20
  • Elemir
    #20
    hááát, mondjuk én a Counter-stike-ot is ide írnám, előtte nem volt netes csapatjáték fps sztem
  • liberty2
    #19
    Abban igazad van Wood, hogy ilyen játék nincs több azóta se, de mindenképp műfaj-meghatározó, hiszen gondolj bele, hogy mennyi Tycoon játék készült ezután? Nagyja menedzser-szimulátor, akár csak a TT, de mindegyik egyre könnyebb és látványosabb lett csak. Akinek kihívás kell annak még mindig TT, illetve mostmár OTTD....

    Fincsi....
  • WoodrowWilson
    #18
    Nekem is eszembe jutott, hogy talán illene a felsorolásba, de a TT nem lett igazi "műfaj-meghatározó", hisz azóta se jött ki olyan gazdasági-közlekedési szimuláció, ami a nyomába érhetne.
  • liberty2
    #17
    Szóval a Transport Tycoon-ra gondoltam Annál sikeresebb játék ( nem játéksorozat ) gyakorlatilag nem készült. Nem sok játék mondhatja el magáról, hogy megpróbálták egy az egyben lemásolni és aztán plusz funkciókkal kiegészíteni. Mit gondolsz Ötvös Tibor?
  • liberty2
    #16
    Azért ennyire nem alap játék.
  • nessboth
    #15
    Sakk...
  • liberty2
    #14
    Nyet :) Az a Dune2 utódja
  • Rowlend
    #13
    Warcraft?
  • liberty2
    #12
    Hát az már nagy segítség lesz. :D De a játék az 18 éves.
  • Zero 7th
    #11
    Ha az "ősrégi"-hez rendelsz egy számot, mondjuk 5 év pontossággal, akkor lehet. Mert akár a Pongra is igazak ezek a feltételek.
  • liberty2
    #10
    "- Őr régi" = Ős régi, na
  • liberty2
    #9
    Egy játék van ami
    - Őr régi
    - Mai napig játszanak vele
    - Bajnokságokat rendeznek belőle
    - Interneten több ezren játszák
    - Kellően bonyolult ahhoz, hogy nehéz legyen játszani vele
    - Megszámlálhatatlan játéknak az elődje

    Na kitaláljátok, hogy mi ez?
  • Zero 7th
    #8
    Ja, vagy a Rogue, az '80-as.
  • Zero 7th
    #7
    Vagy akár a már említett Elite.
  • zola2000
    #6
    jogos, valami angol oldalon olvastam ilyent ahol ezt írták a zeldára, de most eszembe jutott valami atari2600as játék is, amire rá lehet fogni a sandbox jelzőt.
  • Zero 7th
    #5
    A sandbox nem stílus, csak tulajdonság. És a Zeldánál jóval korábbról is vannak rá példák.
  • zedow
    #4
    King's Bounty, a Heroes of M&M es Disciples jatekok ose...
  • zola2000
    #3
    lehetne még a Kings Quest 1 mint point and click kalandjáték, Girls Garden az első dating sim, vagy Pitfall mint első platform játék, vagy legend of zelda mint első sandbox játék...
  • NEXUS6
    #2
    Meg az Elite és a Wing commander sorozat, repszimek közül nemtom melyik lehetne az első de azok is kimkimaradtak. Tetrisz klónokkal tele a net. Komoly autós szimulátor talán Microprose F1, Digital Illusions-tól az első komoly flipper. Stb.
  • PAtr0n
    #1
    A Dune és a C&C öreg hiba hogy kimaradt a felsorolásból...