7
  • zola2000
    #7
    úgy értem így hogy keresek 100ezret ha azt növelik 10%al ugyanolyan boldog vagyok mint aki 300ezret keres, és azt, illetve akik 500ezer forintnak megfelelő pénzt keresnek és azt csökkentik pár százalékkal ugyanolyan elkeseredetten vonulnak utcára mint akiknek az 50ezer forintos pénzéből vonnak el.
  • zola2000
    #6
    Szerintem egy bizonyos szint felett "semmi".
  • zola2000
    #5
    "jobban élnek mint mi"

    ha belegondolok az sem olyan nagy dolog...
  • Narxis
    #4
    A pénz minden.
  • Tetsuo
    #3
    Hahaha. A penz nem minden. Mar igy is megesznek mindent ami mozog; Egyszeruen nincs annyi jo minosegu kaja, hogy ugy eljenek mint egy atlagos Kelet-europai.
    A 40 millios megapoliszok kozepen pedig csak almodnak jo levegorol es szep kertekrol.
    Termeszetesen ott az ollo is nagyobb. Nagyobb a kulonbseg szegeny es gazdag kozott.
    A minimalbert pedig nem kapja meg mindeni.
  • Andr0
    #2
    azt nézd, hogy mennyivel nőttek a bérek... évi átlag 15%... a kínai infláció kb 2%... na nézzünk a magyar oldalt: Évi átlag 2%-al nőnek a bérek és 6% az infláció.

    1-2 év és jobban élnek a kínaiak mint mi (Reál értéken)
  • zola2000
    #1
    Kínában 51ezer forint a minimálbér? Ha úgy értik, hogy ezt az összeget kézbe kapják, és hozzávesszük hogy ott olcsóbb az élet, akkor lehet hogy jobban kijön egy kínai minimálbéres 51ezerből, mint egy magyar a 94ezerből, amiből 62ezret kap kézbe.

    (persze - nyugdíj, -egészségbiztosítás -ezért talán nem heti 40 órát dolgoznak)