51
Külföldi állampolgárság szerzése, annak menete, előnyei
  • 1gy3D
    #11
    Aki a nemzetet elhagyja az cserben hagyja a hazáját, ergo hazaáruló!
    Pusztuljon akkor az országból de soha ne hozza fel, hogy ő magyar!!
  • Caliph
    #10
    a legegyszerűbb ha elveszel egyet az adott ország arái közül:D
  • Palinko
    #9
    asszem nem lehet megvenni, de van ingyenes lottó minden évben. vagy fél milláért már találsz feleséget úgy gondolod? :D
  • datango
    #8
    nem tudja valaki véletlenűl , hogy németországban hogy lehet állampolgárságot szerezni ? :)
  • zsolt9999
    #7
    amerikába fél millió dollár ha jóltudom (nem biztos)
  • Palinko
    #6
    igaz hogy vannak olyan kis országok, hogy csak pénzt kell küldeni és már állampolgár is leszek? valaki tud segíteni?
  • Tigristank
    #5
    Ezt találtam (lehet te is megtaláltad, google 1. találata). Esetleg még felkeresheted az ír nagykövetséget Budapesten, szerintem ott is tudnak ilyen ügyekben segíteni. Persze ha EU-n belül gondolkodsz, akkor a költségekre tekintettel érdemes megfontolnod, hogy szükséged van-e egyáltalán neked arra az állampolgárságra, mert a közszolgálatot leszámítva főszabály szerint mindenhol egyenlően kell kezelniük az EU-s állampolgárokat az írekkel.
  • kamionosjoe
    #4
    http://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/irish_citizenship/irish_citizenship_through_birth_or_descent.html

    ezt találtam
  • precise
    #3
    Én is gondolkodom az angol állampolgárság megszerzésén. Nem baj ha az embernek van egy angol útleve is...
    Elvileg 5 év munkaviszony után meglehet szerezni, ami nekem jövő év elején meg is lesz.
  • SötétBarom
    #2
    Az ide-oda pereputtyostól letelepedést meghagynám a törököknek, indiaiaknak, meg az albánoknak -.-
  • Pretorian
    #1
    Csokoládés szafaládé.

    Azért nyitottam ezt témát, mert nem találtam kifejezetten a külföldi állampolgárság kérdésével foglalkozó, hasonló topikot.

    Mivel egyre többen próbálunk szerencsét külföldön, biztosan sokunk fejében megpördül a gondolat legalább egyszer, de talán másfélszer is, hogy meg kéne szerezni az állampolgárságot az adott országban, annak minden előnyével együtt.

    Én a magam részéről ír származású vagyok, ez alapján jogosult vagyok az ír útlevélre és állampolgárságra. De mivel lényegében nincsen olyan élő családtagom aki segíteni tudna nekem a papírok beszerzésében, ezért nekem kell utánajárnom mindennek.
    Beszéltem 1-2 szakemberrel (családfakutatókkal), ők azt javasolták, hogy egyházi vonalon induljak el, mivel ugye ez a fajta adminisztráció odakint (konkrétan Írországban) az egyházak kezében fut össze.
    Ha megbíznék egy szakembert, az 4-5-600000 forintba kerülne, ez most nem férne bele.

    Várok ide mindenféle okosságot a témában.