298
  • caius marius
    #298
    Vagy inkább cigányos...
  • caius marius
    #297
    Lelopni egy szaros mutatós óra dizájnját, aztán meg arra vergődni, hogy milyen ügyik mer nem lettek szarrá perelve...
    Hmm ez, olyan férfias.
    :)
  • M2 #296
    Na az Apple-haterek nyugodtan alhatnak, megegyezett az Apple:

    Apple Licenses Swiss Railway Clock Design for iPad's iOS 6 Clock App

    Valahogy így kell ezt intézni, nem megvárni, míg beperelik az embert és aztán csodálkozni az ítéleten...
  • NEXUS6
    #295
    Amúgy miért ér többet az Apple által levédett Iphone dizájn, mint bármelyik téma, ami fenn van az iTunes-on?

    Csak mert a hivatalos dizájt megalkotni azt az egy ikon, gadget készletet megcsinálni önmagában ugyan nem nagy ügy, ezer másik hasonló van, azonban abból az ezer elkészült munkapéldányból kiválasztani azt az egyet, ami a legtöbb embernek bejön, az már "művészet+. Illetve nem is, mert véleménykutatás, szakmai favágómunka, valaminek a végsőkig való hangolása. Erre egy egyetemistának, aki két előadás között csinál egy ikonkészletet nincs ideje, erőforrása, ez a különbség.

    Azonban ami sok embernek tetszik, sem tetszik mindenkinek, vagy inkább jó eséllyel éppen annak nem tetszik, aki igazán ért hozzá. Lásd populáris/high művészet, irodalom.
    A fogyasztói társadalomban bizony a könnyen fogyasztható, "jóízű" termékeket nem árt fenntartással kezelni, általában nem olyan tartalmasak, mint amilyen szép a csomagolásuk, vagy a dizájnjuk, tele vannak "E-vitaminnal", keyloggerrel, nyomkövetésel.
    ;(
  • NEXUS6
    #294
    Iszonyat lehet ez a stressz, hogy ott a kezedben a zályphón és közben ennyire hihetelenül masszívan ridegül pártatlan maradsz!

    Respekt Bró!
  • NEXUS6
    #293
    Vazze!

    Mondassz valamit!


  • narumon
    #292
    "Mert már ne is haragudj, de nekem továbbra sem igazi szabadalom (szellemi tulajdon) az ilyen dizájn lószarság, hogy milyen az ikonok dizájnja, meg milyen kis animált bizbazzal oldom fel a lezárt telót. Két sör után annyi ilyen faxságot mondok neked, hogy győzzed lejegyezni, meg levédetni!:D"

    Akkor ezzel kéne foglalkoznod mert ez adja el a terméket. Hardverben nem igazán lehet mást csinálni mint a többiek. A különbség a szoftverek és a design adják.
  • caius marius
    #291
    Te szegény...
  • M2 #290
    Persze kicsit túlzó a cikk: igazándiból nem lehet bírni 3 hónapig! :-)
  • NEXUS6
    #289
    Ez a pereskedési rátád mit akar jelenteni?

    Csak mert a diagram szerint amíg a Samsung kb 17 szabadalom megsértésében vádolt, vagy vádol valakit, addig az Apple 78 szabadalmi vitában érintett, ráadásul úgy, hogy minimális hw-hez kapcsolódó, igazi értelemben vett szabadalma van. Mert már ne is haragudj, de nekem továbbra sem igazi szabadalom (szellemi tulajdon) az ilyen dizájn lószarság, hogy milyen az ikonok dizájnja, meg milyen kis animált bizbazzal oldom fel a lezárt telót. Két sör után annyi ilyen faxságot mondok neked, hogy győzzed lejegyezni, meg levédetni!:D
  • narumon
    #288
    :)))
  • caius marius
    #287
    Beteg...
    Ez volt az első, ami a cikk elolvasása után eszembe jutott.
    Láttam jó múltkor egy rövid filmet egy narkósról, na Ő volt ilyen és beszélt így a heroinról.
  • M2 #286
    Egy iPhone-imádó három hónapos száműzetése az Androiddal
  • caius marius
    #285
    "computerworld.hu/a-samsung-uj-pert-akar-az-apple-szabadalmakrol-folyo-vitaban--20120926.html?preview"
    Látod mennyire szubjektív?
    Nem lefutott kör ez még...
  • caius marius
    #284
    Ezek a cikkek nem túl jók...
  • M2 #283
    A cikk:

    Portfolio.hu - Betámadták az Apple legújabb csúcsmobilját
  • M2 #282
    Pereskedési ráta:
    Apple: 5 / 6 = 0.83
    Samsung 2 / 2 = 1


  • NEXUS6
    #281
    Ja, jó. Hát ezek fontos dolgok, asszem érdemes róluk vitatkozni.

  • narumon
    #280
    Azért vettem magamra mert te erre válaszoltál:

    "Mi köze a kettőnek egymáshoz? Nekem is mindig a Viber az első :)"
  • caius marius
    #279
    Má'megen elszaladtak...
  • NEXUS6
    #278
    Lehet, hogy már a Síri sem áll vele szóba!


  • NEXUS6
    #277
    Ezexerint átgondolta, ellentétben veled.
  • NEXUS6
    #276
    #193 Innen indult.
    "Amúgy nézem az Indeksz vidiót, hát ritka nagy ...zsúrt csináltak ebből az egészből.

    De teccett a kérdés többekhez, mit tölt le először? Válasz: Viber."

    Szal az egyesszám 2. személy általános alany is lehet (a magyarban is), ezért egyrészt nem kellett volna feltétlenül magadra venni, de ha magadra vetted, akkor tudsz vajon az összes többi kigyúrtállat/plazmanyúl nevében is nyilatkozni?
  • caius marius
    #275
    Hoppá! Visszamerészkedtél most már, hogy versenytársaid is megjöttek?
    Csak bátran! :)
  • M2 #274
    Régen írogattunk C64-re olyan progikat, amik próbáltak intelligensnek tűnni egy-egy párbeszédben. Na az is sokkal értelmesebbnek látszott, mint az itteni Apple-hater trollok.
    Csak akkor állj velük szóba, ha nagyon unatkozol, egyébként meg ha Sirivel beszélgetsz akkor is többre jutsz.
  • narumon
    #273
    "Narumon pajtás NEXUS6-nál van a pont."

    Vagy csak át kéne gondolnod és nem automatikusan bólogatni minden hülyeségre.
  • narumon
    #272
    "Ha nincs pénzed telefonálni, akkor miért veszel ilyen drága telót?"

    Wait, what? Szerinted az lenne a normális hogy az összes külföldi haverommal mobil díjakon telefonálok és 150e forintot fizetnék havi számlának? Így is 20 körül szokott lenni a telefonszámlám. Nem hiszem, hogy azért mert kihasználok egy nagyon jó lehetőséget hülye lennék, és azt sem hiszem, hogy anyagi helyzetemtől függetlenül nem kellene ezt kihasználnom. Szeptemberben eddig kb 180 percet beszéltem külfölddel Viberen. Szerinted ez mobil számlában mennyi lett volna?? Köszi de "hülye azért nem vagyok".
    [És akkor még azt a szentségtörést is képzeld el, hogy a család meg benne van a céges flottába és velük meg ingyen beszélek - mi a francért nekem akkor ilyen drága telefon? Hát mert a kettőnek semmi köze egymáshoz!]
  • NEXUS6
    #271
    Mikor jön már egy Apple hír!!!???
    Unatkozom!

    Ja és az USB kábel is be tud ragadni a mekbúkba, szal xar!
  • caius marius
    #270
    Bakker tényleg ezt elb@sztam!
    Megkövetlek!
    Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur, Hurkaur,
    Hurkaur, Hurkaur.
    Na kész!
    :)
  • hurkaur
    #269
    Bezzeg narumon. ohh wait :)
  • caius marius
    #268
    Te írtad úgy. Ha a Te neved kis betűvel van írva, hát ki vagyok én, hogy ezt átírjam?
  • NEXUS6
    #267
    Ja ez? Valami szar paródia. Revendzs of dö Shit, vagy mi.
    Azt hiszem.
  • Papichulo
    #266
    Ez mi ez a film? Star Wars van odairva, de abbol csak IV-VI. resz letezik... :)
  • NEXUS6
    #265
    "...es Steve Jobs szuzeket sem igert senkinek! ;)"

    Hát ami engem illett, valszeg nálam ez az a momentum, amiért nem találjuk a közös hangot az Apple-vel.
  • NEXUS6
    #264
    Szóval Anakin, csak áfonfá' tulaj lettél.

    Magadba szívott a sötét oldal, pedig te lehettél volna az aki egyensúlyt talál a két oldal között a zerőben! Te voltál a kiválasztott az utolsó reményünk.



  • Papichulo
    #263
    En ezzel ugy vagyok, hogy amig nem bant vagy zavar ezzel masokat, addig csinalja... legalabb elfoglalja magat. Ezeknel azert sokkal karosabb fanatizmusok is leteznek, nem kis szamban.

    Az Apple-ert legalabb meg nem akart - minel tobbedmagaval - meghalni senki es Steve Jobs szuzeket sem igert senkinek! ;)
  • NEXUS6
    #262
    Jogos.

    Az a gond, hogy a cégek nem csak az emberek szabadidejét, munkaerejét nyúlják le, hanem a lelkét is. Aki nagyon harcosan kűzd az egyik ellent azt valszeg azért teszi, mert az erőt és a dühöt valami más tárgy/cég/bálvány iránti rajongásból szerzi.
  • NEXUS6
    #261
    Na nem azért választottak a képernyőben is egy nemszabványos megoldást, mert amíg aludtál valami Apple ügynök belopódzott a hálószobádba és levette a kézméretedet.

    Az előző generációban minden gyártó hasonló de más felbontást választott a kijelzőinek, főleg mivel elég messze álltak az elfogadottabb képernyőszabványoktól, így ezek az eltérő egyedi megoldások sem előnyt sem hátrányt nem jelentettek.
    A mostani generációban viszont elérték a HD felbontás alját, ezért a legtöbb cégnek logikus volt, hogy a 720-as HD felbontásra térjenek át.

    Az Apple csak simán megnyújtotta a kijelzőjét, ami a szoftverek adaptálásánál, de akár a kijelző gyártásánál is csökkenti az új szabványra történő áttéréshez szükséges munkát, az az a költségeket.
  • Papichulo
    #260
    Igen, tudom, megtalaltam.

    De peldaul ezt kihagytad: "People have gone to great lengths to prove their love of Apple with tattoos, bumper stickers and home shrines to outmoded Mac computers."

    Itt pedig ilyen embereket nem talalsz... ezeket amugy en sem tartom normalisnak, dehat meghagyom nekik a szorakozasukat. Az is rohejes, hogy ez az egesz az Apple-re van kihegyezve. Ugyenezt a vizsgalatot el lehetne vegezni egy FTC drukkerrel es egy Fradi zaszloval is, pontosan ezzel a konkluzioval. Mindenhol vannak orultek, de ezekbol nem kene altalanositani. Ezzel szemben az en idezetem tokeletesen illik itt par emberre (lordsithlord No1!), a tied viszont nem. Ezert lett volna korrekt ha mar korabban idezed a teljes szoveget vagy a linket, mivel ez egy kontextusbol kiragadott szoveg volt... mint mondtam, nem cool!
  • NEXUS6
    #259
    A cnn írt róla egy BBC dokumentum sorozat kapcsán.