2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • zmok
    #113
    Vannak történések, amik egy életre "eltárolódnak" az emberben, szerintem ez is az volt.
    Kipróbálom majd azt a mod-ot is, tudom, hogy bízhatok az ízlésedben.
    Remélem, hogy Te is részt veszel a LA magyarításában! Az SGM-ben nagyot alkottál!!!
  • Devv
    #112
    Respekt!
  • ntex
    #111
    Amúgy épp a napokban kaptam elő megint a SHOC-ot de nem tudom milyen moddal nyomjam... OGSE 0.6.9.2 R2-t próbálgattam meg ZoA-t. ZoA-ban tetszik a tárazás megoldása, baromi jó lenne ha 100%-osan működne (pici bugok vannak benne de semmi komoly), kár hogy nem terjedt el az a mod.
  • zmok
    #110
    Lehet, hogy ez a többszöri végigjátszás "mellékhatása".

    Talán a kelleténél "kicsit" jobban rá vagyok "gyógyulva"...
  • ntex
    #109
    Háhá nagy pillanat lehetett :D
  • lammaer
    #108
    Szép :)

    Nekem ha fegyvert szegeznének a fejemhez, akkor se ugrana be egyetlen taktus a stalkerből... sőt eddig az se rémlett hogy volt benne egyáltalán zene :)
  • zmok
    #107
    Ukrajnából rendeltünk árut pár nappal ezelőtt...
    Ma érkezett meg a kamion..., látom, hogy a szélvédő egyik sarkába egy sugárveszélyre figyelmeztető matrica van ragasztva. (Felcsillantak a szemeim. ) Először nem mertem szóba hozni a S.T.A.L.K.E.R.-t, nehogy hülyét csináljak magamból...
    Ekkor megcsörrent a sofőr mobilja, ez volt a csengőhang:
    http://www.youtube.com/watch?v=ao16a0EZseE
    Odaköszöntem neki: Zdravstvuj Stalker!
    Kikerekedtek a szemei..., kézfogás helyett egymás hátát lapogatva vigyorogtunk.
    "Él" a S.T.A.L.K.E.R. , jó nap volt a mai!
  • tutituti
    #106
    Misery nagyon jó szerintem.
    Az oroszok állatok mod téren,csak sokszor oly bugos hogy a játék/mod élmény rovására megy.
    Ezt eléggé patchelik én ezt ajánlom míg nem jön ki a lost alpha és a smrter mod.
    Szerintem ez a kettő durran akkorát hogy sokan leporolják a dobozt vagy a steam libraryt-!
  • LordA
    #105
    Szerintetek melyik a legjobb mod ami kész van? :) Mind1 hogy melyik stalkerhez de ami a legélvezhetőbb és legtöbb újdonságot nyújtja?:) Továbbá szerintetek melyik résznek a multija a legjobb? :)
  • steweee
    #104
    reméljük hogy lesz annyira jó, hogy nem kellesz modolgatni, csak játszani vele és élvezni :)
  • kastil
    #103
    Na az zsir. és #79-re?
  • dez0wave
    #102
    Persze, úgy mint a többi, ez is be lesz csomagolva db formátumba, kell majd egy db unpacker hozzá (a már kintlevő toolok ki tudják tömni, teszteltük), utána lehet szerkeszteni a dolgokat. Tervben van még 1 friss sdk build kiadása is, de ez nem megerősített még.
  • kastil
    #101
    Moddolható lesz, mint az alap játékok?
  • zmok
    #100
    Sajnos nem volt 7.62-es, mert akkor egy fejlövéstől megfeküdt volna az enemy...
    Ha nem is hal meg a találattól, a lövedék (becsapódáskor) leveri a lábáról.Akkor is, ha golyóálló mellényben van!!
  • PhantomAss
    #99
    nekünk is az volt még sorkatona koromban :)

    de amúgy mintha a játékban lenne 7.62-es fegyver is, bár lehet rosszul emléxem
  • zmok
    #98
    Bizony, jön a Last Light.

    @mcmoha
    Nekünk AMD-65 volt, nagyon szerettem!
  • mcmoha
    #97
    AK-ban en is csalodtam de aztan rajottem, hogy amikor en voltam katona (baromi regen) akkor meg 7.62 volt a kaliber, a jatekben meg az uj 5.45. van.
    Egyebkent valamelyik FAQ-ban irtak, hogy nem valtoztatnak a balisztikan.
  • PhantomAss
    #96
    nagyon jó játék, a múltkor meg is vettem a steamen kemény 2 euróért :D
    jön a folytatása is nemsokára amúgy!

    @Dez0wave,
    várom már a játékot én is :) Nagy stalker fan vagyok, az összes részt végigvittem egy csomószor. Egy valami nem tetszett az alapjátékban, az AK változatok sebzése (egy tár az ak-ból alig volt elég egy katona ellen, meg az a szórás...én 3 évig voltam szerződéses katona, elég jól ismerem az AK változatokat, de a játék sajnos meg sem közelíti a valóságot ilyen téren. Olyan érzésem van hogy az AK addig jó amíg nem találok másik fegyvert.)Persze ezen lehet vitatkozni, de én gyengének érzem. Ugyanígy a pisztolyok, kb. semmire sem jók az alapjátékban.
    Ezekben a dolgokban (ballisztika, sebzés, stb.) lesz valami változtatás?
    köszi a választ előre is!
  • zmok
    #95
    Lesznek-e hasonló "homemade" fegyverek a LA-ban, mint a Volt Driver, vagy a Helsing?
  • zmok
    #94
    Dezodor Mester!
    Játszottál-e a METRO 2033-al?
    Szégyenszemre csak most kezdtem el, éppen a könyvtárban járok...
    A S.T.A.L.K.E.R. a szívem csücske, de ez a világ is percek alatt magába szippantott.Imádom a pályák közti introkat, bárcsak hagytak volna nagyobb bejárható tereket, legalább a felszínen!
    A játék előtt olvastam el Dimitrij Gluhovszkij könyveit (2033,2034).
    Bár a játék nem követte szorosan a regény cselekményét, de néha így is felcsillant a szemem, amikor ráismertem egy-egy helyszínre, karakterre.
  • zmok
    #93
    Köszi!
  • mcmoha
    #92
    Fasza kis interju.
  • k0trapali #91
    S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha - Kérdez-felelek.
  • lammaer
    #90
    Valami infó hogy hol-merre jártok a fejlesztésben?
  • dez0wave
    #89
    de nem ám :D
  • Herold
    #88
    Ez nem a Szemétdomb felé vezető út?
  • mcmoha
    #87
  • dez0wave
    #86
    Ja igen, a jó öreg sárga-busz... muszáj volt bele raknom :) A Pripyat evakuálós videóban is ilyen sárga buszok voltak, zömmel szerintem Ikarus
  • mcmoha
    #85
  • zmok
    #84
    Lehet, hogy ez "Harpy" szárnyra kel majd, vagy csak a magasabb tereptárgyakról siklórepülésben közelít?!
    A kiméra szimpatikusabb...
  • mcmoha
    #83
    De igen. Ugy tudom ezt egy regenyben mondja, de mondhatta volna a valosagban is.
  • zmok
    #82
    ....Most nézem az "aláírásodban" lévő idézetet, csak nem Scapa Flow Bikájától származik?!
  • zmok
    #81
    Isten hozott Stalker!
  • mcmoha
    #80
    Ugy tunik az en gepem is birni fogja maxon.:)
  • kastil
    #79
    wohoo, akkor talán 4 giga ram e7500 és 5770en nálam is süvít majd!

    egyébként van valami terv a jövőre tekintve? egyéb mod, esetleg más stalker részhez vagy játékhoz? tudom, még ez sincs kész, de tervek mindig vannak :)
  • Sahmatov
    #78
    Azért regisztráltam az SG-re, hogy én is leírhassam: figyelemmel kísérem és várom a Lost Alphát! :)
  • zmok
    #77
    Gyorsan utána néztem, ez a Nuclear Union nagyon ígéretes.Úgy látom, hogy hasonló hullámhosszon vagyunk. :)
    A Lost Alpha-ban sem fogok csalódni.
  • ntex
    #76
    Szóval lehet mégis lesz STALKER 2. Lost Alpha után a legnagyobb királyság lenne
  • zmok
    #75
    Köszönöm a kimerítő választ!
    Tegnap, amikor megláttam az első hozzászólásodat, alig hittem a szememnek.
    Örülök, hogy itt vagy közöttünk!
  • dez0wave
    #74
    zmok: eléggé ledöbbentek, de ugyanakkor a tulajdonos kezében van a döntés. Azt tudni kell G-ről, hogy sosem tesz elhamarkodott döntéseket, és utána sosem változtat azokon. Nem igazán pénzzel volt a gond, hanem inkább azzal, hogy látta hol áll a project, plusz ebben a mai világban eléggé rizikós pc exclusive játékokat csinálni, más platformokra meg nem volt felkészülni a régi stalker-team, ezért inkább úgy döntött, hogy nem csinál pénztemetőt, hanem még idejében leájjítja a folyamatokat. A játék maga nincs eltemetve, se nem kidobva, csak majd ha lesz rá elég ember, és elég tapasztalattal más platformokra is, akkor folytatják. A cég még nem zárt be, elég sok kósza pletya megy a neten, de ezt én cáfolni tudom, mivel napi kapcsolatban vagyok velük, és látom, hogy melóznak. Aki kicsit utána is jár, a dtf és linkedin oldalakon lelhet jócskán gsc alkalmazottat, van ott pálya szerkesztő, modellező, minden ami kell. Egy éra véget ért, a stalker team lelépett, "majd lesz más", én nem aggódnék feleslegesen.

    ------

    Cradle pálya dizájnja személy szerint nem tetszik, túl sivár, elbírna még jó pár fát, bokrot a terep, a házak berendezése tetszik, és a sztori is jól hangzik. Habár manapság inkább játszom poszt-apokokaliptikus játékokkal, mint fantazi kalandokkal. Survarium az nagyon jól néz ki, végre nem szűkölködik a táj a növényzetben sem, egyedül csak az online játékmóddal nem vagyok kibékülve, de biztos meg fogom nézni, ha kész lesz. Ami még érdekes most, az a Nuclear Union.

    ----

    Gépigényről annyit, hogy a SoC-hoz képest magas, mai viszonylatban normál. Nekem egy régi 2009es konfigom van, e8400as proci, 8g ddr2 1044mhz ramok, meg egy ati hd5770 1gb vga, és zökkenőmentesen fut 1920x1080ban maxon. A pályák nagyok, sok a növényzet rajtuk, meg a fű is sűrűbb és nagyobb, ezek összességében eléggé terhelik a gépet, ezért is írtam, hogy a SoC-énál magasabb a gépigénye.