88
  • M2 #88
    Legalább kompenzálsz. :-)
  • M2 #87
    Pont innen indultunk.
    Akinek nem az van, az sem szív.
    Sok évig nem szív.
    Egy Androidos addigra a hatodik telefonját adja el használtan, bagóért.
  • Papichulo
    #86
    "Dehogynem. Imádom, hogy olyan bazi nagy!"

    Vannak perverz emberek ;)

    En szemely szerint sohasem gondoltam volna, hogy a phablet koncepcio eletkepes...
  • Papichulo
    #85
    "Hát ezt benézted.
    www.index.hu/tech/2010/09/30/magyarorszag_koti_ossze_az_uzleti_vilagot/"

    Valoban, ezt el is felejtettem.
  • Papichulo
    #84
    "A foxkonnál gyártanak alkatrészt is."

    Mit?
  • caius marius
    #83
    "Bar azt azert mar nem nevezhetjuk telefonnak, ugye?"
    Dehogynem. Imádom, hogy olyan bazi nagy!
  • caius marius
    #82
    www.hvg.hu/vilag/20120924_verekedes_apple
    A foxkonnál gyártanak alkatrészt is.
  • caius marius
    #81
    "Leginkabb Japanban vagy Taiwanon. De ne gyere azzal, hogy a ROC is resze a PRC-nek!"
    Nem, nem része. MÉG nem... :-)
  • caius marius
    #80
    #72->#74
    Ráadásul nem is neked, hanem M2-nek
  • caius marius
    #79
    Hát ezt benézted.
    www.index.hu/tech/2010/09/30/magyarorszag_koti_ossze_az_uzleti_vilagot/

    Lehet, hogy inkább BB-t kellett volna vennünk... :(
    www.napi.hu/magyar_vallalatok/nincs_tobbe_magyar_blackberry_hatszaz_munkahely_vesz_el.531052.html

  • Papichulo
    #78
    "Azájfonosok között is mindenkinek ötöse van ugye? :-)"

    Termeszetesen nem. De szerinted mindenki egy annyira draga keszuleket vesz, mint egy SGS3?
  • Papichulo
    #77
    "Bár ha jól tudom a BB gyártat/gyártatott telefonokat itthon is."

    Az a Nokia volt...

    "Ha az alkatrészeket nem ott gyártják, akkor hol? "

    Leginkabb Japanban vagy Taiwanon. De ne gyere azzal, hogy a ROC is resze a PRC-nek!

    "Valamennyi azért biztos van. "

    Az tervezeshez? Szerintem semmi. A kinai R&D az emlitesre sem melto. Leginkabb a katonai fejleszteseik hozhatok fel negativ peldanak!

    " Én úgy gondolom, hogy nem kevés egyeztetés zajlik egy-egy készüléktípus gyártása előtt és alatt is. Feltételezem, nem csak lecsapják a terveket az asztalra, hogy "Ne csináld meg!"."

    Akkor most ez a te feladatod, hogy ezt forrasokkal ala is tamaszd! Amugy mit gondolsz,hogy zajlik ez?

    "Gondolom javították nem?"

    Shanghaiban vettem, MO-on eselyem sem volt, hogy szervizeltessem. Meg mindig itt van mellettem. Ha gondolod szivesen megmutatom ;)

    "A következő cél a Note 2 arra biztos kijön a minyon."

    OK. En nagyon sok sikert kivanok hozza. Komolyan. Bar azt azert mar nem nevezhetjuk telefonnak, ugye?
  • caius marius
    #76
    "Ahogy az osszes markas smartphone 99 szazalekat"
    Ezt majdnem mindenki tudja. :-)
    Bár ha jól tudom a BB gyártat/gyártatott telefonokat itthon is.

    Ha az alkatrészeket nem ott gyártják, akkor hol?

    "szerencsere a tervezeshez sincs Kinanak semmi koze"
    Valamennyi azért biztos van. Én úgy gondolom, hogy nem kevés egyeztetés zajlik egy-egy készüléktípus gyártása előtt és alatt is. Feltételezem, nem csak lecsapják a terveket az asztalra, hogy "Ne csináld meg!".

    "Az en Lenovo telefonom 2 honap utan ment tonkre... szerencsere csak 1000RMB volt."
    Gondolom javították nem? Azért még 30 ezret sem dobok ki szívesen a kukába 2 hónapra.

    "Majd ha a "Mignon" nem fog ra kijonni, akkor majd nezheted, hogy melyik alkalmazas nem fut nelkule"
    A következő cél a Note 2 arra biztos kijön a minyon. :-)
  • caius marius
    #75
    Mert ez nagyobb szebb és jobb. + mondjuk ehhez még hozzájön az itthoni mentalitás is. De ez egy hosszabb fejezet lenne.
  • caius marius
    #74
    Azájfonosok között is mindenkinek ötöse van ugye? :-)
  • M2 #73
    "Ezelőtt egy Htc dhd-m volt az is jó volt."

    Ha olyan nagyon jó volt, akkor miért csak volt?
  • M2 #72
    Nem is értem, a platform csúcs készülékén ez hogy lehet? :-)
    Ugye akkor mindenkinek az van?
  • Papichulo
    #71
    "Szinte minden apró porcikáját a kedves, gondos kínai gyerekmunkás kezecskék állítják össze."

    Ahogy az osszes markas smartphone 99 szazalekat...
    Bar az alkatreszeket nem ott gyartjak es a QA sem kinai szintu. Addig fogjak Kinaban osszeszerelni, ameddig ok a legolcsobbak... szerencsere a tervezeshez sincs Kinanak semmi koze ;)
    A Kinaban tervezett modellek az igazan szegyenteljesek. Az en Lenovo telefonom 2 honap utan ment tonkre... szerencsere csak 1000RMB volt.

    "SIII-om van. Eddig még nem kellett néznem, hogy mi fut rajta és mi nem..."

    Majd ha a "Mignon" nem fog ra kijonni, akkor majd nezheted, hogy melyik alkalmazas nem fut nelkule ;)
    Bar kivanom, hogy ne igy legyen es sokkal konzekvensebb legyen az androidos gyartok termektamgoatasa!
  • caius marius
    #70
    Az ájfon milyen telefon? Nem kínai?
    Szinte minden apró porcikáját a kedves, gondos kínai gyerekmunkás kezecskék állítják össze.
  • caius marius
    #69
    Ezelőtt egy Htc dhd-m volt az is jó volt. Nem nagyon fogott azon se ki semmi. Persze lehet az is, hogy béna voltam és nem sikerült valami olyantot leszednem ami szaggatta volna...
  • caius marius
    #68
    SIII-om van. Eddig még nem kellett néznem, hogy mi fut rajta és mi nem...
  • Ferrer
    #67
    + ugyanolyan szintre süllyedne le mint az Android a kínai "okostelefonokkal". Ugyanúgy meg akarna felelni mindenkinek, de senkinek se tudna. Így persze, hogy nem kellene senkinek.
  • skinnyman
    #66
    Szorul a hurok.
  • narumon
    #65
    Gondolom csak annyit értett ezalatt - amit már én is többször felvetettem, hogy az androidos telefon vonal az már tiszta PC világ. Folyamatosan nézni kell milyen hardver, mi min fut, hogyan stb. Nekem ez pl nagyon elriasztó, de tudom, hogy másnak meg pont ez az előny benne. Ezért jó, hogy mindenki azt választ amit akar. iOS-nél tudom, ha megveszek egy készüléket akkor 1-2 évig nem kell semmit sem néznem csak telepíteni ami tetszik, utána is csak arra kell figyelni, hogy melyik játék az amelyik esetleg nem menne már full sebességen rajta.
  • NEXUS6
    #64
    "Ez szintén egyszerűbb iOS-en, mert csak egy gyártó van és csak néhány fajta készülék, nem kell izgulnod, hogy nehogy szopóágas legyen pont a te telód."

    Hát bizony vannak árnyoldalai ennek a xemét kapitalizmusnak, ez a sok termék, meg reklám, meg televannak a boltok is. Szegény vásárló meg magára maradna, ha nem lenne néhány cég, mit néhány, EGY!, illetve "A cég"!, ami full meggoldást kínál. És lehet imádni, mint a pártot és Bástya elvtársat is.

    Bocs hülye poén volt.
    ;)
  • Papichulo
    #63
    "Van free app reklámokkal, free app belső fizetéssel és fizetős app."

    Meg persze van a teljesen ingyenes alkalmazas... mielott meg valaki azt mondana, hogy ez is egy plusz az androidnal :)
  • M2 #62
    Vicces de állandóan ez a forgatókönyv:
    - jön egy Android tulaj és beírja, hogy milyen jó a rendszer, mert meg tudja csinálni hogy ... de iOS-en ilyen nincs,
    - közöljük vele a tényt, hogy iOS-en ugyanaz van,
    - erre mi leszünk az elvakult, ... Apple imádók.

    Pedig csak annyiban vagyunk mások, hogy ismerjük mindkét rendszert (és használjuk + szeretjük is). :-)
  • M2 #61
    "ez megint csak +1 lehetoseg az alma termekeihez kepest. "

    Mitől is +1 lehetőség?
    Csak mert iOS esetében ugyanazok a lehetőségek, mint Androidon. Van free app reklámokkal, free app belső fizetéssel és fizetős app.
    Lehet választani a szabadságot is - pár kattintással. Ez szintén egyszerűbb iOS-en, mert csak egy gyártó van és csak néhány fajta készülék, nem kell izgulnod, hogy nehogy szopóágas legyen pont a te telód.
  • Papichulo
    #60
    " amin egyszer lett rendszer frissitve,"

    Mert nem jott ki ra ujabb FW. Szerintem azon meg mindig Gingerbread fut.

    "Tehat nem KELL fözött ROM okkal szorakozni,"
    "az android telenyomja a telefont reklammal,"
    " te az ingyen verzoit hasznaltad ahol idegesitettek a reklamok"
    stb...

    Te itt szelmalomharcot vivsz. Senki nem is allitott ilyeneket.

    "ha nem tetszik neki megvehetoi az appot reklam nelkul, ez megint csak +1 lehetoseg az alma termekeihez kepest. "

    Ez iOS-en ugyanigy mukodik. Miert allitod be ezt plusz lehetosegnek?
  • Papichulo
    #59
    "Segítek, mert látom nem használtál még Droidos rendszert"

    Pedig meg pont ebben a threadben is irtam, hogy eleg sokat :)

    "Más a pénz beszedési modell, ingyenes mondjuk egy játék, de néha reklámok vannak, ebből lesz bevétele a gyártónak, vagy mikrofizetési rendszer van a játékon belül, ami szintén bevétel."

    Mind iAD, mint IAP szeleskorben hasznalt iOS-en is... ugy latom inkabb te nem hasznaltal iOS-t ;)

    "Max. a fizetett tanulmányoktól! :)"

    Ez azert eleg gyenge erveles... foleg, mint irtam is, az olcso keszulekek vasarloi kevesbe fognak fizetni alkalmazasokert, mint a high-end termekek beszerzoi, legyen ez akar iOS, akar android. Mivel iPhone-bol nincs olcso modell, ezert ott kisebb szamban vannak a masodkezbol, olcson vasarlok.

    Angry Birds fizetos iOS-en es olvastam, hogy jobban hozott androidon, de ez a neten fellelheto informaciok alapjan inkabb kirivo esetnek tekintheto.
  • M2 #58
    Nem veszem trollkodásnak, mert én se hinném el:

    "Currently, developers in the below countries may register as Google Checkout merchants and sell paid applications:

    Argentina*
    Australia
    Austria
    Belgium
    Brazil
    Canada
    Czech Republic
    Denmark
    Finland
    France
    Germany
    Hong Kong
    India..."

    Google Play for Developers

    Persze megoldható ennek is a kikerülése.
  • muerte2
    #57
    Nagyon vicces, ahogy az andriod rendszer "nyilt" sagat egyesek egyenesen hatrany kent allitjak be.
    Itt jegyeznem meg, hogy tobbek kozott 2 evet nyuztam egy SGS-t, amin egyszer lett rendszer frissitve, az sem mert kikerulhetetlen volt, hanem mert ugy akartam. Azota gond nelkul es problema mentesen hasznaltam es most hasznalja asszony tovabb. Tehat nem KELL fözött ROM okkal szorakozni, csak ha valaki akar, mert androidon adott ra a lehetoseg. Az uj telefonom is Android ot futtat, elegedett vagyok vele, ha ugy latom, majd cserelek ROM ot, kernelt amilyenre akarom, mert megtehetem.
    A free app okra csak annyit mondanek, ha valaki ingyen akar valamit akkor el viseli azt a kis bannert allul a reklammal, ha nem tetszik neki megvehetoi az appot reklam nelkul, ez megint csak +1 lehetoseg az alma termekeihez kepest.
    Hiaba frocsognek nehanyan, hogy az android telenyomja a telefont reklammal, aztan beszelnek soher androidosokrol.. No de megkerdeznem, hogy ha te az ingyen verzoit hasznaltad ahol idegesitettek a reklamok, akkor ki is a soher baratom? :)
  • narumon
    #56
    "A google strategiaja az, hogy terjedjen a platformja, mert abbol van tobb bevetele. Ez nekunk jo, mert olcson lehet jo rendszereket kapni. Az apple strategiaja az, hogy draga maradjon, mert abbol van tobb bevetele es akkor marad az itunes nyereseges. Ez az atlag embernek nem jo, mert draga."

    Hagyjuk már ezt a drága dumát amikor ezerszer ki lett vesézve, hogy a konkurencia hasonló készüléke sem olcsóbb, esetleg egy bolhafasznyival. 150e forintnál 10e forint különbség azt nem nevezném drágának.

    "Innentol az a strategia amit a microsoft kovetett anno a windows-okkal, es most a google is kovet, az embereknek is jo."

    Ööööö ez most remélem vicc volt.

    "A google fo elonye az, hogy mindig megprobal olyan dologokbol megelni, amit az emberek is tamogatnak, igy nem csak profitja, de tarsadalmi tamogatottsaga is van, ami neha nagyobb gazdasagi es politikai erot jelent, mint a penz."

    Igen én is észrevettem, hogy sokan így látják a google-t, és ész nélkül adják meg neki MINDEN adatukat. Egyenesen vicc amikor a gmail TELEFONSZÁMOT kér, én mindig lerázom de múltkor döbbenten vettem észre, hogy egyik ismerőstől kérte, ő meg már pötyögte is befele. The Big Brother is watching you!
  • narumon
    #55
    "Lehetne olyan szájenszfiksön forgatókönyv is, hogy az iOs-t hasomló nyíltsággal látnák el, mint pl. az Androidot. És akkor talán a trend megfordulna"

    Ez miért lenne jó az applenek? Semmi érdeke sem fűződik hozzá. Logikusan gondolkodva néhány "trendkövető" emberen kívül pl senkit nem érdekel hogy mennyi androidos készüléket adnak el. Ez a cégeknek semmilyen mutatóját nem befolyásolja.
  • narumon
    #54
    "Mondjuk Androidos tabletbol sincs 1500 fele..sot...ex-has 20-30 talan (persze igy is netto baromsag az osszehasonlitas)"

    Szerintem csak 1-1 kínai oldalon találsz 30-40 félét, és ott a nagy márkák még nem is szerepelnek.
  • NEXUS6
    #53
    Nem trollkodni, meg kötözködni akarok, de ez szerintem nem így van, vagy csak én nem értettem mire gondolsz:

    "- Android, csak ingyenes verzió van kint, reklámokkal, ami többet hoz, mint az iOS reklámos verziója (teljes a kitöltési arány), de Magyarországról jelenleg fizetős app megjelentetési lehetőség nincs."

    A play-en ott van a free/light verzió mellett a komoly progiknak a reklámmentes fizetős pro verziója. Múltkor volt valami cikk, hogy nem tudom valami 5 magyar app-ot kiemelten raktak fel a strore-ra. Szal van akinek még is csak megéri nálunk is fejleszteni, szereintem ezek közül volt amelyik fizetős volt. Gondolom a Gúglinak nincs cocom-listája, hogy keleteuropai cégektől nem fogad el app-okat. Az ip-címek/url-ek, meg számlaszámok között meg nincs különbség, hogy kivel tartja a kapcsolatot, hova utalja a pénzt.
    A lokalizált ingyenes app-ok, meg folyamatosan nyomják magyar hirdetéseket is, szal ez is működik.
  • M2 #52
    Én fejlesztői szemmel sem nagyon tudom összehasonlítani a két rendszert, mert:

    - iOS, kapható a fizetős (reklám nélküli) és az ingyenes app, nagyjából ugyanannyit hoz mindkét verzió, de az iAd kevés országban (talán 6) tölti ki a helyet (és fizet), más országban a Google AdMob hirdetései futnak (furcsa egy helyzet :-) ),

    - Android, csak ingyenes verzió van kint, reklámokkal, ami többet hoz, mint az iOS reklámos verziója (teljes a kitöltési arány), de Magyarországról jelenleg fizetős app megjelentetési lehetőség nincs.

    Hosszabb távon talán az Android fog többet hozni, de ez még sok dologtól függhet.
  • kicsizoz
    #51
    Persze, lehet rossz példa volt, ha iOS-en is ingyenes a madaras, nem tudom, elbizonytalanodtam!
  • kicsizoz
    #50
    Segítek, mert látom nem használtál még Droidos rendszert:
    Androidon szinte minden ingyen van, tehát venném én, de minek, ha ingyen adják!?
    Ebből kifolyólag persze, hogy rossza a vásárlási hajlandóságom! :)

    Más a pénz beszedési modell, ingyenes mondjuk egy játék, de néha reklámok vannak, ebből lesz bevétele a gyártónak, vagy mikrofizetési rendszer van a játékon belül, ami szintén bevétel. Ezért értelmetlen összehasonlítani a két modellt!

    Vajon tudod, hogy a Angry Birds fejlesztője a fizetős iOS-es változattal, és az ingyenes Androidos változattal mennyit keres?
    2011-ben messze többet kaszált az ingyenes androidos platformon!
    Szóval nem kell félteni a fejlesztőket!
    Max. a fizetett tanulmányoktól! :)
  • sanyicks
    #49
    én is azt hittem régebben hogy androiddal custom romolni fogok(mert gépet szerelek, telepítek, játékot moddolok, programozok, stb), de valahogy nem érzem szükségét. Semmi probléma nincs az alappal (no persze nem is hátécsé meg sámsung telefonom van, így mentes a bugbiztonságirés custom hulladék UI-któl,), nem szaggat, nem lassul, nem fagy, megy (800 mhz-s 1 magos cpu van benne ;) ). úgyhogy nem is érzem szükségét hogy hekkelgessem. Egyedül a gyárilag feltelepített törölhetetlen (legalább is root nélkül) fáccsebúk bloatware app idegesít (az hogy ott van).