1412
sw7_640x282.jpg
  • akyyy
    #12
  • MerlinW
    #11
    Van már SW topik, szerintem ez felesleges.
  • FL Zoli
    #10
    Simba! Én vagyok az apád!

    egész napra betáraztam ilyenekből:)
  • FL Zoli
    #9
    Zavart érzek a Hakuna Matataban...
  • flashpointer
    #8
    jha, 5 és 6 akar lenni
  • Narxis
    #7
    Star Trek elcsépelt? OMG....fényévekre van az elcsépelttől.
  • Palinko
    #6
    eléggé meglepett azt hittem 6 filmtől nem lesz több
  • flashpointer
    #5
    olyan elcsépelt lesz mint a star trek meg a 007, már a hetedik részt sem néztem meg, hatodikat meg egyszer talán
  • Susarc
    #4
    jaja ez durván örömhír! Végre lesznek megint rohamosztagosok meg csillagrombolók+ Tie vadász vs X szárnyú csaták! nem ez a béna előzmény fos:D
  • Narxis
    #3
    Durvajó lesz szvsz, Star Wars jöhet minden mennyiségben.
  • tigeroo
    #2
    a thrawn trilógia végülis a 7-8-9 nem?

    amúgy van SW topik, elég aktív is szóval..
  • Susarc
    #1
    Az elmúlt húsz év legjelentősebb filmes üzletét kötötték meg Hollywoodban akkor, amikor a The Walt Disney Company 4,05 milliárd dollárért megvásárolta a Lucasfilm Ltd-t. Az új tulajdonos azonnal bejelentette, hogy elkészítik a Csillagok háborúja 7-et is.

    Előzmény
    Ewokmentes remake kellene a Jediből
    Jövőre jön két újabb Star Wars 3D
    Távozik George Lucas a Lucasfilm éléről
    (3) Kapcsolódó
    Jön a Star Wars-os Angry Birds
    Gyorstalpaló Star Wars-szüzeknek
    Egymilliárd dollárt kaszált az utolsó Batman
    Fogynak a júzerek a méregdrágán elkészült Star Wars játékból
    Mégsem James Cameron a bevételkirály
    Lucas nem akar gonosz birodalmat
    (6) Miközben az USA keleti partvidékének lakóit a Sandy nevű vihar foglalkoztatta, Hollywoodban a The Walt Disney Company bejelentette, hogy 4,05 milliárd dollárnyi készpénzért és részvényért cserébe megvették a Lucasfilm Ltd-t. A bejelentéssel egy időben azt is közölték a sajtóval, hogy 2015-ben a mozikba kerül a Csillagok háborúja-saga hetedik része is. A Lucasfilm tulajdonolja a Csillagok háborúja vizuális effektjei mellett számos egyéb film látványvilágán dolgozó Industrial Light and Magic nevű céget és a számítógépes játékokat gyártó LucasArts-ot is.

    Az üzlettel a Disney tulajdonába került az Indiana Jones-franchise, a Lucasfilm minden ajándéktárgy, flim, videó és audió joga, valamint a Lucasfilm Ltd, az Industrial Light and Magic és a Skywalker Sound, azok minden találmányával, technológiai újításával és védjegyével együtt.

    A felvásárlást követően Kathleen Kennedy, a Lucasfilm jelenlegi társelnöke marad a cég elnöke, de immáron egyedül ül majd az asztalfőn, kap viszont egy főnököt maga fölé Alan Horn, a Disney elnöke személyében. A vételár felét a Lucasfilm készpénzben kapja meg, a többi pénzt 40 millió Disney-részvénnyel fizeti ki a vevő. A Lucasfilm részvényeit kizárólagosan birtokló Lucas egyébként idén júniusban jelentette be, hogy távozik a cég éléről, és Kennedy-t jelölte ki utódjául.

    A Disney 1991 óta a Dow Jones Indexben is szerepel, de egyelőre nem tudni, hogy a piac hogyan reagál a felvásárlás hírére, hiszen a New York-i tőzsde a Sandy hurrikán támadása miatt éppen zárva tart.

    .

    George LucasNem Lucas rendezi az új Csillagok háborúját
    Kennedy lesz az új Csillagok háborúja-film executive producere is, azaz ő felügyeli majd a projektet az első tollvonástól kezdve. George Lucas, akinek az egész franchise létét köszönheti a filmvilág, kreatív konzultánsként vesz majd részt a munkálatokban. Lucas a nevét viselő Lucasfilm elnök-vezérigazgatójaként azt nyilatkozta a bejelentést követően, hogy eddig is az okozta neki a legnagyobb örömöt, ha láthatta, ahogy a Csillagok háborúja-saga az egyik generációtól a másikra öröklődik.

    „Eljött az idő, hogy átadjam a Csillagok háborúját a filmesek új generációjának. Mindig is azt vallottam, hogy a franchise jelentősége túlmutat rajtam, és hittem abban, hogy bőven túlél engem is. Mindenképpen szerettem volna megérni, hogy jó kezekben legyen a Csillagok háborúja, és erre Kathleen Kennedy személye és a Disney a garancia. A Disney olyan lehetőségeket nyit meg a Lucasfilm előtt, amiről eddig álmodni sem mertünk.\"

    A 2015-ben érkező 7. részt a 8. és a 9. követi majd, a két cég távlati terve padig az, hogy két-három évente újabb mozifilmekkel folytatódjon a történet. A Disney szerint a 2005-ben bemutatott A Sith-ek bosszúja óta elég idő telt el ahhoz, hogy új történeteket meséljenek el, amire szerintük igen nagy igény mutatkozik. Azt egyelőre nem tudni, hogy a hetedik epizód hol veszi fel a történet fonalát, bár logikusnak az tűnik, hogy a Jedi visszatér eseményei után játszódjon