7781
  • AnuluWork #7781
    Ez MMO? Csá.
  • Ssenkradlive
    #7780
    "Egy New World után én egy dolognak nem fogok többé hitelt adni egy MMOval kapcsolatban: az pedig a hype."...

    Írta : AnuluWork 2023.feb.04.

    XD...
  • AnuluWork #7779
    Akkor játszol mással. Csá.

    (Egyébként, nem három perces videónál tartunk. Ez csak megerősítette, hogy valami eszméletlen dolog készül Koreában.)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.08.26. 19:35:52
  • Ssenkradlive
    #7778
    Úristen tényleg !!! Döbbenet !!!
    Mindez kiderül ebből a három perces videóból !!!
    Sose láttunk még ilyet, mutatjuk !!!


    LOL... XD

    A Hónap legkevésbé befolyásolható vásárlója cím győztesét hallhatták...XD
  • AnuluWork #7777
    Aztagecbequrtat!

    Döbbenet! Ez bakkerrrr!

    Kb. minden benne van amit ember kívánhat. (AC, RDR2, ER, MESof..., W3, Bannerlord, Kingdom Come, áhhh, minden ami eddig kijött hasonló kategóriában.)

    Ha lesz karaktergenerálás is, akkor nagggyon még kívánnivaló nem lesz benne.

    A horgászás pedig! Áhhh! Eszméletlen!



    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.08.23. 14:30:10
  • AnuluWork #7776
    :D

    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.02.22. 20:02:02
  • Carmang
    #7775
    Nem tudom, engem ez is meglepetésként ért :)
  • AnuluWork #7774
    Nem tudjátok, hogy a varázslón kívül fognak még modelt cserélni? (Buktam a Danny Trejo kinézetű varázslóm. :D)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.02.22. 15:33:05
  • mikromanus
    #7773
    A BDO induláskor jobb volt a hibái ellenére is. Nem volt p2w és "rövidebb" volt a fejlesztés akkor még. (azaz kevesebb gamble, kisebb gear eltérések). Csak miután élőben kiteszteltük szépen hátba szúrták a vevőket és p2w foshalmazzá faragták át az egészet.

    A New World nem árult zsákbamacskát. Simán kipróbálhattad megvétel előtt, láthattál egy rakat játékmenet videót, meg véleményt is. Ha túlhypeoltad az már a te sarad.

    #7772: mondjuk az iroda megvásárlása épp nem alapfeltétele a sikernek. Miért kellene ingatlant VENNI hozzá? Egyes országokban épp az a kirívó ha saját tulajdonban van az iroda, vagy lakás. Új fejlesztő cégnél meg épp az lenne a végén a prioritási listának amire költeni kellene. Inkább csináljanak egy JÓ játékot és tollasodjanak meg belőle először!
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2023.02.05. 13:07:49
  • 0Fritz
    #7772
    A játékot jegyző (készítő, kiadó?) céget, a Vawraek Technology-t 2021 januárjában alapították.

    A honlapjuk szerint (2021 - Kayra Online has officially entered the world of game development.) közük van a Kayra Online-hez, ami csak a törököknél elérhető MMORPG volt(?), mivel úgy 10 hónapja le lett lőve "további fejleszések" miatt.
    A Kayra Online-ról az első youtube-on elérhető bemutató videó 2020.08. dátumú, tehát vagy új céget csináltak/átneveztek azóta, vagy csak a kiadást végezték.

    A Quinfall-al kapcsolatban ezt írták: "2022 - The development process for the game, which they call Quinfall, will be published globally. The first Pre-Alpha video they released about the game has received positive responses from the gamer audience."
    A tervezett 2023-as megjelenés alapján vagy a játékipart forradalmasító gyorsaságról beszélhetünk, vagy a Vawreak-es srácok ( 1, 2, 3, 4 ) kedvet kaptak a The Day Before és a Star Citizen mintájára összekalapozni egy halom pénzt egy "eskű, majd valamikor" megjelenő termékre.

    Saját épületre nem telt, valahol EBBEN a technológiai parkban bérelnek irodát.

    A Steamen feltüntetett GTX 1060, mint ajánlott vga még HD gelbontásban is komolytalannak tűnik ilyen grafikánál és ekkora világnál, vagy csodát fognak művelni az optimailzációval.

    Persze ne legyen igaz a kétségem, de egyelőre pénzben nem fogadnék a sikeres megjelenésre.
  • Carmang
    #7771
    Hát ez tényleg túl szép, hogy igaz legyen... de majd meglátjuk. Pénze mennyi van ennek a csapatnak? Az AoC-t is indie banda fejleszti, de ott a főnöknek van pénze (energiaital eladásból, vagy mifene). Most lusta vagyok pontosan utána nézni, de ott 3,5M dollárt szedtek össze kickstarterben, a főnök pedig eddig(!) hozzádobott a saját pénzéből 40M-et.
    Szóval ennek a török bandának mije van?
  • SzirmosSzisza
    #7770
    Mondjuk a BDO pont sokkal jobb volt mikor kijött, legalábbis balance szempontjából, nem voltak annyira elhúzva az emberek. A játék maga sokkal nehezebb és fapadosabb volt mondjuk cserébe :D
  • AnuluWork #7769
    Egy New World után én egy dolognak nem fogok többé hitelt adni egy MMOval kapcsolatban: az pedig a hype.
    A BDOt se akkor kezdtem el, amikor megjelent, hanem csak jóval utána, mert pont olyan időszakban voltam. Hónapok teltek el, mire vettem valamit benne.
    Két olyan MMO volt amit kb. első naptól az utolsóig játszottam, és még összességében is megérte, pedig az egyiket kb. másfél év után elqurták egy olyan irányba, ami már nem volt szimpi, a másikat meg ellehetetlenítették.
  • SzirmosSzisza
    #7768
    Így, hogy szinte mindig van alfa/béta szerintem nem para, mert nem feltétlen kell kiadni pénzt a semmire, meg egy egy új MMO első 1-2 hónapja akkor is jó, ha a játék maga borzalmas :D
  • AnuluWork #7767
    Mondjuk, azért valóban ott van negatív példaként a Chronicles of Elyria, de ott rögtön pénzt kezdtek érte kérni, aztán borult a bili.
  • AnuluWork #7766
    Nem szoktam leírni semmit. Ott a Manor Lords. Egy ember fejleszti.

    Ne felejtsük el, a Mount and Blade gyártója is egy noname volt, aztán kijöttek a Mount and Bladdel. Mindent vittek. És a Mount and Blade és a Bannerlord is eredetileg török.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.02.04. 17:05:58
  • mikromanus
    #7765
    Egy két éve létező "múltnélküli" vállalat csinálja néhány emberrel és elvileg meglesz idén egy olyan nagynak tűnő MMORPG ami nagy fejlesztőcsapatoknak is átlag 4-7 év. Az ízelítő nagyja meg valami előgyártott modell. Erősen kérdéses. Jelenleg csak kb olyan "mindent IS beledobunk, hogy lesz, aztán majd meglátjuk" játék. Nincs érdemi célkitűzése, vagy egyvalami amiben nagyon jó akar lenni. Jó eséllyel elaprózza magát, vagy simán sekélyes lesz mindenben...

    Mondjuk amíg nem gyűjtögetnek lóvét, addig tök mindegy. Ha kijön (vagy lesz róla érdemi infó, játékmenet, stb), akkor majd meglátjuk megéri-e.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2023.02.04. 15:40:42
  • AnuluWork #7764
    Talán majd ez?

    "The Quinfall"

    Középkori fantasy MMO.

    Úgy igazából, kb. minden benne van, ami kell!

    Normális harcrendszer, és végre normális házépítés is, a nem ám kiválasztod, oszt belakod, kategóriából, nem, hanem felépíted, mint egy Conanban vagy Myth of Empiresben.

    De van benne parkour, dungeonok, horgászás (felállsz egy kőre, úgy áll, mint egy normális ember ha feláll egy kőre!), a la New World, ill. hajózás, hajó ÉPÍTÉS!!!, kalózkodás, vízalatti baromkodás, farmerkedés, amit kiadhatsz NPCnek ill. playernek!, állattartás (tehén, stb.), vadászat, favágás, bányászás, gyűjtögetés (ebből jön az anyag a quality crafthoz); mellé élő városok, elfoglaltságok, minijátékok, pvp, kalózkodás, sőt, még időutazás is! (Igen, időutazás, bár ez nincs kibontva, de pl. van vonat. Lehet, hogy valami olyasmi lesz, mint egy Assassin's Creed?)

    De vannak évszakok, van eső, szél, hó, fagy, folyók áradása, BDOhoz hasonló változatos tájak, stb.
    Van 11 szakma, azoknak alszakmái, stb.
    Vannak mountok, elefánttól, az ökrökön át, a lóig. Szekér, léghajó, stb. Vad állatok tamelése. Az egészhez meg egy baromi nagy terület!

    Annyi minden a harc mellett, hogy csak lesek. Mindezt egy török indi csapattól. :) Unity a motor. Jelenleg.

    (Amikor ledermesztette a sárkányt, majd felemelkedett, na az baromi jól nézett ki! Gcijók az effektek!)

    Már lehet regelni bétára!
    Steamen lesz elérhető!
    Puding próbája az evés, túl szép, hogy igaz legyen, de ez még nagy cégnek is kihívás lenne, nemhogy török indiknek, de ha bejön, brutál lesz!

    A zenéje is nagyon jó!
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.02.04. 15:01:04
  • SzirmosSzisza
    #7763
    Meglestem és az eredeti alpha 1 2017-re volt írva amit követ majd az alpha 2, bár technikailag 2023 az tényleg követi 2017-et :D

    Amúgy remélem azért összeraknak valamit, New World nagyot bukott (bár állítólag azóta egész játszható lett), kéne valami nyugati MMO és a node-os videójuk pl tök jó.
  • Carmang
    #7762
    Le vagy maradva :) Soha nem volt határidő kijelentve az AoC-re, a BR mód egy harcrendszer teszt volt, de megszűnt. Nagy erőkkel készülnek az Alpha 2 tesztre, az elmúlt 1 évben pedig folyamatosan jönnek az új fejlesztések, amiket havonta élő stream keretében bemutatnak: tank kaszt, healer kaszt, íjász kaszt, harcos (dps) kaszt, 4 évszak, új fajok, épületek, karakter tervező. Van még sok minden hátra, de folyamatosan fejlődik.
  • SzirmosSzisza
    #7761
    Inkább bíznék ebben vagy ebben, jó eséllyel szokásos koreai p2w grindolós mmo-k, de legalább ki fognak jönni valamikor :D

    Ha jól rémlik 2 éve kellett volna kb kijönnie, azóta van egy BR mód és kb ennyi a játék.
  • Carmang
    #7760
    Koreai, nem csoda... Csak az Ashes of Creationben bízhatunk.
  • AnuluWork #7759
    Mintha nem tudna ez a műfaj megújulni, nem?
  • AnuluWork #7758
    A tegnapi patch úgy néz ki javította.
  • mikromanus
    #7757
    Valahol lehet testtartást, meg emotiont állítani és akkor úgy fog "semmittenni". De már nem emlékszem ez hol lehet.

    Talán ez segíthet (a chat jobb oldalán vannak az emote ikonok amiknél kehet defaultot is állítani):
    https://www.youtube.com/watch?v=_wRAXUoi_x4
  • Carmang
    #7756
    Passz. A valkűr az enslar ruciban csinál olyat, hogy válltól kezdve az egyik kezével végigsimítja magát, miközben néz a kamerába, de az a kosztüm velejárója :D
  • AnuluWork #7755
    Még egy kérdés.

    Hogyan lehet kikapcsolni, hogy a karaktered betöltődés után ne széttárt karral jelenjen meg. Először azt hittem póz beállítás, de be sincs semmi állítva. Néztem, hogy nem-e valami másra raktam egy beállást az idle expressionnél, de nem.

    Csak az új karinál csinálja.
  • AnuluWork #7754
    Köszi!
  • Carmang
    #7753
    Azt az 50 kristályt gondolt át, amit a zsebbe akarsz rakni, mert ott nem lehet össze vissza pakolászni már. Aztán az 50-ből tudsz preseteket csinálni, ott szabadon változtathatsz bármikor, nem vesztesz el semmit, olyan formára rakod ki, amilyen tetszik. Aztán a presetet állítod be a karakternél, egy presetet több kari is felvehet. Ennyi. A market raktárban is nézz körül, mert amit be lehet oda rakni, azt oda került, Heidelbe a nem marketesek kerültek.
  • AnuluWork #7752
    Tudnátok segíteni a kristályok kapcsán!

    Most döbbentem rá - mondom, ritkán lépek fel -, harcolni meg pláne baromi ritkán, hogy a kristályok megszűntek a fegyverekben, páncélokban azon a módon, ahogy korábban volt a rendszer. :D

    Tényleg most ezzel a változással totál kezdőként kérdezem (marha régóta max csak be-belogolok, semmi több), hogy hogyan működik egy a kristály zsebes dolog. Mert a raktárba belepakolta az összes karim mindenét, és csak pislogok. Egyelőre teljes döbbenet. Elolvastam a guideot, de ez a változás nem kicsit sokként ért.

    Egyszerűen nem merek kisérletezni, mert fogalmam sincs mit tudok majd kiszedni, mit nem. Felfogtam, hogy lehet toolt gyártani ami kiszedi, oké, de érdekelne, hogy ha egyelőre szeretném visszakapni a korábbi statjaimat criticalra,ASre, stb. akkor merre induljak el?

    Eddig ugye úgy volt, hogy volt a fegyó, egyéb cucc, annak volt X slotja, és az odavaló kristályokat beraktad. Ezzel nem volt gond. De most lett egy zseb, belefér 50 kristály, és oda kellENE a kristályokat pakolni, viszont egyelőre nem merem, a guide meg elég nagy léptékkel halad, ezért kérdezném, hogy merre induljak el, anélkül, hogy ha nem akarok többmilla értékű kristályt véletlenül kivágni a kukába? Nézem, hogy 5 preset van, de mivel most már az egész familyre vonatkozik a kristályos történet, ez most nekem sok. Eddig ugye adott classra kellettek adott statok. Most meg az van, hogy egyszerre kezelné az összes classt, ugye?

    Na ez így már zavaros.
    Egyelőre három lakatom is van a preseteknél, és üres a kristályzseb.
    A zsebbe berakott kristályt bármikor ki tudom szednI?
    Ha regelem a kristály UIba, akkor gondolom már nem.

    Van 1-3-5-3-1 opció. Hogyan kell pakolni. Egy sorba, összevissza, vagy ez hogyan működik?

    Előre is köszi!

    Amúgy, amit tegnap írtam, majdnem összejött ...


  • AnuluWork #7751
    Az a bajom, hogy vagy magammal cipelek többmilliárdot (volt időszak, hogy 6 milla silver is komoly súly volt, hirtelen több milliárd is sima ügy), vagy berakom a marketbe.
    A markettel meg előre érzem az lesz a baj, hogy nézelődés közben véletlenül megveszek majd valamit, amit nem szeretnék. Eddig legalább szólt, ha nem volt bent annyi mani, most meg fogja venni, mondjuk egy nagyobb lagnál. Eddig mindig csak akkor raktam be pénzt, ha venni akartam. Én a raktárak közötti szállítást variáltam volna meg! Az tényleg segítség lett volna. Van egy max. súly, és azon belül oda küldöd, ahová akarod míg le nem nullázódik. Ha kipakolsz, akkor visszakapod, stb.

    De biztos van értelme. Meg fogom szokni, ha ez fícsör, csak nem tetszik. Bár manapság amennyit online vagyok, tök mindegy is.
  • mikromanus
    #7750
    Komoly problémának tűnik, hogy egyszerűbb lett ennyivel is...
  • Carmang
    #7749
    Érdemes patch notest olvasni :) Szerintem nem hülyeség, így mindig tudod, hogy mennyi pénz van a zsebedben, bármelyik karin is vagy. A városi raktárban tárolt pénznek pedig eddig sem láttam értelmét.

    Viszont érdekes dolog összehasonlítani, hogy hová jutottunk, régebben ugye a pénznek volt súlya.
  • AnuluWork #7748
    Látom marad ez a remekmű. Update fícsör. "Szuper"!

    Ehhez miért kellett hozzányúlni! Pont ez zavarta a népeket? :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.01.19. 14:45:46
  • AnuluWork #7747
    Srácok, a silverrel ez a baromság, hogy "My Silver" van mindenhol, nincs storage silver, karakter silver, csak "My Silver", ill. még a marketre lehet betenni, ez marad, vagy bug? Roppant idegesítő.
  • Carmang
    #7746
    Úgy alapvetően jó lett az új menü.
  • AnuluWork #7745
    Jó lett az új menü zene!
  • AnuluWork #7744
  • AnuluWork #7743
    Miért vették ki, hogy el lehessen adni a cron stonet?
  • Alanw
    #7742
    Azért egy cfospeed nem árhat.
    cfospeed