20
  • Kornan
    #20
    Otthonon belül nekem egyáltalán nem kell mobilitás, esetleg ha nagy villában laknék... Viszont viszonylag sokat utazok. Eddig ilyen olcsó GPS kütyün néztem filmeket / előadásokat / dokokat, erre jó volt, amikor épp untam magam. Ha tönkremegy majd lehet megfontolom ezt a tablet PC-t. Hátha addigra olcsóbb lesz.

    Te mire használod a tablet PC-det? Hátha van olyan, amire nekem is jó lenne. Gondolom kéne mobil internet is , hogy igazán használható legyen. Mennyire lehet rajta gyorsan gépelni, ha nincs qwerty billentyűzet?
  • narumon
    #19
    Az első felét mondom én is régóta. Aki nem HC gamer, meg nem kell neki komoly munkára a gép azoknak mindenkinek több éves gépe van otthon és nem is tervezi a cserét vagy bővítést. Játszani eljátszik a gyerek a konzolon.
    A második fele már kérdés - ha neked nem kell a mobilitás akkor persze hogy nem kell a tablet hiszen ott az asztali ha az előtt ülsz folyamatosan akkor felesleges. Rengeteg embernek viszont kell a mobilitás (akár lakáson belül is), és mivel mindent meg tud csinálni tableten mint a régi PC-jén így sokan veszenk olyat is. Én nagyon szeretem a tabletemet a komoly asztali PC és a konzol mellett is. Nagyon jól használható - szóval ugyanaz a végszó mint minden esetben minden terméknél - nem kell mindenkinek de attól, hogy te nem tudnád mire használni még rengeteg ember tudja.
  • Kornan
    #18
    Szerintem az elsődleges oka az eladások csökkenésének az az, hogy az embereknek már van otthon számítógép, ami működik. Lehet vele internetezni, minek vegyenek másikat, ha nem játszanak, vagy nem rohadt régi a gépük. Én pl senkit nem ismerek , akinek ilyen tablet-e lenne, én sem tudom, hogy miért kéne ilyen nekem valószínűleg drága pénzért.
  • narumon
    #17
    "Ja, persze - nyilván a tablet tehet a PC piac "zuhanásáról"."

    Nem csak, de hozzájárul jelentős mértékben.

    "Autót meg azért nem vesznek, mert rájöttek, hogy amire eddig autót használtak, arra jó a BKV is."

    Miért nem vesznek autót? Van olyan autógyár aki több járművet ad el mint valaha. Egyébként meg rossz a példád. Helyesebb példa, hogy a kalsszikus motor eladások is megérezték a robogók térhódítását. Pontosan a teblet analógiája. Egy csomó ember rájött, hogy ő 100%-ban városi rohangászásra használja a motorját arra meg tökéletes egy egyszerű, olcsó, keveset fogyasztó robogó is.

    "A PC és a tablet piac két FÜGGETLEN piac."

    Független de azért nem teljesen.

    "Akik eddig PC-t vettek, azok most jellemzően nem vesznek SEMMIT."

    Vagy pont ők vesznek tabletet. Komolyan te egyetlen családdal sem találkoztál ahol úgy vannak vele, hogy a PC jó az még a sarokban nem költünk upgrade-re veszünk inkább egy jó kis tabletet? Mert én rengeteg ilyen embert látok és a híradások is erről szólnak. Ezek az emberek régen egy új CPU-t, VGA-t vagy komplett új gépet vettek. Most nem.

    "A cégek elhalasztják a beszerzéseiket, 1-2 évvel tovább használják a gépeiket. A PC piac zsugorodik."

    Azért cégből is rengeteget olvasni, ahol az eszközbeszerzésre szánt pénzből most nem PC-ket vettek hanem mondjuk tableteket. Mi már tavaly év elején notik helyett ipadokat vettünk az üzletkötőknek. Sokkal hatékonyabb és stílusosabb megoldás. (ráadásul többe sem került, sok cég van még így)

    "Aki eddig TV-t, videokamerát, kenyérsütőgépet, kisf.szomot vásárolva b.szta el a pénzét, az meg vesz tabletet. A tablet piac bővül."

    Ezeket nem tudod szétszedni, mert a videokamera és tévé vásárló ugyanazon a PC piacon is részt vesz nem csak a tablet piacon.
  • Komolytalan
    #16
    Ja, persze - nyilván a tablet tehet a PC piac "zuhanásáról". Autót meg azért nem vesznek, mert rájöttek, hogy amire eddig autót használtak, arra jó a BKV is. Látszik is mennyivel több BKV jegyet adtak el... Vagy mégsem? Á bazmeg, gondolkodni fáj - csak azt lehet ismételni, amit a balfasz, piaci elemzők is szajkóznak. Az nem tűnik ám fel, hogy 2007-ben ők beszéltek rá a CHF hitelre.

    A PC és a tablet piac két FÜGGETLEN piac. Akik eddig PC-t vettek, azok most jellemzően nem vesznek SEMMIT. A cégek elhalasztják a beszerzéseiket, 1-2 évvel tovább használják a gépeiket. A PC piac zsugorodik.

    Aki eddig TV-t, videokamerát, kenyérsütőgépet, kisf.szomot vásárolva b.szta el a pénzét, az meg vesz tabletet. A tablet piac bővül.
  • sanyicks
    #15
    Valószínűleg enélkül is a végét jelenti, hiszen zuhannak a pc eladások, nem csak az amd-nek. Az emberek kezdenek rájönni hogy 95%-ra amit eddig pc-vel csináltak, a tablet is jó. Aztán ahogy ez terjed egyre csökken a szoftveres bebetonozottsága az x86-nak, míg végül nem marad előnye csak hátránya, az architektúrák között is verseny indulhat, nem tud diktátorkodni sehol az intel.
  • Caro
    #14
    Szomorú, hogy így alakul az AMD sorsa. Ha lehúzzák a rolót, az könnyen a PC szektor végét is jelentheti, az Intel versenytárs nélkül nem fogja nagyon elsietni az új termékek piacra dobását.
    De azzal nem értenék egyet, hogy ne tudnának az Intelnek újat mondani. Olyan szellemi tőke lehet az AMD-nél, hogy abból bőven profitálhatna az Intel is, függetlenül attól, hogy épp melyik gyárt gyorsabb procikat, sok-sok dolgot nem tudnak egymásról.
    De az is tuti, hogy az Intel kezébe nem fog kerülni, pont az említett trösztellenes törvények miatt. Pedig a tudás akkor legalább megmaradna, így meg lehet hogy elveszik. Még azért ne temessük, de nem jó hírek ezek.
  • sanyicks
    #13
    Tökjó hogy az sg mindig 2 nappal a hír terjedése és 1 nappal a cáfolat után új hírként lehozza ezeket :D
  • Vol Jin
    #12
    A googlenek semmi köze a motorolához. A motorola mobility-t vette meg, nem a nagy céget. A motorola továbra is gyárt chipeket a bologató kutyába, mosógépbe, szerverbe, akármibe. A motorola kiszállt a mobiltelefonok gyártásából, és a mobiltelefonos dolgait adta el.
  • Komolytalan
    #11
    Mostanában talán a TMSC gyárt az AMD-nek, de nem is az a lényeg, hanem az, hogy míg a google beolvaszthatja a Motorolát, mivel annak jellemzően saját licenszei voltak, amik értékesek, addig az AMD vevője nem, mivel a saját licenszei vajmi keveset érnek az x86 licensz nélkül. Ha meg nem olvasztja be, akkor együtt kell azzal élni, hogy:
    A. Feltőkésítik, de kurvára. Ez további 5-10 milliárd dollár befektetést jelent.
    B. A továbbiakban se lesz gyára, nem kap rendes áron hitelt, és csak vegetál.
    Ugye Motorolánál ha a google szeretné fejleszteni, akkor ott van a C. lehetőség is, hogy beolvasztja, majd utána vagy saját tőkéből, vagy olcsó hitelből finanszírozza a fejlesztést.

    Tudom hogy ez apróságnak tűnik, de marhára nem az. Az AMD jelen pillanatban nagyon szegény. Hiába érnek sokat a szabadalmai, hiába tervez versenyképes GPGPU-t, hiába jó az APU designja - ezeket nem adhatja oda a dolgozóinak fizetésként, ezekből nem tud új irodaszéket, vagy akár gyárat, gyárakat venni - ami teljesen logikus lépés volna, 15% körüli piaci részesedésnél, mikor az intel kb 6 gyárában gyárt 22 nm-en. Egy gyár meg 5Mrd USD, ami egy MS, vagy Google kasszának nem igazán komoly tétel, de egy 2Mrd összértékű cég nem kaphat ennyi hitelt.
  • Vol Jin
    #10
    Mi a bonyolult abban, hogy kint hagyják a bejárat fölött az AMD feliratot? Mit nem értesz ezen? Miért jössz azzal, hogy mondjuk a motorola nem gyárthatna saját név alatt x86-os chipet? Írtam én ilyet? Nem. Hát akkor meg mit hadakozol a saját magad által kitalált fantazmagóriákkal, mintha más fejéből pattant volna ki?

    Egyébként az AMD nem gyárt x86 processzorokat, csak megtervezi. Azt a global fundries teszi vagy mi a fene a kiszervezett cégnek. De ha kevés lenne a kapacitás, megbízhatna bárki mást.

    Meg eleve az x86-tól függetlenül egy rakat szabadalma van az AMD-nek a félvezetőgyártással kapcsolatban, ami hasznára lehetne a motorolának.
  • Papichulo
    #9
    "Szóval van benne lehetőség - ahogy az MS-nek is - hisz amennyi konzolt elad, érdemes volna lassan gyártót vennie."

    Csak a GPU miatt? Mivel a Xenon CPU az PPC es azt gyarto GlobalFoundries-bol is kiszallt mar az AMD.

    Amugy az MS reszerol egy ilyen felvasarlas az hatalmas paradigmavaltas lenne, ahogy az Apple szamara is. Bar erdekes perspektivat vetitene elore mindketto, de nagyon kis eselyt adok neki.
  • Vol Jin
    #8
    Tök mindegy. Akkor helyettesítsd be a Pitypang Zrt-re, vagy amire akarod. A 2 hsz-re reagáltam, és arra, hogy tulajdonosváltásnál nem vesznek el az x86 jogok.
  • Komolytalan
    #7
    "Intel nem fogja megvenni, hiszen számára újat nem tud nyujtani a cég,"
    AMD A sorozatban van olyan IGP, amit az intel 10 éve nem bír összehozni. AMD-nek van GPGPU-ja mérnöki-tudományos számításokhoz, intel ebből se tud versenyképest gyártani.
    De ettől még áll az amit mondtál, hogy nem akarnak ők monopol helyzetbe kerülni.
  • Komolytalan
    #6
    Egyébként ez: "de a cégen keresztül birtokolhatja" se igaz. A motorola ettől még nem gyárthatna saját név alatt x86 kompatibilis processzorokat. Max gyárthatna bérben az AMD-nek, aztán meg megkaphatná úgy, hogy az AMD nem profitál belőle. Szóval van benne lehetőség - ahogy az MS-nek is - hisz amennyi konzolt elad, érdemes volna lassan gyártót vennie.
  • Komolytalan
    #5
    Ja, hát végül is igen - ha vállalja, hogy nem olvasztja be, és örök időkre pénzügyileg függetlenként meghagyja, max saját embert ültet az AMD élére - akkor elméleti síkon lehetséges a felvásárlás. Gyakorlatilag akkor se valószínű, mivel a részvények töredék van csak kisbefektetőknél, a nagybefektetőket meg nemigen győzné meg egy 3USD-s ár sem, 2USD-s árfolyam mellett.
  • Cat #4
    Google nem hardvergyártó, és nem akar semmit kezdeni a Motorolával sem. Legszívesebben bezárnák, csak a fontos mobilos szabadalmak miatt vették meg.

    Intel nem fogja megvenni, hiszen számára újat nem tud nyujtani a cég, a piacát meg akkor is megszerzi, ha az tönkremegy. Nem mellesleg kapásból egy kemény versenyhivatali vizsgálatot kap a nyakába a monopolközeli helyzete miatt, amit valószínűleg még akkor sem kerülhet el, ha semmit nem tesz, csak vár az AMD halálára.

    A Samsung viszont érdekesebb, szerintem nekik lenne ráció megvenni a céget; ők is chipgyártók, pénzük is van, de kérdéses, hogy egy haldokló PC-piacra érdemes e beszállniuk (kétlem).

    A Microsoftnak pénze is van, logikus lenne a hardverek felé fordulása (megvalósíthatná ugyanazt a szorosan integrált modellt, mint az Apple), de ezzel versenytársként lépne fel minden mostani partnerével szemben, ami már a Surfacenél is feszültségeket okozott. Utóbbi miatt necces a dolog.

    A Facebookot a bevételtermelési képesség és a mobilos lemaradás miatt támadják, mindkettőben gyenge az AMD, így ők is kilőve.

    Maradnak az arabok vagy egy feltörekvő kínai óriás, lásd Lenovo - IBM tranzakciót, vagy akár autóipari területről a Volvo megvételét. A távközlési cégeik amúgyis rengeteg területen jelen vannak, állami pénzeket költenek, így a költséghatékonyság évekig nem fontos, és keményen odatehetnék magukat az amerikai technológiai szektorba, a legújabb technológiákhoz jutva, kikerülve a mostani exportkorlátozásokat. Szerintem ezt viszont az amerikai állam akadályozná meg, mint ahogy pl. olajtársaságok eladását is blokkolják bizonyos országok vállalatai számára.
  • Vol Jin
    #3
    Csakhogy ez nem számít, ha nem az x86 jogokat adják el, hanem a komplett céget. Mondjuk, ha megveszi a google, akkor nem kerül semmi az x86-ból google birtokába, de a cégen keresztül birtokolhatja, ha kint hagyja az AMD táblát a bejárat felett.
  • Komolytalan
    #2
    AMD-t eladni nincs értelme. A cég legnagyobb értéke az x86 kereszt-licensz szerződés, ami ugyebár nekik van, meg Intelnek, és nem eladható.
  • Zoliz
    #1
    Istenem csak ne a Microsoft legyen, mert akkor elfelejthetjük az olcsó és jó AMD procikat!!! A Microsoft leirta magat mostanában a Windows 8-al és a méregdrága Surface-el.