csak hitték, ma viszont már minden értelmes ember tudja.
  • keembo
    #44
    Ha az emberiség a fröcsögő kommentjeiket felemésztő energia és idő felét kutatásra használná, már rég meglenne a térhajtóművünk...meg persze a hidegfúzió a mikrohullámú sütőből.
  • fszrtkvltzttni
    #43
    A szociológia azon kevés BTK szak amihez komoly matek kapcsolódik. Statisztika. Legalábbis elvileg...
  • Vol Jin
    #42
    "A szajkózás szót direkt használtam, mert sok ember megfordult már itt, akik magasröptű dolgokat ismételgettek (szajkóztak), de amikor az ember megkapargatta a felszínt, akkor kiderült, hogy a "tudásuk" abban merül ki, hogy wikiznek vagy gugliznak valamit,"

    Neked még az sem megy, hogy a GPS készülékek a műholdaktól fogott jelekkel számolnak koorodinátát, és figyelembe veszik a relativitáselméletet a számításoknál, mert anélkül téves adatokat szolgálnának. Te ettől függetlenül kijelented, hogy Einstein idióta, a rel. elm. hülyeség, pedig naponta használjuk fel az eszközeinkben.
  • Vol Jin
    #41
    Ruhatár, büfé, néprajz és szociológia szakokon diplomázhatott. Jelenleg mozigépész és filmkritikus hallgató a taktabükkhartyáni Kommunikációs Főiskolán. :-)
  • Vol Jin
    #40
    Gombabácsi.

    Ha kellő odafigyeléssel olvastad volna el a cikket, akkor pont azt tapasztalták a tudósok, amit elméletileg megjósoltak, tehát jól jósoltak, és jól mértek, azaz csillagos ötösre vizsgáztak. És nagyon csalódottak, hogy nem tévedtek, mert számukra is sokkal izgalmasabb lett volna, ha egy megjósolatlan jelenségbe botlanak, mert akkor az lenne az igazi izgalom, hogy agyalhatnak rajta, miért, hogyan, stb.

    Persze ehhez legalább alapszinten kellene érteni, hogy miről is szól a cikk.
    De hát biztos szórakoztatóbb beböfögni egy fikázást, mint sajnálkozni, hogy oda az izgalom...
  • Molnibalage
    #39
    4 diplomád van, viszont az ellen ágálsz, hogy az iskola csak majmolásra jó, mikor "villogsz" a 4 diplomáddal. Megkkora faceplam...
  • Molnibalage
    #38
    Orbitális marhaság. Einstein is iskolában tanult és mégis olyan dologgál áll elő, ami enyhénszólva megváltoztatta a világképünket és gyakorlati alkalmazásban is fontos a relativitás elmélet, anélkül nem lenne GPS sem...
  • fszrtkvltzttni
    #37
    Tudod mi az igazi pénznyelő? Az oyanokat oktatni, mint te.
  • fszrtkvltzttni
    #36
    A hülyeseggedre, mé lennék irigy? Olyan baromságot írtál azzal az 500 éves dologgal ami úgy tükrözi tudatlanságodat, mint a mé az én parasztságomat. Ha szerinted az a tudás semmire se volt jó, hogy a faszba tartunk most ott ahol? Isteni közbeavatkozás fejlesztette a dolgokat? Fejtegethetjük, hogy kinek mi jelent akadályt, neked pl az érdemi válasz.
  • immovable
    #35
    LOL el ne hidd neki. Csak egy troll.
  • willcox
    #34
    MEGALOL! Irigy vagy?
    A #32-ben kidomborítottad, hogy a nyóc' is leküzdhetetlen akadályt jelentett számodra.
  • fszrtkvltzttni
    #33
    Abból a blogból két dolog derül ki. 1 Ennyire silány az oktatás. 2 Ennyire nincs önkritikájuk az embereknek. Mint azok a szánalmas vonyítások a tehetségkutató műsorokban... Az ilyenek azt se értik mikor röhögnek velük és mikor rajtuk. Életképtelen barmok!
  • fszrtkvltzttni
    #32
    Annyira hülye vagy, hogy értelmes kritikát nem tudsz megfogalmazni. De azt azért érthetnéd, hogy ez egy mérés bazki! Az a bajod, hogy nem mást mértek? Feltalálni bazki... az agyam eldobom!
  • fszrtkvltzttni
    #31
    Ha négy diplomával ilyen kommentekre futja, nem sokat érnek. Talán gyújtósnak megteszi.
  • willcox
    #30
    A szajkózás szót direkt használtam, mert sok ember megfordult már itt, akik magasröptű dolgokat ismételgettek (szajkóztak), de amikor az ember megkapargatta a felszínt, akkor kiderült, hogy a "tudásuk" abban merül ki, hogy wikiznek vagy gugliznak valamit, és azt harsogják ész nélkül. Önálló gondolatuk nincs. Magyarán: más tollával ékeskednek, és pillanatok alatt lehülyéznek (vagy trolloznak) bárkit, aki nem helyesel nekik. Ez egy ilyen világ.
    Régebben még arra is volt példa, hogy valaki a wikit hozta fel igazolásul, csak azt felejtette el a szerencsétlen, hogy a módosítás dátuma/ideje is látszik (közvetlenül a hozzászólás előtti volt az időpont).
  • CrazyAchmed
    #29
    Igen, Rád értettem a keresztesháború kijelentésedet, mégpedig a "ez a "tanulás" maximum arra jó, hogy az aktuálisan elfogadott dolgokat tudja valaki szajkózni" kijelentésed kapcsán, de talán mégjobban a belinkelt "mindentmegmondok" blog-linken úriembernek. Azért a megszerzett tudás nem csak annak sazjkózására jó, hanem kézséget ad esetleg annak megcáfolására is. Persze lehet, hogy én értettem félre a mondatodat, ez esetben elnézésedet kérem! A "félművelt hülyegyerek" hasonlatomat is az Arakistor féle kinyilatkoztatására vonatkozott inkább. Grat a 4 diplomádhoz, korrekt teljesítmény, és nem ironikusan, nem gondolom hogy hazudtál. Kérdésedre válaszolva, magam nem büszkélkedhetek ennyivel, én csupán egy megszerzettel, a második folyamatban. Viszont a megszerzett diplomám az pontosan ebben a tudományban, amiről ez a cikk szól, és nem "csupán" az 5éves egyetemi tanulmányokat tudhatom magam mögött. Pontosan ezért érint érzékenyen, ha valaki pár wikipédiás cikk elolvasása után összeállít egy mindennel szembemenő világmegváltó elméletet, közben ócsárolja azt, aki évtizedeket áldoz az életéből tanulásra/kutatásra. Még egyszer ne haragudj, ha nem ebbe a táborba tartozol, csupán a "szajkózós" mondatod miatt gurult el a gyógyszerem.
  • Rotcsa
    #28

  • mr9
    #27
    "hullám"

    De mi a hullám és miért hullámzik? :D

    Egyébként szerintem el kéne kezdeni egy legalább az univerzum méretével megegyező detektor építését - vagy nagyobbat -, mert kifutunk az időből!
    Aztán ha addig sem derül ki, miután meghaltam visszajövök és elárulom mi a Titok

    Aztán lehet azért nem megy így, mert maguk a módszerek nem vezetnek el a válaszhoz, talán csak oda kellene figyelni egy kicsit (alján kiemelve):
    http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122038435&t=9074401
  • afirca
    #26
    run, Forest, run...
  • gombabácsi
    #25
    a világ információ

    persze arról hogy mi az információ a tudósoknak van kb a legkevesebb fogalmuk
  • kvp
    #24
    "most meg gyakorlatilag azt sem tudják, hogy az univerzum hullám-e, ami néha anyag, vagy anyag, ami néha hullám"

    Igazabola a regi gorogok szerint feny, ami neha anyag. Azota sejtjuk, hogy hullam (=tertorzulas), amibol energia lesz, amibol anyag lesz. Tehat az anyag is csak a tertorzulasok egyik formaja, ugynevezett csomoja. Legalabbis az aktualis elmeletek szerint, persze a jovoben kiderulhet, hogy nem igy van.

    Egyebkent a keresett sotet anyaggal kapcsolatban sok helyen felmerult mar, hogy eszlelesi hiba, tehat elfelejtettek, hogy a megfigyelokent mi is mozgunk, tehat a vilagegyetem gyorsulo tagulasa lehet, hogy csak a Fold lassulo ideje miatt latszik gyorsulonak, ami a Naprendszer (es vele a Fold es a megfigyelok) abszolut gyorsulasa miatt kovetkezik be. Tehat elofordulhat, hogy nincs is sotet anyag es a vilagegyetem nem tagul gyorsulo modon. (elvileg fenyesebesseggel kellene felfuvodnia egyetlen szingularitasbol) Meglepo, de ha a fenti korrekciot elvegezzuk, akkor se a relativitas elmelet, se a kvantum elmelet nem serul.
  • willcox
    #23
    "Érdekes egyes emberkék keresztesháborúja az iskolarendszerű tudásszerzés ellen" - bizonyára, de remélem, hogy ezt nem rám értetted, amúgy 4 diplomám van. Neked?
    "Fórumokon, könnyűirodalmi szintű könyveken "felnőtt", félművelt hülyegyerekek osztják az észt, és filozofálgatásával azt hiszik, hogy megváltják a világot". - ez nyilván a saját jellemzésed. :)
  • willcox
    #22
    "Unatkozonk", "foldozgatni" - kicsi beszél magyar?
    "Idiota" - köszi, hogy bemutatkoztál. Én willcox vagyok. Megalol!
  • CrazyAchmed
    #21
    A #17-esre akart válasz lenni a hozzászólásom.
  • CrazyAchmed
    #20
    Nem tudom, hogy miért lenne nagyobb ok ez a kutatás folytatására, mint ha találtak volna valami érdekeset. Pont hogy az lenne a nagyobb csali a befektetőknek, hogy "hoppá, ez fura, nézzünk csak utána jobban".
    Érdekes egyes emberkék keresztesháborúja az iskolarendszerű tudásszerzés ellen. Fórumokon, könnyűirodalmi szintű könyveken "felnőtt", félművelt hülyegyerekek osztják az észt, és filozofálgatásával azt hiszik, hogy megváltják a világot...