107
A tabletek \"egy mind felett\"
  • Laza
    #67
    Hát Én nem érzem ezt a FASZA-ságot ... kb 1-2 óráig FASZA, aztán helló ... az okostelefonomat is egy napig nyomkodtam, eddig tartott a varázsa ... azóta meg inkább csak idegesít, mert lassabban lehet vele telefonálni, mint bármivel előtte, kezdve a hülye képenyőzáraktól a menükig az érintőképernyővel és sok minden egyébbel ... telefonálásra a régi E51-emet semmi sem éri utol :)
  • Laza
    #66
    OMG mekkora ökörség. Mert aztán tableten kucorogva filmet nézni annyira kényelmes ... filmet nem csak ezért nézek, hogy 'lássam', hanem hogy élvezzem is. ezért van 47"-os 3D TV-m ... tableten meg nézzen filmet az akinek elég egy kamerás release is :D
  • SötétBarom
    #65
    Az ilyen embereknek mindegy, úgyis vesznek mindent egyből.. Új iphone-t 3 havi fizetésért, meg ilyenek. Aki hülye..
  • bakkerman
    #64
    teljes mértékben rátapintottál a lényegre
  • shaddam
    #63
    Lássuk csak: Pár inchen maszatolok a moder combattal (ami mint minden gameloftos játék egy AAA cím elbaszott koppintása) vagy játszok AAA címmel nagygépen. Tabletra, telefonra, dragon fly, where is my perry és hasonló ügyességi/logikai játékok valók, nem fps, tps. Meg úgy bármi amiben sztori szokott lenni.

    Van telefonom,tabletom, pécém, ps3-am, csak tudom miről beszélek

    A topik meg zárható
  • k0trapali #62
    És manapság melyiken nincs?
    60-70ezerért kap az ember 720p-s tv-t 82est ami egy átlag panelban 1,5-2 méterről bőven elég rádugod a pendrájvot, rajta a film lefekszel az ágyba kényelmesen vagy beülsz a fotelba pokkorn azt lesed a bosszúállókat (csak mert már írták :D )
    Tábla meg 7colos a legtöbb meg legjobb árú azt azzal mi a picsát csinálsz? El sem tudom képzelni, hogy itthon azon hogy néznék filmet :D
    Mögé tegyek egy poharat vagy támasszam meg könyvekkel? wtf? guggoljak fölé?
    Voltam nem egyszer egy közösségi házban ahol van pc, mindenféle konzol, tábla is. iPad 2-t kipróbáltam 10 percig kötött le... angry birds hú dejó pötyögtem, hú de gyors az egész rendszer meg szép a kép azt csumi. Gyerünk a boxhoz, kinect on azt mehet a menet! ja + valami orion full hd tv az olcsóbbik fajtából. xbox+kinect+tv majdnem annyiba van mint az ipad 2.
    Nincs miről beszélni.
  • bakkerman
    #61
    nyílván amelyik tévén van usb bemenet ofkorsz
  • bakkerman
    #60
    és inkább basztatod a szemed egy pár inches kijelzőn,ami még egy vigjátéknak se adja vissza a látványát nemhogy egy bosszuállóknak...(mondtam egy példát csak). Akinek ez ok,hogy vegyen egy tabletet,az beteg. 150 ezerért KIKÚRT jó tévét kapsz,ha még mindig van pénzed,veszel egy 1 terrás külső vinyót,telebaszod 1080p-s filmekkel,és élvezed.
  • Moby
    #59
    Sőt, valójában azt látom, hogy főleg olyanok költenek ilyesmire, akinek amúgy száz más helye lenne, vagy megtakaríthatna, vagy bármi, de győz "FASZA" utáni vágy, és megvesz egy ilyen eszközt, ami a további fogyasztáson kívül másra nem nagyon jó.
  • Moby
    #58
    Ez sajnos nem igaz. Nekem nem aprópénz, nekem konkrétan nem kerül pénzbe.De ha fizetnem kellene érte, sem gond.
    És így sem fasza.
    Nem fasza. Semmiféle vágyat nem érzek a birtoklására. Mondjuk ez elég sok olyan eszközre is igaz, amit már a birtokomban van.
  • SötétBarom
    #57
    Ez anyagi kérdés alapvetően. Ha valaki úgy veszi, hogy neki az aprópénz, akkor lesz FASZA. Ha ez valakinek komoly anyagi döntés, vagy mittomén fél év mire összespórol 150 rongyot, akkor totál faszság és semmi értelme. Kinek mire fussa.. Millás öltönynek sincs értelme, ellenben FASZA.
  • Moby
    #56
    Dehogy alakult igazi igénnyé... Mostanra lett elfogadott széles körben, hogy nem elégít ki valódi igényt. Azaz mostanra nem érdekli a tömeget, hogy tonképp fogalma sincs mire veszi.
    Ez az, amire sötét barom azt monda: "FASZA". A "FASZA" igényét elégíti ki.
    Ám ha a "FASZA" faktor valamiért nem jön, akkor baj van, ugyanis akkor nincs miért megvenni.
    Másra ugyanis túlságosan nem jó, és/vagy nincs kizárólagossága.
  • SötétBarom
    #55
    Nem igazán értem miért jobb egy valahova kinyitva lebaszott notebook mint egy tv, de lehet én vagyok hülye.. Tabletes filmnézés meg eleve complete bullshit.
  • DanielT
    #54
    Semmit nem tartok a kezemben, notebook kinyitva az ágyon, vagy ölben, kész. Nem kell fogni, tartani, szerencsétlenkedni mint a tablettel.

    Tegnap este nálam volt egy iPad mini, a méret klassz, de megint semmi haszna nem volt, csak szenvedtem vele.
  • SötétBarom
    #53
    Örülj neki :DD
  • Moby
    #52
    Nem, ez nem igaz...
    Nagyon hamar fel tudnak bosszantani.
    Az első gánydroidos SGS2-m például falhozbasztam.
  • Moby
    #51
    Ettől sokkal jobb cuccoktól sem jövök már lázba. Tartom a kezemben, és nem történik semmi, pedig már én akarom, hogy valami legyen.
    Nagyon úgy tűnik, hogy nem én vagyok a célközönség
  • Büdös Bohóc
    #50
    amúgy kajak így gondoltam én is annak idején, mikor jött ez a fos ipad is, egy nem létező igényt akarnak valahogy eladni, felhypeolni, és tényleg így is van. Mostanában talán már igazi igénnyé alakul a dolog, de mivel 4.3-as telefonom van, ezért nem igényelem, hogy egy még nagyobb ugyanolyan tudású fostengerem legyen.
  • SötétBarom
    #49
    Az indok szerintem annyi, hogy FASZA. Tényleg. Amikor az embernek a kezében van érez egyfajta "hú ez fasza, kéne is" bizsergést.. Ez benne a geci, hogy 3 A4-es oldalt lehet érvelni ellene, mégis úgy tök jópofának tűnik, és mindenkinek kéne. Az nem mindegy, mennyiért.. :DD
  • Moby
    #48
    Ez az egész tablet divat annyira nem létező igényeket szolgál ki, hogy kizárólag valamilyen más termék alternatívájaként jelenik meg még azoknál is, akik amúgy vennének.
    Talán két napja elgondolkodtam, hogy veszek egy ipad minit, mer most ez megy. Aztán rájöttem, hogy egyetlen érvem sincs amellett sem, hogy minek van okostelefonom. Klozetbrúzer, mindig is az volt. Most lehetne egy másik. Aztán rájöttem arra is, hogy csak 1 vécém van, szóval idén sem találtam indokot, amivel be tudnék húzni egy tabletet
  • Büdös Bohóc
    #47
    jó majd ha lesz olyan házam/lakásom ahol el tudom normálisan rendezni a cuccot ott lehet lesz értelme a PC-ről is oda tolni.
  • SötétBarom
    #46
    Nincs konzolom, csak hdmi kábelem.
  • Büdös Bohóc
    #45
    - konzolt nem veszek, így nem játszom rajta
    - mint mondtam nem tévézek és csak azért, hogy néha megnézzek egy filmet nem akarnék annyit kiadni, mint amennyiért lehet venni ipadet. És azon gecijó a felbontás, a méret mg kb ok, szóval megnéznék szívesen azon is filmet.
  • SötétBarom
    #44
    Azt viszont megérdemli, hogy a kezedben tartsd másfél órát?
  • SötétBarom
    #43
    :DDDDD

    Értem. Moziba pedig a kurva gyengén látók járnak, ugye? Jézus.
    Valamilyen fájdalmas önigazolás van még a tarsolyban? :DSAD
  • SötétBarom
    #42
    Értem. Tehát normális képhatásért sok a 150 ezer, de egy tablet ugyan ennyiért király.

    Wait..

    "Másra úgyse jó."

    Jah. Játszani is mocsok rajta.. ÚÚÚTÁLOM :DD
  • Büdös Bohóc
    #41
    Én pl azért preferálnám ezt, mert tévét nem nézek, ha meg csak filmet, vagy gépről streamet akarok, azért nem fogok most kiadni 150 ezreket. Másra úgyse jó a tévé.
  • ReTeK
    #40
    Egy felhős klienst mint pl. az onLive akár tvbe vagy mobilba is be lehet építeni, onnantól kezdve meg elméletileg futhat rajta bármilyen op.rendszer vagy program. Irányításhoz bármi használható, persze jó szerver+net kell hozzá ez nem vitás, de a jövőben bármi lehet.

    onlive ipad
    android tableten



  • Narxis
    #39
    Azért mert úgy kényelmesebb. Nagy tévé csak a gyengén látóknak kell.
  • DanielT
    #38
    Mert a filmek 95%-a nem érdemli meg, hogy ekkora figyelmet szenteljek neki. :)
  • SötétBarom
    #37
    Mi a pék faszáért néznék filmet a kanapén a tableten, ha ott van a kurva nagy tévé, meg a kurva nagy hifi? Ha meg valaki olyan csöves, hogy nincs egy normális képernyő otthon, az úgyse vesz tabletet.
  • Narxis
    #36
    Kanapén filmnézésre? Sztem arra is jó.
  • SötétBarom
    #35
    Amióta vannak, azóta ezek a megoldások nekem is szimpatikusabbak, viszont jóval többe kerülnek, mint egy tab..
  • SötétBarom
    #34
    Ez csak a saját ökörséged :D
  • DanielT
    #33
    Ja és a játékokat illetően nálam szinte teljesen kiváltotta a telefonos játék a konzolt.
  • DanielT
    #32
    Nekem már a kanapén netezésre se jó, mert tartani kell. A coverek közül egyik se elég stabil. Arról nem beszélve, hogy a netezés nálam elképzelhetetlen kommentelés nélkül, arra meg totálisan alkalmatlan egy notebookkal összevetve.

    Okostelefon+könnyű notebook kő' és kész.
  • Büdös Bohóc
    #31
    +1, a tablet tartalomfogyasztásra van kitalálva, egy üzletember az e-maileken és a cikk olvasásokon kívül munkára másra nem tudja kihasználni így ezt.
  • SötétBarom
    #30
    Kb 3 hónapja buzerálja a csőrömet, hogy vegyek egy ipadet. Elmondom mire jó:

    -szarás közben tudok indexet olvasni
    -az ágyban lefekvés előtt, vagy ébredéskor tudok indexet olvasni
    -tudok rajta firkálni dolgokat
    -tudok a kanapén fekve netezni

    Ennyi. Erre van, erre kurva jó. Itthoni fizetéshez nyilván luxus, shit happens. Az hogy nem konkurencia semmilyen tablet a konzoloknak, az hótziher viszont.
  • Büdös Bohóc
    #29
    hülyeség amúgy az egész, ahogy lent írják. Van pár játék, ami igényli ezt, azonban sok nem. Raktam fel egy SNES emulátort, amin igazi kontrollok vannak, azonban mivel nem érzem az ujjaim alatt a gombokat, továbbá néha elbassza az érzékelést a képernyő, képtelenség vele játszani (első 3 pályát alig tudom a Super Mario Worldön átszenvedni, Mortal Kombatban az első ellenfél szarrá ver meg ilyenek...)
  • DanielT
    #28
    "tablet üzletembereknek jó"

    Tökéletesen alkalmatlan az üzleti életben, szinte bármire, azon kívül, hogy az 50 felettiek villanthatnak vele, hogy haladnak a korral.

    Most, hogy a Win8-as tabletekből lassan notebookot csinálnak, talán használhatóak lesznek produktivitásra is. Csak a tablet mivoltukat vesztik el, amire egyébként sem volt szüksége a gyártókon kívül kb senkinek.