51
Külföldi állampolgárság szerzése, annak menete, előnyei
  • sekta
    #51
    Most nem azért de Rákóczi,Kossuth is elhagyta az országot annak idelyén...és nem lettek haza árulók.
    A másik ahol az ember nem tudd boldogulni a családját eltartani mert olyanok a feltételek normális ember keresi a lehetőséget (mint a túlélés egyik szabálya:elvándorlás) a jobb életfeltételekhez.
    Én is ezt csináltam ráadásul egy olyan országban mentem lakni és élni ahol 11 millió él külföldön és csak 3.5 millió odahaza= Írországról beszélek.
  • hungary27
    #50
    ték
  • Attila8805
    #49
    Német alkalmazásban vagyok.
    Ugyan abban az órabérben.
    Bár van aki akkordos munkát kap azzal a 200 óra alatt meg lehet keresni a 2000 eurót de így ugyan ezt csak 310 órával :)
    Mert a túlórát is ugyan úgy fizetik :)
    Simlis cég de még mindig jobb mint otthon.
  • Wlanseraf
    #48
    Na még egy.. megnézem hogy pl ki dolgozik többet a német aki órabérben van vagy a magyar aki teljesítményben:DDD lol
  • Wlanseraf
    #47
    De magyar cégtől vagy kint vagy magánban egy német cégnél, mert nem mindegy:D
  • Wlanseraf
    #46
    + ha megnézed egy német órabérét és milyen juttatásokat kap rá ha túlórázik.. hamar megérti az ember hogy mért:DDD
  • Wlanseraf
    #45
    Ez jó nagy ökörség volt......
    Mert pl kevesebb munkából sokkal jobban élsz....
  • Molnibalage
    #44
    Ez a többet dolgozás duma enyén fura. Mitől dolgozik többet pl. egy német TESCO raktáros? Fizikailag nem tud annyival hatékonyabb lenni, ami indokolja azt, hogy a német minimálbért kapja.

    A munka mennyisége és minősége adja annak értékét. Egyébként dolgoztam már külföldi mérnökökkel. A tapasztaltok vegyesek. Néha azt éreztem, hogy ezek istenek, közöm nem lesz hozzájuk sose. Másszor meg azt, hogy OMG, ezek annyit sem tudnak, mint amikor én kiléptem az egyetem kapuján...
  • Palinko
    #43
    akik odaköltöznek nem meglepő ha többet dolgoznak mint az ottaniak. de íreknél van aki simán 6 órát és megélnek elég jól. ne ilyen németeket nézzetek akik örülnek ha bent maradhatnak mert annyira nincs életük :D
  • Attila8805
    #42
    Persze többet dolgoznak az Auslander-ek.
    De a 5-10 vagy még régebben itt élő törökök meg ugye az echte német 200 órát ledolgoznak többet nem.
    Legalábbis a mi cégünknél mi Magyarok 280-300 órát Horvátok napi 12 órát dolgoznak.
    A török meg napi 8 max 9-et és hétvégén be se jön.
    Német meg nem is nagyon dolgozik
  • R0zs0máK
    #41
    Pontosan. Ne higgyük már azt, hogy nyugat európában kevesebb munkából sokkal sokkal jobban meg lehet élni...Sokkal szorgalmasabbak, többet dolgoznak. Nem véletlenül magasabb az átlagos életszínvonal...
  • desigo
    #40
    Pont tegnap került szóba egy ismerősnél,hogy a kiköltözött rokon Németországban egy autógyárban ha kell hajnal kettőig is szerel mert a megrendelésnek meg kell lennie.
  • R0zs0máK
    #39
    Persze, 8 órát...butaság :)
  • MerlinW
    #38
    Az csak zöld kártya. Az állampolgárság nem ugyanaz:) Az állampolgársági kérelmet külön el kell fogadtatni, el kell menni "vizsgázni" az adott ország kultúrájából/történelméből, aztán vagy megkapod, vagy nem. Nem 2 napos projekt. Unokanővérem kint él, anno 4 évébe került hogy megkapja az állampolgárságot.
  • Interstate 95
    #37
    Ha minden jól alakul október elején megyek ki Ausztriába egy ismerőssel, de csak fél lábbal, mert dolgozni ott fogok, lakni meg Sopronban. Nyelvet nem tudok, főleg hogy én alapból angolt tanultam, de én ezzel úgy vagyok hogy ha rá van utalva az ember megtanulja, ennyi.
  • Aquir
    #36
    a nyelvet neked kell elsajátítani, minél jobban érdekel annál jobb, angolnál egy csomó kifejezés latinból jön, ezért érdekes tud lenni, csomó kapcsolat is van.
    macula - a folt latinul; immaculate = makulátlan. Itt sokszor ott van az etimológiája a szónak szögletes zárójelben, az is sokat segít a miértben.
  • Aquir
    #35
  • WinStar
    #34
    én is mennék külföldre szívesen,csak a nyelv....meg azért nekem valamivel jobb külföld...legalábbis én Ausztriába mennék,maga a táj,a nyugodt emberek,és még milliónyi dolgot sorolhatnék.És nem dolgoznak 500 Ft-os órabérért...hanem minimum 2000 Ft/óra,ami azért baromira nem mind1!!!!És hozzáteszem hogy napi csak 8 órát melóznak,semmi többet!!!
  • R0zs0máK
    #33
    Mondjuk ő Német-Magyar, tehát a magyart vette fel később :)))
  • R0zs0máK
    #32
    Nem biztos, én speciel tökjól érzem magam itthon és eszemben sincs kimenni :) Egyáltalán nem nézem le azokat, akik szerencsét próbálnak külföldön, csak nekem nincs ilyen indíttatásom...
  • SzirmosSzisza
    #31
    Nem volt ebből balhé szlovákiai magyarok esetén is?
  • Yeltzin
    #30
    akkor elfelejted, hogy a te őseid is vándorok voltak, és a magyarok mindenhol ott vannak világszerte.... a mai helyzetben meg az a hülye, aki marad
  • R0zs0máK
    #29
    De magyar-német állampolgárok a szülei is és kint éltek amikor született.
  • R0zs0máK
    #28
    Nem
  • Lammer
    #27
    egyenlőre a csapatok állnak, ha 0-0 az eredmény ;)
  • Pretorian
    #26
    Ezért az országért 2 forintot nem adnék, pont a hozzád hasonló tudós-doktorok miatt. Jobbik gyűlésen te tartod a zászlót vagy mi a f*sz?
  • Pretorian
    #25
    Nekem itthon saját bizniszem van, bár nem keresem hülyére magam, szóval egyenlőre sokkal jobban élek itthon a jelenlegi keresetemből, mintha kimennék és bevállalnék valamilyen fos kezdőállást odakint, és nem is ez a tervem.
    Nem ezért kell az állampolgárság.
  • szekrény
    #24
    sok magyarmegy ki írbe mert ott menő csicskának lenni, te mit keresel itt ha ott olyan királyság van ?
  • Pretorian
    #23
    Ki akar bármit Nagy-Britanniában?
    Amúgy nem értem az összefüggést, miért ne akarhatna egy ír Nagy-Britanniában bármit is csinálni?
    Észak-írország meg közigazgatásilag ugyanúgy Nagy-Britanniához tartozik, mint Wales vagy Skócia. Őket is csak megtűrik? lol.
    Az északírek először britek, és csak utána írek.

    Még ma is nagyon sok olyan északír van, aki emiatt nem verdesi a seggét a földhöz örömében, és egységes Írországot szeretne. Rengeteg.
    A Sinn Féin nevű párt félkatonai szárnya az IRA éppen ennek apropóján robbantgatott fel brit katonai, rendőrségi és civil célpontokat anno.

    #4, #5: Köszönöm!

  • Palinko
    #22
    király :D köszi az infót
  • szekrény
    #21
    mit akar egy ír , pláne ha csak északír , csak egy megtűrt réteg a nagy britanniában ...
  • Mersant
    #20
    igaz
  • Tigristank
    #19
    És valamelyik szülője német?
  • R0zs0máK
    #18
    Baromság, párom is német-magyar kettős állampolgár...
  • zsolt9999
    #17
    én úgy tudom, hogy ennyiért konkrétan akármikor meg lehet venni... a lottón kívül...
  • Tigristank
    #16
    Hát nem tudom, én még úgy tanultam, hogy főszabály szerint nincs: [URL=http://nemetorszag.tlap.hu/magazin/nemet-allampolgarsag-megszerzese/]"...bizonyos körülmények között az eredeti állampolgárságot meg lehet őrizni, akkor, amikor az arról való lemondás lehetetlen vagy különösen nehéz"[/URL]. De eszerint pedig a viszonosság miatt nem kell lemondani a magyarról. Egy nagy összevisszaság az egész. :S
    Itt a német állampolgársági törvény, ha érdekel egyáltalán valakit. :D
  • Aquir
    #15
    korábbról visszakerestem egy hozzászólást. akkor?

    2012-06-12
    "az EU orszagok polgarai megtarthatjak az allampolgarsagukat,annak ellenere, hogy nemetek is lesznek.Ez a törveny kb.5-6 eve lepett eletbe.Tehat ha az Asländeramton a lemondasra kenyszeritenenek , hivatkozni kell erre a törvenyre.Ezt nemcsak hallottam, hamen magam is vigegigjatszottam tavaly, es most dupla allampolgar vagyok:magyar es nemet.EU-n kivüli orszagokra mas törvenyek vonatkoznak."
  • Tigristank
    #14
    Németországban nem tolerálják a kettős állampolgárságot, szóval ha német akarsz lenni, akkor le kell mondanod a magyar állampolgárságról. Meg persze akad még néhány plusz feltétel. :)
  • Aquir
    #13
    kozmopolita sem lehet már valaki? :D
  • Palinko
    #12
    na megjött a turbó. nem viszket a turul a seggeden?