35
A lábtyű utcai megfelelői
  • GerY5
    #1
    Sziasztok!

    Ma leltem ezekre, miközben futócipőt kerestem a neten:







    A képekre kattintva megtekinthető az összes többi modelljük is. Az importőr facebook lapja alapján kapható lesz idehaza is a fightwear oldalán, de a Mountex túrabolt lapján is megtalálható pár modell.

    Elég húzós áruk van, de érdekelnének tapasztalatok, vélemények, már ha valakinek van ilyenje. Milyen a használata? Érdemes rá áldozni? Mennyit bír ezért a pénzért? Hogy bírja a mindennapos kiképzést?
  • Alexease
    #2
    Erdekes otlet, de ez szerintem akkor lenne igazan hatekony/kenyelmes/hasznalhato, ha egyedileg labra keszitenek.
    De amugy, akinek passzol, annak bizos jo.

    Nem probaltam, engem ezzel valszeg kinozni lehetne;) Mar azt a papucsot sem birtam soha, aminel 1 vekony akarmi van a labujj kozott;)
  • Attila8805
    #3
    Ilyen van a Filának is.
  • kifli
    #4
    szerintem annyira nem praktikus pl a téli cipőjük, futócipőnek jó lehet. Nagyobb felületen tud szellőzni, ráadásul pont jó helyen :)
  • Tikal #5
    Szerintem futni ne ilyet vegyél... turázni jo lehet de futni??? ennek szerintem semmi rugalmassága, elnyelő ereje nincs. Persze ha erdőben futsz és nem betonon akkor jó lehet.
  • Loál János #6
    Bár nem használtam/használom olyan sokat, de azért leírom a tapasztalataimat.
    3-4 éve vettem a Mountexben, akciózva 10k körül, ha jól emlékszem. Most igencsak elszálltak árban. :-O


    Alexeasenek igaza van, az egyedi gyártás lenne a legjobb, nekem a kislábujjam nem igazán tölti ki a cipőben kialakított helyét, nem olyan szabályos a lábam, mint a cipő. :-)
    Ellenben így is baromi jó a cucc. Felvéve eleve ad egy hihetetlen dinamikaérzést, úgy érzem, hogy képes vagyok felszaladni egy hegyre. A valóság persze nem ennyire pozitív. -.-
    Nem véletlenül írják, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a lábakat, nagyon be tud durranni tőle az összes létező lábizom.
    Ugyebár nagyon vékony a talpa, a kavicsokkal vigyázni kell, vagy gumitéglán, vagy homokos talajon célszerű futni benne. Ha gyengébb a bokád/térded, akkor én nem ajánlanám a betont, lévén nem egy ütésnyelő légtalp van alattad, hanem szinte mezítláb futsz. Szerintem terepbarangolásra a legideálisabb, pl. erdőkben, lankás, dombos helyeken, ahol nem feltétlenül kell futni, csak ha jól esik.
  • Büdös Bohóc
    #7
    Van annyira vastag, hogy érdemes túrázásra? Ott nem melegszik ki az ember, nem lenne nagy kedvem felfázni. Bár ok, 30 fokokban tuti nem fázik fel a ZENBER.
  • Loál János #8
    Passz, hidegben sosem volt még rajtam, de HA ÉNENGEMET KÉRDEZEL, akkor kipróbálod egyszer, ha éppen nincs -10°C.
  • Loál János #9
    Ja, az sem árt, ha szabvány méretű a lábad, nekem hajszálra 40-es (25cm), ezért hosszúságban teljesen tökéletes.
    A belebújás nem egyszerű, viszont annyira rajta van a lábamon, hogy fú.
  • GerY5
    #10
    Köszi a leírtakat, hasonló gondolataim voltak róla, ezekkel csak megerősítettél. :)

    Kifli: A téli cipőket én is kétkedve nézegettem, én tuti felfáznék bennük. Bár mintha olyasmit írna, hogy valamiféle thermo anyagból van a felső rész.
  • Tikal #11
    az alsó résznek kellene thermo anyagbol lenni, nem? :)
  • GerY5
    #12
    Gondolom az egész abból van, aztán utólag van ráragasztva, vagy vulkanizálva, vagy egyéb módon rögzítve a talp.
    Ezen a videón egy srác ilyenben mászkál olvadozó hóban.

  • Probatbicol
    #13
    Bocs mindenkitől, de nekem azonnal ez jutott eszembe :)) :



  • Lacee86
    #14
    Ronda, giccses, és használhatatlan. Elsőre ezek jutottak róla eszembe...
    A lábtyűnek megvan a maga értelme és funkciója, de ennek nem látok semmit.
  • GerY5
    #15
    Erre emlékszem...

    #14 :
    Nem vagyunk egyformák... Hál'Istennek! :)
  • Zsoltee_a_bator
    #16
    Vekony talp, fuggetlenul mozgathato labujjak a mezitlabas erzetert. A mezitlab gyaloglas es futas minden elonyevel, anelkul, hogy szetmenne a lab.
  • Zsoltee_a_bator
    #17
    Telen, fagyban szerintem felejtos, nincs rajtad zokni es a talpa nagyon vekony. Hiaba van felul akarmilyen thermo, atut a hideg alulrol.
  • Zsoltee_a_bator
    #18
    Szerintem nem tul idealis betonon futni - barmilyen cipoben. De tul nagy kulonbseg nincsen betonon sem hagyomanyos futocipovel szemben. Teljesen mas a mozgas mezitlab, mint normal cipoben. A lepesek hossza lerovidul es a terheles nagy reszet a sarok helyett a labfej elulso resze / a vadli nyeli el. Persze kell idot adni az izmoknak alkalmazkodni.

    Van ismerosom akit eltiltott az orvos a futastol a terde allapota miatt. Kis kutakodas utan erre / feelmax cipore valtott, azota is fut es tunetmentes. Akinek problemaja van a terdevel, egy probat mindenkepp megerhet.
  • PrasCo
    #19
    Nálunk egy finn srác ebben birkózott edzőtáborban, ott láttam először ilyent. Szabadtéren voltunk, tömve ágakkal, tehát gondolom, javította a lába komfortérzetét azért, de a lehető legközelebb is vitte a mezítlábhoz.

    Nem mondanám tehát élből hülyeségnek ezt, egyszerűen tény, hogy nincs mindenkinek szüksége ilyesmire.
    De hát okostelefonra sincs, ugye, mégis...
  • Lacee86
    #20
    Én alapból utálok mezítláb lenni. :D
  • PYLLANGO
    #21

    Mert biztos te vagy a Jeti. :)
    Tetszik vagy nem, az ember pedig mezítláb születik.
    #14 És ha te utálsz így lenni, akkor, először is szemüveg kell…. ;)mert ha szerinted a lábtyűnek van értelme és funkciója, de ennek nincs, ott valami gond lehet.
    Nézegesd, csak tovább a cipellőt hátha látsz benne egy kis funkciót, ha már annyi ”értelmetlen” figura is dolgozott azon hogy létrehozzanak valami földhözragadt dolgot.
    Nekem első látásra ez jutott eszembe… Bocsi… :D
    http://www.youtube.com/watch?v=JLfD862v6BE
    Egyébként pedig szerintem tuti lesz egy ilyenem, még ha ronda is, mert ennél több értelme és funkciója nem sok lábügyi alkalmatosságnak van, ha futkározni vagy egyéb szeretnél.
    PILLOGTAM:)
  • PYLLANGO
    #22
  • Tikal #23
    Nem az, de a legtöbb embernek nincs máshol lehetősége futni... nincs mindenhol margitszigeti futopálya. ez a cipő max terepen jó futni, sehol máshol.
  • Loál János #24
    Ezt a Kuusaa modellt már láttam valahol, de nem tudtam, hogy miféle, köszi a linket.
  • Zero 7th
    #25
    Próbáltad is, vagy csak elképzeled?
  • Tikal #26
    Futottál már mezitláb betonon? Próbáld ki. Nem túl jó...
  • Zero 7th
    #27
    Szóval csak elképzelted?
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Baszki, a lovakat sem véletlenül patkolják meg... :D
  • Tikal #29
    Nem, veled ellentétben én már próbáltam :D
  • Tikal #30
    Mielőtt nekiállnál okoskodni, olvasd el a 6-os hozzászólást, ott is leírták mi a gond... nem betonon futásra való, ezt józan ésszel be lehet látni, még csak ki sem kell próbálnod.
  • GerY5
    #31
    Amellett, hogy nem feltétlen egészséges a fellépő erőhatások miatt, szerintem csak megszokás kérdése.

    Viszont arra gondoltam, hogy kerékpárra vagy ezdőtermi futópadra teljesen jó lenne, de akár vezetéshez is el tudnám képzelni, főleg a félmagas szárú "téli" modellt. Bakancsban szinte nem is érezni a pedálokat, meg túlméretes is a talpa. Ez meg már-már olyan, mint a versenyzők vékony "cipője", csak éppen utcára is jó. :)
  • Tikal #32
    biztos elviselhetőbbé válik pár hónap után, de betonon sehogy nem jó futni sajnos... az emberi lábat nem erre tervezték :)

    vezetni jó lehet, meg csak ugy jonni menni is
  • fiki
    #33
    Több mint 3 éve van nekem is, főleg nyár elejétől őszig használom és nagyon jó. Persze nem betonon, bár ha nem futsz akkor betonon sincs gond...
  • GerY5
    #34


    Remélhetőleg mire beköszönt a tavasz, én is be tudok ruházni egyre. :)
    Bár a téli verziót már most is elfogadnám...
  • Loál János #35
    2008. novemberben vettem 10.990-ért, 17.990-ről volt leárazva.