92
  • Vol Jin
    #52
    "látom te még hiszel a mesékben :) Sajnos tanultam valamennyit ismerem(és unom) ezt a mesét is amit leírtál, és a többi hasonlót, de nem ez a lényeg.
    A közgazdaságtan áltudomány, igazából az ordas nagy mutyik elfedésére kitalált bullshithalmaz az egyszerű emberek hülyítésére agymosására, a politika testvér áltudománya. Amúgy elég egyszerű dolog, ha a mese részt leszedjük belőle ;)"

    Nulla tudásodra alapozva magabiztosnak lenni, és a másikat hülyének nézni vicces.
  • Vol Jin
    #51
    A kártyás vásárlás az nem utalás. Örülj neki, hogy nem jelenik meg azonnal, hanem csak terhelnek, mert azt vissza lehet csinálni egy készpénzfelvétellel szemben. Így módodban áll kivizsgálást kérni. Dombornyomottnál ugye aláírni kell. Ha mondjuk te Kovács József vagy, és valaki aláírta, hogy Miki Egér, akkor vissza is kapod a pénzt. Neked ezzel mi a bajod?

    Meg eleve az utalás meg a vásárkás két különböző tevékenység. Az utalás az, hogy elküldöd másnak a pénzt, és ha az másik banjban van, akkor a giro központba elküldi a bankod, hogy te kinek akarod küldeni a pénzt, ezt nálad levonják, a giro meg elküldi a másik bankjának, hogy nála meg adják hozzá az egyenleghez. Persze ez nem egyesével megy, hanem kötegelve az összes utalás a bankból egyszerre. Na de ennek díja van, neked költség.

    A vásárlás meg pont nem így működik. Az neked egy buznyákba sem kerül. Nem is értem, hogy neked miért probléma ez, hogy nem neked költség. Most nem szeretném kifejteni a technikai menetét, de több a szereplő.
  • Vol Jin
    #50
    "Nem ez a lényeges különbség a kp. és az elektronikus pénz között, hanem az, hogy a kp. útját nem látják, és két fél közé nem ékelődik be a bank tranzakciós díjért. Hát ezért szeretnék elsősorban kivonni a forgalomból."

    A fű zöld állításomat nem negálja a triviális az ég kék állításod.
    Amit az elektronikus és a fizikai pénzről mondtam, az továbbra is igaz. Még akkor is, ha te abban kételkedsz, mint a sok konteós. Megnéztek egy konteós baromságot a youtube-on és szakértőnek érzitek magatokat.
  • Inquisitor
    #49
    "Fogsz egy műanyag lapot, ás ráragasztasz egy VHS-kazettából szalagot, és kész. Az ATM megeszi, mert nem a kártyát nézi, hanem a mágnescsíkon az információt."

    Szerintem ez így ebben a formában már a 90-es évek közepe óta nem működik, azért volt azóta pár technikai újítás. :)

    Ellenben idehaza a KP és kártáys fizetés nem csak azért nincs egálban, mert utóbbiért pofátlan felárat kér a bank, hanem azért is mert nálunk nem rég, még 3-4 munkanap volt, mire boltosnál a pénz megjelent ...
    Biztos tudjátok nagy újítás most a 24 órán belül jóváírt utalás, ami azért még nem mindenhol megy!
    (Van ahol 10-15 éve már kb. azonnali jóváírás volt, de hát ebbe az országba jó ez így is.)
  • Inquisitor
    #48
    Azért egy kicsit tisztítsuk a képet:
    1. Sima bankkártyákkal szemben hihetetlen sok bűncselekményt követnek el Magyarországon, de itt sem szokás beszélni ezekről, egy bő éve pl. Érd környéki multiknál vagy közelükben klónozta valaki a kártyákat nagyüzemben. És szerintetek az olyan biztonságos?
    2. A PayPass-al pont az a baj, hogy odateszed és megy is. Egy NFC chipes értelmes megoldásnál (pl. telefon) egy részt simán annyit rátöltesz, amennyit költeni akarsz, másrészt azért egy okézás a telefonon nem sokkal hosszabbítja meg a fizetést. Viszont kérdésessé teszi a lent linkelt NFC-s lopás létjogosultságát.

    Minden esetre Bécsben a kaja és kóla automaták mennek fémpénzzel, SMS-el és NFC-vel.
    Ellenben PayPass-t nem láttam sehol.
  • gforce9
    #47
    Neked mi a bajod?
  • sanyicks
    #46
    látom te még hiszel a mesékben :) Sajnos tanultam valamennyit ismerem(és unom) ezt a mesét is amit leírtál, és a többi hasonlót, de nem ez a lényeg.
    A közgazdaságtan áltudomány, igazából az ordas nagy mutyik elfedésére kitalált bullshithalmaz az egyszerű emberek hülyítésére agymosására, a politika testvér áltudománya. Amúgy elég egyszerű dolog, ha a mese részt leszedjük belőle ;)
  • Büdös Bohóc
    #45
    ja igen aztán azt megnéztem, thx
  • paraszgyerek
    #44
    Nem egészen.
    A Paypass-es kártya ugyanazt tudja mint egy normál bankkártya.
    Van rajta "lehúzós, de én inkább úgy mondanám "behelyezős" csip, "lehúzós az inkább a szalag volt ami már sehol nincs.
    Az 5k feletti összegeket csak a szokott módon lehet fizetni, az alatt egy opció a Paypass, legalábbis az én olvasatomban.

    További infók:
    https://www.otpbank.hu/paypass/hu/GyakoriKerdesek#01

  • Büdös Bohóc
    #43
    ja majd pont azért nincs nálad terminál meg átutalási lehetőség, mert nem bízol meg senkiben :DDDD hagyjuk már, pont a te fajtád cigánykodik, mert feketén tolja le a zsebébe a pénzt és így legalább nem lehet visszakövetni a tranzakciókról, hogy mennyi is volt a bevétel :D Legalább mondanád az igazat, vagy maradnál csöndben, de meséket nem kell kitalálni ide
  • Büdös Bohóc
    #42
    kurvajó, akkor ahol csak OTP-s terminál van ott nem tudok majd fizetni a saját kártyámmal, ha az nem ilyen...
  • gforce9
    #41
    Nekem nincs bankszámlám nem is lesz, kártyám így mégkevésbé. A szerviz vállakozásomnak uyge van, mert törvényileg kötelező, de ha nem lenne kötelező akkor nem is biztos hogy megérné fenntartani, az a néhány ügyfél akit kp-ban nem hajlandó fizetni, csak utalásra, azok amúgyis csak cigánykodnak mindenen, nem kár értük :) Nagyonsok embernek csak muszájból van, mert csak arra használják, hogy havi 1x levegyék a fizetést. Ez sokaknál elvi ügy, hogy az ő munkabérét arra költi, amire akarja és ehhez senkinek az égvilágon semmi köze. Én bankot biztosan nem fogok eltartani, mert nem csinálnak semmit, csak ártanak.
  • ManoNegra
    #40
    Nem ez a lényeges különbség a kp. és az elektronikus pénz között, hanem az, hogy a kp. útját nem látják, és két fél közé nem ékelődik be a bank tranzakciós díjért. Hát ezért szeretnék elsősorban kivonni a forgalomból.
  • Palinko
    #39
    valami 100 dollárért már van gép mutatták múltkor.
  • Vol Jin
    #38
    "Nyugaton nem a biciglilopás meg a betörés megy hanem a kártyacsalás (drog)
    Ismerösnek eltünt elég sok lové erre kiderült,hogy amerikai bankautomatában vették le.Csak egy szépséghibája van a dolognak soha nem járt amerikában.Benzinkuton lemásolták egy 5000 forintos másolóval majd a másolt kártyát elpostázták usába ennyi.Azt nem tudom,hogy pin kódót honnan szerzik kamera visszanézés pl)"

    Nem postáztak ott semmit. Csak az adatokat küldték el a neten, és az USA-ban gyártották le a kártyát.

    Elég egy használt kártya, törlik a mágnescsíkot, és felmásolják rá az újakat. De még igazi kártya sem kell. Fogsz egy műanyag lapot, ás ráragasztasz egy VHS-kazettából szalagot, és kész. Az ATM megeszi, mert nem a kártyát nézi, hanem a mágnescsíkon az információt.
  • Vol Jin
    #37
    Nem ugyanaz, ez nyílvánvaló, de a különbség nem az, amit hiszel.

    A papírpénz csak a kinyomtatott formája az elektronikusnak. A papírpénz nagyságát az állam (jegybank) határozza meg, de a fizikai és nem a pénzügyi szükséglet alapján. Nem az történik, hogy van a raktárban papír, és kinyomtatják a jegybankban, és akkor hurrá van plusz pénz, hanem van a jegybankban elektronikus pénz, kinyomtatnak 10 milliárd forintot, és annyival csökkentik az elektronikus pénz mennyiségét. Tehát könyvelnek egyet, és 10 milliárddal kevesebb elektronikus pénz lesz, a papír és az elektronikus összege változatlan marad. Nagyjából az történik, mint amikor tartozol valakinek, és amikor megkapja a pénzt tőled, széttépitek a váltót (papír, hogy tartozol).
  • Palinko
    #36
    ráteszel egy fóliát a keypadra és érintés alapján megmondja, meg van ezer módszer szerintem
  • Vol Jin
    #35
    Semmi ismereted nincs a témáról, nem tanultad, így fura, hogy szakértőnek tartod magad.
  • sanyicks
    #34
    az mondjuk igaz hogy a papírpénz és az elektronikus pénz között nincs különbség, mind2 ugyan az ;)
  • Vol Jin
    #33
    Egyébként ez a rádiós bankkártya tényleg marhaság. Semmi előnye nincs egy chipessel szemben, csak hátránya.
  • sanyicks
    #32
    közgazdasági bullshittelés meg "nemérteszhozzázás" az mindig van, de a tények mást mondanak. Ez nem konteó, ez kontény ;)
  • Vol Jin
    #31
    "Az elektronikus pénz a "rendszerváltás" után kezdett dominánssá válni, amikoris a pénzt a bankok állítják elő és kamatos kamatos kamatos uzsoraszivattyúval helyezik ki. Ez a pénz már nem az árutermelés katalizátoraként működik elsősorban, hanem a pénzből pénz fialásának trükkös módszereit (a spekuláció mindenféle fajtáit) segíti."

    Nem csak neked, sokaknak ez a rögeszméje, hogy a bankok kamatosjamatoskamattal pénzt állítanak elő. Már a FED-es konteó is marhaság, gondolom ez annak a továbbfejlődése.

    Egyszerűen nem igaz. Ostoba és tudatlan emberek terjesztik a neten, te meg elhiszed, mivel semmilyen ismereted nincs közgazdaságtanból. Szerezz be pár közgazdasági tankönyvet, ha a valóság érdekel!
  • acdc
    #30
    hamis kártyások lopanak a legtöbbet

    Nagy británniában több mint 400 millio font volt a csip és pin-re való átállás.Majd ezt követően visszaélések száma is több mint 400 millio font volt.Olyan bankoknál akiknek a rezsijük több mint azt otp össz bevétele.

    Nyugaton nem a biciglilopás meg a betörés megy hanem a kártyacsalás (drog)
    Ismerösnek eltünt elég sok lové erre kiderült,hogy amerikai bankautomatában vették le.Csak egy szépséghibája van a dolognak soha nem járt amerikában.Benzinkuton lemásolták egy 5000 forintos másolóval majd a másolt kártyát elpostázták usába ennyi.Azt nem tudom,hogy pin kódót honnan szerzik kamera visszanézés pl)
  • llax
    #29
    A kp.-nál annyiból rosszabb, hogy a "virtuális" pénzzel még kitörölni sem lehet...
  • gforce9
    #28
    OFF:
    Szerintem először nézz utána a jelenlegi résztartalékos bankrendszernek, mielőtt ilyeneket írsz. A banki pénzek-hitelek mögött az égvilágon semmi fedezet nincs.
  • sanyicks
    #27
    de jó "csak" 5 ezret lehet lopni. Felmegy valaki egy hackelt okostelóval egy tömött villamosra, végigjár, és milliomos :D
  • Major
    #26
    Alapesetben a PayPass-os "érintéssel" maximum 5E Ft-ért lehet vásárolni. Ha nagyobb összeget akarsz vele fizetni, akkor kell a hagyományos lehúzás PIN (Aláírás) megadás.
  • sanyicks
    #25
    most gyak leírtad ugyan azt mint én :D
  • grizzly21
    #24
    bar ez mar lehet hogy nem aktualis ...
  • grizzly21
    #23
  • kvp
    #22
    Mivel nem akarok arnyekolt penztarcaval maszkalni, ezert ket lehetoseget latok. Vagy megengedi az otp (/egyeb bank) a technologia letiltasat, vagy nem fogok az adott banknal szamlat vezetni.

    Tovabba ezentul leolvasoval fogok a metrora/villamosra felszallni. Ha mindenki csak egy fedo nelkul arat fizeti ki, akkor is osszejohet megallonkent par szaz ezer forint. (hosszu egyteru jarmuveken csucsidoben) Arrol nem beszelve, hogy kinek tunik fel egy 100 forintos ismeretlen vasarlas egy honappal kesobb a szamlan.
  • bdzsana
    #21
    Azert a bankoknak erosen erdeke, hogy bizzanak a megoldasaiban az ugyfelek. Nem hinnem, hogy kockaztatnanak olyan eszkozokkel amik nem biztonsagosak, ezert szerintem nem lesz ez olyan, mint az itt karogok nagytobbsege hiszi.
  • Inquisitor
    #20
    "Olyan helyeken is megjelenhettek így a kártyák - például az újságárusító trafikokban vagy a fesztiválokon - ahol egyébként korábban elvétve lehetett leolvasóval találkozni"

    Ott eddig sem a leolvasó volt a probléma, hanem a pofátlanul magas tranzakciós díj és százalék a bank részéről. Erősen kétlem a PayPass ezen változtatna.
  • Inquisitor
    #19
    Kicsit olyan flelemás érzésem van, mint amikor a T-Com elkezdte itthon terjeszteni az ISDN-t miközben nyugaton már ADSL volt a menő.
    Miért EZT támogatják? Miért nem az NFC-t? Ja mert az nyugatra már működik? Mert biztonságosabb?
    Nehogy kompatibilis módszer terjedjen, mert belehalnak.
    És innentől érthető ha előrébb vagyunk benne mint a nyugatiak ...
  • Cat #18
    "Most se kell minden bankkártyához PIN kodot ütni." Ja de akkor meg aláírni kell...

    Érdemes kipróbálnod, hogy ha megkérnek hogy írd alá, odaraksz három x-et. A 100-ik után, miután mindenki leszarta, más lesz a véleményed ennek az egésznek az értelméről. Csuszkál a papír, bal kezedbe a szatyor, megfogni se bírod, kicsi a felület amin van, sokszor ferde is (az elárusítópult), mögötted állnak sorba és a nyakadba lihegnek, a toll vmi olcsó izé, épp hogy fog. Amiket ezekre produkálni szoktam egy írásszakértő se azonosítaná be, hogy én voltam.
  • acdc
    #17
    És valami ehhez hasonló hackelt eszközzel nyúlják le
  • acdc
    #16
  • acdc
    #15
    nem árt egy ilyesmi
  • sanyicks
    #14
    mi a fa..? Tehát ez egy kártya amiről egy körön belül bárki lehúzhat bármikor pénzt.

    Hát bazzeg ilyen nincs, ha nem látnám nem hinném el. Ennyire hülyének nézik az embereket? elmegyek egy ilyen terminállal szerelt valami mellett, és véletlenül veszek pár dolgot, amit nem is akartam... áá de beletérdelnék a hülye idióta rohadék fejébe annak a baromnak aki ezt kitalálta. Miért nem már teszik ki az internetre a netbank hozzáférések felhasználónév jelszavát, kb hasonló akció lenne mint ez a kártya.

    "Most se kell minden bankkártyához PIN kodot ütni." Ja de akkor meg aláírni kell...

    Ha a bankom egy ilyen kártyát próbálna rám sózni rögtön a picsába küldeném őket.

    "Olyan helyeken is megjelenhettek így a kártyák - például az újságárusító trafikokban vagy a fesztiválokon - ahol egyébként korábban elvétve lehetett leolvasóval találkozni."

    retard majmok, ezután is elvétve lehet majd találkozni olyan helyeken, ugyanis kurvára nem az az 1 mozdulat és néhány gombnyomás volt az akadály, hanem az hogy ezekért a tranzakciókért sarcolnak a bankok rendesen...
  • Tetsuo
    #13
    "Ezzel egy nagyon szűk elit európai klub részese lehet Magyarország" Ez fasza. Pont egy ilyen elit klubba akartam tartozni.