28
  • tomboy013
    #28
    Az kéne még!
  • tomboy013
    #26
    Tegnap pakoltam fel a laptopomra és valami brutál jó. Driverek terén semmi problémám nem volt, mindent automatikusan felismert és a legfrissebbet rakta fel úgy hogy észre sem vettem. A metro felület nagyon király bár ezt már WP-nél is nagyon szerettem. Gyors mint a mérgezett egér.
  • Vol Jin
    #25
    Céges környezetben a Windows miatt csak ezek fognak elterjedni. Otthoni területen sem lesz más a helyzet. Mit szeretne a felhasználó? Hogy a telefonjával legyen kompatibilis a tabletje, vagy az asztali géppel?

    Ne abból indulj ki, hogy most mi van. Az iOS egy MP4 lejátszó szoftvere, amiből csináltak egy telefont, majd a telefont felnagyították, és kivették belőle a telefon funkciót, és lett egy tabletszerű valami, ami ma a legsikeresebb. Mi a helyzet az androiddal? Egy linuxot lehülyítettek, hogy elbírja egy telefon, de raktak bele egy java modult, hogy azért programokat lehessen hozzá készíteni. Java programokat futtat. Mindkettő egy béna megoldás, nem egy koncepció, hanem egy tákolmány.

    Ezzel szemben mi a Win8? Egy koncepcióhoz tervezett megoldás. Egy számítógéphez való operációs rendszer, és nem egy szükségmegoldás. A jövőben egy win8 API-ra írt programot a forráskódból automatikusan áttudnak fordítani x86 és ARM processzorra is.

    Mind az iOS, mind az android csak egy kezdeti próbálkozás. Hiába tűnnek nagynak, óriásoknak, egy törpe piac királyai csak. A legtöbb embert egyáltalán nem érdekelték a tabletek, mert nekik elvárás, hogy ugyanazt kapják, mint az asztali gépen. Hát most megkapják. Tehát a piac csak most fog kialakulni. Ami eddig volt az lényegtelen.
  • hurkaur
    #24
    En is sikert josolok neki, de azert nem ennyire :)
  • lordsithlord
    #23
    Oké, kapásból mondom, ez az ürge, aki a tesztet csinálta, egy igazi vadbarom...

    NEM azt mutatta meg, hogyan kell a Windows 8-at kezelni, hanem azt, hogy hogyan kell a METRO felületet kezelni...

    A Windows 8-nak ez csak az egyik felülete, egyetlen kattintással át lehet menni a klasszikus asztal kinézetre.
  • Vol Jin
    #22
    Pár éven belül 50% feletti lesz a tabletpiacon a Win8-nak. Ezt most megmondom.
  • cateran
    #21
    Nos..nem probaltam ki, de elnezve ezt a videot kimeriti a gusztustalan szar fogalmat. Pont leszarom, hogy mennyivel kevesebbet fogyaszt meg egyeb szarsagok, EZ -szamomra- maga a tomeny rettenet.
  • hurkaur
    #20
    Ezt nem ertem, mihez fer hozza? WinRT alkalmazasok izolalva futnak, nem fernek hozza a fajlaidhoz, kiveve ha megengeded. Live accountodhoz ugyancsak nem fernek hozza, csak ha te erre igent nyomsz.
  • Laza
    #19
    "En csak azt mondom, hogy nehany winrt app kivalthatja az egyszerubb desktop alkalmazasokat, asztali kornyezetben"

    Remélhetőleg senki sem fog valódi adatokat megadni a Live és hasonló bejelentkezési metódusokhoz ... mert eddig a felhasználókról nem sok direkt adatot tudtak lenyúlni a programok (max a nevet, ha volt olyan botor vki, hogy megadta), most meg kb mindenhez hozzá fognak férni.
  • Laza
    #18
    Hehe, még a 11-et is alig használják a játékfejlesztők ...
  • hurkaur
    #17
    "Ha a gondolatmeneted igaz lenne, akkor XP-VISTA-W7 lett volna a váltás, de vistára nem váltottak, mert abszolúte nem volt meggyőző. Egyelőre úgy veszem észre a win8 sem túl meggyőző asztali fronton."
    A vista-t direkt nem emlitettem, mivel az csak egy felvezeto "bukas" volt a Windows 7 sikerehez.
    Talan a MS pozicionalta rosszkorra, illetve becsulte tul az atlagember gepenek teljesitmenyet, nem tudom. A lenyeg, hogy az akkori gepekre egyszeruen tul korai volt a valtas miatt. forras
    Emlekszem, hogy az akkori gepemen baromi rosszul futott, ellenben mikor 2 evre ra vettem ujat, ugyanolyan reszponziv volt, mint a 7. Tul van/volt misztifikalva, nem volt az olyan szar rendszer, am de kellett egy feketebarany.

    "Főként a net a lényeg, azt meg próbáld ki mondjuk egy 20-22"-os képernyőn fél órán keresztül. Elfáradsz."
    Ezzel nem ertem mire celzol, de egyetertek.
    Otthoni munka miatt nyilvan nem fogom egesznap tapicskolni a kijelzot, mert baromi faraszto lenne. En csak azt mondom, hogy nehany winrt app kivalthatja az egyszerubb desktop alkalmazasokat, asztali kornyezetben (sima nem touch monitorral, egerrel billentyuzettel).
  • Major
    #16
    Majd DirectX 12 rákényszeríti őket :)
  • Laza
    #15
    Kizártnak tartom, hogy asztali gépeknél valaha elterjedjen az érintőképernyős használat ... fél méterre van a kijelző tőlem, de eszembe nem jutna odanyúlni ... még hogy fel kelljen emelni a kezem az asztalról ... na ne! :D
  • Laza
    #14
    Most még nincs ... a Win7-nél sem volt megjelenéskor.
  • gforce9
    #13
    "Vistára azért nem váltottak a gamerek, mert nem voltak olyan játékok, hogy 'only on Vista' ... de Win7-re igen ........ " Tudtommal olyan sincs, hogy win8 only.... ez pont nem különbség. Pont emiatt nyugodtan maradhatnak 7-nél, nem szükséges 8-ra váltani.
  • Laza
    #12
    Vistára azért nem váltottak a gamerek, mert nem voltak olyan játékok, hogy 'only on Vista' ... de Win7-re igen ........
  • sanyicks
    #11
    azt mondják a háttér jó, tehát kevesebb memóriát eszik, kevesebbet recsegteti a vinyót, kevesebb cpu-t zabál a 8 (legalább is egy kíndózhoz képest).
    De az új UI hulladék, desktopra, vállalatra, sőt mobilra és a tabletre is. Miért?

    Mert annak idején amikor még rezisztív érintő kijelzők voltak, lehet jól jött volna egy normál ikonnál 4x nagyobb csempe, de manapság a kapacitív érintőkijelzőkkel egyáltalán nem nehézség egy normál méretű ikonra rábökni... Így a metro ui borzasztóan helypazarló, előnye meg már nincs.
  • gforce9
    #10
    Mi a gyorsabb és kényelmesebb? Egérell odakatt, ha kell egy app pár mm mozdulattal vagy felemelni a kezed előrehajolni és a képernyőt nyomkodni?
  • Major
    #9
    Ki tudsz tűzni appokat a képernyőd valamelyik szélére és az mellett folytathatod a munkát. Pl. Én a Metros Skype-ot szoktam kitűzni vagy a Live Messengert.
  • gforce9
    #8
    "Gamerek: szerintem rossz oldalarol kozelited meg a dolgot. A jatekos reteg valamelyest atlagfelhasznalokbol all, akik szeretnek jatszani is. Ha a rendszer nem hatraltatja oket ebben, a gyartok altal szepen lassan atszoknak, mint ahogy eddig is. (xp->windows7)"

    Ha a gondolatmeneted igaz lenne, akkor XP-VISTA-W7 lett volna a váltás, de vistára nem váltottak, mert abszolúte nem volt meggyőző. Egyelőre úgy veszem észre a win8 sem túl meggyőző asztali fronton.

    "MetroUI: a winrt alkalmazasok tablas koncepciora keszulnek, ez nem is kerdes. Ellenben szerintem nemely desktop alkalmazasra akar alternativat is jelentenek. Ilyen peldaul az idojaras, nevnap, tehat fokent a funkcioszegenyebb appok."

    Főként a net a lényeg, azt meg próbáld ki mondjuk egy 20-22"-os képernyőn fél órán keresztül. Elfáradsz.
  • hurkaur
    #7
    Vallalati: itt en se latok sok eselyt, szoval egyetertek.

    Gamerek: szerintem rossz oldalarol kozelited meg a dolgot. A jatekos reteg valamelyest atlagfelhasznalokbol all, akik szeretnek jatszani is. Ha a rendszer nem hatraltatja oket ebben, a gyartok altal szepen lassan atszoknak, mint ahogy eddig is. (xp->windows7)

    MetroUI: a winrt alkalmazasok tablas koncepciora keszulnek, ez nem is kerdes. Ellenben szerintem nemely desktop alkalmazasra akar alternativat is jelentenek. Ilyen peldaul az idojaras, nevnap, tehat fokent a funkcioszegenyebb appok.
    A start menu nekem szemelyszerint bejon, gyorsabb alkalmazasinditast tesz lehetove es rendezettebb, mint az elozo valtozata.

    TabletRT: Kerdes mennyire sikerul nekik desktopon elfogadtatni a win8-at. Ha osszejon, szerintem arukapcsolassal sikeresse tehetik.

    Tablet x86: Itt azon all vagy bukik a dolog, hogy sikerul-e olyan termeket kesziteniuk, ami kepes mindket celkozonseget maradektalanul kiszolgalnia.
    En ketelkedem ebben, de ha osszejon nekik, az osszekuszalja a piacot ujfent.

    Nekem tabletkent peldaul a surface bejon, tesztek utan talan be is szerzek egyet. Holott mekkes vagyok :)
  • Major
    #6
    OFF: A kivétel igenis gyengíti a szabályt!
  • mousee
    #5
    *új. Ez még nekem is fájt, sry, keveset aludtam :)
  • mousee
    #4
    Kiváncsi vagyok rá, hogy mit alkot a 8-as. Igazából nem látok sok esélyt rá, hogy bejöjjön, mert:

    - Túl hamar jött: Aki 7-est használ, az többnyire meg van vele elégedve. Elfogadott OS, pozitív róla a közvélemény. Nincs igazán hatalmas pozitívum a rendszerben, amivel az átlaguser nyerne vele, de legalább szokatlanul néz ki.

    - Vállalati szinten is úgy néz ki hogy bevált (7), szépen lassan mindenki elkezdte száműzni az XP-t, ami lassan tényleg kiöregszik, és a többszörösen kibővített támogatása is véget ér. A nagy céges környezeteket migrálni pedig nem kevés pénz, erő és hibaforrás, amíg lehet maradni fog a hetes.

    - Gamerek... akik játszanak a gépen, azoknak többnyire olyan vas van alatta, hogy pont rohadtul hidegen fogja hagyni, hogy kevesebbet eszik a gépéből a windóz. A steam (mint nem elhanyagolható "játékplatform" negatív win8 hozzáállása se segít sokat a helyzeten. Bár sanszos hogy dr. prof. phd. vér istvánoknak tuti ez fog a gépén futni, de hát ők ugye elhanyagolható réteg.

    - Metro/win8ui: Alapvetően táblás koncepció, és nagyon sokakat irritál, hogy nem tapicskolós környezetben is erőlteti az MS. Mondjuk érthető, táblára tervezték, plusz huszonakárhány év windows után ez most másképp néz ki, alap hogy a lusta user hisztizni fog miatta. Hülye user már a megváltozott háttérkép miatt is hisztis.

    - Tablet RT: Itt telített piacra érkezik, nem hiszem hogy komolyabbat tudna harapni. Alma fedi a felső (minivel már a közép) kategóriát, robotosból szintén van kicsioccsótól kezdve méregdrágáig minden. Majd kiderül, hogy az office, mint "killer app" mennyire lesz súly, vállalati környezetben még egészen el is terjedhet, ha ügyesen integrálódik a jelenlegi MS rendszerekbe.

    - Tablet x86: Szigorúan magánvélemény, de én azt veszem észre a környezetemben, hogy tabletet az vesz, akinek valami könnyű, mobil kütyü kell, levelezni, netezni, filmezni, zenét hallgatni, fórumozni, FB függni, jútúbozni. Ehhez nem kell x86 teljesítmény.
    Ez a koncepció akkor lehet befutó, amikor már több lesz a tablet, mint a sima asztali PC, és elkezdik a komolyabb szoftokat is tapizósra optimalizálni. De az még odébb van. Persze előny, ha addig összeszed az MS tapasztalatokat ezügyben, de ezek a táblák tuti hogy rohadt drágák lesznek, és nagyon vékony réteg fogja őket használni.

    Amiből az MS szép számokat fog tudni felmutatni az az OEM értékesített Win8-ak lesznek, esetleg idővel a táblákon talán tud egy minimálisat kiharapni, de erre sincs túl nagy sansz. Mind az ios, mind pedig a droid akkora súllyal van jelen, hogy az valami félelmetes. Lásd win phone. Jó rendszer, szép, használható, de valahogy a windows név miatt óckodnak tőle az emberek. Aki ahol csak tudja, kerüli a windows-t, az elmúlt húsz évben ha bármi gond volt a gépünkkel, akkor alap hogy a windowst szidtuk, elterjedt hogy szarawindóz. Ebből látszik, hogy az MS mindig csak a monopóliumával tudott tarolni, amint úly helyre kerül, rögtön bajban van (lásd ugye megcsúszott a zune-al is anno). Természetesen van a kivételt erősítő szabály, ami pedig ugye az xbox volt :)
  • coolbboy83
    #3
    Sokaknak nemgyerebe.... de annyira biztos nem lesz rossz.... mondjuk nekem sem kell az tuti...
  • hurkaur
    #2
    de
  • cstommy
    #1
    Táblagépre alkalmas lesz de PC-re NEM!