74
  • tomcsa4
    #34
    Minden Win8-as hírhez bemásolod a hülye szövegedet?
  • frensys
    #33
    ..letöltöttem kipróbáltam..kb. 2 órát szórakoztam vele, és azonnal töröltem is, ezt a káoszt ami ott van, valami katasztrófa..! Először is nem tűnik gyorsabbnak a 7-nél, talán a winyót kevesebbet dolgoztatja, de jóval kevesebb progi is van most fent rajta...szóval ez lehet hogy semmit nem jelent. Ellenben van olyan játék nem is egy, amit feltettem és érthetetlen módon elkezd szaggatni, ami 7-en soha nem volt! Néhány hasznos újítás van, cserébe pedig egy rakás szopás-kezdve a teljesen új érthetetlen kompatibilitási zűröktől és a start gomb kiszedésétől, az egeret jobbra/balra víve előjövő rejtett menükön át, a metros lószar erőltetéséig- ami kb. annyira illik egy asztali OS-re, mint egy segglyuk egy konyokre, meg emiatt ilyen skizofrén és atlathatatlan is az egész rendszer! Normálisan használnád az asztali cuccot pl. el akarsz indítani mondjuk ártatlanul egy videót a háttérben, erre a pofádba ugrik teljes képernyőn a metros rémálom, amiből esc-el se tudsz kilépni, és csak kapálódzol, hogy most mi a ...történt, és hogy jutsz vissza oda ahonnan jöttél! Az egesz OS intuítivitásáról sokat elmond, hogy informatikusként percekig kellett keresnem a kikapcsolás opciót, és sehol nem találtam...Szóval szerintem bukásra van ítélve a dolog, a vista-nal is nagyobbat fog hasalni, a win 7 szerintem összességében jóval jobb és használhatóbb rendszer! Pénzt biztos nem adnek a win 8-ért, de ha nekem fizetnenek sem használnám 1 napnál tovább, mert a maradék hajam is megőszülne!
  • tomcsa4
    #32
    Az a baj ezekkel a pár ismerőseiddel, hogy szart sem ér a tudásuk. Egy ilyen egyszerû OS-t, mint a Win8 nem tudnak hadználni? Attól hogy irodában ücsörögnek a gép előtt egész nap, még nem lesznek hozzáértők.

    A másik: nem kötelező használni a Win8-at. Senkit nem erőszakolnak rá. A Win8 fikázóknak ebből áll az életük?

    Ehhez az Os-hez kell egy pici ész. Elhiszem hogy sokaknak nincs és ami eltér az eddigiektől, az nem jó. Csak tudnám hogy az ilyen elavult emberek mi a fenéért járnak ide? Menjenek recept fórumokra a nagyikhoz.
  • Büdös Bohóc
    #31
    te mi a rákért trollkodsz be minden win8 cikkhez?
  • item
    #29
    Tegnap megvettem,teljesen jó, nekem tetszik,a felület szokható és egyáltalán nem rossz. Gyorsabb,mint a windows 7,pedig upgradeltem róla. Majd egyszer,ha lesz kedvem megnézem tiszta telepítéssel is.

    8369 Ft volt,nekem ennyit megért,mondjuk a win7Ult. is eredeti,szal ahhoz képest olcsó cucc.

    Minden programom fut rajta,egyedül 1db alkalmazásra írta,hogy nem kompatibilis ami az asus charger+ programja,a többi asusos komponens és feltelepített alkalmazás megfelelt a teszten. Mennek is,no problem.

  • gforce9
    #28
    "Egyetlen meglepő dolog van, hogy még nem láttam aktivált warez verziót."

    Akkor nézz körül jobban :) Van hozzá aktivátor.
  • Narxis
    #27
    Egyszerű a válasz. Nem arra tervezték. Az ilyen hibrid megoldások sose jók. Olyan mint azok a filmek amelyek minden korosztálynak meg akarnak felelni, a vége az lesz, hogy egyiknek se jó.

    A M$ piacra dobta a saját tabletjeit ezért felhasználja a desktopos erőfölényét a terjesztéshez. Ennyiről van szó. Tök mindegy, hogy mennyire lesz bukta, most egy szar Win 8 miatt a többség nem fog Linuxra vagy OS X-re váltani. 3 év múlva meg jön a Win 9, legkésőbb... mert olyat is olvastam, hogy hamarabb. Egyetlen meglepő dolog van, hogy még nem láttam aktivált warez verziót. Na most ha nem lehet warezolni akkor az érdekes lesz. Ez az egyetlen reménysugár a Linux számára, mert a világ egy jelentős része warez windows-t használ, de sztem azok is maradnak Win 7-en egy jó ideig.
  • Magiszter
    #26
    Meg is vásároltam a Win8 Pro-t még tegnap.
    Egyetlen szívfájdalmam van csupán: Aero hiánya. Miért fájt nekik benne hagyni? A Release Preview is tök jól futott Aero-val. Ez is ugyanúgy fut, csak nélküle. Nekem hiányzik. Win7-nél is első dolgom volt levenni a színt mindenhol hogy a legátlátszóbbak legyenek a szegélyek. Most meg.... Remélem hamar lesz hozzá valami sufni megoldás....
    Amúgy a rendszer gyors, stabil, keveset eszik. Fut rajta minden ami eddig futott. Metro is be van lakva, az aki meg a jobb oldalon keresi a start menüt csak szimplán tudatlan. Bal oldalt ahol eddig is volt most is ott van.
    Nekem egyszerűen jobban tetszik a rendszer. Igaz még nem próbáltam ki minden szokott programomat... Most hétvégén lesz a nagy teszt... De egyenlőre nem bánom azt a 8400 forintot :)
  • Laza
    #25
    És lol ... nem azért, informatikával foglalkozom, kb egész nap gép előtt/közelben vagyok, de mikor először feldobtam virtuális gép alá a nyócat, azt sem tudtam mi merre hány méter ........... aztán mikor a képernyő széléről kellett a 24"-os moncsimon húzogatni a szarokat, le is töröltem .... kb ált az egérrel a képenyő szélén csak nagy ritkán járok, most meg menjek oda, klikkelve húzzam az egeret? Ez az egérrel fogós és rángatós mitől lenne egyszerűbb egy sima klikknél? Laptopon, ahol néha a touchpad-ot használom el nem tudom képzelni ennek a kezelését.
  • Laza
    #24
    Attól mentsen meg az Ég ...... remélem sohasem következik be ez a baromság :)
    Persze, mikor szembe ülök a monitorral most, akkor majd a jövőben az asztal fölé akarok görnyedni, hogy lefelé nézzek ...
  • Thrawn
    #23
    Ja, jut eszembe: olyan ez a nyóc, mitha egyazon motort akarnánk szerelni robogóba, kamionba, csatahajóba.
  • Thrawn
    #22
    Köszönjük, Emese! Izé... István.
  • lolvagyok
    #21
    b+, ide mennyi ovis jár köpködni az értelmesebb, 8-at fikázó embereket. az ilyen birkáknak való 8-as.
  • broman191
    #20
    Részemről marad még hosszú ideig a Win7 az asztali gépemen, nem érdekel a meleg metro menü és a sok-sok hasonlóan hordozható eszközre tervezett okosság...ami asztali gépen finoman szólva nem az igazi. El kellett volna választani időben a PC-s és a hordozható, mobil kütyükre tervezett Win8 verziót, nem lett volna ez a szerencsétlenség a végeredmény...persze hordozható cuccukra biztosan kiváló.
  • dyra
    #19
    Ez a kockás felület egyformán rossz telefonra PC-re és tabletre is. Nekem nem kell ennyi információ a kezdőképernyőre. Nem is lesz ilyen eszközöm még ez a felület valahogy le nem takarítható ki nem kapcsolható.
  • acdc
    #18
    Hát én nem láttam semmi érdekeset,valami forgo kockát,hogy lehet úgy dolgozni meg ugrált az ablak biztos jó móka nem kell hozzá leinni magát az embernek
  • riser
    #17
    Meg mindig nem ertem, miert kell vallashaboruba szallni. Mindenkinek azt hasznalja amit megszokott, itt forumon folosleges, vitazni, hogy kie jobb, mert csak azt ered el, hogy lesz a topicban kismillio hsz, es minden marad a regiben. En pl 6 eve debiant hasznalaok, es nincs szuksegem compizos effektekre annak ellenere, hogy a gepem vinne. Egy teljesen alap icewm, nekem boven eleg. Tobbet adok a gyorsasagra es letisztultsagra, mint az ugralo ablakokra. (ettol fuggetlenul nem jelenti, hogy neked nem elonyos, es azt sem, hogy masnak ez eleg lenne.)
  • hurkaur
    #14
    szerinted az a 2 forintos csoves szarod kit erdekel? huzzal dolgozni es te is vehetsz vegre egy normalis gepet
  • Büdös Bohóc
    #13
  • WoodrowWilson
    #12
    Nem rossz, nem rossz, de nekem 286-os van itthon. Arra tudsz ilyen fasza pörgőkockás desktop videót nyomatni? Érdekelne. Ja, a legjobb az lenne, ha az egész egy virtuális gépen futna, amin XP van, és azon belül pedig egy linux.
    És ha még ezen a Half-Life 2 is futna!
    Na, várom a videót, mert már nagyon unom a Dost meg a Prince of Persiát.
  • Büdös Bohóc
    #11
    nem értem az ilyen linux fanokat, mindig ezzel jönnek, hogy elmegy egy gyenge gépen is... Hát egészségedre akkor! Nekem van vas alatta, ami viszi a 7-et, 8 most nem érdekel, DirectX-et meg nem hiszem, hogy bármikor is látnék Csubuntun, ami azért egy alap dolog annak, aki játszik is a gépen. Nem sok opengl-es port/játék van azért.
  • Büdös Bohóc
    #9
    attól, mert a fostos csubuntu elmegy egy ócska gépen én még nem fogok használni ilyet, főleg ha erős a gépem
  • Büdös Bohóc
    #7
    szintúgy így érzek

    akik meg azt mondják, hogy desktopba lehet váltani: és mi van azzal a tonnányi alkalmazással, amit ezek után csempés guiban fognak írni? Mert az bizony olyan módban fog feljönni, hiába váltok desktop módba...
  • Narxis
    #6


  • Ferrer
    #5
    Hagyjuk már ezt az 1 kattintás hülyeséget. Ha ki akarod kapcsolni, be akarsz állítani valamit, sőt, el akarsz indítani egy programot, ugyanúgy bele kell menni a Metróba.
  • Cef
    #4
    Az átlagjúzernek, aki csak odáig használja az oprendszert hogy elindít egy játékot annak biztos megfelel, de kikértem pár ismerősöm véleményét, akik a számítástechnikában dolgoznak, szerintük katasztrofálisan rossz és idegesítő megoldásokkal van tele. Kíváncsi vagyok más hozzáértőnek is ez-e a tapasztalata.
  • Vol Jin
    #3
    Mi lenne, ha a monitor sem a hhagyományos álló helyzetben lenne az asztalon, hanem mint egy füzet amibe írsz?
  • savoo
    #2
    Nem teljesen értem a problémázást, 1 kattintás és desktop nézeten van az ember. Kb. 1 hónapja használom az msdna verziót, és egyáltalán nem hiányzik a 7. Gyorsabb, okosabb, jobb.
  • Büdös Bohóc
    #1
    Érintőképernyőn teljesen ok, desktop környezetben egyszerűen megszokhatatlan. Nem értem miért kell erővel minden áron innoválni, nem volt jó a win7? Kellett volna pár extra fícsör meg biztonsági és kényelmi funkció és slusszpassz. Ok, átjárhatóság eszközök között, de azt lehetett volna úgy is, hogy teljesen kiherélni a csempés fostalicskát a desktop verzióról és mehetett volna tabletre és telefonra a maradék.