107
A tabletek \"egy mind felett\"
  • virslyee
    #1
    Ps1 szintjén vannak a középkategóriás tabletek, játék szempontjából.
    Mi lesz itt 5-10 éven belül?
  • davidka003
    #2
    Nézz meg egy PS Vitát. Fele annyi, mint egy jó tablet.
  • virslyee
    #3
    Megnéztem... 70000ft, plusz játék hozzá 6-10ezer
    Nagyából azonos, egy tegra 3-as tabbal.
  • virslyee
    #4
    Bár nem az árak miatt gondoltam ezt, hanem mert az embereket bele fogják hajszolni a tabletekbe, te hogyan vélekedsz szerintem el fognak tűnni a konzolok....?
  • davidka003
    #5
    Konzolok lesznek, mert 200 centis TV-n mindig jobb játszani mint tableten.
  • Seth
    #6
    Magyarul már nem megy a címadás? :)
  • Narxis
    #7
    A tableteké a jövő.
  • virslyee
    #8
    De van hdmi a tableteken, ki lehet kötni a tv-re a játékokat.
    '5760*1080' felbontásba szoktam most pc-n játszani. GtX690-em van :)
    Most akarok venni egy tabot ami 42" Tv-re nyomja majd a játékokat.
    Tabletre már ma is rá lehet kötni ps3, xbox360 vagy Logitech f710 gamepadot!
    Ráadásul egyre több hd-s játék jön androidra...Talán nem véletlen.
  • ScarY MAN
    #9
    flame topic.

    gumi lesz belőle.
  • virslyee
    #10
    Miért?
    Esetleg ha írnál véleményt a tablet élményeidről?

  • k0trapali #11
    Tablet?

    Pro:
    - érintőképernyő az most menő
    - trendi cucc, menő
    - android, ios mert az menő

    Kontra:
    - hülye méret amihez biztos kell vinned egy táskát vagy min. egy nagy belsőzsebes kabát kell, hogy legyen rajtad amiben elfér (lol) > akkor inkább laptop, netbook. Otthonra meg minek? A nagytöbbség vett már laptopot, asztali gépet. Bőven elég.
    - zsebben nem fér el
    - olcsóbbakban nincs gps, giroszkóp
    - flash támogatás nuku (igen is sok weboldal használja még mindig!) (mókolva rá lehet varázsolni...)
    - kamerát csak dísznek teszik bele (2mp ??)
    ....stb.

    Az olcsóbb kategóriáról írok!!! Tudom, hogy a Nexus 345678, iPad 2345678 rohadt jó...

    Nem látom értelmüket. Némely olcsóbb okostelefon okosabb mint egy drágább tablet. 4 col fölött meg már simán jó filmet nézni rajta! Ha meg hosszabb távra mész a tábla is meg a teló is úgy is lemerül mert az akkut nem fejleszti egyik sem...

  • virslyee
    #12
    Magyarul túl hosszú, nem engedte :P
  • gosumofo
    #13
    a tablet impotensebb megoldás játékra mint a controller
    tehát piacvezető lesz, és kibaszott sok idióta fogja megvenni még magyarországon is mint az xboxot meg a wiit
    america hell yeah
  • virslyee
    #14
    Le vagy maradva pár hónapot.... tablet időb ez pár év... ezért sem reagálok komolyan írásodra!
    Ne haragudj.
  • Moby
    #15
    A tablet pc az mi?
    Konzol vagy console?
    A "The console game end" milyen nyelven van?
    Ha nem tudsz írni, minek nyitsz topikot?
  • k0trapali #16
    Alcatel One Touch T10 7”-es belépő tablet 120 euróért


    Na tessék! Ez meg minek? Netezni meg képeket nézegetni? Támasszam ki egy vázával ha filmet akarok nézni rajta vagy hajoljak fölé? Netezni ott az asztali pc, laptop amit rádugok a fullhdgigamegaled tvre ami 130 colos vagy a telóm ha úton vagyok... stb.
    Na jó abbahagytam

  • virslyee
    #17
    Véleményetekre vagyok kíváncsi, én a középosztályt képviselem aki 30 alatti az hogyan képzeli ezt? :)
  • The Protector
    #18
    Undorodom a képernyőtapicskolástól,egyszerűen rossznak tartom azt ha hozzá kell érnem a képernyőhöz játék közben.Itt most csak azokra gondolok amikor a joystick,meg a lövés meg ezek díszes kis ikonokkal jelölve vannak a képernyő sarkán.Angry Birds meg ilyenek teljesen jók tapizva.
  • High end PC #19
    király topik.
    kinek az álrege vagy?
  • grebber
    #20
    Nekem is van táblagépen és már elég ahhoz mértem egész szép játékok vannak rájuk.
    Azt biztos hogy mint játékplatform nem fenyegeti a mostani és a jövőbeli konzolokat.

  • tutituti
    #21
    nekem is van.
    arra jó hogy a régi emulátorokat netalántán egy psx emu-t felrakjon az ember rá.
    A kiadott játékok szépek de az irányítás elég rémes.
  • SzirmosSzisza
    #22
    Bárcsak rá lehetne kötni valahogy a TV-re a tableteket is, megoldódna a probléma.

    #21: Vannak eszközök amikkel nem annyira vészes
  • tigeroo
    #23
    a címből ítélve sztem tirexi
  • Büdös Bohóc
    #24
    Az Isten szerelmére, egyrészt egy magyar fórumon vagyunk, kurva nehéz lett volna magyarul megadni a címet? Ráadásul nem is tudsz normálisan angolul, akkor miért erőlteted? ...
  • n000rbi
    #25
    +1
  • DanielT
    #26
    Simán, vezeték nélkül meg van oldva.

  • bakkerman
    #27
    tablet üzletembereknek jó,vagy olyanoknak akik sokat vannak úton,nekik tökéletes,játékra felejtős,és az is lesz még 10 év múlva is. Játék szempontjából a konzolt-pc duót nem fogja megszorongatni a közeljövőben semmi. Főleg, úgy,hogy ezeknek a "csúcsszuper" tabletek árából vehet az ember konzolt(persze nem x360-at,hanem majda következőt,x360-at már nem érdemes venni),és még egy 80 centis lapos tv-n is kurvajó élményt ad. Én maradni fogok az arany középútnál,ami nálam azt jelenti,hogy van egy okostelefonom,meg egy gamer pc-m,jó monitorral/tv-vel.
  • DanielT
    #28
    "tablet üzletembereknek jó"

    Tökéletesen alkalmatlan az üzleti életben, szinte bármire, azon kívül, hogy az 50 felettiek villanthatnak vele, hogy haladnak a korral.

    Most, hogy a Win8-as tabletekből lassan notebookot csinálnak, talán használhatóak lesznek produktivitásra is. Csak a tablet mivoltukat vesztik el, amire egyébként sem volt szüksége a gyártókon kívül kb senkinek.
  • Büdös Bohóc
    #29
    hülyeség amúgy az egész, ahogy lent írják. Van pár játék, ami igényli ezt, azonban sok nem. Raktam fel egy SNES emulátort, amin igazi kontrollok vannak, azonban mivel nem érzem az ujjaim alatt a gombokat, továbbá néha elbassza az érzékelést a képernyő, képtelenség vele játszani (első 3 pályát alig tudom a Super Mario Worldön átszenvedni, Mortal Kombatban az első ellenfél szarrá ver meg ilyenek...)
  • SötétBarom
    #30
    Kb 3 hónapja buzerálja a csőrömet, hogy vegyek egy ipadet. Elmondom mire jó:

    -szarás közben tudok indexet olvasni
    -az ágyban lefekvés előtt, vagy ébredéskor tudok indexet olvasni
    -tudok rajta firkálni dolgokat
    -tudok a kanapén fekve netezni

    Ennyi. Erre van, erre kurva jó. Itthoni fizetéshez nyilván luxus, shit happens. Az hogy nem konkurencia semmilyen tablet a konzoloknak, az hótziher viszont.
  • Büdös Bohóc
    #31
    +1, a tablet tartalomfogyasztásra van kitalálva, egy üzletember az e-maileken és a cikk olvasásokon kívül munkára másra nem tudja kihasználni így ezt.
  • DanielT
    #32
    Nekem már a kanapén netezésre se jó, mert tartani kell. A coverek közül egyik se elég stabil. Arról nem beszélve, hogy a netezés nálam elképzelhetetlen kommentelés nélkül, arra meg totálisan alkalmatlan egy notebookkal összevetve.

    Okostelefon+könnyű notebook kő' és kész.
  • DanielT
    #33
    Ja és a játékokat illetően nálam szinte teljesen kiváltotta a telefonos játék a konzolt.
  • SötétBarom
    #34
    Ez csak a saját ökörséged :D
  • SötétBarom
    #35
    Amióta vannak, azóta ezek a megoldások nekem is szimpatikusabbak, viszont jóval többe kerülnek, mint egy tab..
  • Narxis
    #36
    Kanapén filmnézésre? Sztem arra is jó.
  • SötétBarom
    #37
    Mi a pék faszáért néznék filmet a kanapén a tableten, ha ott van a kurva nagy tévé, meg a kurva nagy hifi? Ha meg valaki olyan csöves, hogy nincs egy normális képernyő otthon, az úgyse vesz tabletet.
  • DanielT
    #38
    Mert a filmek 95%-a nem érdemli meg, hogy ekkora figyelmet szenteljek neki. :)
  • Narxis
    #39
    Azért mert úgy kényelmesebb. Nagy tévé csak a gyengén látóknak kell.
  • ReTeK
    #40
    Egy felhős klienst mint pl. az onLive akár tvbe vagy mobilba is be lehet építeni, onnantól kezdve meg elméletileg futhat rajta bármilyen op.rendszer vagy program. Irányításhoz bármi használható, persze jó szerver+net kell hozzá ez nem vitás, de a jövőben bármi lehet.

    onlive ipad
    android tableten