24
  • narumon
    #24
  • lordsithlord
    #23
    Narumon, az észrevételed jogos, de a drágalátos úriember, akinek hozzászólását lereagáltam, mániákusan az Ivy Bridge-es és az ARM procikat hasonlítja össze és ebből hozza ki a falsh adatait. Most meg közölte, hogy egy elavult ARM és a legújabb Intel között van 25% teljesítmény különbség, miközben gyakorlatilag elég régóta azt taglaljuk, hogy az új táblákba Sandy / Ivy Bridge-es procik is kerülhetnek.
  • narumon
    #22
    Azért most a körtét hasonlítottad az almához. Az ARM egy mobil processzor, tehát az intel mobil termékét hasonlítsd vele össze. Ráadásul az az intel proci amivel hasonlítottad könnyen lehet, hogy 50db A15 ára.
    És akkor vissza a táblákhoz - amire használják arra bőven elég az ARM minek bele egy csúcs intel? Ez csak verz hülyesége. Az emberek 80%-nak még az asztali gépébe is teljesen felesleges egy i7.
    A Need for Speed táblás verziója meg fut az ARM-os táblákon is tökéletesen - tehát ez megint semmit nem mond.

    A lényeg a lényeg, tabletbe egyelőre az intel nagyon úgy néz ki nem tud versenyezni az ARM-mal. Ez lehet, hogy változik a jövőben de jelenleg nem tud életképes alternatívát kínálni. Életképes alatt azt értem, hogy kedvező árú, fogyasztású és teljesítményű CPU-t. Ebből jelenleg az intel csak a teljesítménnyel rendelkezik, és ott sem óriási az előnye. Majd kiderül, hogy Win8 táblával hogy muzsikálnak mert most az is a gond, hogy az oprendszer megeszi a plusz teljesítményét a CPU-nak és akkor már az az előnye is elveszik.
  • zola2000
    #21
    Jó, de számolj utána: 50%al nagyobb teljesítményért az intel prociját használva sokkal jobban merül az akksi, és jóval drágább is, azért hogy 3 helyett 2 másodperc alatt nyíljon meg a böngésző.
  • lordsithlord
    #20
    No, akkor lássuk.

    A korrektség kedvéért vegyük az ARM új üdvöskéjét, a Cortex-A15-öt. Ha már a legújabb procijukat vesszük, illő, hogy az Intelnél ugyanezt tegyük meg. Tehát az ellenfél az Intel® Core™ i7-3920XM proci lesz.

    Mindkettő 4 magos, ez egyezik. De egyből ott egy különbség is: az Intel támogatja a HT technológiát, így virtuálisan plussz 4 magot tud használni. Az ARM erre nem képes.

    Második próba: teljesítmény. Az ARM újdonsága akár 2GHz-re is képes. Szép, bár elég érdekes, hogy még az elődje képes volt akár 3,1GHZ-en is müködni, az új proci már gyengébb ennél. Igen ám, csakhogy az ellenfele ezt egy "picit" megfejeli, ő ugyanis már alap járaton is 2,8GHz-en megy, ehhez ráadásul még támogatja a Turbo Boost technológiát, aminek segítségével a kicsike képes 3,8GHZ-en működni.
    Lássuk a grafikus magot. Az ARM a MALI T600-zal pályázhat a Cortex-A15-nél. Ez egy 4 magos GPU. Valóban, elég erős, de nem erősebb, mint az Intel új GPU-ja, ami képes akár 1,3GHz-en is működni. Emellett az Intel GPU-jában elég sok olyan dolog van, ami a MALI-ban nincs, hogy csak párat említsek, ilyen a Quick Sync Video, a nTru™ 3D Technology, a Wireless Display vagy a Dual Display Capable.

    És alértük a kritikus pontot, amiben nem tagadom, az ARM vezet toronymagasan: a fogyasztás. Ebben valóban, az ARM a jobb, de összegezzük csak, milyen áron: jelentősen gyengébb proci és GPU teljesítmény, kis méretű cache memória, stb. Hosszú lenne a felsorolás.

    Amit azért kapásból lehet látni: az Intel és az ARM új generációs procijai között bizony nem 25% teljesítmény különbség van, hanem még a legszerényebb számítások szerint is közel 50%-kal gyorsabbak az Intel CPU-i. Ha ehhez azt nézzük, hogy milyen plussz lehetőségeik vannak, amik az ARM-nél nem elérhetőek, máris nem annyira sok az a fogyasztásbeli különbség, amit produkálnak.

    Megjegyzem, a Toshiba Portege M780 hibrid gép még 2010-ben jelent meg, i5-ös procival van szerelve és az üzemideje laza 6-7 óra hossza, Mindehhez egy "nagy" 35W fogyasztású i5-ös CPU van benne. Nos a legtöbb tábla a kis fogyasztású ARM procijával nem tud ekkora üzemidőt felmutatni. És mint mondtam, ez egy 2010-es gép, azóta a procik fogyasztása csökkent! Idén kijött az új üdvöske, a Toshiba Satellite U920t, gondolom ez még többet bírhat, hiszen új generációs proci dolgozik benne. Tény, hogy árban más kategória, ezt nem vitatom, de itt első körben a teljesítményt kérdőjelezted meg.


    A tároló helyről: nézz utána, hogy a mai táblákban hogyan van az adattárolás. Ha megnézed, 3 féle memóriát sorolnak fel, System Memory (oprendszeré), Internal Memory (ez a beépített adattárolásra használatos memória) és a harmadik nevére nem emlékszem, de az lényegében a bővítés, azaz a memóriakártya. Ergo minden memórián történik, csak egyfajrta partíciós megoldással. Egyiknél sincs külön meghajtó, szóval nem, nem úgy történik az adattárolás, ahogy én leírtam.

    Inteles táblák nem elég erősek játékra? No, ezt azért az elég szépen megcáfolja, hogy a Win8-as táblát pont egy játékkal lehetett kipróbálni, konkrétan a Need For Speed táblára átírt verziójával. És az bizony csont nélkül ment.
  • narumon
    #19
    Valahogy még sem sikerül nekik...
  • DjDano
    #18
    Ha valaki akkor sz Intel képes nagyot alkotni, ha egyszer betalálnak az ARM majd megváltoztatja a véleményét :))
  • sanyicks
    #17
    "Az intelnek semeddig nem tartana kihoznia egy hasonlót. Fogd a processzorod, és butítsd le, vedd ki belőle az elágazásbecslést, és egyéb nyalánkságokat, csökkentsd a cache-t és kész is vagy."

    jól megmondtad a frankót okoska! De ezt mondd el az inteléknek is mert láthatóan kicsit rosszul sikerült nekik, és így lett a mobil atom, ami nem gyorsabb mint egy arm hanem lassabb, de legalább többet fogyaszt :D
  • Komolytalan
    #16
    Meg mit látsz a grafikai butításból.
  • zola2000
    #15
    Azért azt is nézd, hogy azon a xar arm procin is nálam az olcsó 40ks telefonomon már xbox1 átiratok futnak android alatt 3 collon (de minek).
  • Bannedusermail
    #14
    Egyébként az ARM nem azért került a mobiltelefonokba, mert olyan jó, hanem mert olyan szar, de arra megfelelt, és mivel semmi komplikált áramköröket nem tartalmazott, hát nem is fogyaszt sokat.

    Az intelnek semeddig nem tartana kihoznia egy hasonlót. Fogd a processzorod, és butítsd le, vedd ki belőle az elágazásbecslést, és egyéb nyalánkságokat, csökkentsd a cache-t és kész is vagy.
  • narumon
    #13
    De rajtad kívül a világon még 100 másik embernek kell ivy bridges tablet. Nem túl nagy célpiac. A többség továbbra is tablet márkát fog venni (mondjuk ipad) és nem processzort. Ami neked előny PC-nél az másnak hátrány tabletnél.
  • sanyicks
    #12
    android fut x86-on is, hiszen univerzális OS, az androidos programok is futnak, az intel okostelefonos platformja is az android. Mégsem kell senkinek atom okostelefonba, mert drága, sokat fogyaszt és nem gyorsabb.
  • sanyicks
    #11
    eleve mi a fasznak egy táblára olyan nagy teljesítményű processzor? Ki akar azon renderelni? 3d játékot játszani akkora kijelzőn, érintőképernyővel? Arra desktop pc való, vagy konzol...
    Tartalomfogyasztásra meg még egy 2 magos arm is bőven sok, azt már 4-5 magosok jönnek.
  • Komolytalan
    #10
    Biztosan letenném a hajam, ha meglátnám az ivy brige-es tábla... árcéduláját: fél millió. Meg üzemidejét: használva 3 óra, asztalra lerakva 6 óra.
    Köszi, nem. Innen kezdve lényegtelen hogy directx 21 kompatibilis, meg hány FPS-el megy rajta a Crysis.
  • IhiXO
    #9
    Azért az Intel hatalmas cég ahhoz, hogy csak úgy leírjuk. Ha mindenképpen teret akarnak hódítani a mobil eszközök piacán, nem lesz könnyű dolguk. Ennek elsődleges oka nem a teljesítményben vagy a fogyasztásban keresendő, mint ami ennél a témánál újra és újra előkerül. A mobilpiac teljesen más, mint a PC, míg a PC-knél a processzorok jó részét a végfelhasználók veszik, addig itt a gyártó fogja kiválasztani, hogy mit rak a készülékeibe. Őket pedig néhány benchmark és fogyasztási adat baromira nem fogja meggyőzni, hogy egy több éve bevált koncepcióról áttérjenek másikra, ráadásul architektúrát is váltsanak, amihez az OS-t is át kell dolgozni. Egyelőre ugyanis a Win 8-cal nem lehet számolni, még nagyot bukhat is, ha pedig PC-n bukik, táblán is jó esélye van rá. Innentől marad az Android, ami alapvetően ARM-re épül.
    Ahhoz, hogy a gyártók inkább Intel processzort válasszanak, valami nagyon jót kell összehozniuk vagy rendkívül jó ajánlatot kell az Intelnek kitalálni. Ezek egyike sem lesz könnyű feladat, de remélem összejön nekik. A verseny minden piacnak jót tesz.
  • sanyicks
    #8
    igazad van, az intel odaver árban az armnak, mert sokszor drágább :DD
    bár ez normális embernél nem sűrűn jelent pozitívumot ;)

    Fogyasztásban pedig egy fos. És ezt a hulladék vindóz még tetézni fogja :D
  • Vers
    #7
    az intel 2 generacioval elobbre jar , igy mind fogyasztasban, mind sebessegben, mind arban odaver az arm processzoroknak , csak ido kerdese hogy kiszoritsa oket

    aki hasznal majd ivy bridges tablat az majd kepes lesz realizalni a valosagban hogy az arm mekkora egy szutyok szar szemet
  • zoliapu
    #6
    Itt van egy fogalmazási hiba. Gondolom "dobjanak piacra" vagy hasonló akart lenni

    "A gyártók ugyanis lehetőséget kapnak arra, hogy az ARM processzorain alapuló termékeket dobjanak ezen a területen is."
  • zola2000
    #5

    A lényeg, hogy intel procit nem tennék telefonba, armet asztali pcbe, tábla pc és talán a netbook piac a jövőben egyre inkább kétszereplős lesz, persze táblában 80%ban inkább arm lesz, míg note/netbookban 80%ban inkább intel.
  • Komolytalan
    #4
    "Tehat jelenleg az idealis arm-os rendszer egy intel altal gyartott sokmagos, magas orajelu arm lenne."
    Azért ez nem csak annyi, hogy kisebb csíkszélességen rakjunk egymás mellé sok magot, oszt jó gyors lesz. Az ARM meg az x86 architektúra gyökeresen különbözik. ARM alapon jelenleg nem tudnának olyan procit gyártani, ami megverné akár csak az i5-ös procikat akkor se, ha ugyanannyit fogyaszthatna mint az i5. Másik oldalról látszik, hogy Intel se tud ARM szintűen kis fogyasztású procit gyártani akkor se, ha teljesítményben nem kell azt túlszárnyalnia. Azért ha megnézzük hogy ki áll közelebb a riválisához a saját területén, akkor én az ARM helyében nem lennék nyugodt.
  • kvp
    #3
    Az intel egyetlen elonye az arm-okkal szemben, hogy x86-on mehetnek a desktop win32-es programok. Ez pont egy olyan szegmens, amit meg a microsoft is probal a hatterbe nyomni, tehat lassan az x86-os tablet-eknek csak ott lesz ertelmuk, ahol legacy win32-es programok kellenek. Ez egy meglehetosen szuk terulet es nem sok esely van a novekedesere.

    Az android egyebkent barmin elmegy, tehat ugyanolyan jol erzi magat arm-on es x86-on is es a programok joreszt futnak mindket architekturan. Mondjuk ezt a trukkot a mac-oses programok is tudtak a ppc/x86 valtaskor. Egyebkent meg android alatt arm-on siman fut a 32 bites windows pc emulatorban. (a dosbox jobb regi jatekokhoz, a profibb emulatorok meg windows-t futtatni)

    Az intel regebben gyartott egy arm csaladot, strongarm neven, csak valamiert abbahagytak az architektura licenszeleset. Tehat jelenleg az idealis arm-os rendszer egy intel altal gyartott sokmagos, magas orajelu arm lenne. Ez persze nem erdeke az intel-nek, mert akkor csak egy gyarto lennenek a sok kozzul, mint amikor meg volt verseny az x86-os piacon.
  • sanyicks
    #2
    Ja 25%-al nagyobb a teljesítményük 20-50%-os fogyasztástöbblettel, ráadásul ez egy kifutó arm-hoz képest :D egyszóval szarok.

    "Másik dolog, amiben az Intel-es táblák előrébb járnak, az az, hogy maguk a gépek is jóval közelebb állnak egy PC-hez. Külön memória, külön meghajtó lemez (HDD vagy SSD), ez egy elég jelentős előny."

    Mint minden gépen, külön memória van és külön adattároló. Te miről beszélsz egyébként?
    "Pontosan emiatt az Inteles architecturára sokkal egyszerűbb hibrid gépeket készíteni, hiszen gyakorlatilag egy teljes értékű Win8 használható rajtuk."
    armon meg teljes értékű linux és pc-n is... androidnál detto. Az inteles táblák nem elég erősek játékra, márpedig játék nélkül a vinfosnak 0 értelme van.
  • lordsithlord
    #1
    Hülyeség a köbön. Ez a cikk rövid összefoglalása.

    Hülyeség, hogy nem kell tartaniuk a táblagépek piacán az Inteltől. Valóban, fogyasztásban még egyenlőre jobb értékeket mutathatnak fel, csakhogy ne elvetendő az az "apróság", hogy teljesítményben messze le vannak maradva. Valóban, az új Atom procik fogyasztása még mindig 20-50%-kal nagyobb, mint az ARM-es társaiké, azonban ezért az árért teljesítményük jelentősen nagyobb.

    Pont a Win8 megjelenése mutathatja meg, hogy egy táblában mennyire is számít ezt a teljesítmény különbség. A másik dolog, ami miatt tarthat az Inteltől, az az, hogy míg az Intel lényegében a táblákon és az asztali gépeken ugyanazt a rendszert használja, így egy asztali gép programja fog tudni futni változtatások nélkül egy táblán is, addig a Win8 RT komoly különbségekkel bír, ennek megfelelően lesznek problémái ugyanezen feladattal.

    Másik dolog, amiben az Intel-es táblák előrébb járnak, az az, hogy maguk a gépek is jóval közelebb állnak egy PC-hez. Külön memória, külön meghajtó lemez (HDD vagy SSD), ez egy elég jelentős előny. Pontosan emiatt az Inteles architecturára sokkal egyszerűbb hibrid gépeket készíteni, hiszen gyakorlatilag egy teljes értékű Win8 használható rajtuk.